Login lub e-mail Hasło   

O tym jak banki wywołują dziś KRYZYS w Polsce!

Krótki artykuł o tym, jak dziś banki, czytaj obcy kapitał, mają zamiar okraść wszystkich Polaków po boomie budowlanym, którego doświadczamy. Oczywiście okradną nas z nieruchomości
Wyświetlenia: 392 Zamieszczono 28/08/2018

Polecam zmęczyć te rozwlekłe wypociny, gdyż niejednemu mogą one uratować majątek. Kryzys światowy? Wyreżyserujmy go i spiszmy wszystko na nieudolność rządów. Tak działa obcy kapitał w Polsce i tym się kończy, że praktycznie żaden bank w Polsce nie jest w rękach polskich.

Ale jak?!

Bardzo prosto.

Dziś jedynymi, którzy mogą dostać kredyt w Polsce są młodzi, którzy chcą na mieszkanie, i korporacje, ale w każdym przypadku bank żąda ponad dwukrotnego zabezpieczenia, np. w hipotece. Samo to twierdzenie zawiera w sobie klucz i być może nic Ci to Czytelniku nie mówi, ale zaraz ujrzysz w jasnych barwach w jak zimnej d...ie jest cały naród.

Jest bowiem w Polsce mnóstwo przedsiębiorców, którzy mają kapitał koło bańki i powyżej. Wliczając w to właścicieli Lewiatanów, kilku sklepów, budowlańców, firmy spawalnicze, itd. itp. Jednak jakbyś nie zapytał – każdy jak w „kalkulacje frankowe” powie Ci, że jedyny „pewnik” (buhaha) w biznesie to nieruchomości. Każda ich inwestycja urosła z tego, że kupowali nieruchomość i zastawiali ją w banku na kredyt, aby kupić więcej. A przynajmniej w ten mniej więcej sposób kumulowali kapitał. Co więcej taki przedsiębiorca powie, że nawet w kryzysie 2008-2012 nieruchomości poszły tylko w dół o 5-10%, a więc to pewniak. Niestety wygląda to tak jak z „kalkulacjami frankowymi”, kiedy frank był dokładnie takim samym pewnikiem. Zły pieniądz jest wypierany przez gorszy pieniądz, więc sam pieniądz dla biednych jest do zarabiania, a bogatym służy do przywłaszczania majątku innych. A więc jedynym pewnikiem w biznesie jest śmierć i podatki, choć dużo się znajdzie takich, którzy uważają się za siłę napędową tego kraju i jedynych ambitnych, tylko dlatego, że już na starcie mieli więcej od innych. Ten kryzys wywołany zostanie dlatego, że w boomie budowlanym powstała niewiarygodnie duża liczba nieruchomości w Polsce i banki, obcy kapitał, chce ją zawłaszczyć, zapewne usprawiedliwiając taką manipulację tym, że koszty inwestycji poszły za wysoko.

Wróćmy jednak do sedna.

Jeśli bank wymaga od kogokolwiek ponad dwukrotnie większego zabezpieczenia do kredytu, co w Polsce oznacza ponad dwa razy więcej hipoteki, to oznacza to tylko tyle, że bardziej opłaca się stare nieruchomości sprzedać, aby zainwestować w coś nowego i większego. Tu jest więc problem w całej tej sprawie. Jeśli dużo ludzi zacznie sprzedawać hipoteki, to zaczną one bardzo szybko tanieć. Bank kredytu nie da takim inwestorom, a ich koszty inwestycji już rosną o o wiele za dużo. Aby więc nie stracić ciągłości inwestycyjnej będą jak najszybciej wyprzedawać coraz tańsze nieruchomości, aby pokryć coraz większe koszty, a więc większość z nich zbankrutuje.

Przebiegłość tego modelu to jednak nie wszystko. Jeśli banki żądają tak dużego zabezpieczenia już dziś, to wiedzą, że w przyszłości straci ona wartość i nie dają już dziś kredytów, bo wiedzą, że nikt ich żadną hipoteką w przyszłości nie spłaci.

No dobrze. Trochę srutu tutu, trochę pitu bajdu, ale może zmyślam i nawet jeśli nie, to może się to Polsce przyda. Przynajmniej w bessie przedsiębiorcy będą taniej budować pojedyncze inwestycje, z których dostaną większy zysk, niż zakładano – bo to się opłaca w bessie. Może i tak, ale zastanówmy się, kto „kupi” większość nieruchomości w Polsce w tym kryzysie? Banki. Czytaj – obcy kapitał. Czyli jeśli dziś „polski” kapitał to 85% Niemcy, dzięki temu kryzysowi będzie to jakieś 95%. Nie oszukujmy się. Takie spektakle robi się w jakimś celu!!

No bo to jest bardzo proste. Strasznie. Ceny nieruchomości zaczną spadać, a więc i firmy będą plajtować i spanikowani drobni inwestorzy będą skłonni sprzedawać je coraz taniej. Banki oczywiście ceny będą kontrolować, ale jeśli firmy splajtują, to po co bankom nieruchomości, które miały z kredytów sprzed okresu wstrzymywania przyznawania kredytów? Banki chcą pieniędzy, a nie skrawka ziemi, czy mieszkania w bloku. Ludzie po prostu cenią sobie takie nieruchomości bardziej niż pieniądze ze względu na brutalną politykę banków. Czyli można oczekiwać, że ceny zejdą bardzo, bardzo nisko, a wtedy ulegną zamrożeniu. Dlaczego? Banki chcą mieć pewność, że zbankrutują wszyscy potencjalni bankruci. Co potem?? 

Potem to już powiedzmy kontrolowanie cen, w celu ich wzrośnięcia. Nikomu chyba nie muszę mówić w jak prosty się to sposób robi. Banki "poświęcą" jakieś 15% swoich zasobów nieruchomości, na rynku, na którym będą miały większość nieruchomości i będą w sprzedaży sugerowały, że ceny rosną. Rynek wygłodzony rzuci się na taką okazję i każdy będzie jak najszybciej chciał się "odkuć" zanim ceny spadną z powrotem do poziomu bardzo niskiego. Nie spadną. Wzrosną do poziomu wyższego niż pierwotny. Jak to?! Ano tak to! 

Po prostu banki chcą mieć pewność, że Polaka nie będzie już stać na zakup Ziemi... tej Ziemi... parafrazując klasyka. A więc można się dorobić, jeśli w cenie najniższej kupi się nieruchomość, a sprzeda w cenie wyższej, niż dzisiejsza. 

Co powiedzą banki po takim kryzysie: 
a) Wina rządów 
b) Doprowadziło do tego 500+ (to standardowy powód, więc i on się znajdzie wśród przyczyn) 
c) Banki nie dawały kredytów, bo wiedziały, że źle się to skończy dla przedsiębiorców, którzy niedługo zbankrutują banki pokażą, że mają czyste ręce (przejdzie w telewizji kontrolowanej przez obcy kapitał) 
d) Kryzys światowy był nieunikniony 
e) Cena nieruchomości w Polsce jest wreszcie wyższa, więc to "dobrze", bo bardziej odwzorowuje koszty inwestycji 

Zapłacimy my. Ja, Ty, społeczeństwo...

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 235
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 843
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 71924
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647578
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14801
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21322
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40290
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17245
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13009
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53043
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22347
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17923
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22919
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Sorry ...
Nie przeczytałem całego artykułu ...
Może zrobię to później.
Ale pewnie masz rację. Widać to na co dzień. Wystarczy popatrzeć jakiej produkcji są towary, które kupujemy i skąd są pieniądze u Polaków skoro większość przemysłu leży odłogiem. Tak naprawdę sprzedaż polski odbyła się za Balcerowicza gdy decydowało się jaką drogą pójdzie Polska po obaleniu komuny ...
...  wyświetl więcej

  Hamilton,  29/08/2018

@Koriolan: jakom drogom poszła polska skoro facet co ma dwie lewe rence ma mniej nisz ten co zapierd... A po co temu co zapierd... pieniendze jak zapierd.. i sie nie nudzi, bo nie mo czasu i kiedy? A ten z lewymi nudzi sie, medytuje i ma potrzeby wienksze na Paczki, kawe i łomże. Taka Nie sprawiedliwa polska woła o pomstem do nieba. Balcerowicz musi odejść.

  Hamilton,  29/08/2018

@Koriolan: "większość przemysłu leży odłogiem". Ten temat najlepiej znają wszystkie nieroby stojące w kolejce po zasiłek. Nic tak nie usprawiedliwi ciam-ciaramcie jak wina Balcerowicza za własne nieuctwo i lenistwo.

  Hamilton,  29/08/2018

"srutu tutu, trochę pitu bajdu" to najkrótsza recenzja tego artu. Kolejny Edek z fabryki kredek. Geniuszu ekonomii, jeśli dobrze rozumiem banki robią wszystko by zniszczyć klienta, rynek i tym samym siebie. Ha ha ha - ale przebiegła strategia. Kiedy to odkryłeś?

  Hamilton,  29/08/2018

"Ten kryzys wywołany zostanie dlatego, że w boomie budowlanym powstała niewiarygodnie duża liczba nieruchomości w Polsce" i coś tam coś tam. Mamy jeden z najgorszych wskaźników powierzchni mieszkalnej na głowę w Europie panie Wiarygodny. Skąd ty bierzesz dane do tych wypocin. Z magla?

@Hamilton: Wprowadzasz ludzi w błąd. Bo jak jest źle, to nie znaczy, wyłącznie tyle, że jest gorzej. Może też oznaczać, że było gorzej, jest źle, ale już lepiej. Wzrost mamy na poziomie nie prawie 4%, ale dokładnie 5,2% za pierwszy kwartał i 5,1% za drugi kwartał. To też przekłamanie. Bezrobocie rzeczywiście jest najniższe, a to, dlaczego banki wywołują ten kryzys - czytaj ze zrozumieniem. Wyraził ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  30/08/2018

@Remigiusz Fajfer: jasne. Banki nie udzielają kredytów. To skąd biorą pieniądze na wypłatę oprocentowania lokat? Takie mają ogromne zasoby? A skąd mają te ogromne zasoby jak są okradane przez wielkie korporacje? Kredyty mieszkaniowe to ok. 370 mld, a konsumpcyjne to ok. 121 mld. Ok. 7 % kredytobiorców ma problemy ze spłatą, ale ok. połowa to problemy przejściowe. Ok. 93 % kredytów jest spłacana be ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: " Dziś idziesz do banku, bank żąda kupy papierów, nie wiadomo jakich, zwleka z decyzją, a po dwóch trzech miesiącach mówi, że Pan Edzio.......". Cztery razy brałem kredyt i wystarczyły 2 papierki. Deklaracja podatku z Urzędu Skarbowego i zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami. Ten Edek z fabryki kredek ma na imię Remigiusz i pieprzy farmazony, bo nałykał się jak gęś opo ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  29/08/2018

"Dziś jedynymi, którzy mogą dostać kredyt w Polsce są młodzi, którzy chcą na mieszkanie, i korporacje, ale w każdym przypadku bank żąda ponad dwukrotnego zabezpieczenia, np. w hipotece." Piszesz totalne bzdury. Każdy dostaje kredyt kto spełnia warunki wypłacalności. Gdyby bank tego nie robił zaśliniłbyś się i pisał łzawe artykuły, że bank okrada ludzi dając im kredyty i nie sprawdzając czy są w st ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Ty idź z tą swoją radosną twórczością do specjalisty. Naprawdę. Widzisz świat to nie tylko Internet. Jakbyś pojechał na wczasy nad morze, a nie tylko grzebał w Internecie, to zauważyłbyś ile się nad samym morzem nabudowało, a to, że jest boom budowlany biorę z tego, że mam znajomych posiadających firmy budowlane, którzy głośno o tym mówią. Mówią też, że pokłosiem boomu budowlanego jest ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  30/08/2018

@Remigiusz Fajfer: aha - jeśli jest boom w gospodarce to dowód na kryzys, który jest winą banków. Rozumiem. Jak twoi znajomi co to mają te firmy mówią głośno, że ceny rosną i lepiej zarabiają to też jest kryzys. I to ja powinienem iść do psychiatry, bo ty masz ładne imię, znajomych z firmami i byłeś nad morzem na wczasach. Jak te firmy nie będą miały zleceń i przestaną budować będziemy mieć dobrobyt. Aha. Jak dobrze z mądrym i kompetentnym pogawędzić.

@Hamilton: Mam propozycję. Bo widzę, że się nie dogadamy... Zamroźmy tą dyskusję na rok. A potem pogadamy. Co?

  Hamilton,  30/08/2018

@Remigiusz Fajfer: jestem tu na eioba prawie 9 lat i co chwilę znajduję tu takie czarne opisy domorosłych ekonomistów, którzy nie prowadzili nawet kiosku z gazetami, ale najlepiej się znają na światowej gospodarce.

@Remigiusz Fajfer: przyjmuję propozycję. Podajesz przykład jakiegoś pana, który w swoim mniemaniu spełniał warunki, ale w zderzeniu z oceną banku nie spełnił. I na tej jednostkowej podstawie formułujesz ogólny wniosek, że żaden bank w Polsce nie udziela kredytu przez złośliwość. No przecież kredyt jest podstawą działalności banku. Z tego żyją, więc nie ośmieszaj się. Piekarze nie sprzedają chleba ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Dobrze. Jeśli przyjmujesz propozycję, to ja warunki biorę na siebie. Przez rok czasu, do powiedzmy około 1 września nie będę tu publikował. Jeśli mylę się, przyznam się, wykasuję wszystkie moje artykuły i zapomnę o eiobie. Nie będę już tu nic publikował.

@Remigiusz Fajfer: " bank żąda ponad dwukrotnego zabezpieczenia, np. w hipotece". No tu już walnąłeś jak łysy o posadzkę. Pokaż mi taki bank. To młody człowiek jak bierze kredyt na mieszkanie to musi bankowi dać dwa mieszkania w zastaw? To dwa chyba musi komuś ukraść, tylko po co mu wtedy q... ten kredyt w banku? Remigiuszku wpierw myśl, a potem pisz.

@Remigiusz Fajfer: no, ale co niby ma się stać przez ten rok. Banki nas zjedzą, wytrują, Polska zbankrutuje, złotówka stanie się boliwarem i będziemy płacić 3 miliony zł za dolara, mieszkania będą za darmo rozdawać? Bo te twoje strachy takie trochę niezdefiniowane jakby do końca.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska