Login lub e-mail Hasło   

Jak urządzić biuro?

W pracy spędzamy każdego dnia wiele godzin, wytężając nasz umysł i załatwiając miliony najróżniejszych spraw. Dlatego też, powinniśmy zadbać o to, aby nasze biuro zostało...
Wyświetlenia: 163 Zamieszczono 12/09/2018

W pracy spędzamy każdego dnia wiele godzin, wytężając nasz umysł i załatwiając miliony najróżniejszych spraw. Dlatego też, powinniśmy zadbać o to, aby nasze biuro zostało właściwie urządzone. Oczywiście trzeba tutaj wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które wpływają na nasze samopoczucie. Ale ważne jest także to, aby biuro prezentowało się profesjonalnie. Dzięki temu, nasza firma będzie bardziej wiarygodna dla odwiedzających ją klientów. O czym zatem warto pamiętać aranżując biuro?

Ergonomia ma znaczenie

W związku z tym, że w biurze przebywamy tak dużo czasu, musimy zrobić co w naszej mocy, aby praca w nim była komfortowa. Koniecznie trzeba się więc zapoznać z najważniejszymi zasadami ergonomii pracy. Dzięki temu, będziemy w stanie stworzyć optymalne warunki do wykonywania codziennych obowiązków, co przekłada się na lepszą kondycję fizyczną i psychiczną wszystkich osób pracujących w takiej przestrzeni.

Przede wszystkim, musimy zadbać o to by pomieszczenie, w którym znajduje się biuro było wystarczająco duże. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych stref w biurze. Zarówno sobie, jak i naszym pracownikom musimy też zapewnić wszystkie niezbędne narzędzia do pracy oraz właściwie dobrane, ergonomiczne meble. Pomieszczenie musi też być odpowiednio oświetlone, zapewniać optymalną temperaturę oraz niski poziom hałasu.

Estetyczny i profesjonalny wygląd

Każdy potencjalny klient odwiedzający nasze biuro, musi być przekonany, iż jesteśmy fachowcami, z którymi warto współpracować. Wpływ na to ma mnóstwo czynników, ale aranżacja biura i wystrój jego wnętrz również mają bardzo duże znaczenie. Warto stawiać tutaj na nowoczesne rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność z eleganckim wyglądem.

Jak można się domyślić, ich wybór jest obecnie naprawdę szeroki, dlatego wiele firm decyduje się na zatrudnienie fachowców, zajmujących się projektowaniem tego typu wnętrz na co dzień. Jest to dobre posunięcie zwłaszcza w przypadku, gdy nie mamy klarownej koncepcji dotyczącej konkretnego pomieszczenia lub po prostu nie mamy czasu na to, by się w to zaangażować.

Najważniejsze, aby w biurze było przestronnie i czysto. Nie możemy sobie pozwalać na zagracanie takiego pomieszczenia zbyt dużą ilością mebli czy chociażby na trzymanie sterty dokumentów w nieładzie na biurkach albo komodach. Tylko zadbane i schludne biuro może wywrzeć na klientach dobre wrażenie, które będzie procentowało w naszych relacjach z nimi.

Zieleń koi nerwy

Jak już wspomniano wyżej, komfort pracy ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie oraz naszą efektywność. W związku z tym, urządzając biuro powinniśmy zadbać o to, by wszystkie pracujące w nim osoby dobrze się czuły. W tym celu, coraz częściej docenia się siłę roślin, które mogą mieć kojący wpływ na nasze skołatane nerwy. Oprócz tego jednak, mogą one stanowić fantastyczny element dekoracyjny każdego pomieszczenia.

Szczególnie popularne stają się w ostatnim czasie ogrody wertykalne, które nie zabierają cennej przestrzeni biurowej. Stanowią one idealne rozwiązanie w przypadku, gdy zależy nam na tym, aby przestrzeń była przyjazna pracownikom i jednocześnie zachowała swój estetyczny wygląd. Takie zielone ściany z żywych roślin lub stabilizowanych mchów i porostów, możemy zobaczyć na stronie Wertykalnych. Firma ta posiada bardzo duże doświadczenie w realizacji projektów tego rodzaju, zarówno do biur, jak i domów prywatnych. Warto zatem zapoznać się z ich pracą i skorzystać z możliwości zazielenienia naszego biura.

Komfortowe stanowiska pracy

Jak wiadomo, w pracy biurowej większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Przebywając tyle godzin w jednym miejscu, powinniśmy zatem wyposażyć siebie oraz naszych pracowników w wygodne stanowiska pracy. Dzięki temu, będziemy mogli działać bardziej efektywnie w ciągu całego dnia pracy, a także nie będziemy odczuwać negatywnych skutków wielogodzinnego siedzenia.

Podstawą w tym przypadku jest rzecz jasna biurko oraz fotel. Pierwszy z tych elementów musi być na tyle obszerny, aby bez problemu zmieściły się na nim wszystkie potrzebne do pracy urządzenia, sprzęty i akcesoria. Dobrze też, jeśli biurko jest wyposażone w szuflady, w których można przechowywać wszelkiego typu dokumenty lub nawet rzeczy osobiste.

Osoby urządzające biura najwięcej problemu mają jednak z wyborem odpowiednich foteli. Ceny tych najlepszych mogą faktycznie odstraszać, ale bez problemu znajdziemy dobrej jakości, funkcjonalny i ergonomiczny fotel, który nie kosztuje fortunę. Wybierając fotele powinniśmy stawiać na te modele, które mogą być swobodnie regulowane. Chodzi tutaj nie tylko o wysokość fotela czy pozycję oparcia, ale także o regulowane siedzisko oraz podłokietniki. Dzięki temu, każdy z naszych pracowników, będzie mógł idealnie dopasować fotel do swoich potrzeb.

Stworzenie funkcjonalnego i ładnego biura bywa niemałym wyzwaniem. Często musimy poświęcić takiemu projektowi sporo czasu. W zamian jednak otrzymamy przyjazne nam miejsce pracy, które będzie pobudzało kreatywność, a przy tym przypadnie do gustu odwiedzającym nas klientom.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1187
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 915
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1320
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1544
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 712
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1530
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1512
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1308
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1241
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 716
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 511
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1041
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska