Login lub e-mail Hasło   

Ewangelie lekiem na zamartwianie się.

Dobry, pogodny nastrój jest czymś na czym nam zależy, Jednak życie daje nam często powody do smutku,
Wyświetlenia: 411 Zamieszczono 28/07/2018

Biblia na szczęście ratuje nas od naszych smutków. Trzeba jednak znaleźć czas i siły by do niej zajrzeć. Nie jest to wcale proste, mamy inne priorytety, obowiązki, czasu jest mało a zadań dużo.Jednak czas  na lekturę Biblii na pewno będzie czasem dobrze spędzonym, Nam ludziom trudno o dobrą radę dla człowieka pogrążonego w smutku, jesteśmy trochę niewolnikami emocji,  Bóg ma jednak radę dla smucących się. Mądrość Boga jest  dostępna w Biblii. Na temat  zamartwiania się jest  ciekawa myśl w Ewangelii Łukasza. Może są ludzie, którzy zamartwiają się jak przeżyć od wypłaty do wypłaty, lub o dzieci, lub o tysiące innych rzeczy. W rozdziale 12  wersecie 25, 26 Łukasz cytuje rady Jezusa dla zamartwiających się : "A któż z was przemyśliwaniem usilnym może choć trochę przedłużyć swoje życie? Jeżeli wobec tak małej rzeczy jesteście bezsilni, to po co się macie troszczyć o inne? Jezus nazywa sprawę przedłużenia naszego życia jako małą!  Dla Boga i Syna Bożego to jest sprawa mała,  drobiazg a dla nas niewykonalna. Uświadomienie sobie  tego faktu, tej prawdy  uzmysławia nam, że nie należy za dużo myśleć o problemach,  decyzje w miarę szybko podejmować. Popełnimy błąd, poprawimy go a zamartwianie się to strata  czasu. Chcielibyśmy by nasze dzieci cieszyły się i śmiały jak najczęściej, Bóg , też pragnie nas, swoje dzieci pocieszyć, bo radość leczy. Pamiętamy  Kazanie Jezusa na Górze, zapisane w Ewangelii Mateusza rozdział 5, jest tam 8 błogosławieństw, w błogosławieństwie czwartym pisze:"Szczęśliwi, którzy się smucą albowiem oni będą pocieszeni." Smucisz się, na pewno będziesz pocieszony, Bóg nie kłamie,  dzięki prawdzie od Boga możemy odzyskać duchowy spokój, a co jest cenniejsze od niego?

Podobne artykuły


49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8632
103
komentarze: 89 | wyświetlenia: 16475
93
komentarze: 27 | wyświetlenia: 21391
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22869
40
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7593
38
komentarze: 17 | wyświetlenia: 5216
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6169
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19813
34
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3643
34
komentarze: 26 | wyświetlenia: 7437
33
komentarze: 5 | wyświetlenia: 7345
31
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2286
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5971
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4334
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  28/07/2018

Wystarczy przed snem lektura boża i nie mogę zasnąć, bo nie wiem czy pobożna Krystyna Pawłowicz nie zaczai się z jakimś stalowym wachlarzem na ekspedientkę z Biedronki za to że pracowała w niedzielę. Zresztą powodów do usprawiedliwionego gniewu ma sporo.
Księga Wyjścia 35:2 „Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy (sobota) będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; kt ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28/07/2018

wszystko wskazuje na to, że PIS świętymi rękoma ojca dyrektora, nadprezesa, szeryfa Ziobro, prezydenta, ministrantów rządu, posłów i senatorów PIS wprowadzi tak długo oczekiwane przez suwerena prawo boże. Krew poleje się obficie, ale staniemy się wreszcie awangardą narodów świata i jako naród wybrany poprowadzimy je do świetlanej przyszłości na chwałę bożą. A na wszelkie problemy lekiem będzie słowo boże i pielgrzymki do Torunia w dni wypłaty.

@Hamilton: W histori ludzkosci byl juz taki "naród wybrany" ktorego Rzymianie rozgonili na wszyskie
strony swiata tak efektownie, ze nie mogli sie pozbierac przez dwa tysiace lat !
świetlana przyszłości Polski ? Tamci tez polozyli losy kraju w rekach boga ! Czy to ten sam ?

@zakrawarski: Trzeba postawić 1000 pomników Lecha z bratem, Duda musi abdykować na rzecz Chrystusa Króla i musimy klepać zdrowaśki. Wtedy stanie się cud i Polska stanie się centrum wszechświata.

"A któż z was przemyśliwaniem usilnym może choć trochę przedłużyć swoje życie?e?Jeżeli wobec tak małej rzeczy jesteście bezsilni, to po co się macie troszczyć o inne?” Tyle, że to nie prawda. I to obrzydliwa nie prawda. Jak hasła partii komunistycznej, tak samo budowane i tak samo bezwartościowe i prawdziwe, gdy realnie się im przyjrzeć. Proste nawyki mogą przedłużyć życie i to jest fakt, a skróci ...  wyświetl więcej

  renia,  29/07/2018

Tu nie chodzi i zwykłe troszczenie się o dzieci , ono jest jak najbardziej wskazane, bo jest częścią miłości do dzieci ale chodzi o zamartwianie się, co jest czymś innym niż zwykła troska. Łyżeczka cukru ci nie zaszkodzi ale jak zjesz od razu kilogram to owszem.

@renia: a jest coś gorszego niż wmawianie małemu dziecku, że jest złe, grzeszne, bo jakiś tam Adaś z Ewcią posłuchali jakiegoś węża i ciąży na nim jakiś idiotyczny grzech pierworodny, bo tak sobie ktoś wymyślił 3 tysiące lat temu. A moralne jest to, że ci co na powtarzaniu tych bredni robią biznes żerując na tego typu fobiach które sami sieją na lekcjach religii? Bóg który jest miłością stosuje odpowiedzialność zbiorową od 6 tys. lat. Bardziej absurdalnego Boga trudno sobie wyobrazić.

  renia,  30/07/2018

Hamiltonie
Grzechy ludzi to nie jest wymysł Boga, Biblii, ludzi wierzących czy jakiś tam religii, to prawdziwy fakt który doświadczamy dzień w dzień. A bajką nazywasz grzech pierworodny, nazwij tak choroby które genetycznie dziedziczymy od naszych ukochanych rodziców. Ale to nie grzech pierworodny jest problemem ale fakt, że ludzie nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć co jest do dobre a co złe i jak dać radę wybierać to co dobre.

  Hamilton,  30/07/2018

@renia: doprawdy? I ci co tę biblię czytają nie błądzą? Filipiny - 81 % katolików i największy odsetek uczęszczających na msze i spożywających ciało boże, a jednocześnie jeden z najwyższych wskaźników przestępczości. Państwo zaczęło wypłacać po 5 tys. pesos za każdego zabitego narkomana i do 15 tys. pesos za każdego zabitego dilera. Norwegia - jeden z najbardziej wolnych od religii kraj na świecie ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  30/07/2018

@renia: I nie porównuj rzeczy nieporównywalnych. Co mają wspólnego choroby genetyczne z odpowiedziałnością zbiorową. Ten "grzech pierworodny" to postawa religii. Religia bazuje na strachu, by darmozjady w kieckach mogli czerpać z tego korzyści oferując polisy bez pokrycia. Tyle wiedzą co ja. Żadnemu z nich się nie śpieszy do tego "zbawienia".

  Henear,  30/07/2018

Świat bardziej niż Boga, potrzebuje rozsądnych ludzi.

@Henear: Więc czemu ich świat niszczy, skoro potrzebuje ?

  Henear,  30/07/2018

@pokrzywiony: Próba siły, rozsądek prowadzi tylko do określonego etapu. Dalej potrzeba już siły.
Świat się na nikogo nie uwziął, ludzie mają określone tendencje zachowania.

@Henear: Tylko że siła pozbawiona rozsądku to destrukcja ...

  Hamilton,  01/08/2018

@Henear: nieprawda. Naszego Maniusia wszyscy niszczą. Nawet jego własna matka go wydała. Na świat. I to już po 9 miesiącach ciąży. Gołym okiem widać, że świat się na niego uwziął.

Bardzo fajnie, choć też po linii chrześcijańskiej, zgiagnozowal umysł i to co się w nim dzieje Ewagriusz z Pontu, jeden z Ojców pustyni. Opisał jak osiągnąć świadomość i uwolnić się od emocji.
.
http://tyniec.com.pl/acedia/30(...)00.html
.
Bardzo dobra książka dla tych, którzy są zainteresowani świadomym życiem.

@Koriolan: to dlaczego chowasz tę książkę przed krzywym Mańkiem. Może by zwolnił tempo i ochłonął.

Ewangelię to fajny zbiór rad. Niestety kto chce z nich skorzystać najpierw musi dostać iskrę rozumu od Boga :-)))

  podobny,  01/08/2018

Był sobie człowiek ...

Co się takiego stało, że każdy chce mieć rację? Pomyśl: dlaczego masz ciągłą potrzebę posiadania racji? Ciągle twoje "musi być na wierzchu". Coś ciągle-musisz, coś musisz-ciągle sobie, wszem i wobec udowadniać ... Twoja puszka myśli nie pozwala ci odetchnąć.

Racja do spania
Racja do jedzenia
Racja do argumentowania
Racja do upokarzania

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/08/2018

@podobny: racją bytu dla niektórych jest głosowanie jak leci, na akord. Mam czasem wrażenie, że bez czytania. Jestem człowiekiem i wszystkim przyznam rację. Ty masz rację i ty masz rację i tamten też ma racje. Komu mój głos, paluszek pod budkę, bo za minutę zamykam budkę. Komu, komu, bo idę do domu. Był taki człowiek na eioba. Przepraszam, jest taki człowiek. Jak się każdemu przyzna rację to kręgosłup ucieka.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska