Login lub e-mail Hasło   

Czy Polacy są szczęśliwi w pracy?

Ruszyła druga edycja badania "SZCZĘŚCIE W PRACY POLAKÓW"
Wyświetlenia: 120 Zamieszczono 10/09/2018


Sześć na dziesięć – tak Polacy ocenili poziom szczęścia w pracy wg doniesień raportu ,,Szczęście w pracy Polaków” przygotowanego przez agencję rekrutacyjną Jobhouse w 2017 roku. Czy miniony rok zmienił nasze poczucie satysfakcji zawodowej? Co jeszcze powinno się zmienić, by pracowało nam się lepiej? Odpowiedzi na te pytania szukają autorzy badania
i zapraszają do udziału w jego drugiej edycji.

Polacy w pracy spędzają więcej czasu niż ich koledzy z Unii Europejskiej – pracujemy średnio 40 godzin tygodniowo, 160 miesięcznie i aż około 2000 rocznie! Agencja rekrutacyjna Jobhouse zaprasza do udziału w drugiej edycji badania ,,Szczęście w pracy Polaków”, by dowiedzieć się, czy Polacy są zadowoleni ze swojej sytuacji zawodowej i jakie czynniki sprawiają, że praca przynosi im satysfakcję.

Jestem głęboko przekonana, iż osoba, która jest szczęśliwa w pracy, ma także większe szanse na zadowolenie z życia w ogóle. Przygotowaliśmy badanie „Szczęście Polaków w pracy”, by skłonić pracowników do zastanowienia się, czy aktualne miejsce pracy daje im poczucie spełnienia i satysfakcji – mówi Natalia Bogdan, prezes Jobhouse. Dodaje: Wyniki naszego raportu to także duża pomoc dla pracodawców – otrzymując informację o tym, co jest ważne dla ich zespołu, mogą skuteczniej nim zarządzać. Zadowoleni pracownicy są także bardziej skłonni do tego, aby polecać swoje miejsce pracy, co jest szczególnie ważne w obecnych czasach deficytu i sporej rotacji pracowników.

Rynek pracownika to dla wielu firm nie lada wyzwanie. Szukają sposobów, by przyciągnąć talenty i zbudować zespół lojalnych pracowników. Pracodawcy rywalizują wysokością wynagrodzenia, benefitami, a także korzyściami pozafinansowymi. Jednak, jak pokazują badania 1. edycji „Szczęście Polaków w pracy”, poza dobrym wynagrodzeniem (88%), dla pracowników bardzo ważne są również dobre relacje ze współpracownikami (84%)
i możliwości rozwoju (81%). Doceniają oni także równowagę pomiędzy czasem prywatnym
i pracą – aż 80% osób biorących udział w badaniu uznała ten czynnik za mający duży wpływ na zadowolenie z pracy.
Czy praca, którą wykonujesz daje Ci szczęście? Czy poleciłbyś ją innym osobom? Co wpływa na szczęście w pracy? Podziel się swoją opinią!


Link do badania: https://jobszczescie2edycja.webankieta.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1717
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1828
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1127
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 974
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 973
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 692
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1039
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 889
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 587
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 423
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 602
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska