Login lub e-mail Hasło   

Duch i materia podały sobie ręce !

Szaleństwo błogosławione !
Wyświetlenia: 228 Zamieszczono 23/08/2018

Minister Energetyki zawierzył rozwój i unowocześnienie sektora Matce Boskiej

Panie Boże Wszechmogący, przez Syna Twojego, Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, napełnieni Duchem Świętym, świadomi, że praca nasza nie tylko służy naszym rodzinom, ale całemu narodowi, wszystkim Polakom, stajemy dzisiaj u stóp Maryi, przez jej ręce zawierzając nas samych, nasze rodziny, nasze miejsca pracy Twojej Bożej Opatrzności. Wielka Boga człowieka Matko, niepokalana dziewico Maryjo, matko Kościoła i królowo Polski, matko naszego zawierzenia” – to treść modlitwy, którą na Jasnej Górze odmówili polscy energetycy.
...
„Zawierzamy tobie Maryjo, Jasnogórska pani, wszystkie sprawy energetyki polskiej, jej bezpieczeństwo, rozwój, unowocześnienie, służbę tysięcy naszych kolegów w dzień i w nocy, bez ustanku z poświęceniem i narażeniem życia” – odczytał podczas pielgrzymki minister energetyki Krzysztof Tchórzewski. Jak informuje OKO.press, minister nie zawierzył niestety Matce Boskiej cen prądu.
...
Kilkadziesiąt minut wcześniej do prowadzącego biskupa Łukasza Buzyna ustawiła się procesja z darami ofiarnymi. Poszczególne firmy i związki zakładowe, w tym spółki skarbu państwa m.in. PGE, Energa, obdarowywały biskupa darami pieniężnymi i rzeczowymi.
...
Jak zauważają redaktorzy OKO.press, art. 25 Konstytucji mówi o tym, że „władze publiczne zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym”.
...
O tym, jak należy rozumieć tę „bezstronność” wyjaśnił Trybunał Konstytucyjny w uzasadnieniu do wyroku TK z 14 grudnia 2009 roku: „Władze publiczne nie mogą okazywać swoich sympatii czy dezaprobaty dla poszczególnych wyznań i reprezentujących je wspólnot”.
...
Trudno oprzeć się wrażeniu, że zawierzanie rozwóju sektora energetyki Matce Bosce nie mieści się w tej interpretacji.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1717
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1828
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1127
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 974
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 973
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 692
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1039
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 889
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 587
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 423
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 602
 
Autor
PAP
Dodał do zasobów: zakrawarski
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  23/08/2018

Biskupi i ojciec Tadeusz znani są z tego, że brzydzą się dobrami doczesnymi i wszystkie te dary i precjoza wysyłają Przenajświętszej Panience całymi workami, a ta w przerwach między zdrowaśkami przed lustrem stoi, się stroi i liczy kasiorkę by mieć siłę do dalszych zdrowasiek z prośbą o kolejne łaski i kolejne dary. Jedna bizneswoman o stu twarzach zarobiła więcej niż stu Kulczyków.

@Hamilton: Zapracowana kobiecina ! Az zal zbiera kiedy sie pomysli
iloma sprawami ta prababcia musi sie zajmowac.
A teraz doszla jeszcze ta polska energia.
Chcesz jej ulzyc ? Oszczedzaj prad !

@zakrawarski: biedna królowa Polski na starość będzie musiała w elektrowni w piecu palić ruskim węglem, bo polskie kopalnie zamykają.

@Hamilton: Niech jej wegiel lekkim bedzie.

Niech jej wegiel lekkim bedzie.
Ponoć węgiel to dzisiejszy Stoperan zapewne zdałby się zgodnym wczorajszym adwersarzom, dziś bowiem doskwiera im rzadka tutaj sraczka, haha hehe.
"...i znów będziesz się mądrował jak to głupie cielę nazywając mnie śmiesznym hamem jak na zdrowego umysłowo pisuardesa z zapyziałego sracza przystało."
Teraz można oczekiwać zatorów na trasie, świeża ...  wyświetl więcej

@jotko49: głosowałem na tekst. Autorem tekstu nie jest zakrawarski, więc twe docinki o wazelince są nietrafione. A sraczka rząd - kościół nabiera rozmachu i pachnie siankiem. Adwersarz pozostanie adwersarzem, ale to nie powód by się wzajemnie pozabijać.

@Hamilton: Nie mniej przyznaję się iż rzadka to dla mnie okazja by się nieco porechotać, Wybacz.
Zauważam czyj to tekst i z jakiego żródełka on spija, lecz konwersacje tym razem obeszły się bez kija...

  Hamilton,  23/08/2018

@jotko49: Źródło chyba boskie skoro minister klęczy jak aniołek i się tak gorąco i energetycznie modli. Gazeta polska też się tym zachwyciła. Ha ha ha sam się zastanawiam czy nie powierzyć portfela ojcu z Torunia. Kupiłem już nowy to ten stary czemu nie.

  jotko49,  23/08/2018

@Hamilton: Rzeczywiście Boskie, od samego Bachusa. Byłbyś uprzejmy mi przetłumaczyć jego ostatni oryginalny bełkot, wiem polska jazyk trudna...
Ogólnie raczej sie zgadzam z tobą, ja bym to towarzystwo rozpirzył a Tadziami obwiesił drogę krzyżową... na pohybel zakurwiarskim....

Zdolosc smienie sie z siebie samego to pozytywny objaw.
A tym bardziej jesli wezmie sie pod uwage, ze smrodko
jest naczlnym -czlonkiem-.......swietych kutasow w Polsce !

  Hamilton,  23/08/2018

@zakrawarski: "zdolosc niemania muzgu to dopiero naczlny szal", oskarżanie kogoś o zbrodnie bez dowodów jest podłością godną najgorszego szmaciarza. Gdybyś ty to jeszcze umiał napisać analfabeto poprawnie, po polsku i bez zjadania liter. Nawet tego nie umiesz.

@zakrawarski, smienie ....od smiech.
Kto tu oskarza kogo o zbrodnie ?
Jestem przekonany, ze smrodko jest .-jakims- czlonkiem stwarzyszenia tych od celibatu.
Minister energetyki powierzajacy swoj resort -matce boskiej- to kuriozum belkotu religijnego,
ale swiety kutas nie widzi nic w tym dziwnego bo to lezy w zakresie jego codziennych czynnosci.
...
"zdolos ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24/08/2018

@zakrawarski: " smienie ....od smiech".
No to sie usmienialem na dzwek twoich slowuw i mondroscuf jake wypisujesz na kazdy krokó polski patrjoto. "Tylko szmaciarz nazywa innego szmaciarzem, bo to slowo slyszal wiele razy po swoim adresem !!" Tylko smrodek nazywa innego smrodkiem, bo to slowo slyszal wiele razy po swoim adresem !! Kup sobie banana, będzie ci do twarzy.

  Hamilton,  24/08/2018

@zakrawarski: " smienie ....od smiech".
Otwieram slownik: wyraz napisany poprawnie, żeczownik zakrawarskiego wywolójacy salwy smiecha w narodzie, a profesorowie Miodek i Bralczyk spadaja z krzesel na sam dzwiek zwrota "zakrawarski i jego polscyzna".

  Hamilton,  24/08/2018

@zakrawarski: święte kutasy to zbrodniarze, bo gwałcenie dzieci to zbrodnia. Jotko twoim zdaniem rzekomo stoi na ich czele. I ty nikogo o nic nie oskarżasz. Uważasz, że jesteś zdrowy psychicznie, a ja jestem psychol. Twoja barania logika jest jeszcze bardziej popieprzona niż ten język jakim się posługujesz.

Oj tam ...
Skoro jesteśmy królestwem Jezusa i Maryi (kazirodztwo ?)
To i linie energetyczne nam król wybuduje ...
Wychodki pewnie też ...

  Hamilton,  24/08/2018

@Koriolan: syn z matką na tronie to kazirodztwo. Tyś chyba wychodząc z tego wychodka wpadł na linię energetyczną.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska