Login lub e-mail Hasło   

Ikona

Każdy powód jest dobry.
Wyświetlenia: 930 Zamieszczono 28/07/2018

Osobowości, persony, obrazki, style, emotikony, takie a nie inne czasy, sytuacje, ludzie... - listę możliwych przyczyn zachowania i ich efektów można by wymieniać w nieskończoność, ponieważ zależy kto patrzy, a to kto patrzy zależy od osobowości, person, obrazków, stylów, emotikon, takich a nie innych czasów...

Każdy powód jest dobry by coś zacząć lub coś skończyć. To działanie się liczy i jego rezultaty.
Zastanawia mnie tak często duża rozbieżność pomiędzy słowami a czynem, pomiędzy tym co się twierdzi że robi a tym co się robi naprawdę. 
Nasuwa się tylko jedna odpowiedź - ludzie nie chcą się tak naprawdę zmieniać. Wolą mówić o zmianie i oczekiwać że inni zaczną traktować ich tak jakby ta zmiana zaszła. 
Głupota, szaleństwo, czy tylko błędne oczekiwania? Nieznajomość siebie? 
Nieważne. Ważne jest to czy zmiana zachodzi czy nie. Teoretyzować można w nieskończoność z zerowym skutkiem, lub co gorsza zaangażowanie w konflikt narasta, który rośnie do takiej rangi że jedynym sposobem na jego rozwiązanie wydaje się być tępa siła. Zakrzyczenie, obrażenie, zawstydzenie. 
 
Przykład - czemu mamy taki cyrk na kółkach w sejmie? Czemu posłowie nie są w stanie się ze sobą dogadać we wspólnej sprawie kraju? 
Czemu wybranym reprezentantom nie zależy na rozwiązanie konfliktu, na współpracy dla przyszłości narodu? 
 
Ludzie zazwyczaj są krótkowzroczni oraz brakuje im wizji. Ponadto dochodzi cecha samolubstwa, która każe pilnować tylko swojego interesu. 
Dodać do tego poczucie krzywdy oraz winy i z potencjalnie wydajnej maszyny jaką jest umysł robi się ciemna breja. 
 
Im bardziej badam ludzi, przypatrując się ich zachowaniom oraz obserwując działanie umysłu, tym bardziej skłaniam się ku przekonaniu że to działania są najważniejsze. 
Nie symulacja zdarzeń, nie wyobrażenia, nie troski, nie zarzuty oraz podejrzenia - decyzja, działania jakie się podejmie w wybranym kierunku. 
Brzmi to jak najbardziej oczywista rzecz na świecie, jednak ilu ludzi tylko myśli o... szczęściu, miłości, czy czymkolwiek innym co zaprząta im głowę? 
 
 
Jakiś czas temu Amerykańscy naukowcy (a jakże) przeprowadzili pewien eksperyment - stworzyli sztuczną inteligencję w postaci bota uczącego się poprzez interakcję z użytkownikami sieci. 
W ciągu 24 godzin, A.I. stało się kochającym Hitlera sex-robotem. 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tay_(bot)
Mówi się "jakie wychowałeś takie masz". To samo można powiedzieć o swoim własnym umyśle, który nieodpowiednio obsługiwany zacznie się buntować, odmawiać posłuszeństwa wobec właściciela, kreować totalne głupoty z informacji jakie się mu podało. 
Uważam że za bardzo dajemy porywać się emocjom, od razu przeskakując do konkluzji i oskarżeń.
Drapiąc stare rany, można nabawić się nowego zakażenia. Kto chce rozwiązać swoje problemy, nie może z nich żyć. 
To co widzę to "wieczny problem" - skłonność do tworzenia ich w miejsce pustki, żyjąc w Polsce tak się właśnie czuję - jakbym żył w wiecznym problemie. 
Chodzi mi o to co mamy w głowach, wszystkie zabsorbowane treści, propaganda i inne wpływy. Też kościół z toksyczną filozofią poczucia winy o czym każdy wie - a jednak wiedza to nie wszystko bo jak widać można robić coś co jest dla nas szkodliwe z pełną tego wiedzą. Wystarczy spojrzeć na statystyki uzależnień.
 
Wydaje mi się że staliśmy się dość anty-ludzcy w pogoni za czymkolwiek ludzie gonią. Anty-ludzcy w stosunku do samych siebie. 
Istnieje ogromna rozbieżność pomiędzy tym co się mówi a co czyni, uśmiechnięty emotikon to nie prawdziwa twarz, to tylko prymitywny obrazek mający przekazywać ideę uśmiechu w jak najprostszy, nie pozostawiający miejsca na interpretację, sposób. 
Dobrotliwy ksiądz to tylko facet w sukience żyjący z najbardziej dominującego systemu wierzeń. Szczerzący się w telewizji polityk, obiecujący rewolucyjne zmiany to tylko gość w garniaku który wybrał taką a nie inną ścieżkę kariery, myśląc że zrobi pożytek ze swojego gadania. Łysy kibic-patriota z pałką bejsbolową w ręku, to zazwyczaj tylko pożyteczny idiota, potencjalnie niebezpieczny dla siebie oraz innych. 
Takie nasze nowe archetypy.
Pozory, obiecanki-cacanki, schizy, strachy, wierzenia. Witaj w świecie pełnym ograniczeń jaki każdy z nas tworzy sobie w głowie.
W świecie gdzie każdy jest głównym bohaterem swojej własnej opowieści. Swojego wewnętrznego dialogu, tłumaczącego zawiłości codziennego życia. 
Czy to uczucie czyni kogoś wyjątkowym?
 
 
Obrazek: Bydłu stłoczonemu w zagrodach, puszcza się kolorowy film, karmiąc je specjalnie przetworzoną paszą. Bydło wpatruje się zahipnotyzowane, pochłaniając pożywienie pozbawione treści. 
Na ekranie wyświetlany jest film o super bohaterach dokonujących wyjątkowych czynów. Bydło nie rusza się z miejsca. 
To tylko obrazek. 
 
Ludzie też są "uprawiani" i "hodowani", zawsze tak było, teraz tylko ciężej to zauważyć ponieważ żyjemy w systemie globalnej narracji. 
Jeśli definiują nas nasze czyny, to ilu z nas tak na prawdę może powiedzieć że jest wolnym? 
Dla ćpuna największą przyjemnością jest sobie "przyładować" by choć na chwilę poczuć wolność, puścić wszystko w co się wierzy, całą nagromadzoną treść i dryfować... unosić na tym oceanie własnej psychiki, nie martwiąc się o nic. Być poza tym wszystkim.
Jednak używając powodujących to uczucie substancji, degradują oni swoje ciało. Kto jest tu winny - bezwzględny i okrutny świat, czy słabość i głupota ćpuna? 
 
Ludzie szukają łatwych odpowiedzi, kozła ofiarnego, kogoś na kogo można zrzucić całą winę by samemu nadal wydawać się czystym. 
Zbaw nas od naszych win... "panie".
 
Wszystko w co ludzie wierzą, kształtuje ich życie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Txt: Henear, obrazki z neta
.............................................................................
 
 

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 956
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1104
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1006
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 637
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1844
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 693
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 845
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 546
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 988
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 637
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 502
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  podobny,  28/07/2018

Każdy człowiek myśli przede wszystkim o sobie, tak jak każde drzewo, woda, czy głaz ... taka jest natura rzeczy w Kosmosie. Nawet ci, którzy czynią coś dla innych, tak naprawdę, w istocie swojej czynią to dla siebie.

"Takie nasze nowe archetypy". Żadne nowe. Stare, jak stara jest ludzkość. Postęp cywilizacyjny po prostu wyciągnął na wierzch to co było skrywane lub nieuświadamiane. A to dopiero początek odkrywania naszej prawdziwej ludzkiej tożsamości. I będzie to nie lada wezwanie dla następnych pokoleń. Kiedyś wystarczyła maczeta, pięść, miecz. Było prościej, bo na skróty.

@Hamilton: Do tej pory daliśmy radę, choć stopień skomplikowania wciąż rośnie a ludziom coraz bardziej miesza się w głowach. Tego czego nie potrafią zrozumieć, zwyczajnie akceptują co prowadzi do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

@Henear: niezupełnie chyba tak jest. Dziś uważamy, że informacja jest manipulowana. Czy aby na pewno bardziej niż w przeszłości? Pomijam totalitaryzm. Informacja wędrowała z szybkością konia (ok. 30 km/doba). Najczęściej była z drugiej, trzeciej albo dalszej ręki. Każdy dodawał do tego jakąś swoją część. Działał syndrom tego co nazywamy zabawą w głuchy telefon. Zniekształcenie niekoniecznie zamier ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Zadziwiasz swoją odkrywczością, fiu fiu jak na karalucha to nieźle.

@Hamilton: Dziś żyjemy w czasach w których ludzie coraz częściej wybierają sobie swoją własną rzeczywistość, mały świat nad którym mają kontrolę i który rozumieją. Ponadto żądają traktowania ich fantazji jako czegoś realnego na równi z powszechnie przyjętym porządkiem rzeczy. Chyba nigdy wcześniej jeszcze mniejszości nie miały tyle do powiedzenia.

@Henear: chyba mówimy o tym samym tylko nieco innym językiem. Porównywanie naszej rzeczywistości z przeszłością jest obarczone sporym ryzykiem. I to ryzyko jest wprost proporcjonalne do czasu. Nie jesteśmy w stanie wejść w ich mentalne buty. A zmiany w sumie są jednak coraz bardziej korzystniejsze dla ogółu. Przecież 80 % tu piszących to potomkowie chłopów, którzy jeszcze 150 lat temu nie mieli kompletnie nic do powiedzenia.

@pokrzywiony: nie wtrącaj się. Jak baca z bacą dyskutują, barany siedzą i skubią trawę jak mają pozwolenie. Wróbel ci tych prawd nie przekazał?. Pobeeeekiwać możesz po skończonej dyskusji.

Tak prowadzi wiara w "konflikt", a właściwie w zysk z konfliktu podparty strachem przed stagnacją, nie mając konstruktywnych pomysłów na Życie wypełniamy je chaosem konfliktów, bo obcowanie samych z własnym wnętrzem okazuje się być zbyt trudne.
Zamiast wewnętrznego porozumienia wybieramy krzyk, zamieniając swą wiarę na targowisko.
...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Ha ha ha ha - "przecież tego nie wymyśliłeś tylko skopiowałeś i wkleiłeś lnki. Ty kopiujesz linki i wszyscy się zachwycają, tak to się kręci. Co będzie jeśli uwarunkowania powodujące efekt setnej małpy, zostaną zamienione na efekt jednej małpy ? Walczysz o jakość, a wywalczyłeś sobie tylko pogardę" - taką myśl kiedyś w pocie czoła wypociłeś.. No to jak to jest u ciebie z tym małpowaniem innych?

@pokrzywiony: i jak to jest hipokrytku, że to co budzi twą pogardę ciebie nie dotyczy i pozwala ci na setki odwołań do treści których nie jesteś autorem. Po każdym twoim komentarzu widać, że "obcowanie z własnym wnętrzem okazuje się być dla ciebie zbyt trudne."

@Hamilton: Jakoś ci dezodorant nie pomaga, ciągle od ciebie faszystą zalatuje.

@pokrzywiony: Też chodzi o mentalność panującą na danym terenie, narrację skłaniającą do niekoniecznie zdrowych działań. Są miejsca na świecie gdzie dziewczyna wałęsająca się wieczorem po mieście zostanie porwana do burdelu i przetrzymywana w warunkach gorszych od psiej budy, a policji czy rządu nic to nie obchodzi, są miejsca gdzie stary facet przebiera się za kobietę i paraduje po ulicy budząc t ...  wyświetl więcej

  Henear,  29/07/2018

@pokrzywiony: Nie macie większych problemów, panowie?

@Henear: Polska mentalność opiera się na zaklinaniu rzeczywistości i poszukiwaniu głąba który będzie prostował ludzką głupotę na której się doskonale zarabia dlatego się ją tak rozmnaża wszem i wobec.
Ps.
Problemy się zaczną jak stracę cierpliwość do tych Hamskotonowych zaczepek.

@pokrzywiony: ha ha ha - prężysz muskuły jak wyliniały Dżyngis-chan z Wąchocka przed walką z karaluchem z Otwocka. Nie potknij się o własne sznurówki, bo się zabijesz.

@pokrzywiony:
Jaki śmieszny jest Gnom,
kiedy buzię ma złą
i z wściekłości aż tupie nóżkami!
I pomyśleć, że był czas,
gdy taki ktoś był przywódcą mas.

  seta1212,  30/07/2018

Kompromis nie leży jak widać w ludzkiej naturze.Imperatywem gatunku jest i pozostanie przetrwanie i walka choćby z własnymi słabościami.Pod tym względem zarówno opatrzność jak i ewolucja za bardzo się nie popisały. Szansą -substytut w postaci sztucznej inteligencji. Im bardziej uniwersalnej tym większa obawa co będzie jeśli jej zakres wymknie się z pod kontroli.Odwieczny dylemat nauki.Dlatego być ...  wyświetl więcej

  Henear,  30/07/2018

@seta1212: Robot raczej nie napisze książki czy wiersza, do tego trzeba czegoś więcej niż samej inteligencji. Wątpię by maszyny posiadły kiedyś wrażliwość.
Dziękuje za komentarz oraz pozdrawiam :)

@Henear: Napisze tylko że oparte na kompilacji wierszy napisanych przez wrażliwego człowieka, ale to nie będzie sztuka tylko rzemiosło ...
A tak na marginesie zapytam, czego właściwie dotyka Artystyczna Twórcza Wrażliwość zanim stanie się płodna ?

@seta1212: "Szansą -substytut w postaci sztucznej inteligencji. Im bardziej uniwersalnej tym większa obawa co będzie jeśli jej zakres wymknie się z pod kontroli."
Wymknie się z pod kontroli i to jest pewne, bo jej twórcy nie są wstanie kontrolować samych siebie w swych dążeniach, więc ta skaza zostanie przekazana ( wprogramowana ) w ludzkie dzieła.
"Kompromis nie leży jak widać w ludzkiej naturze."
Tylko że to właśnie Kompromis jest warunkiem pozytywnego postępu.

  Henear,  30/07/2018

@seta1212: "Nie potrafią one (maszyny) docenić piękna. Nie potrafią tworzyć sztuki. Jeśli kiedykolwiek nauczą się tych rzeczy, nie będą musiały nas niszczyć. One nami będą."
https://www.youtube.com/watch?(...)K-w2bCc
Tańcząca kobieta jest robotem.

@Henear: Piękne, aż się wzruszyłem. :)

  Henear,  01/08/2018

@pokrzywiony: Że nie potrzeba robić więcej dzieci?
Zgadzam się.

@Henear: Ja też, a dalej ? Zresztą cały wywiad jest ciekawy ... :)
To ich koncert ... ( ciekawy sposób wyciszania widowni )
https://www.youtube.com/watch?(...)d7Cu2pw

  Serpico,  01/08/2018

@pokrzywiony:
Wczoraj zanim Vivi, w czasie 100 gorączki Vivi. pokasowała arty, sztuk 3, klepałeś słodkie komentarze o energii dziecięcej płynącej z basenu który chyba widzisz przez okno. Dziś wstawiasz jakiegoś kolejnego jełopa z tuby, który w jednym zdaniu stwierdza że może i świat potrzebuje dzieci, ale nie potrzebuje więcej ludzi.
OKAY!
Co za cep, koleś ma 72 lata, panią mł ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Są jeszcze jacyś kretyni z popołudnia ? Koleś stwierdza że się cieszy że jego znajomi adoptują dzieci, a nie mają własnych, tylko dzieci do adopcji ktoś musi urodzić, poza tym cieszenie się że jest sytuacja taka że są dzieci do adopcji, tez jest super inteligentne.
Jedyna szansa to skupić się na wewnętrznej podróży hahahha ... ta cała ludzkość siedząca i medytująca w ja ...  wyświetl więcej

  Serpico,  01/08/2018

@pokrzywiony:
Co to jest haahh ? Ta kobieta twierdzi że znajduje mantry dla zwierząt hahaaha ........., jeszcze ma oczy jakby przedawkowała jakieś krople.
Mocne" badania wykazały że sanskryt harmonizuje półkule mózgowe" , tylko gdzie te badania i czemu w zasadzie cała czwórka, no może oprócz blondi z prawej, się jąka ? Może niech zaczną wcielać w życie te bzdety, to im synchronizuje ...  wyświetl więcej

  Serpico,  01/08/2018

@pokrzywiony:
będzie obejrzeć powtórkę??
Jak się połączysz z Bogiem to zobaczysz :)

Stream mają, akurat się skończył program, jak połączyć się z wewnętrznym Bogiem hahhaha ..............
Próbuje pomagać hahahaaha .............

Można koleś zeżarł z wrażenia :).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska