Login lub e-mail Hasło   

Wartość

...
Wyświetlenia: 1.136 Zamieszczono 19/08/2018

Rzeczywistość jest starciem kłamstw. 

 
Nie ma jednego mnie. Inaczej - nie ma jednej wersji mnie. 
Dla każdego spotkanego człowieka jestem kimś lub czymś, innym. 
 
Co nazywamy "sobą"? Co dokładnie ma na myśli człowiek wymawiający słowa "Kocham cię", "Nienawidzę"?
Jedno słowo może być źródłem masy nieporozumień, może też być mostem łączącym dwoje ludzi.
Kogo ucho je słyszy, w jakim momencie? 
 
 
Rzeczywistość jest złożoną wszystkich wypadkowych danego obszaru.
Na próżno szukać realnego winowajcy. Za to bardzo łatwo obwinić kogoś, zrzec się niewygodnej prawdy, uczuć. Zabić go jako człowieka. 
Uczynić zeń manekina na którego przeleje się całą gorycz. Łatwo jest nienawidzić, łatwo jest też kochać gdy nie jest się sobą
Bliżej do nieba, lżej. 
Jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie, wszyscy kłamią, dlatego żyjemy w świecie urojeń, ignorując prawdę - prawdę, która jest niewygodna, która niszczy osobę jaką się zbudowało. 
Jaką się stało.
Każda myśl jak nasienie, próbuje urosnąć, uformować się w pełny kształt, ideę. Idee żyją nami. 
Gdy się usamodzielnią, wydają na nas wyrok. "To z ciebie powstałam". 
Stwierdzenie, pytanie, oskarżenie? Wypowiedziane z uśmiechem czy z grymasem wściekłości, może łzami lub całkiem beznamiętnie? 
Idea próbuje się wyjaśnić, wyjaśnić samą siebie, zrozumieć by samej móc tworzyć inne, lepsze. 
By ewoluować.
 
 
Zagubiony człowiek nie ma korzeni. Desperacko szuka więc czegoś co da mu tożsamość. 
Czegoś co odpowie na dręczące go pytania. 
Co usprawiedliwia jego istnienie, jaki jest jego cel?
Kim jestem? 
 
Kłamiąc, zabija się zaufanie. Bez zaufania nie stworzy się żadnej zdrowej relacji, bez zaufania nie powstanie miłość.
Bez miłości, zostają tylko kłamstwa. 
 
Aż w końcu słowa tracą swoje znaczenie, stają się tylko narzędziem by osiągnąć żądany efekt. 
Nie można jednak pokochać kłamstw. Więc prawda milczy, nie jest mile widziana. 
 
 
Liczy się już tylko jeden osobny świat. Świat złudzeń, świat marzeń, świat niedokończonych spraw i na wpół wypowiedzianych słów. 
Świat który można zniszczyć śmiercią, unicestwić miłością. 
 
Urośnij zbawco, zbaw nas od siebie! 
Więc wisi martwy, przybity do tego co wziął na swoje barki.
Po zmartwychwstaniu nie będzie już tą samą osobą. 
Zmieni się, przestanie istnieć. Pytanie - kto umarł? 
Jeszcze lepsze - Kto był tego zajścia świadkiem?
 
 
Zabiliśmy prawdę bo nie potrafiliśmy z nią żyć. 
Zabiliśmy ją wzruszeniem ramion i odwracaniem wzroku. 
 
 
A później odkryliśmy poczucie humoru i świat stał się do wytrzymania. 
Odkryliśmy w sobie wolę walki, siłę do zmian, odkryliśmy że czyiś los nie musi być przesądzony. 
Nauczyliśmy widzieć się bez słów.  
 
 
 
 
 
 
 
Txt & pics: Henear
........................................................................
 
 

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1407
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1617
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1333
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1330
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1611
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 553
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 924
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

He he he ...
Nie wiesz co to rzeczywistość ...
Kombinuj, kombinuj :-)))

  Henear,  19/08/2018

@Koriolan: Ty też nie wiesz

@Henear: no tak ...
Wiesz/nie wiesz ...
To nie kwestia wiedzenia :-)))

@Henear: Rzeczywistość to jest to, w czym żyjemy. Tak myślę. Nie da się siłą woli i myśleniem, np. takim, że jesteśmy Bogiem, czy że żyjemy w iluzji, zatrzymać potrzeb fizjologicznych. To taka rzeczywistość fizyczna, odczuwana prawidłowo działającymi zmysłami i analizowana najważniejszym zmysłem. To jedna rzeczywistość. I jest rzeczywistość indywidualna duchowa, niektórzy wierzą w jakieś „duchy”, ...  wyświetl więcej

  Henear,  20/08/2018

@Janusz Nitkiewicz: Racja, plus te rzeczywistości indywidualne nakładają się na tą jedną wspólną. I mamy chaos z którego coś wynika, rodzi się. Jesteśmy wielo-wymiarowi w swoim odczuwaniu, postrzeganiu siebie i świata. Dlatego też uważam że bazą do rozwoju siebie jako człowieka jest szanowanie wolności swojej i innych.
Ta "fizjologiczna" niezaprzeczalna rzeczywistość jest podstawą której ni ...  wyświetl więcej

@Henear: Cechą ludzkiego myślenia jest permanentne poszukiwanie środka - tej jednej odpowiedzi, sedna sprawy. Bo świat w którym zaistniał ludzki umysł - ten fizyczny - zawsze potrzebuje środka - jak wynika to z praw elektromagnetyzmu, czy grawitacji. Środkowaniu myśli służą zmysły działające na tej samej zasadzie: środek wzroku, środek dźwięku, zapachu, dotyku czy smaku.

Problem w tym, że

...  wyświetl więcej

@podobny: Koniuszkiem palca jal E.T? ;)
Te centra, środki o których wspomniałeś odbieram u innych ludzi jako ich "rzeczywistość" indywidualną, jej postrzeganie wchodzące w kontakt z moim. Nachodzenie na siebie pól, wspólna przestrzeń, mieszanie kolorów dzięki którym powstaje nowy, czy to sytuacja, rozmowa, zdarzenie czy też nowe życie w postaci dziecka - genetycznego połączenia obojga rodzi ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  21/08/2018

@podobny: i ta nieskończona ilość koniuszków palca pozwala ci zrozumieć mafię żeńską i męską, która walczy o wpływy nad magystrem, który chce zaopatrywać Polskę w towary i finansować naukę. A ta nauka będzie dotyczyć dalszych eksperymentów z odbiorem rzeczywistości za pomocą nieskończonych koniuszków u twojego palca. Jednym słowem im większe pierdolety tym większa twoja euforia poznawcza.

@Henear: Nie zaprzeczam metodologii działania i płynące z niej korzyści (czy zawsze?). Jesteśmy niejako skazani na gromadzenie i weryfikowanie informacji. Chodzi mi bardziej o to, jak uchronić nas - nasze umysły - przed tym co w wielu przypadkach dzieje się z rozmówcami i konwersacją np. na eioba. Człowiek błądzi, więc cierpi i jeśli tego cierpienia jest za dużo, należy uczynić coś, żeby przeciąć ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Mieszasz różne słowa, z różnych kontekstów i uzyskujesz w ten sposób efekt ośmieszającego klauna - też dobre!

@podobny: Zgadzam się że poprzez "overthinking" zużywa się bardzo duże ilości energii, umysł staje się szybko znużony, niejako zżera własny ogon. Znam to, w skrajnych przypadkach np. nerwicach lub stanach przewlekłego zdenerwowania człowiek który nie umie sobie z tym poradzić, potrzebuje nowych treści pochodzących z innego źródła, najlepiej od jakiegoś autorytetu lub zaufanej osoby, czy też religi ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  21/08/2018

@podobny: mieszanie słów i kontekstów to twoja specjalność. Ja jednak jestem zwolennikiem żelaznej logiki opartej na rozumie, a nie na opuszkach, paluszkach, grawitacjach, bakteriach i innych wydmuszkach.

@Hamilton: Ta Twoja logika, z rozumu wynika? Czy można wiedzieć jakie są tej logiki życiowe efekty? Czyż nie jest tak, że potrzebny jest Ci właśnie brak logiki, by logikę własną eksponować? O czym byś pisał, gdyby nie Ci, którzy logiki w swoim pisaniu nie mają?

Ja myślę, że Ty na braku logiki wprost pasożytujesz, bo jest Ci potrzebna jak woda do życia ...

@podobny: ... no bo na przykład, to że trzeba się ubrać zanim wyjdziemy z domu, albo to że słońce świeci jest logiczne ... Ale już wyrażanie opinii (np. politycznej) logiczne nie jest, bo zależy od wyznawanych poglądów, a te są różne i na swój sposób - dla wyznawcy - subiektywne.

Podobnie podważanie opinii innych, obarczone jest błędem- stronniczością - wynikającą z wychowania, edukacji i

...  wyświetl więcej

@podobny: "Ja myślę, że Ty na braku logiki wprost pasożytujesz, bo jest Ci potrzebna jak woda do życia ...". Jasne, napisałem ponad 250 artykułów dzięki tobie i twoim zmaganiom z logiką grawitacji i bakterii. Jesteś mi potrzebny jak tlen i woda. Bez ciebie i twoich teoryjek umieram na stojąco. Zagłosuj na "ja dać pożyczka na 3 %, bo ja chcieć zapładniać". Takie teksty to chyba najwłaściwsza pożywka intelektualna dla twych paluszków, którymi odbierasz tę swoją jedynie słuszną rzeczywistość.

  Hamilton,  21/08/2018

@podobny: wszystko co nas otacza według ciebie to iluzja. Bezsensowna iluzja. Jedynie twoje komentarze na oceanie tej iluzji wydają się być jedynymi wyspami z sensem.

@podobny: "Ale już wyrażanie opinii (np. politycznej) logiczne nie jest, bo zależy od wyznawanych poglądów, a te są różne i na swój sposób - dla wyznawcy - subiektywne". Kompletna bzdura. Czyli to i tylko to jest logiczne co ty uważasz za logiczne. Logika to nauka o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. I co do tego ma światopo ...  wyświetl więcej

Hmm ...
Prawdę i miłość też widzę zupełnie inaczej ...
Tak naprawdę, wszystko widzę inaczej :-)))
Kto widzi prawdę ?

  Hamilton,  20/08/2018

@Koriolan: gdybym wszystko widział inaczej to wzbudziłoby to moją czujność i poszedłbym do okulisty z nadzieją, że nie da mi skierowania do poradni zdrowia psychicznego.

Słowa, to słowa, opisują jakąś rzeczywistość. Wyrwane z kontekstu, oddzielone od odczuwanych kiedyś emocji, odłączone od tamtej sytuacji, tracą tamtą prawdę i stają się inne (efektowniejsze, lub bez wyrazu). Czasem zapisane słowa pozwalają odczuwać je po swojemu i pozwalają budować swoje wizje światów, to dobre książki, a w świecie emocji, to poezja. Czasem słowa są suche, tak jak wyciąg z konta. Te zawsze są takie same.

  Henear,  21/08/2018

"Każdy człowiek żyje, wierząc w to co wie, oraz w to czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie "rzeczywistością".
Lecz wiedza i poznanie to pojęcia ulotne, być może są niczym więcej jak tylko ułudą. Może każdy żyje w takim świecie, jaki sobie wykreował."
- Masashi Kishimoto

Ważkie ,a kryterium prawdy każdy pojmuje inaczej,,,temat rzeka-los człowieka

@Szymon Bachir: Racja jest jak dupa, każdy ma swoją - Józef PiłsudskiDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska