Login lub e-mail Hasło   

Czas dla Boga.

Kiedy człowiekowi doskwiera brak czasu , gdy żyje w pośpiechu, trudno mu znaleźć czas dla Boga.
Wyświetlenia: 387 Zamieszczono 02/10/2018

Czas dla Boga to jednak najlepiej zainwestowany czas, pamiętamy, że Jezus w miejscu pustynnym rozmnożył  chleb by nakarmić tysiące ludzi.  W  Biblii powtarza się określenie: życie wieczne. A cóż to takiego życie wieczne, to przecież nigdy niekończący się czas, mnóstwo czasu. Taką nagrodę obiecuje Jezus ludziom, którzy teraz część swojego czasu poświęcają dla Boga, na przykład na lekturę Pisma Świętego, na modlitwę, na refleksję, jak zmienić swoje życie by bardziej przybliżyć się do Stwórcy.                       W Ew.Mateusza w rozdziale 4 werset 4 Jezus mówi: " Człowiek żyje nie samym chlebem, lecz wszelkim słowem, które pochodzi z ust Boga." Jeśli człowiek nie ma czasu na czytanie Biblii, to nie żyje pełnią życia. Jezus, nazwany jest Zbawicielem ludzi, bo za każdego z nas oddał życie aby nas wykupić z niewoli grzechu i śmierci. Jeśli Jezus zachęca nas do czytania Słowa Bożego, to dlatego ,że to jest bardzo ważne dla naszego życia teraz i w przyszłości, bo może otworzyć nam drogę do życia wiecznego, gdzie będziemy mieli mnóstwo czasu na wszystko.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1216
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1024
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 770
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1898
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 584
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1042
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Krótko, ale b. fajnie napisane.

  renia,  03/10/2018

@Adam Szczepański:
Dziękuję.

Na ktorego boga, Pani Reniu?
Antropolodzy i kulturoznawcy doliczaja sie ich kilku tysiecy.
Wychodząc naprzeciw postulatom papieża Franciszka i zalewajacych Europe mniejszosci religijnych, którzy wraz z innymi autorytetami religijnymi nawołuja do odnalezienia i przywrócenia boga/bogów naszej laicyzującej się cywilizacji i w porozumieniu z organizacjami reprezentującymi wszystkie zarej ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Oj strasznie zawiły i rozwlekły ten Twój komentarz. Chociaż zawiera ciekawe (nie wszystkie) spostrzeżenia. Ale nawet nie będę próbował zrozumieć o co Ci tak naprawdę chodzi.
Dla mnie nie ma wątpliwości, że Autorka ma na myśli Boga opisanego w Biblii.

  Hamilton,  03/10/2018

@Adam Szczepański: ten opisany w Biblii też ma tysiące interpretacji. Co najmniej tyle ile jest odłamów chrześcijaństwa.

  renia,  03/10/2018

Youngcontrarianie

PIsmo Święte mówi o jednym Bogu Psalm 83:18, na szczęście mimo że religii i odłamów w Judeo-chrześcijaństwie jest dużo, to jednak wszystkie odwołują się do Pisma Świętego i do Boga Abrahama, Izaaka, Jakuba..
Nawet wielu naukowców nie ma problemów by pogodzić swoje oddanie nauce z oddaniem się jedynemu Bogu, raczej odkrycia naukowe pogłębiają ich podziw dla Boga Stwórcy a nie stają w konflikcie..

@renia: zapomniałaś dodać, że wielu naukowców jest innego zdania i ma problemy z pogodzeniem swoich badań z opisem biblijnym. Zresztą ten problem zaczyna się już w szkole, na lekcjach religii i biologii.

@youngcontrarian: 390 i 393 r. - Synody w Hipponie i Kartaginie ratyfikują kanon "Pisma Świętego".
To ludzie ustalili, ze pismo jest ....."swiete". Mozna ustalic (kto, jak) ze dziela Mickiewicza czy Chopina
sa swiete.
Co uzasadnia takie postanowienia ??

  renia,  03/10/2018

Zakrawarski

Jeśli chodzi o pisarzy Biblii, to pisali pod natchnieniem Ducha Świętego, jak inaczej po setkach lat mogłyby się
urzeczywistniać proroctwa z tekstu, który napisali? Jak to możliwe, że chociaż pisało ją tylu ludzi z różnych epok całość jest spójna i zawiera tą samą jedną myśl o Zbawicielu i zbawieniu ludzi?

  Hamilton,  03/10/2018

@renia: jasne, Biblia jest tak spójna, że mamy ok. 40 tysięcy odłamów chrześcijaństwa, a ich liczba ciągle rośnie.

@Hamilton: Nie mędrkuj ! Sluchaj -renia (e)- i potakuj !
W ten sposob masz szanse byc swiętym !

  Hamilton,  03/10/2018

@zakrawarski: od szukania tanich sprzymierzeńców jesteś ty, Koriolan i krzywy Maniek. Ja mam kręgosłup i zawsze swoje zdanie. Swoje cenne rady zachowaj dla tych co pragną wąchać twoje odchody.

@renia:
"Głupota jest też darem od boga, tylko nie należy jej nadużywać" - Karol Wojtyła

Jak myślący człowiek w 21 wieku możne tracić czas (niekiedy i całe życie) “studiując” bezpodmiotową, kompletnie oderwaną od rzeczywistości pseudo-naukę pretensjonalnie nazwana “teologią”, która wyrosła z religijnego folkloru o duchach, ciężarnych dziewicach, zmartwychwstańcach, wodo-chodziarzach

...  wyświetl więcej

@zakrawarski: odnoszę wrażenie, że czytać, tzn. składać literki jako tako potrafisz, ale co z tego jak i tak niewiele z tego kumasz. I dlatego wydaje ci się że komuś potakuję.

Warto wiedziec, ze bogowie mieli identyczne pochodzenie.....przeczytaj !
Horus identyczne jak Jezus a wszystko pozyczone od astrologii i slonca
ktore "umiera" 22-go grudnia jest "pochowane 3 dni i "wstaje 25-go grudnia
dlatego w tym dniu "rodza" sie -bogowie.
A oto dowod !!
http://eiba.pl/1f

@zakrawarski: nie szastaj tak dowodami, bo nikt nie znalazł dowodu na istnienie Boga, ale nie ma też dowodu na jego brak. I myślę, że ta kwestia nigdy nie zostanie rozstrzygnięta.

@Hamilton: Jest taki dowod.......Ty !
Bogowie sa zmysleni, ( co art wyraznie podkresla),
a ty jestes realny !
Nazwij sie bogiem i stworz grupa zwolennikow -wystarczy12-stu.
Oni zaczna glosic twoja religie i stworzycie swiat na nowo.
Powodzenia !

@zakrawarski: dobierz sobie 11 pajaców, łaź z nimi i wrzeszcz "Ni ma boga, ni ma boga, ni ma boga". I też stworzycie świat na nowo. Jesteś prymitywny z tą swoją agitką jak gazetka komsomołu w latrynie armii czerwonej.

Niby wszystko prawda ...
Ale artykuł starodawny, nie przystający do dzisiejszych czasów. Konserwatywny jak katolicyzm ... Sto lat za murzynami.
.
Jestem bardziej za czymś takim ...
Życie ma miliardy kierunków, ale TYLKO jeden prawidłowy :-)))

@Koriolan: ten prawdziwy i jedyny kierunek to ten z taniej broszurki o buddyzmie za 5 złotych, gdzie napisano, że życie jest piękne. Zwłaszcza jak się g... robi i żyje na cudzy koszt.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska