Login lub e-mail Hasło   

Polska państwem prawa?

czy za pobicie przez przedstawicielkę PiS-u innego obywatela naszego państwa, poniesie ona odpowiedzialność?
Wyświetlenia: 125 Zamieszczono 03/09/2018

POLSKA  PAŃSTWEM  PRAWA… ???

W dniu 2 września 2018r. Internet obiegła informacja z filmikiem jak to pełnomocnik wojewody dolnośląskiego policzkuje na  pl. Piłsudskiego w Warszawie kobietę z Obywatele RP, która woła: „Konstytucja”. Z zamieszczonej informacji dowiadujemy się także, że owa pełnomocnik złożyła rezygnację a minister MSWiA – Brudziński skrytykował jej zachowanie. Mogło by się wydawać, że ten sposób załatwienia sprawy dobiegł szczęśliwego końca. Ale jednak chyba nie.

Warto tu zadać kilka pytań. Pierwsze należy skierować do ministrów Brudzińskiego i Ziobry. Czy policja /która podlega ministrowi Brudzińskiemu/ już przesłuchała byłą pełnomocnik?   Czy weszła do jej mieszkania o szóstej rano i doprowadziła na przesłuchanie do prokuratury /jak Frasyniuka?/.

Tutaj trzeba wyraźnie podkreślić kapitalną wypowiedź ministra Brudzińskiego. Z jednej strony krytykuje postawę bijącej pani z PiS-u. A z drugiej – stwierdza, że osoba z Obywatele RP zasłużyła sobie ponieważ jest znana z wystąpień krytycznych wobec PiS-u i nie był to jej pierwszy protest.

Czy minister Ziobro objął osobistym nadzorem to śledztwo i czy dokona wszystkiego aby była pełnomocnik nie uniknęła bycia oskarżoną z art.217 o naruszenie nietykalności cielesnej?

Dlaczego wojewoda dolnośląski przyjął jej rezygnację o nie wyrzucił ze stanowiska? Czy takie postępowanie jego, wojewody, pracownika nie zasługuje na dyscyplinarne ukaranie? Dlaczego wojewoda sam nie podał się do dymisji za fatalny dobór pracowników? Czy dlatego, że jest z PiS-u?

                Dlaczego premier rządu RP nie odwołał wojewody? Czy to przekracza „powagę urzędu” premiera? A może będąc odciętym od kontaktów ze społeczeństwem nawet nie wie, że takie przestępstwo miało miejsce? /w tym akapicie patrz artykuł „Suweren robiony w bambuko”/.

Jestem przekonany, że na zadane wyżej pytania społeczeństwo uzyska pełną wiedzę. A może mam za bujną wyobraźnię?

              W tytule postawiłem znaki zapytania. To nie dlatego, że wątpię w przestrzeganie prawa w naszym kraju. Przecież pod rządami Prawa i Sprawiedliwości – jak sama nazwa- wskazuje jest to po prostu niemożliwe!!! Ale dopóki nie uzyskamy odpowiedzi jak potraktowano to przestępstwo, można wątpić w egzekwowanie prawa.

Przy okazji słowo komentarza pod adresem opozycji. Czy PO, Nowoczesna /tu chylę z szacunkiem głowę przed posłanką, która nagłośniła całą sprawę/, PSL nie skomentują problemu? Czy opozycja potrzebuje wyborców tylko do oddania głosu w wyborach? Czy opisana powyżej sprawa nie zasługuje na nagłośnienie jej przez opozycję właśnie? Czy opozycja nie powinna z uporem maniaka zadawać rządzącej partii pytań o sposób załatwienia tej sprawy?

Czy moje pytania, te zgłoszone do ministrów i te zgłoszone do opozycji pozostaną bez odpowiedzi?

I moje pytanie: czy żyjemy w państwie prawa? Czy to tylko taki chwyt propagandowy rządzącej partii? I dlatego te znaki zapytania w tytule.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1717
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1825
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1126
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 973
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 692
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1038
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 889
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 586
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 422
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 602
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  03/09/2018

"I moje pytanie: czy żyjemy w państwie prawa?" ...A masz waszmość jeszcze jakieś wątpliwości? oczywiście że nie ...dopóty gdy wzorem Indii istnieć będą bezkarne "szczególne kasty"pijanych za kierownicą, kradnących z półek i lad, robiących szwindle, biorących łapówki,ustawiających procesy w/g życzenia, etc.itd. sędziów, prokuratorów i wszelkiej maści swołoczy z dziedziny"sprawiedliwości".
I ...  wyświetl więcej

"Brudziński stwierdza, że osoba z Obywatele RP zasłużyła sobie ponieważ jest znana z wystąpień krytycznych wobec PiS-u i nie był to jej pierwszy protest".
Hahahaha - panie Brudziński to posłankę Pawłowicz też trzeba lać po gębie, bo też jest znana z wystąpień krytycznych i ma za sobą wiele chamskich wypowiedzi. I ten Brudziński jest jeszcze ministrem? Sprawa przycichnie i to babsko z PIS wyląduje na ciepłej posadce za "zasługi dla jedynie słusznej partii".

  jotko49,  03/09/2018

@Hamilton: Każdemu w/g zasług...hehe. Andriej Wyszynski - radziecki prokurator i dyplomata. Syn polskiego aptekarza z Baku... powiedział: "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie."
Cytat z W.P.
O interwencję apelowała Joanna Scheuring-Wielgus. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński odpowiedział posłance. Absolutnie potępiam spoliczkowanie zakłócającej (po ...  wyświetl więcej

@jotko49: na tej zasadzie, że ktoś kiedyś coś powiedział i odwoływania się do kamienia biblijnego można usprawiedliwić wszystko. Jeśli chodzi o sędziów to jesteś tak naiwny i myślisz, że ci z nadania Ziobry będą pracowici, uczciwi, kompetentni. Obyś się nie zdziwił. Sądownictwo będzie jak Trybunał Konstytucyjny albo stadnina koni arabskich. Tak się kończą wszystkie ręczne sterowania politykierów. ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Hamiltonie jako stary wyjadacz wiesz że prawda jest jak dupa,.. W zależności jaką chcę utwierdzić takiej poszukam w " naszej" prasie. A tam są wyrobnicy, ich godności analizować nie będę, w dzisiejszych odważnych latach. W trudnych wiemy gdzie by pisali, toalet wszak ci u nas dostatek, a do gara coś wrzucić trza, a i dziwki też nie wolontariuszki.
Co do "uczciwych" to im więcej i ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska