Login lub e-mail Hasło   

Naprawa receptorów...

Każdy z nas posiada pięć zmysłów, które umożliwiają nam poznawanie otaczającego nas świata od najmłodszych lat. Każdy człowiek posługuje się wszystkimi receptorami.
Wyświetlenia: 150 Zamieszczono 14/09/2018

Tyle jednak, o ile smak, dotyk i pośrednio węch w przypadku ludzi są zmysłami drugorzędnymi,  tak wzrok i słuch w przypadku ludzi są niezwykle istotne i wiodące. Jako ludzie posiadamy znacznie mniej czułe receptory węchu, smaku i dotyku, a nasze części ciała odpowiadające za poszczególne zmysły nie są tak unerwione i pełne receptorów jak w przypadku innych stworzeń. Zmysłami węchu, smaku i zapachu jesteśmy w stanie poznawać świat dopiero w bezpośrednim kontakcie, a przez lata rozwoju cywilizacji nie wypracowaliśmy metod komunikacji opierających się na tych zmysłach. Dlatego tak ważnymi, dla nas jako ludzi są nasze oczy i uszy.

Często jednak zdarza się, że w następstwie wad wrodzonych, przebiegu najrozmaitszych chorób i wypadków nasze najważniejsze zmysły wzroku i słuchu zostają uszkodzone, przytępione lub całkowicie zniszczone. Niejednokrotnie okazuje się to tragedią dla wielu osób nie do przejścia. Dzięki jednak rozwojowi technologii i medycyny wypracowaliśmy metody pozwalające polepszyć uszkodzony lub przytępiony wzrok i słuch przy pomocy okularów i soczewek korekcyjnych, aparatów słuchowych, a w poważniejszych przypadkach również zabiegów laserowych, ćwiczeń, terapii, operacji a nawet przeszczepów różnego rodzaju. Te wszystkie metody zaprowadziły nas do punktu, w którym jesteśmy w stanie naprawić wiele nabytych lub wrodzonych wad uniemożliwiających korzystanie w pełni z najważniejszych dla człowieka zmysłów.

Z roku na rok na terenie całego świata powstają coraz to nowsze kliniki i gabinety lekarskie oferujące zabiegi pomocne w odnawianiu i naprawianiu wzroku i słuchu. Choć wiele osób z zasady woli wybierać zagraniczne kliniki, nasz rodzimy kraj, Polska nie jest zupełnie gorszy jeśli chodzi o leczenie i zabiegi tego typu. W Polsce znaleźć można przynajmniej kilka wysokiej klasy klinik i centrów medycznych oferujących profesjonalne konsultacje i zabiegi okulistyczne i laryngologiczne, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa, Katowice, Kraków czy Wrocław. A wszystko to sprawia, że możemy czuć się znacznie pewniej i bezpieczniej w momentach kiedy dotykają nas różne niszczące wzrok czy słuch choroby. Choć nie jest to stuprocentowe pocieszenie, warto pamiętać że medycyna idzie do przodu w zastraszającym tempie, a dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie na coraz więcej medycznych problemów.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 322
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1000
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1478
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 529
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2062
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 893
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141635
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238817
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110476
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122024
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska