Login lub e-mail Hasło   

Promowanie firmy w internecie

Wiele firm poszukuje alternatywnych rozwiązań dla typowych reklam i ulotek. Dlatego często biorą udział w licznych targach, piknikach czy "wychodzą" do internetu...
Wyświetlenia: 175 Zamieszczono 06/10/2018

Wiele firm poszukuje alternatywnych rozwiązań dla typowych reklam i ulotek. Dlatego często biorą udział w licznych targach, piknikach czy "wychodzą" do internetu. Wydaje się, że internet jest ciekawą i prostą metodą na promocje swoich własnych towarów i usług. Dodatkowym plusem jest bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem i dużo większe dopasowanie do wymagań rynku.

Co to jest SEO?

W wyszukiwarkach obowiązuje marketing, a narzędzia SEO są jednym z takich rozwiązań. Jest to metoda, której efekty można zobaczyć dopiero po jakimś czasie. Uznawana jest za długofalowe przedsięwzięcie, czyli efekt pracy może być widoczny:

  • po tygodniu,
  • po kilku tygodniach,
  • po miesiącu,
  • po kilku miesiącach.

Narzędzia do promocji stron www - SEO stosuje się w celu uwidocznienia wybranej strony dla wyszukiwarek internetowych. Drugim ważnym aspektem jest poprawa widoczności tej strony dla wyszukiwarki - dlatego bardzo istotne są słowa kluczowe, które umieszcza się na stronie internetowej i tekstach zapleczowych.

Rodzaje SEO

Narzędzia SEO można podzielić na dwa typy, czyli:

  • off-site SEO polega na wzmocnieniu siły serwisu. Dodatkowo istotna jest lista słów kluczowych nie tylko na witrynie, ale i poza stroną internetową;
  • on-site SEO cechuje polepszenie widoczności strony we wspomnianej wyszukiwarce internetowej. Zaczyna się od przygotowania witryny, aby była bardziej przystępna dla znanych przeglądarek internetowych. Związane jest to także z optymalizacją treści, jeśli chodzi o całą witrynę. Optymalizacja związana jest także z zawartą treścią na witrynie, jej strukturą i użytymi frazami kluczowymi.

Wstępnie podsumowując SEO polega na zoptymalizowaniu zawartych treści na stronie internetowej w taki sposób, aby witryna była bardziej widoczna w trakcie wyszukiwania - wpisywania słów kluczowych. Potoczniej mówiąc zależy firmom, aby strona była jak najwyżej po wpisaniu "zapytania" lub "sformułowania".

E -marketing, czyli jak rozwijać biznes w internecie?

Popularyzowanie firmy w internecie wymaga użycia co najmniej jednego z narzędzi e-marketingu. Najlepiej kilku, aby uzyskać zamierzony efekt:

  • szybciej,
  • efektywniej,
  • był bardziej dopasowany.

Wśród najbardziej popularnych narzędzi e-marketingowych wyróżnia się: Facebook Ads, pozycjonowanie, aukcje internetowe, Google Adwords, e-mail marketing czy Content Markieting.

Facebook Ads jest narzędziem popularnego, żeby nie powiedzieć najpopularniejszego portalu społecznościowego - Facebook. Służy do stworzenia kampanii marketingowej, która jest skierowana do wybranej grupy odbiorców - ściśle określonej grupy. Dodatkowe narzędzia, które pojawiają się w Facebook Ads pozwalają sprawdzać kto odwiedził daną reklamę oraz komunikować się z nim ponownie poprzez wysyłanie kolejnych elementów obecnej lub następnej kampanii reklamowej.

Pozycjonowanie strony oraz nadmieniona wcześniej optymalizacja stron internetowych z wykorzystaniem narzędzi SEO należy w opinii wielu do najprostszych i wyjątkowo efektywnych technik marketingowych. Niestety rozwiązanie to wciąż jest niedocenianie na rynku biznesu internetowego, mimo że firm zajmujących się tym rozwiązaniem jest wiele. Argumentem przemawiającym za wykorzystaniem tej metody jest prostota, czyli wykorzystanie słów kluczowych. Kolejnym plusem pozycjonowania jest jego cena i zasięg, ponieważ ten jest nieograniczony przez zasoby internetowe. Właściwy dobór słów sprawi, że strona będzie lepiej widoczna w przeglądarce i dzięki temu więcej osób zapozna się z treścią, usługami i produktami zawartymi na witrynie.

Aukcje internetowe wykorzystują popularne portale sprzedażowe, które są dostępne na rynku polskim i zagranicznym. Jest to prosty sposób na sprzedaż wielu produktów i usług. Dodatkowym plusem jest obszar działania, ponieważ jak wspomniano może dotyczyć Polski lub zagranicy. Możliwości sprzedaży jest wiele, jednak w tym przypadku bardzo istotna jest strategia.

Google Adwords polega na stworzeniu reklamy, która zawiera wybrane słowa kluczowe. Jest to według wielu najpopularniejszy system, który niesie za sobą koszty - dzięki temu reklamy te są widoczne w wyszukiwarkach. Google Adwords sprawia, że reklamy "promują" wybrane treści tworząc jednocześnie tak zwane linki sponsorowane. Widoczne są one bardzo wysoko w wyszukiwarce.

E-mail marketing jak wskazuje nazwa wykorzystuje kontakt z potencjalnym klientem za pośrednictwem skrzynki e-mailowej. Wspomniana komunikacja z klientem zaczyna się od stworzenia listy kontaktowej oraz analizy przygotowanej bazy. Kolejnym krokiem jest opracowanie treści, która znajdzie się w wysłanej wiadomości e-mail. Dodatkowo taki mail powinien zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług lub zakupu towaru, dlatego firmy korzystające z tego rozwiązania dbają o pozytywny wizerunek.

Content marketing uznawany jest za nowoczesną formę marketingu, ponieważ wykorzystuje takie elementy jak tutoriale, zdjęcia, filmy czy wpisy na blogach. Wydaje się, że obok pozycjonowania i optymalizowania stron www jest to najlepsze narzędzia do promocji stron www.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62141
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31813
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33295
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64463
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65793
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29833
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23958
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29288
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24521
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26828
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13098
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska