Login lub e-mail Hasło   

Wybaczcie im...

... albowiem nie wiedzą, co czynią swoim umysłem...
Wyświetlenia: 650 Zamieszczono 22/09/2018

Chłopie- masz coś z polityki: 
marny trener - złe wyniki 
gdzie niedouczona szuja 
- strzela !!! 
...głównie samobója... 

Dla krytyków na Eioba (przerobione z fraszki Janusza - Seta). 

 

Wiele osób żyje, nosząc we własnej głowie dręczyciela, który nieustannie je atakuje, poddaje rozmaitym karom i wysysa energię życiową. Bywa to źródłem nieopisanych cierpień i nieszczęść, a także chorób.

 Zgoda na cierpienie jest podróżą w śmierć. Spotykając się z głębokim bólem, pozwalając mu zaistnieć, uważnie weń wnikając — świadomie wkraczasz w śmierć. A kiedy już taką właśnie śmiercią umrzesz, stwierdzasz, że śmierci nie ma - nie ma więc czego się bać. Tylko ego umiera. Co by to było, gdyby któryś z promieni słonecznych zapomniał o swojej nierozerwalnej więzi ze słońcem i wmówił sobie, że musi walczyć o przetrwanie, stwarzając dla siebie niezależną od słońca tożsamość i kurczowo jej się czepiając? Czyż śmierć takiej ułudy nie byłaby ogromnym wyzwoleniem? Chciałbyś mieć lekką śmierć? Wolałbyś umrzeć bez bólu, bez męki? Jeśli tak, co chwila umieraj dla przeszłości i niech twoja obecność rozprasza swoim blaskiem to ciężkie, tkwiące w pętach czasu "ja", o którym myślałeś, że jest prawdziwym tobą.

 Wiele osób twierdzi, że odnalazło Boga poprzez głębokie cierpienie. Używane w tradycji chrześcijańskiej określenie „droga krzyżowa" ma chyba ten właśnie sens. Przecież tym właśnie tutaj się zajmujemy. Mówiąc ściśle, ludzie ci nie odnaleźli Boga poprzez cierpienie, póki bowiem człowiek cierpi, znaczy to, że stawia opór.

Odnaleźli Go zatem dzięki poddaniu - całkowitej zgodzie na to, co jest, do której to wielkie cierpienie ich zmusiło. Widocznie na jakimś poziomie uświadomili sobie, że sami tworzą własny ból.

Nie nazywam tego doświadczenia „odnalezieniem Boga", jak bowiem można odnaleźć coś, czego nigdy się nie utraciło - samo Życie, którym jesteś? Słowo „Bóg" ma zbyt wąski sens - nie tylko z powodu tysięcy lat wypaczeń i nadużyć, jakim je poddawano, lecz i dlatego, że zdaje się kryć za nim jakiś odrębny byt, który nie jest tobą. Tymczasem Bóg jest samym Istnieniem, nie zaś istotą. Nie ma tu żadnej relacji podmiotowo-przedmiotowej, żadnej dwoistości, żadnego rozziewu między tobą a Bogiem. Świadomość, że Bóg istnieje, to najbardziej naturalne zjawisko pod słońcem. 

Zdumiewające i niezrozumiałe wydaje się nie tyle to, że człowiek zdolny jest uświadomić sobie istnienie Boga, ile właśnie fakt, że go sobie n i e uświadamia.

Cierpienia nie zsyła zaś ludziom Bóg, lecz sami zadają je sobie, a także bliźnim; jest ono także dziełem pewnych mechanizmów obronnych, którymi ziemia jako żywy, inteligentny organizm posłuży się, aby uchronić się przed nawałą ludzkiego szaleństwa.

Na świecie przybywa jednak ludzi, którzy osiągnęli już taki poziom świadomości, że nie muszą dalej cierpieć. Bardzo możliwe, że należysz do ich grona.

Oświecenie wycierpiane - osiągnięte na drodze krzyżowej - dokonuje się w ten sposób, że do królestwa niebieskiego zostajesz wtrącony siłą, chociaż gryziesz i kopiesz. W końcu się poddajesz, ponieważ ból staje się nieznośny, ale zanim to nastąpi, może cię boleć bardzo, bardzo długo. 

Gdy natomiast świadomie wybierasz rozwój, wyzbywasz się przywiązania, które dotychczas wiązało cię z przeszłością i przyszłością, a twoje życie ogniskuje się odtąd w teraźniejszości. 

Znaczy to, że przytakujesz temu, co jest.

 A co powiesz o ludziach, którzy najwidoczniej lubią cierpieć? Mam przyjaciółkę, której facet fizycznie nią poniewiera, a jej poprzedni związek był pod tym względem podobny. Dlaczego ona wybiera takich mężczyzn i czemu nie chce wycofać się z obecnego układu? Dlaczego tak wiele osób wybiera ból?

.Mylące jest twierdzenie, że ktoś „wybrał" zaburzony związek czy inną negatywną sytuację. Żeby wybrać, trzeba być świadomym, i to bardzo. Bez świadomości nie masz wyboru. Pojawia się on przed tobą dopiero wtedy, kiedy wyzbywasz się utożsamienia z umysłem i jego wytrenowanymi zagraniami, czyli stajesz się obecny. Póki do tego nie dojdziesz, jesteś - w sensie duchowym - nieświadomy: ulegasz przymusowi myślenia, odczuwania i działania zgodnego z tresurą, którą przeszedł twój umysł. 

Wybaczcie im, albowiem nie wiedzą, co czynią swoim umysłem...

 

 

Podobne artykuły


70
komentarze: 107 | wyświetlenia: 14980
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 575
49
komentarze: 97 | wyświetlenia: 112560
44
komentarze: 20 | wyświetlenia: 20032
39
komentarze: 101 | wyświetlenia: 5318
37
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3888
31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 8568
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2272
26
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5005
25
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1657
24
komentarze: 34 | wyświetlenia: 88651
22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1520
22
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2050
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Serpico,  22/09/2018

Co wy razem macie z tymi chłopcami ? Ateista od razu musi być chłopcem ? Wie pan co, to pan i cała reszta z tego zakresu Bóg szmug i świadomości, potrzebuje przebudzenia.Proponuje wycieczkę do hospicjum dla dzieci, razem z eiobowym zestawem empatów, rozczulonych głównie nad sobą oraz wiecznie narzekających na los.
W pól godziny powinniście sobie zdać sprawę, jakie dyrdymały piszecie.Umieraj ...  wyświetl więcej

@Serpico: Tak to jest, niestety. Jak dziewczynka wychodzi z patologicznej rodziny, to krzyki dla niej, to normalność, to potem szuka takiej samej stymulacji, do której jest przyzwyczajona i normalny facet wdaje się jej nudny, i nijaki, i wchodzi w to samo, co w domu, albo jeszcze gorzej daje dupy na boku. Skąd potem ma pozyskać te emocje? Musiałby znaleźć "hobby", podniecać się czymś dobrym (np su ...  wyświetl więcej

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Oryginalne podejście: "Odpowiedź jest prosta jak dla dzieci, najzwyczajniej w świecie jej układ nerwowy potrzebuję takiej a nie innej stymulacji, im dalej ludzie idą w świat seksu, tym więcej później potrzebują, układ nerwowy się przyzwyczaja do lżejszych bodźców i potrzebuje silniejszych" - ale mija się z prawdą. I jak to leczyć? Nie tą panią ale Pana? Z arogancji... i braku wiedzy... Pozdrawiam Serdecznie

  noyes,  29 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: Z obrażania i używania wulgarnych określeń do kobiet też trudno wyjść. To patologia środowiska?

@noyes: To może być patologia środowiska, ale może to mieć wiele innych przyczyn, od osobowościowych, złych doświadczeń, nawet do przyczyn chorobowych.

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
Z jakiej ignorancji i jakiego braku wiedzy, nie uściślił pan w artykule, o jakie poniewieranie chodzi.Mnie powinno było się leczyć lata temu z pomysłów na traktowanie kobiet wyżej niż mnie.Ale ! Uległem samoleczeniu ! haahhaha ...........

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
Aaaa .. jeszcze jedno, niech pan sobie to jeszcze rozdzieli kulturowo, w kulturach wschodnich które pan tak gloryfikuje, czyli cała czakramiarnia, kobiety mają nie za dużo do gadania i często gęsto, one po prostu lubią być poniewierane, używane, wręcz poniżane.

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
Nieśmiało przypominam:
" pokrzywiony: "Gnij w tej swojej nienawiści :)" do profilu liwa. (20/09/2017)
pokrzywiony: "Co pierdolona szmato jż nawet pies cię dupcyć nieche ?" do profilu liwa. (20/09/2017)"
http://www.eioba.pl/liwa/page8

Ja jestem patologiczny ? Gdzie ? Z patologią to się pan spotyka w real.

To ten pana "braciszek" empatyczny i wrażliwy taki.

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Jednego Dyla daje za komentarz. Coś słabo.. A gdzie partner się ukrywa? Ham - ill - tonie gdzie jesteś? Tu na Ciebie czekają duchowi okrutnicy.

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
O czym pan pisze ? Jakiego partnera ? Dyl grzeczny do kobiet nie był , ale takich rzeczy to nie pisał.
A tak, zapomniałem, zostaje jeszcze dwóch "braciszków" czyli Piotruś i Koriolan wyzywający ze zmienianych nicków.
I to ja jestem patologia tak ? Wtedy był pan ślepy ? Czy może pan nie wie ?

  Serpico,  22/09/2018

Poza tym bywają gorsze rzeczy, jak sobie pomyślę że miałby odbyć jako kobieta stosunek z Koriolanem albo Krzywym, to mam stany lękowe, to jest cierpienie.No Krzywy jeszcze przejdzie .., ale Koriolan to ból taki że masakra, szczególnie w misjonarskiej skoro już temat przy Bogu.
Owszem niektóre panie lubią odcięcie tleny na jakiś czas, żeby pogłębić orgazm, ale nie żeby ją udusić zaraz.
/ ...  wyświetl więcej

@Serpico: hi hi hi ...
Na tym właśnie polega ... Nieświadomość :-))
Miłego dnia :-)))

  Serpico,  22/09/2018

@Koriolan:
Ta, chyba partnerki hahahha,.... , jakbyś jej jeszcze chuchnął wyziewem z tych twoich nalewek czary mary, albo po tygodniu diety z "Płaskiej", to jest tak pozamiatana tak że matko boska, skoro mamy temat Bóg, zostaje nadzieja że będzie miała tyle sił że sięgnie po telefon i w czasie dzwonienia po dźwig i pogotowie, doceni rozwój komunikacji bezprzewodowej, kiedyś by było po niej ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
No właśnie źle czuję, chyba depresja jesienna, dawaj foty tego buddysty, wtedy to będzie miły dzień hahahahahhah............
Brakujący 5 element.
Miał być reportaż i gdzie jest się pytam ? Ruchy człowieku !

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Depresja jesienna przechodzi z porą roku. Brak kultury i "wyżywanie się" , obrażanie bez sensu innych to chroniczna choroba i wynikająca ze środowiska w którym Pan przebywa. Warto udać się na poradę do psychologa. Może uda się opanować arogancję i Wielkie Ego. Życzę tego Panu.

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Brak kultury - razi. Trochę umiary w opiniach - to Pana myśli i uczucia wiec opisuje Pan siebie. Smutne. Kompleks niższości? To da się uleczyć Miły Panie.

  noyes,  29 dni temu

@Koriolan: Masz rację. Nie warto perełki rzucać... i dyskutować z "patologennymi Dylami". Żartuję - W Dylach można liczyć arogancję. Pozdrawiam Serdecznie

@noyes:
W jednym komentarzu pan pisze że mam wielkie Ego , w drugim kompleks niższości pana zdaniem.Pana "braciszkowie" wyzywali tu pół portalu, ja w sumie po prostu z nich szydzę.
Ja się nie 'bujam" po Polsce z pół patologią, także środowisko okay, duże miasto, ludzie wykształceni i takie tam rzeczy.
Z depresją to był żart.

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
Uwielbiam te kretyńskie odpowiedzi, na temat opisywania siebie, z depresją żartowałem.Skoro tak jest, sam pan siebie wysyła do psychologa ? Ja akurat nie uważam żeby pan był psychicznie chory, natomiast delikatnie odrealniony jest pan NA PEWNO.
Ja jestem patogenny ? Ja gnije na zdrowotnym socjalu chlejąc nalewki ? No raczej NIE.

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Tu należy się 2 Dyle... jest nieźle. Jak w tytule : Używaj Pan ile w mózgu komórek.

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Tu 3 Dyle.. jest dobrze ale brak Hamiltona drażni

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
Wydaje mi się że pan przedawkował medytacje.Na moje szczęście trochę ich jest :).

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Być może przedawkowałem śmiech. Zawsze na Pana można liczyć by powiększyć ilość czytających art. Dziękuję jak zwykle i na litość ... niech Pan przestanie być "babskim bokserem" . Co Panu Vivi zawiniła? Uściski i Serdeczności

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
Co pan nie powie. Jakoś nie widzę żebym pisał do niej że psy ją nie chcą ruchać. To co pisze, pisze publicznie, śmieszne rzeczy pisze, jak najbardziej mogę to wyszydzić jeśli mi się chce, a jak mi się chce, to szydzę :)
Obecnie z tego co widzę, sobie "wkręca" że wszyscy w około mają depresję, no ja nie mam , dziwne ale prawdziwe :).Za chwilkę zacznie się pisanie my to my sram ...  wyświetl więcej

@noyes:
Jakby mi ktoś powiedział ileś lat temu że Vivi będzie siedzieć i się jarać że ma następnego faceta, na jakimiś zapomnianym portalu , to bym stwierdził że jednak nie, a tu taka niespodzianka ! hahahah .....
Ja mam 46 lat proszę pana, ciężko to wszystko razem tutaj traktować poważnie, łącznie z piszącymi :).
To traktuję to LEKKO :).
p.s.
Jakby miała zeza, okazałoby się że 50 % ludzkości ma zeza , tak wygląda jej myślenie.

  Hamilton,  29 dni temu

@noyes: boję się odezwać z obawy, że naruszę twoją idyllę i znów okaleczysz swe artykuły likwidując je i pisząc wszystko od nowa oczekując owacji na stojąco dla kolejnej wersji wyobrażonego przez siebie dozgonnego i niczym niezakłóconego szczęścia.

  Serpico,  29 dni temu

@noyes:
"Z realnego świata znam wiele osobistości / bez przykładów/, które od wielu wielu lat funkcjonują jedynie dzięki dobrej pomocy psychiatrów, bo na większość bliskich, przyjaciół, czy znajomych - NIGDY NIE MOGŁA LICZYĆ"

Samotność wybitnych ...osobistości .. panie Marcinie, to nie jest tylko śmieszne, to jest WYBITNIE zabawne :).

  noyes,  29 dni temu

@Hamilton: Nie lękaj się, wypłyń na Głębie bo tam "nieważkość" a i delfiny Cię rozbawią. Uściski i dzięki, że jesteś... a gdy jesteś to idylla też.

Noyes: "Wiele osób twierdzi, że odnalazło Boga poprzez głębokie cierpienie."
Wydajesz sie byc wlasciwa osoba aby skierowac do ciebie nastepujace:
Cierpialem straszliwie i głębokio .....czytajac ten art.......No a gdzie ten obiecany ......BOG ?

  Hamilton,  28 dni temu

@zakrawarski: hahaha - "jak ciem tak inflitrujem to dochodzem do wniosku, że też cierpiem głębokio .....czytajac twojom polszczyznem". I święty boże nie pomoże. Widocznie jesteśmy na ciebie skazani za karę.

  Koriolan,  26 dni temu

@noyes: Hej ...
Sorry ... Dopiero teraz zobaczyłem, że napisałeś do mnie. Ostatnio nie czytam wszystkich przepychanek.
....
Cdn

  Koriolan,  26 dni temu

@noyes: ... cd
Ludzi z którymi się kontaktuję dziele na otwartych, którzy chcą się ode mnie czegoś nowego dowiedzieć i zamkniętych, którzy chcą JEDYNIE potwierdzić swoją "wiedzę". Zamkniętych dziele na "dających" się otworzyć i "nie dających" się otworzyć. Tych nie dających się otworzyć zostawiam w spokoju. Rozmowa z nimi jest daremną i po roku nudna i jednostajna. Nie rozwija ani ich ani m ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  26 dni temu

@noyes: ... cd
Dlatego nie uważam ludzi zamkniętych za coś gorszego. Uważam ich za takich samych jak ja tylko zamkniętych, zamurowanych w swoich poglądach. Czasem używam skrótu myślowego o perłach ... Ale to tylko skrót :-)))
Próbowałem mówić do nich ...
.
Chodź zobacz jak pięknie jest tańczyć w deszczu.
.
https://you ...  wyświetl więcej

  Serpico,  26 dni temu

@Koriolan:
Ta , warsztaty, niech sobie pobierze z ziemi stopami, maszynkę do golenia, następny pan od wiedzy na temat zdrowia z chyba puchliną głodową, nic dziwnego że się dogadujecie.
Moglibyście zatańczyć w deszczu jak ta para, może ci od LGBT , kupią od was teledysk hahahahha ................

Aaa .. tylko tańczyć mnie na trzeźwo panowie, bo jak na niego padniesz, to po nim haahahahahaha ...........

  Hamilton,  26 dni temu

@noyes: czy ja wyglądam na wystraszonego? Obawiam się, że masz coraz większe problemy z oceną rzeczywistości.

  Hamilton,  25 dni temu

@Koriolan: hahaha oni rzucają w ciebie błotem, a ty ich nazywasz faszystami, bo jesteś otwarty. Otwarty na brednie zawarte w cienkiej broszurce o buddyzmie. To cała twoja wiedza i chyba wszystko co w życiu udało ci się osiągnąć.

  Vivvi,  29 dni temu

Na depresję choruje 350 mln ludzi na świecie, w tym 1,5 mln Polaków. W wyniku samobójstw umiera nas więcej niż w wypadkach samochodowych. Mimo tego, że w całej Europie to właśnie na polskich drogach ginie najwięcej ludzi
Brzmi dumnie, a właściwie drętwo: "Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego”. Trwał aż pięć lat, ale psychiki Polakom nie ochronił. Co 4 osoba ma problemy psychiczne i ...  wyświetl więcej

@Vivvi:
"wiele osobistości" hahahahhahahaha hahahahhahha ................
Oj ... uuu .. geniusze osobistości apartamenty i życie od 1 do 1 wszego podobno po 12 godzin praca ..czyjaś akurat hahahhaah ....
A ja znam, znaczy znałem, taką panią co dostawała po ryju i wracała do tego samego faceta który jej wywalił w papę, w sumie z perspektywy czasu, szkoda że jej zębów nie wybił, ...  wyświetl więcej

@Vivvi:
Ojojoj depresję mają ? A nie czasem od ćpania i chlania ? Tak pytam, ale kim że ja jestem żeby pytać hahaha ..............
Aaa.. czekaj wiem kim , kimś kto nie ćpa i nie chleje i nie ma depresji od tego hahahah ........
Poza tym nie martw się tak w Niemczech siedzisz, będziesz mogła mieć niemiecką depresję po tym Jager coś tam haahhah .........to inna haha , coś nowego !

p.s.
Znajdź lipskiego , mieliście kiedyś biznesy kręcić haahaha ..........

@Vivvi:
Niech wam wprowadzą narodowy program pomocy na kacu w poniedziałek rano, taki wytyrany heban man, będzie Ci podawał piwko do łóżka hahaahh..........
No , przecież Ci się należy !
Aaaa .. a te osobistości to znasz osobiście czy przez kogoś ? Są biedni emocjonalnie czy bogaci emocjonalnie ? Którzy to ? Z tych "apartaments" z angielskiego ? hahahha ........

Lubisz

...  wyświetl więcej

@Vivvi:
-Halo, halo ! Panie Donaldzie, Vivi chce pana wydać ! Temat pańskiej depresji wisi na włosku !
-Wysyłam Stasi, już i tak wszyscy wiedzą że byłem ich agentem.
-Panie Donaldzie .. ale Stasi już nie istnieje ....
-Ech .. co za dół ....

Wiesz, przesadzasz, nigdy nie pisałem że jesteś głupia, no troszkę zostałaś na etapie 18 lat, typu "hej, mam chłopak", ale

...  wyświetl więcej

@Vivvi:
W ogóle momencik, bo mamy tu mini misunderstanding , ja nie grzebię po kubłach, nie wydaje mi się że jestem Don Juan De Marco ( tak z dużą nadwagą) , nie mam jazd z przypominaniem sobie innych żyć pod wpływem obijania mi ryja w górach.W dużym uproszczeniu, po prostu mam inne otoczenie ! hahaha ..........

Co 4 powiadacie proszę pani ? Mi wyszło że 4ech, a nie co czwarty.Przek

...  wyświetl więcej

@Vivvi:
Dopytam , bo nie wiem. Jak mam w przyszłości reagować na informacje typu "preparaty na odkwaszenie mózgu", albo na kolesi pobierających energię z ziemi chodząc po niej boso ? Tak o pytam ....
W przeszłości reakcja była "pierdolnięci zdrowo" , ale być może była zła .... , to jaka ma być ?
hahaahh...........

Halo, halo... hahah ..

Jak można to traktować p

...  wyświetl więcej

Przed śmiercią to bym chciał zobaczyć tego "Piotrusia", doprosić się nie da.To ile mam prosić ? hahaha ........

Słyszał pan kiedyś o osobach interseksualnych ? To jest następny przykład.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Interseks

Przykłady tego typu można mnożyć i mnożyć i mnożyć, osoby o pańskim spojrzeniu, zawsze znajdą ja

...  wyświetl więcej

  noyes,  29 dni temu

@Serpico: Za wulgaryzm 9 Dyli Pan otrzymuje (skala od 0 do 10). Za bełkot o duchowości i krytycyzm ludzi, których Pan nie zna i bełkot 10 Hami (w skali od 0 do 9). Pozdrawiam Serdecznie
PS Mam nadzieje, ze Pana nic nie zraża i będzie Pan gościem w moim Saloniku.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska