Login lub e-mail Hasło   

Wybielanie zębów – jak to działa?

Chęć posiadania zdrowo wyglądających, pięknych zębów nie jest niczym wyjątkowym – marzy o tym praktycznie każdy z nas, jednak nie każdy może liczyć na naturalnie piękny uśmiech.
Wyświetlenia: 108 Zamieszczono 27/09/2018

Na szczęście, dzięki rozwojowi medycyny i technologii w XXI wieku, zyskujemy ogrom możliwości w zakresie dbania o stan swojego uzębienia. Wybielać zęby można na kilka sposobów i jeżeli proces ten jest przeprowadzony przez specjalistę, można liczyć na znakomite efekty już po jednym zabiegu. Na czym polega wybielanie, jakie są najskuteczniejsze metody i czy rzeczywiście warto z niego skorzystać?

Nowoczesne wybielanie zębów – kto może z niego skorzystać?

Wybielanie zębów to zabieg, z którego – po spełnieniu określonych warunków – skorzystać może każdy, kto nie jest zadowolony z odcienia swojego uzębienia. Zastosowanie jednej z dostępnych współcześnie metod, pozwala uzyskać doskonałe efekty i o kila tonów rozjaśnić wszystkie zęby, osiągając śnieżnobiałą biel, a co za tym idzie – piękny, zdrowy uśmiech. Jeżeli chcesz zdecydować się na wybielenie zębów, sprawdź z jakich metod możesz skorzystać.

Metody wybielania zębów

Sposobów na piękny uśmiech jest wiele, a wśród nich zarówno metody domowe, jak również gabinetowe, jednak my powiemy o trzech najbardziej popularnych i jednocześnie skutecznych. Oto one!

  • Wybielanie zębów BEYOND

BEYOND to gabinetowa metoda wybielania zębów, która polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, a następnie naświetleniu go za pomocą specjalistycznej lampy BEYOND. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a cały zabieg trwa zaledwie 90 minut – w tak krótkim czasie można wybielić swoje zęby i zachować efekt ich piękna przez co najmniej dwa lata. Oczywiście ze względu na zastosowanie metody bezinwazyjnej, to wybielanie zębów jest całkowicie bezbolesne.

  • Wybielanie zębów nakładkowe

Dla osób, które zamiast spędzać czas w gabinecie stomatologicznym, wolą samodzielnie wybielić swoje zęby w domu, polecane jest nakładkowe wybielanie zębów. Wizyta u stomatologa ogranicza się tutaj do wykonania specjalnej nakładki i dostarczenia żelu, służącego do uzyskania pożądanej bieli zębów. Szyny są noszone przez pacjenta wraz z żelem wybielającym kilka godzin dziennie lub w nocy, a pierwsze efekty widać już po jednym tygodniu.

  • Wybielanie pojedynczego zęba

Niekiedy dochodzi do sytuacji, że leczony kanałowo ząb zmienia swój kolor na szaro-siny i konieczne jest wybielenie go, bez ingerencji w kolor pozostałych zębów. Ta metoda wybielania zębów jest również bardzo skuteczna i polega na tym, że do wnętrza zęba aplikuje się specjalny żel, który uwalnia składniki wybielające. Wystarczy kilka wizyt w gabinecie stomatologa, który uzupełnia preparat wybielający, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Wybielanie zębów – przed i po

Aby móc wybielić swoje zęby, konieczne jest przede wszystkim doprowadzenie ich do odpowiedniego stany, kwalifikującego do przeprowadzenia zabiegu – czy to metodą domową, czy też gabinetową. Niezbędne jest przede wszystkim usunięcie kamienia i osadu na minimum dwa dni przed przeprowadzeniem zabiegu. Zaleca się również uzupełnienie ubytków oraz wyleczenie próchnicy zębów.

Po samym zabiegu wybielania, należy stosować się do zaleceń lekarza – wśród tych najczęściej spotykanych są stosowanie tzw. białej diety, która ma na celu utrzymanie/wzmocnienie efektu, nie palenie papierosów, a także – w przypadku nadwrażliwości zębów – stosowanie specjalnej pasty.

Czy warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Każdy z nas wie, jak istotny jest w dzisiejszych czasach zdrowy, piękny uśmiech – dzięki niemu robimy wrażenie na innych i lepiej czujemy się w towarzystwie. Dlatego też wybielanie zębów cieszy się tak ogromną popularnością. Jego najważniejszą cechą jest skuteczność – dzięki zastosowaniu specjalistycznych metod i najlepszych preparatów, efekty wybielania widać bardzo szybko, a utrzymują się one przez długi czas. Co więcej, takie zabiegi są w pełni bezbolesne i bezpieczne, a więc polecane również tym osobom, które na myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym dostają gęsiej skórki.

Warto również zaznaczyć, że wybielanie zębów wcale nie jest tak drogie, jak mogłoby się wydawać – w zależności od wybranej metody, będzie to koszt rzędu 1000-1500 złotych.

Więcej informacji - http://odent.pl/

Podobne artykuły


14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 277
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 878
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 820
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 887
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 649
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 697
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1324
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1498
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1555
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 921
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 346
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 835
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 699
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 431
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska