JustPaste.it

Brytyjska prasa podsumowała Tuska: "Gangster za trzy grosze"

Brytyjska prasa podsumowała Tuska: "Gangster za trzy grosze"

 

20ce427d3c85630ca580d4e461633450.jpg

/ Fot. Aleksiej Witwicki


Kiedy Donald Tusk został wybrany na szefa Rady Europejskiej, Bronisław Maria Komorowski - ówczesny prezydent - oznajmił światu, że wybór ten "oznacza nie tylko ogromne uznanie dla polskiej pozycji, ale też zwiększenie polskich możliwości". Radosław Sikorski wybór Tuska przywitał hasłem "Habemus Presidentum Europae", sugerując, że jest on porównywalny do wyboru papieża. Po kilku latach brytyjski dziennik „The Sun” ocenił, że Tusk zachowuje się... "bardziej jak gangster, niż jak polityk".

 

W trakcie negocjacji dotyczących szczegółów Brexitu Bruksela raz po raz pokazywała, dlaczego 17 mln ludzi zagłosowało za wyjściem z Unii 

– pisze „The Sun”, cytowany przez portal tvp.info.

Dziennik dodał, że „nie jest to żaden wielki projekt nakreślony w celu zjednoczenia narodów Europy, ale sposób na wymuszanie okupu”. 

Jest to podsumowanie negocjacji ws. Brexitu, jakie odbyły się w Salzburgu. Donald Tusk odrzucił podczas nich tzw. propozycje z Chequers, czyli plan przyszłych stosunków UE z Wielka Brytanią.

„The Sun”, uznał, że "premier rządu Jej Królewskiej Mości została w Salzburgu upokorzona przez przywódców Unii, a Tusk powiedział, że propozycje z Chequers nie zadziałają i kazał je przepracować". 

Także prezydent Francji Emmanuel Macron, uznał brytyjskie propozycje za nieakceptowane, zaś orędowników Brexitu określił mianem „kłamców” 

- czytamy w tvp.info

„The Sun” komentując te wypowiedzi opublikował zdjęcie Macrona i Tuska z karabinami, w garniturach i kapeluszach, przypominających Ala Capone. 

Podpis pod zdjęciem brzmi - „zachowali się raczej jak gangsterzy, niż jak politycy” 

Cały artykuł zaś roi się od określeń takich jak „brudne szczury unijne”, „rządzący Unią gangsterzy za trzy grosze”, od których Brytyjczycy tylko patrzą, by się uwolnić. Dziennikarze „The Sun” wskazują też, że odrzucenie propozycji Chequers, uznawanych przez część Brytyjczyków za niekorzystne, zwiększa szanse na „twardy Brexit”, czyli m.in. wstrzymanie składek i wolnego przepływu osób i towarów natychmiast

- podaje tvp.info

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł

 

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, kapelusz

 

Autor: http://niezalezna.pl