Login lub e-mail Hasło   

Prawidłowe kontrolowanie działań promocyjnych w obrębie współczesnego marketingu

Nie sposób jest jakkolwiek polemizować z faktem, że środek ciężkości współczesnego marketingu od dłuższego już czasu został przeniesiony z działań realnych do internetu, w ...
Wyświetlenia: 108 Zamieszczono 25/08/2018

Nie sposób jest jakkolwiek polemizować z faktem, że środek ciężkości współczesnego marketingu od dłuższego już czasu został przeniesiony z działań realnych do internetu, w którym aktualnie odbywa się znakomita część promocji danych marek, firm czy usług. Zamiast widniejących w różnych punktach miasta plakatów czy innego rodzaju reklam, promujemy swoje witryny internetowe, stające się oknem wystawowym de facto dla każdego przedsiębiorstwa niezależnie od branży, o której mówimy. Wystarczy jedynie chwila spędzona w internecie, by przekonać się o tym, jak wielka walka promocyjna dziś potrafi odbywać się w sferze online. Przyrastająca niemal w tempie geometrycznym liczba witryn, które możemy odwiedzić, potwierdza to w prawdopodobnie najlepszy z możliwych sposobów, tworząc pod każdym możliwym względem problem bogactwa.

Rzeczony problem jednak, a przede wszystkim idące za nim wielkie natężenie osób o podobnym celu wypromowania się w sieci jest tym samym równoznaczne z konkurencją, która z perspektywy osób planujących uzyskanie większej rozpoznawalności staje się realnym i trudnym do obejścia utrapieniem. Wielu z nas zadaje sobie więc pytanie, co tak naprawdę ma robić, by przebić się przez rosnący szum marketingowy i medialny, z którym mamy do czynienia w sieci. Jak spowodować, by naszą witrynę odwiedzało coraz więcej osób, a marketingowe działania nie zostały niejako "przykryte" przez dziesiątki postaci o identycznych zamiarach, czasem dysponującymi znacznie większymi środkami finansowymi na cele promocyjne?

Dla wielu - i całkiem słusznie - odpowiedzią wówczas staje się korzystanie z copywriterów oraz agencji SEO, które w odpowiedzi na zmieniające się realia zdają się mnożyć w tempie porównywalnym do przyrostu dostępnych stron internetowych. I oczywiście nic w tym złego - ba, jest to jak najbardziej pozytywne, nie sposób jest się spodziewać czegoś innego niż akcji powodującej reakcję, lecz zarazem rodzi kolejne pułapki, które warto jest omijać dla własnego dobra. W momencie, w którym promocją SEO zajmować chce się tak naprawdę niemal każdy, coraz mniej osób zarazem potrafi wykonywać to prawidłowo. Jak więc skontrolować sposób, w który potencjalnie współpracująca z nami agencja chce dokonać promocji naszej strony, by nie zostać ofiarą nieprofesjonalnie prowadzonej kampanii marketingowej i de facto nie stracić pieniędzy - które, jak doskonale wiemy, są absolutnie na wagę złota?

Wiele potrafią tu mówić już same zapowiedzi, które oferuje nam dana agencja SEO. W momencie, w którym słyszymy od jej przedstawiciela o niesamowitych skutkach i efektach, jakie w krótkim czasie może dać prowadzona przez nią akcja promocyjna - warto jest już się kilkukrotnie zastanowić nad tym, czy aby chcemy kontynuować współpracę. Promocja SEO z samego swojego założenia i natury jest bowiem działaniem długoterminowym i rozłożonym w czasie, a pierwszych efektów nigdy nie należy się spodziewać wybitnie szybko. Ba - wiele czasu powinno zająć samo kompetentne i profesjonalne rozpoznanie tego, jakie są potrzeby naszej witryny. Oczywiście nadmierna opieszałość również nie stanowi tu rozwiązania i należy jej się równie mocno wystrzegać - najlepiej jest szukać złotego środka i nie wierzyć zarówno agencjom oferującym dynamiczne tempo działania, jak i tym deklarującym konieczność zainwestowania wielkiej ilości czasu.

Przede wszystkim jednak warto jest patrzeć na to, co każda agencja musi dostarczyć nam w pierwszej kolejności - tzw. raport SEO, zawierający wszystko to, co w opinii danej instytucji jest potrzebne oraz jak przebiegają postępy w promowaniu naszej witryny. To dokumenty, które wielu z nas nie interesują poza pobieżnym przejrzeniem - lecz jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej kardynalnych błędów, jakie możemy popełnić, poszukując odpowiedniej promocji. Warto jest mieć wszystko pod kontrolą i dbać o to, czy nasza agencja wywiązuje się z umowy, a promocja jest udana, nim będzie już na to zdecydowanie zbyt późno. To absolutna podstawa działania w tej kwestii.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1149
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60716
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32585
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31288
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63517
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64971
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23271
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28837
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28513
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23494
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26315
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26673
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska