Login lub e-mail Hasło   

Samotni ludzie...

... to tacy, którzy się nie lubią. Oni sami są największym problemem, największą trudnością.
Wyświetlenia: 517 Zamieszczono 29 dni temu

 

Jak tylko zrozumiesz, kim jesteś, kiedy zaakceptujesz siebie z pewną dozą życzliwości, spłynie na ciebie spokój. Właściwie najpotężniejszym wglądem, który można uzyskać, jest ten brzmiący

„Jestem w porządku”.

Kiedy zdasz sobie sprawę, że właściwie nic ci nie dolega. Jesteś doskonały taki, jaki jesteś. Nie wierzycie w to, dlatego ciągle usiłujecie zmieniać samych siebie. Kiedy zawrzecie z wami samymi pokój i zaakceptujecie siebie takimi, jakimi jesteście, staniecie się swoimi własnymi kumplami i nigdy nie będziecie samotni, bo przecież zawsze JESTEŚCIE.

Samotni ludzie to tacy, którzy się nie lubią. Oni sami są największym problemem, największą trudnością.

Gdy rozwiążecie ten problem, kiedy się wyluzujecie, dzieje się coś dziwnego – nikt na świecie nie będzie już uprzykrzał wam życia. Już nie będzie trudnych ludzi, ponieważ upierdliwość innych osób jest twoją własną projekcją.

Zauważyłem taką zależność, że kiedy ktoś krytykuje innych „on za dużo gada” – to zazwyczaj taki krytykant również jest gadułą. Widziałem również grubasów mówiących „za dużo jesz”. To zadziwiające, że ludzie krytykują w innych osobach cechy, których nie tolerują u samych siebie. Zauważyłem taką zależność i myślę, że to w pewnym sensie nasza cecha wspólna.

Tak więc jedynym powodem, dlaczego uważasz, że inni uprzykrzają ci życie jest fakt, iż ty sam siebie uważasz za upierdasa. Jeśli więc jesteś w stanie uzdrowić problem, zawrzeć pokój ze samym sobą i trochę wyluzować, zaakceptować siebie, wtedy możesz odkryć, że jesteś również w stanie zaakceptować wszystkich innych ludzi i wszystkie stworzenia. 

Uwaga: Nie zjadajcie na śniadanie swoich mniejszych i większych braci - toć to padlina ze stresem w mięsiwie i lękami w uczuciach. Kto kogo zjada tym się staje..- to rzecz jasna żarty wegetarianina. Proszę nie naśladować... bo słonie się zdziwią.

Podobne artykuły


23
komentarze: 16 | wyświetlenia: 3161
34
komentarze: 19 | wyświetlenia: 7772
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1337
13
komentarze: 132 | wyświetlenia: 1247
70
komentarze: 107 | wyświetlenia: 14980
49
komentarze: 97 | wyświetlenia: 112561
44
komentarze: 20 | wyświetlenia: 20032
39
komentarze: 101 | wyświetlenia: 5318
37
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3888
31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 8568
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2272
26
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5005
25
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1657
 
Autor
ArtykułTen kto mówi o ludziach, w co najmniej 80 procentach mówi o sobie !!!

  noyes,  28 dni temu

@Adam Jezierski: To prawda nawet w 100 procentach. To co napisane było przecież w głowie. Tekst - jeśli Panu o to chodzi - jest skopiowanym fragmentem mowy Ajahn Brahm ( opat ). Tytuł art jest prowokacyjny. Czekam na Mistrzów. - mam nadzieje, ze poprawi to humory czytających, gdy pojawią się nasi wspaniali krytycy. KoLo już jest. Działa zza węgła. Odrzuca wszystko co po drodze. Sam nic nie pisze. Mistrz milczek. Pozdrawiam Serdecznie

  Vivvi,  28 dni temu

@noyes: na uzdrowienia krytyków bym nie liczyła. To będzie taka ,, walka do upadłego''. Tym co piszą raczej przejmują się już tylko oni sami. Reszta zna to pośmiewisko od lat i doskonale zdaje sobie sprawę z kim ma do czynienia. Masz rację pisząc o tym, że ,,Samotni ludzie to tacy, którzy się nie lubią. Oni sami są największym problemem, największą trudnością.''. Niestety kiedyś chciałam im pomóc, ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@Vivvi:
Racja racja. może by tak uciec w konie ? Znalazła choć jednego faceta ? hahahahaha ..........
Co ? Ty komuś pomóc ? W czym ? Ty idź się najpierw wylecz z alkoholizmu, potem możesz komuś "pomagać"
Też ma to po tobie.
Trochę gorzej byś wyglądała to nikt by z tobą nie gadać, "pomocniku"

Pomóc ahahhaa ty.... śmieciu osrany, powyzywam cię tak jak ty mnie, a z

...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@Vivvi:
Pierwsze co zrobił tu ten twój cały z trójki tu , to wyszydzanie artów Skalnej było czyż nie ? Ty robisz tu atmosferę tak ?
Aha , co kurwa pamięci nie mamy ? Jeszcze jak udawaliście że się nie znacie.

"Drzewek pedofili" nie pamiętasz szmaciaro osrana zakłamana do granic możliwości ? Całej reszty też nie ? Módl się żeby Marcin się zalogował szybciej, bo wszystko kurwa poleci niuniek,

  Serpico,  28 dni temu

@Vivvi:
Ja już mam 20 lat , już nie ma Maciusia, który pozwalał takim jak ty, po nim spacerować i traktować jak coś gorszego, nie już nie ma, gdybyś sobą cokolwiek reprezentowała, to pewnie bym się zamknął, także jakbym żył z twoich podatków, co nie ma miejsca, a bez tego co widziałem i przeżyłem po wypadku, to pewnie bym nawet nie zwrócił uwagi.
Nie jesteś jedyna działająca mi na nerwy, ćpanie, chlanie, teraz k... święci.

  noyes,  28 dni temu

Witam Pana KoLo - zero artykułów u Pana i mnóstwo odrzuconych. To radykalne podejście ... gratuluje łatwości czytania. Nie czyta Pan, prawda? Więc teraz piszę do Pana wolno... bo ma Pan kłopoty z czytaniem. Pozdrawiam Serdecznie.
PS Krytyk to taka kura, która nie znosi jajek. Pasuje to do Pana. Daje Panu 10 Dyli i 10 Hami.

Widzę nieciekawe zjawisko po stronie blogerów. Wielu przestało zajmować się otaczającą nas rzeczywistością i przystąpiło do wypełniania luki spowodowanej przez zamilczanie w mediach. Coraz więcej wpisów blogerów o blogerach.
Z jednej strony to dobrze. Piszmy o sobie skoro inni boją się pisać o nas.
Z drugiej strony. Wszelka przesada jest szkodliwa, a tu na eioba.pl obserwuję od pewne ...  wyświetl więcej

  noyes,  28 dni temu

@Adam Jezierski: Zgadzam się z Panem. Jest to smutne ale prawdziwe. Próbuje znaleźć sposób by zniechęcić "krytyków" metodą " zamień sęk na sękacz". Obecność krytyków przyciąga rożnych ludzi i tych , którzy skorzystają z treści artykułu i tych, którzy chcą zaistnieć dzięki wyszydzaniu, obrażaniu autora etc (coś się dzieje ciekawego , gdy dużo jest komentarzy przy art - jakaś bijatyka?!) . Ludzie lu ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@Adam Jezierski:
Masz kupę blogów tematycznych, pewnie część ma więcej wyświetleń niż Eioba, możesz Adaś sobie zrobić swój z majakami o dronach , albo o prowokowaniu Putina przez Kaczyńskiego, będziesz miał oglądalność 3 osoby dziennie.
5 osób w weekend.

  Serpico,  28 dni temu

@noyes:
Dalej pan ciągnie te durne gadanie, oczywiście Skalna, o której pan wspominał w arcie, odeszła przeze mnie tak hahahha ? Jasne, nie, nie przeze mnie, przez dwa tygodnie wyzywania jej przez Koriolana zmieniającego razem z "Piotrusiem" nicki co chwilę.Jeszcze wzięli się za grożenie niszczeniem jej kariery zawodowej, Screeny dać po raz dwudziesty, czy maskę tlenową. Może to brak tlenu, ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28 dni temu

@Adam Jezierski: hahaha - hrabio Adaśko zwłaszcza nieudane próby zadziobania "owrzodzonych z całą rodziną".

  Serpico,  28 dni temu

Proponuje skasować już, zanim się dobrze wkurwię.Bo jak się wkurwię to dopiero pan poczyta sobie o egach :).

  noyes,  28 dni temu

@noyes: Drogi Panie Serpico, niech Pan się wyżywa w tym artykule "ile wlezie". Po to on tu jest. Zrobię wyjątek i zachowam go. Dlaczego go zachowam na dłużnej? Otóż, być może, a w życiu jak powiadają rożnie bywa, wróci Pan do swoich komentarzy i przeczyta je .. W "skrystalizowaną osobowość" trudno uwierzyć w tak zmieniającym się świecie. Przyzna Pan? Nie myśli i nie czuje Pan tak jak przedszkolak, ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@noyes:
Owszem mogę , owszem zmieniłem , zmiany ma pan w komentarzach także, już nie pozwalam ludziom jak Vivi mnie deptać, a to robili. Nie mam prawa do innych opinii ? Nie mam prawa do negacji takich rzeczy jak alkohol i narkotyki ? Ależ owszem mam, a skoro pisze o tym na forum publicznym, niech się liczy z reakcją.
Całej reszty nigdy pierwszy nie zaczynałem.Niech pan sobie doczyta ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@noyes:
Gdybym był patologią, to po tym co pan do mnie pisał, już by pan czytał docinki o wieku itd, do pana mimo różnic światopoglądowych mam szacunek , do nich nie i nie będę mieć nigdy, bo nie mam za co mieć.
Reszty nie zamierzam wyjaśniać po 100 razy , bo wyjaśniałem już ileś razy, wystarczająco jasno i wystarczająco zwięźle.

  noyes,  28 dni temu

@Serpico: Dziękuję za szacunek i obdarzam Pana tym samym. Jasne, że się różnimy i to jest "wielką tajemnicą i wygraną" Życia - nie jesteśmy klonami. Mam prośbę o nie komentowanie przez Pana następnych (no powiedzmy 3 artykułów). Sprawdzam na sobie działanie pewnego Kodu nazwanego Uzdrawiającym - podobno kompensuje on pozytywnymi wibracjami negatywne obrazy z przeszłości, niezdrowe przekonania, des ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@noyes:
Nie musi pan, mi to nie potrzebne, nie ma za co, niemniej dziękuję.Też mam swoje przejścia z przeszłości, różne, nie sądzę by dało się to całkiem zlikwidować, jednak można zweryfikować myślenie, żyć teraźniejszością, co akurat robię, wszelkie zarzuty wobec mnie że żyję przeszłością, mają się nijak do stanu faktycznego, ja ją tylko pamiętam, tak akurat, a nie inaczej działa moja pamięć.
Oczywiście że mogę nie komentować.

  noyes,  28 dni temu

@Serpico: Dziękuję.

  Serpico,  28 dni temu

https://unsee.cc/d6baf3e1/
Especially for u Mr Chakra. Z prawej ma pan przeszczep skóry, brany z pleców, to się nazywa mikrochirurgia i ma 30 % szans na to że się przyjmie, ludzie po tym umierają, czyli sprawdzają czy Bóg istnieje, ja nie sprawdziłem.
Na tym biegam, nie tylko chodzę, mimo jakichś tam zaburzeń motoryki ruchu.
Gdyby która ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

Czuję się pan na silach na merytoryczną grzeczną dyskusję na temat osobowości człowieka w jaki sposób się tworzy itd ? Nie sądzę.Dlaczego nie sądzę ? Dlatego że będę czytał pytania typu "kto zadaje pytanie kim jestem, czy jest Ja" itd, a to się nie nadaje nawet na problemy egzystencjalne dziecka emo w wieku 16 lat, a jak pisałem, mam 46 lat.
Mam skrystalizowaną osobowości i nie posiadam pro ...  wyświetl więcej

@Serpico: To nie do końca prawda … im więcej zajęć, tym mniej myślenia o sprawach egzystencjalnych, filozoficznych? Być może tak jest, jeśli ktoś ogranicza się tylko do mechanistycznego wypełniania czasu: wstawanie, praca, spanie.

Pytania które zadaje Marcin, a właściwie poszukiwania różnych wątków stanowiących odpowiedź na to dlaczego istniejemy itp. zawsze niezależnie od tego w jaki tryb

...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@podobny:
Im więcej się będziesz zajmować tym co jest w Starym Testamencie, tym mniej zajmiesz się sobą, aż do punktu w którym ludzie zajmują się tylko Testamentem i jest jakby po zawodach.Pozostaje kretyńskie wpieranie w człowieka, że skoro nie chcesz się tym zająć, to jesteś ignorantem itd, ble ble ble ble.
Nie mam z nią żadnych relacji i nie chcę mieć, jest hipokrytką i to mnie w ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@podobny:
Nowy Testament, powstał po to żeby złagodzić Jahve, proste jak dla dzieci, ale rozmów o Biblii mam dość, te rozmowy polegają na tym że się człowieka zmusza do przyjęcia choć na chwilę czyjegoś punktu widzenia, za czym idzie wiarygodność Biblii, a ja tego nie chce, wystarczy.

@Serpico: Ha, ha … ja nie próbuję indoktrynować. Po pierwsze z góry zakładam, że jesteś dobrym człowiekiem - bo każdy chce żyć i … jakoś przeżyć swoje życie. A to podlega pod prawo natury, które "nakazuje" zawsze rozkwitać.

Co do seksu powiem Ci tak - kobieta jest brudna, tak samo jak brudny jest mężczyzna, ale poprzez zabiegi medialne kreujące wzorce doskonałości (ha, photoshop), zaczynam

...  wyświetl więcej

@Serpico: Znam to zbuntowanie, sam je przeżyłem. Chodziłem do kościoła, bo Babcia tak chciała, wpoić we mnie zasady chrześcijańskie. Wkrótce przekonałem się, że to obłuda - ale nadal wierzę w Boga, co jest niezależne od papieskiej instytucji.

Nie buntuj się na każdy atak świata poza Tobą, który przyjmujesz jako agresje na Twoją świadomość. Świat jest taki jaki jest. Rządzą nim pieniądze. T

...  wyświetl więcej

  Serpico,  28 dni temu

@podobny:
Mirek ja Ci nie zabieram wiary w Boga, obojętnie jakiego i jak sobie wyobrażasz go, biblijny jest dla mnie nie do przyjęcia, jak byłem młodszy, dawało się jeszcze mnie wpuścić w maliny rozważań na ten temat, w resztę malin sam się wpuszczałem. Nie wierzę w Boga , chce być od tego wolny i jestem, wy piszecie o tym jakby to był fakt, chcąc żeby ktoś przyjął wasz punkt widzenia, a to ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  28 dni temu
  Serpico,  28 dni temu

@Koriolan:
O właśnie pokazujesz ty spasiony szmaciarzu o co ci szło, ty pieprzona ślepa świnio.On wpadał pod jej arty i pisał "rozkładaj nogi będę cię ruchał ", pamięć obrazkowa łajzo, no ale choć ma tyle jąder żeby się przyznać co robił szmaciarnio.
Zdechnij w końcu gdzieś w rowie, najlepiej wklęsłym.
Nie masz co szmato z życiem zrobić to sobie zabawy znajdujesz ludźmi ?

  Serpico,  28 dni temu

@zakrawarski:
Wczoraj gadałem ze Szwedką, podobno w Szwecji, Wiedźmin Sapkowskiego, jest tak popularny jak Tolkien, przeczytaj może, zrobisz coś innego niż klepanie o sutannach parę lat.
Najlepiej obie publikacje.

  Hamilton,  28 dni temu

@zakrawarski: gdyby twoja teza była prawdziwa byłbyś karynałem wygłaszającym na eioba pełne chwały bożej homilie z tacą trzymaną w zębach. Lepiej jak zostaniesz tam gdzie strawione resztki wieprzków są wydalane. Przynajmniej twój narząd powonienia ma odrobinę luksusu.

@Ham-tonie: Masz trudnosci rozumiec proste i latwe zdania. Pomoge ci !
A) "Kto kogo zjada tym się staje".......to nie moja teza tylko Marcina.
B) Jesli jego teza jest prawdziwa, a ludzkosc je ogromna ilosc swin .....to wniosek sam sie narzuca.
C) Dodatkowe wyjasnienie dla ciebie.....Ludzkosc je wiele swin i.....zgodnie a tym twierdzeniem
ludzie jedzacy swinie sami staja ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28 dni temu

@zakrawarski: hahaha - wiem, wszyscy są chorzy psychicznie oprócz ciebie. Zdradź nam czym ty się odżywiasz, że tak mądrze i po polskiemu piszesz i zapraszasz innych do wąchania swoich odchodów. Takie zaproszenia mogą wysyłać jedynie najbardziej okazałe okazy zdrowia psychicznego.

  noyes,  28 dni temu

@Hamilton: No nareszcie jesteś. "Na zachodzie bez zmian"... grubiańskie komentarze. Śmieszne? Inteligentne ? Dowcipne? W skali od zera do 10 , jak dla mnie: 5 Dyli i 5 Hami .. po znajomości. Pozdrawiam Serdecznie

  Koriolan,  28 dni temu

@zakrawarski: "... Ty nie czytaj slow ktorych nie rozumiesz bo to oglupia cie jeszcze bardziej. "
Wierzysz, że to możliwe ?

  Hamilton,  28 dni temu

@noyes: doprawdy? Taki jesteś zbulwersowany i oburzony.? A jak zakrawarski każe mi wąchać swoje odchody i spuszczać wodę w jego WC , bo ma takie kaprysy to jesteś w swojej pełni szczęścia? Jak pokrzywiony nazywa ludzi bydlakami, szmatami, debilami, faszystami, mordercami, złodziejami, gnojami, oszustami to gdzie się podziewa ta twoja wrażliwość? I ile dasz jej hami w skali 1-10? Ode mnie masz jedn ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Tez watpie, ale jak widzisz sam dodalem :
"Jesli to mozliwe" ?
Obawiam sie jednak, ze glupota u tych szalencow jest bezdenna !
Gdyby jakies dno bylo to by juz dawno do niego dotarli !
Ma Racje Adam Jezierski twierdzac, ze ignoracja to wlasciwe lekarstwo dla tych
samouwielbjacych sie specjalistow od wszystkiego, a wlasnej glupoty najbardziej ! Bywaj !!

  noyes,  27 dni temu

@Hamilton: Drogi Hamiltonie! Nie czytam wszystkiego na Eioba i nie znam faktów o których piszesz. Nie istnieje tu Pan Pokrzywiony ani wypowiedz Vivi, którą cytujesz. Za to tu piszesz z nienawiścią o innych. Mógłbyś się wstrzymać i nie wytaczać dział z przeszłości? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam Serdecznie

  Hamilton,  27 dni temu

@noyes: jesteś już tak oderwany od rzeczywistości, że mylisz zdarzenia, pojęcia i ludzi. Nigdzie nie cytowałem VIVI, a jeśli nie ma na eioba Pana Pokrzywionego to gratuluję spostrzegawczości.

  Hamilton,  27 dni temu

@zakrawarski: wszyscy ci którzy nie chcą ci potakiwać są chorzy psychicznie i są bezdennymi głupcami. A jaką łatkę przypniesz tym którzy nie mają ochoty wąchać twoich odchodów? Chorych czy bezdennie głupich? Hahahaha - dajesz ludziom życiową szansę i nie chcą z niej skorzystać - hahahaha. Musisz walnąć focha i się obrazić..

  Hamilton,  27 dni temu

@zakrawarski: "Ma Racje Adam Jezierski twierdzac, ze ignoracja to wlasciwe lekarstwo dla tych samouwielbjacych sie specjalistow od wszystkiego, a wlasnej glupoty najbardziej ! " Jasne, ignorancja jest najlepszym lekarstwem. Na wszystko. Ty czasem myślisz czy ten proces jest ci już zupełnie obcy.

  Hamilton,  27 dni temu

@noyes: "Nie czytam wszystkiego na Eioba i nie znam faktów o których piszesz".
To jak chcesz być sędzią i wydawać wyroki. Jak człowiek inteligentny, wykształcony, wrażliwy, prawy i uduchowiony może wydawać wyroki bez zapoznania się z faktami. Ja mam nie wytaczać dział, czyli nie mam prawa do obrony, a ty nawet nie pofatygujesz się zapoznać z innymi faktami niż te, które tak naprawdę sobie ubzdurałeś na podstawie bardzo powierzchownych obserwacji.

  Koriolan,  26 dni temu

@zakrawarski: :-)))
Ignoracja ...
Już z pół roku to robię :-)))
I dobrze mi z tym ...

  Hamilton,  26 dni temu

@Koriolan: z ignorancją ci do twarzy. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, że jest to widoczne gołym okiem.

@noyes:
Wspólną cechą hejterów netowych jest poczucie bycia niedocenionym, niedowartościowanym.
Odpowiadanie na zaczepki rozkręca hejtera.
Ignorowanie zaczepek doprowadza hejtera do wściekłoś

  Hamilton,  27 dni temu

@Adam Jezierski: hahahaha - gładkolicy hrabio czasem bywa, że "doprowadza hejtera do wściekłoś" i ten nazywa innych owrzodzonymi wraz z całą rodziną. To chyba też efekt poczucia głębokiego niedowartościowania.

  57kerenor  (www),  27 dni temu


JA TO MAM SZCZĘŚCIE!

To dziwne, przeżywałem kiedyś takie scenki z życia z pewnym facetem. Codziennie widziałem jego facjatę w lustrze ale nie mogłem mu wytłumaczyć, że to co mu przeszkadza to ułuda, nieprawda i jego tylko wyobrażenie.

Na całe szczęście Pan Jezus, Syn Boga Ojca, pomiędzy odbiciem w lustrze a mną postawił moją Żonę! Na moje szczęście!

***

57kerenor@gmail.com

  Koriolan,  27 dni temu

Kiedyś podobno Rosjanie podłączyli woltomierz do rośliny i ... Oblali ją wrzątkiem.
...

  Hamilton,  27 dni temu

@Koriolan: twoja niezwykle mądra argumentacja zawsze budziła mój podziw. Z czego ty robiłeś ten doktorat?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska