Login lub e-mail Hasło   

Brytyjska prasa podsumowała Tuska: "Gangster za trzy grosze"

Brytyjska prasa podsumowała Tuska: "Gangster za trzy grosze" / Fot. Aleksiej Witwicki Kiedy Donald Tusk został wybrany na szefa Rady Europejskiej, Bronisław Maria Komorowski...
Wyświetlenia: 208 Zamieszczono 25/09/2018

Brytyjska prasa podsumowała Tuska: "Gangster za trzy grosze"

 

/ Fot. Aleksiej Witwicki


Kiedy Donald Tusk został wybrany na szefa Rady Europejskiej, Bronisław Maria Komorowski - ówczesny prezydent - oznajmił światu, że wybór ten "oznacza nie tylko ogromne uznanie dla polskiej pozycji, ale też zwiększenie polskich możliwości". Radosław Sikorski wybór Tuska przywitał hasłem "Habemus Presidentum Europae", sugerując, że jest on porównywalny do wyboru papieża. Po kilku latach brytyjski dziennik „The Sun” ocenił, że Tusk zachowuje się... "bardziej jak gangster, niż jak polityk".
 

W trakcie negocjacji dotyczących szczegółów Brexitu Bruksela raz po raz pokazywała, dlaczego 17 mln ludzi zagłosowało za wyjściem z Unii 

– pisze „The Sun”, cytowany przez portal tvp.info.

Dziennik dodał, że „nie jest to żaden wielki projekt nakreślony w celu zjednoczenia narodów Europy, ale sposób na wymuszanie okupu”. 

Jest to podsumowanie negocjacji ws. Brexitu, jakie odbyły się w Salzburgu. Donald Tusk odrzucił podczas nich tzw. propozycje z Chequers, czyli plan przyszłych stosunków UE z Wielka Brytanią.

„The Sun”, uznał, że "premier rządu Jej Królewskiej Mości została w Salzburgu upokorzona przez przywódców Unii, a Tusk powiedział, że propozycje z Chequers nie zadziałają i kazał je przepracować". 

Także prezydent Francji Emmanuel Macron, uznał brytyjskie propozycje za nieakceptowane, zaś orędowników Brexitu określił mianem „kłamców” 

- czytamy w tvp.info

„The Sun” komentując te wypowiedzi opublikował zdjęcie Macrona i Tuska z karabinami, w garniturach i kapeluszach, przypominających Ala Capone. 

Podpis pod zdjęciem brzmi - „zachowali się raczej jak gangsterzy, niż jak politycy” 

Cały artykuł zaś roi się od określeń takich jak „brudne szczury unijne”, „rządzący Unią gangsterzy za trzy grosze”, od których Brytyjczycy tylko patrzą, by się uwolnić. Dziennikarze „The Sun” wskazują też, że odrzucenie propozycji Chequers, uznawanych przez część Brytyjczyków za niekorzystne, zwiększa szanse na „twardy Brexit”, czyli m.in. wstrzymanie składek i wolnego przepływu osób i towarów natychmiast

- podaje tvp.info

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł

 
 
Obraz może zawierać: 2 osoby, kapelusz

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1780
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1708
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1123
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 964
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1047
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 968
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1035
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 685
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 882
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 412
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 572
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 881
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 575
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Oto wspomnienia o Donaldzie Tusku autorstwa jego przyjaciela a obecnie restauratora z Trójmiasta Pana Jaś(ka) Pawłowskiego.

Otóż wg. niego w 1989 r. Donald Tusk i Państwo Pawłowscy wybrali się na 3 miesięczną wyprawę do północnej Norwegii w celach zarobkowych. Wykonywali drobne prace remontowe/budowlane na jednym z tamtejszych Uniwersytetów.
Jak twierdzi Pan Pawłowski jego małżonka

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: a morał z tego taki, że Donald z angielskim sobie radzi a z Jarka poligloty nie będzie choć tak dużo się uczył.

Ciasteczko, ale bez wisienki. Amerykański portal zachwyca się nowymi umiejętnościami Tuska
...
Nic tak perfekcyjnie nie oddaje nastrojów panujących w europejskiej polityce jak konto szefa Rady Europejskiej na Instagramie - pisze popularny serwis kulturalno-biznesowy Quartz. I ostrzega instagramowych influencerów przed poważną konkurencją ze strony Donalda Tuska.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska