Login lub e-mail Hasło   

Z mojego archiwum.

Niemal natychmiast pojawili się dziennikarze sponsorowani, zarówno indywidualni jak i grupowi.
Wyświetlenia: 437 Zamieszczono 31/10/2018

Tekst poniżej został opublikowany po raz pierwszy w 2008 roku. W porównaniu z tamtą publikacją nie ma żadnych zmian.

Przeczytajcie:

Wolne dziennikarstwo trwało jeszcze krócej niż wolny rynek Rakowskiego. Niemal natychmiast pojawili się dziennikarze sponsorowani, zarówno indywidualni jak i grupowi.

W 1989 roku Polacy bardzo mało wiedzieli o kapitalizmie. To były wrażenia turystów, gastarbaiterów, góra studentów-stypendystów. Dotyczyło to także ludzi, którzy objęli władzę i to właściwie wszystkich siedzących wokół Okrągłego Stołu. Były pewne wyjątki, ale bardzo mało. 

Rząd Rakowskiego ogłosił wolność gospodarczą. Pamiętacie Państwo miasta pełne ludzi handlujących na chodnikach? Ta wolność nie trwała długo. Plan Balcerowicza przygotował Sachs. Skąd się wziął i co teraz robi, nikt nie wie. Myślę, że Balcerowicz i jego koledzy oraz polscy bankowcy nigdy wcześniej nie słyszeli o oscylatorze i myślę równocześnie, że Sachs bardzo dobrze znał się na tym. 

Z innymi sprawami było podobnie. Przebieg wydarzeń zaskakiwał nie tylko zwykłych ludzi, ale także decydentów. Płaciliśmy frycowe. Podobnie Polacy bardzo mało wiedzieli o współczesnej demokracji, oraz o roli mediów w społeczeństwie. 

Rząd Mazowieckiego zlikwidował cenzurę. Ogłoszono, że będzie wolne dziennikarstwo. Podjęto kuriozalne decyzje o przekazaniu tytułów prasowych spółkom dziennikarskim na własność. Gazeta Wyborcza zrobiła błyskawiczną karierę. 

Wolne dziennikarstwo trwało jeszcze krócej niż wolny rynek Rakowskiego. Niemal natychmiast pojawili się dziennikarze sponsorowani, zarówno indywidualni jak i grupowi. Dziennikarz indywidualny sponsorowany to taki, który za opłatą pisze bądź mówi to, czego życzy sobie sponsor. To jest legalne. Naprawdę! 

Grupowo sponsorowana redakcja to taka, która pisze tylko dobrze, a nigdy źle o swoich sponsorach, czyli ważnych reklamodawcach. Od samego początku byli też dziennikarze szantażowani, np. byli agenci, czy też tacy, na których jest jakiś hak, np. pedofile. 

W końcu pojawiły się w Polsce organizacje zajmujące się manipulacją przy pomocy mediów. Trzy organizacje mające różne cele. Była nawet próba bezpośredniego przejęcia władzy przez ludzi mediów na wzór Berlusconiego. Tylko dzięki koledze Michnikowi próba ta zakończyła się fiaskiem. Warto zwrócić uwagę na następujący fakt: Michnik osobiście powiedział około 200 osobom o propozycji Rywina. 

Trzeba by być zupełnym idiotą, aby uważać, że informacja ta nie doszła do ojca Rydzyka. A mimo to jedynie pani Paradowska z Polityki opublikowała coś na ten temat. Pani Paradowska to chyba ostatni Mohikanin wolnego dziennikarstwa. 

Profesor Wolniewicz sugeruje, że istnieje organizacja międzynarodowa (orkiestra, jak ją nazywa), która manipuluje Polakami przy pomocy mediów. Wolniewicz używa metafor muzycznych, mówi, że istnieje orkiestra, partytura oraz dyrygent, trzymający batutę.

Wolniewicz jak w pokerze krzyczy „sprawdzam". Wymienia nazwiska, prowokuje. Nie używa wprost terminu masoneria, zamiast tego używa muzycznych metafor. Profesor Wolniewicz ma rację. Jako były komunista wie, jaką rolę odegrała w Polsce grupa ludzi, której najważniejszymi postaciami byli Jerzy Giedroyć, Czesław Miłosz, Jan Nowak Jeziorański i Zbigniew Brzeziński. W uproszczeniu: odkryli, że komunizm chyli się ku upadkowi i starali się stymulować ten proces w taki sposób, aby komunizm upadł, mówiąc w przenośni, na cztery łapy. Czyli żeby nie doszło do wielkiej rewolucji, wojny, katastrofy nuklearnej. W końcu to co zaproponowali, doprowadziło do Okrągłego Stołu. Oznacza to, że ci ludzie osiągnęli swój cel. Wolniewicz woła „sprawdzam", chce, ażeby ktoś wyłożył karty. Chce poznać nazwisko dyrygenta. 

Z tamtej grupy żyje tylko Brzeziński, ale on był zawsze tylko wykonawcą. Wolniewicz o tym wie, ale nie wiedzą na przykład rosyjscy politolodzy, którzy oskarżają Brzezińskiego o zorganizowanie spisku, który doprowadził do pomarańczowej rewolucji na Ukrainie.

Powiedziałem, że istnieją trzy najważniejsze organizacje manipulujące w Polsce. Najpierw krótko o tych dwóch pozostałych. 

Gdy w 1989 roku upadał komunizm, na mechanizmach działających w tak zwanych wolnych mediach zachodu, znali się w Polsce wyłącznie ludzie Kościoła. Natychmiast sprowadzili do Polski Opus Dei i zaczęli realizować swój program. Dziś do Opus Dei należy większość polskich czołowych dziennikarzy. Bardzo wielu z nich, tylko dlatego jest czołowymi dziennikarzami, że należy do Opus Dei. 

Program jest taki, że Polska będzie Piemontem, przyczółkiem, z którego wyjdzie na Europę i świat Nowa Ewangelizacja. Stosowane metody? Oto przykład: Wiadomości z TVN24: Prezydent Kwaśniewski odrestaurował dla siebie dworek w Wiśle, który kiedyś był rezydencją prezydenta Mościckiego. Dworek będzie wykorzystywany także jako atrakcja turystyczna. Dokrętka. Renowacja kosztowała 40 milionów złotych, czyli tyle, ile rząd wydaje na zakup książek dla bibliotek. 

Manipulacja: Na początku i na końcu wiadomości o niewierzącym, coś negatywnego. Inny sposób: organizowanie programów politycznych na podobieństwo meczów piłkarskich czy też bokserskich. Wprowadziła jako pierwsza Monika Olejnik. Kibice przed telewizorami dopingują swojego zawodnika. Nasz zawodnik wysymulował karnego - sukces. Oni faulują - chamstwo. A sędzia jest z Opus Dei i ma duży wpływ na dobór tych kogutów, którzy przystępują do walki. Robi to tak, żeby preferowany przez niego zawodnik miał przewagę i sędziuje w sposób stronniczy na przykład przerywając i denerwując jednego z zawodników. 

Druga grupa to Redemptoryści pod dowództwem Dyrektora Rydzyka. Cel jest ten sam, ale metody zupełnie inne. Rydzyk mówi otwarcie, kto jest wrogiem i nie ukrywa celu, który chce osiągnąć. Manipuluje w sposób, który kapłani wypracowali przez tysiąclecia. Rydzyk sugeruje, że jego cel to jest wola Boga. Przykład: Po formule „Oto Słowo Boże" następuje formuła „Módlmy się o to, żeby nasi polscy kandydaci weszli do Sejmu". Kościół polski jest głęboko podzielony na zwolenników metody Opus Dei i metody Rydzyka. Gdy kanonizowano założyciela Opus Dei, księdza Eskrivę, cały świat oglądał ceremoniał w Watykanie. W tym samym czasie Radio Maryja transmitowało uroczystości organizowane przez Rydzyka gdzieś we Francji, dla malutkiej grupy polonijnej. 

Gdy Wolniewicz krzyczy do spiskowców „sprawdzam", nie wymawia mojego nazwiska i to nie ja jestem dyrygentem, ale znam partyturę i postanowiłem wyłożyć karty. O ile w Opus Dei jest dyrygent, szef Opus Dei Polska, jeden z polskich biskupów, a w Radiu Maryja też jest dyrygent Ojciec Tadeusz Rydzyk, o tyle ta orkiestra nie ma dyrygenta. Chyba zauważyliście państwo, że ona fałszuje. I to nie bez przyczyny. Na tym polega jej szansa na zwycięstwo. Jest takie ogólne twierdzenie o wyższości struktur nieidealnych nad strukturami idealnymi. Ja je udowodniłem i to jest moja rola w tej orkiestrze. Ktoś, kto ma idealny słuch wie, że grają Błękitną Rapsodię, ktoś kto ma bardzo dobry słuch, jak Wolniewicz, odczytuje obszerne fragmenty partytury, ktoś inny znowu słyszy same dysonanse. 

A jaki jest program? Demokracja - tak. „Nihil novi" - nic nowego o nas bez nas. Walka ze skrajnościami - tak. „Nec Temere Nec Timide" - nie trwożliwie nie zuchwale. Atomizacja społeczeństwa - tak. Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Wolnoć Tomku w swoim domku. Pany - sobie pany. Społeczeństwo obywatelskie - tak. Maksymalny poziom anarchii, ale taki, który nie zagraża społeczeństwu. Wolność gospodarcza - wolność religijna - tak. Silna władza wykonawcza i sądownicza - tak. Temida może być ślepa, ale ustawodawca nie. Połączenie demokracji z merytokracją - tak. Wybieramy, ale nie każdy ma prawo kandydować. Odwołujemy się do tradycji Rzeczypospolitej Obojga Narodów - Tak. A do czego mamy się obwoływać? 

Cele taktyczne: Zabezpieczenie polityczne i ekonomiczne, NATO i Unia Europejska. Jak nie będzie trwogi - to nie będzie fanatyzmu religijnego czy innego. Przedmurze - Nie - pomost między Wschodem a Zachodem. Tak - Pomost i filtr działający w obie strony i dobrze opłacany pośrednik. Walka z innymi koncepcjami - tak, ale prowadzona na szachowej zasadzie. Groźba silniejsza jest niż posunięcie. Ale jeżeli to konieczne - to jednak posunięcie.

Karty na stole - kto ma silniejsze, niech pokaże.

 

Adam Jezierski

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1327
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1181
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 614
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 732
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 775
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 802
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 740
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 835
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 441
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Neogensek, banda katofaszystów, rządy demokeatury, katonazści, swołocz, pełzającą nazistowską rewolucję,"tyle jadu po śniadaniu rokuje wrzody żołądka, nerwice i kaftanik bez mankietów. Jeśli tak ma cała 'elita" odsunięta od koryta to jestem za, a nawet przeciw. Znaczy się naprzeciw... twej przechowalni dzieł Marksa i Engelsa, zakotwiczyli "Sołdka", czas więc byś się do tego muzeum przeniósł czaso ...  wyświetl więcej

@jotko49: Adam Jezierski, 13/02/2018
ukryj komentarz 0
odpowiedz

@Hamilton Starszy:
Nie jeden błąd powstał na skutek literówki i utrwalił się na skutek częstego powtarzania.
Niektórzy łuczeni przepisują, plagiatują teksty, których zupełnie nie rozumieją. Razem z literówkami.
Pozdr.

@jotko49:
Jak słusznie zauważyłeś starałem się napisać tekst niepoprawny politycznie.
Niskiej jakości?
Czy uważasz, że wysoką jakość mają jedynie teksty poprawne politycznie?

  Hamilton,  01/11/2018

@Adam Jezierski: twój tekst jest poprawnie politycznie dla przeciwników Kaczyńskiego i niepoprawnie politycznie dla jego zwolenników. Oba rodzaje tekstów jednak dzielą się na teksty o:
- wysokiej jakości - średniej jakości - niskiej jakości
Jak widać tłumów nie porywasz, mimo kolejnych aktów niezwykłej odwagi jaką tu prezentujesz w obliczu tej "bandy katofaszystów". Nie sądzę Adamie ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Budyń ma ponad 60% poparcia.

>>>Apeluję do tych wszystkich, którzy chcieliby powstrzymać pełzającą nazistowską rewolucję aby w związku ze spodziewaną śmiercią walka o niedopuszczenie do pogrzebu Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu nie może odwrócić uwagi od innych ważnych spraw.<<<

Adamie, nie martw sie o . Kaczynskiego... Bedzie on mial na Wawelu innego sarkofagowego konkurenta.
Gdy pewnego dnia

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
Nie można wykluczyć usunięcia Kaczyńskich z Wawelu i Lenina z Mauzoleum.

@Adam Jezierski: tak samo jak nie można wykluczyć zamiany. Lenin na Wawel, a Kaczyński do Mauzoleum. To byłoby nawet korzystne dla wymiany turystycznej.

@Hamilton:
Zamiana jest korzystna dla wymiany???

  Hamilton,  31/10/2018

Adam Jezierski, 09/07/2018 ukryj komentarz -2 odpowiedz
"zawieli" na całej linii to literówka ale: Powtarzanie "wielkopomnych" chwil wygląda na efekt beznadziejnego
poziomu nauczycieli w szkole, do której wielebny Hamilton kiedyś uczęszczał".

Hahahahaha - ty już od kołyski uczyłeś rodziców i nauczycieli i dlatego piszesz tak bezbłędnie, bez interpunkcji i bez literówek.

@Adam Jezierski: nie dość, że uczyłeś tych swoich debilnych nauczycieli to jeszcze kradli twoje pomysły. To niedopuszczalne. Toż to wygląda na to, że już od małego byłeś ofiarą.

@Adam Jezierski:
- Ludzie mali mówią o ludziach.
- Ludzie przeciętni mówią o sprawach.
- Ludzie wielcy mówią o problemach.
Piszesz w tym artykule o Serpiko. Powiedz mi o czym rozmawiasz, a powiem jakim jesteś człowiekiem. No to jakim jesteś?

Nie... ., "sędziowie to V kolumna" każdej u nas władzy po 89r . Pis przejmuje sądownictwo na chama, bez finezji i udawania, że decydują w mianowaniu jakieś procesy demokratyczne. I twierdzi, że ulecza sądownictwo i że będą to dobrzy sędziowie i dla nich tacy będą ;(, ale nie dla Kowalskich.

@Janusz Nitkiewicz: jak I prezesem Sądu Najwyższego zostanie panienka Krystynka to wyroki będą zapadać na tydzień przed popełnieniem przestępstwa. A jak ściągnie do pomocy reformy to jeszcze szybciej.

  Serpico,  31/10/2018

Ja to Adaś lubię czytać eiobę, dziś się dowiedziałem że żyje w nazistowskim państwie, dziwne że nikt mnie w nim do niczego nie zmusza, ale mało to rzeczy dziwnych ? Albo dziwnych ludzi, jak taki jeden lekko trzepnięty antykwariusz hahaha ...
Ci powiem w sumie chyba by mi się spodobał nazizm, bo ja nie jestem genetycznie spierdolony, jak na przykład TY, rasa panów "on" hahaha........

  Hamilton,  31/10/2018

@Serpico: dla szanownego pana hrabiego demokracja to stan gdy wybory wygrywają ci, których lubi, a nazizm zaczyna się wtedy gdy wygrywają ci których nie lubi. Na pewno się na ten temat wypowiedział, ale zapomniał podać link do swego wybitnego eseju.

@Serpico: https://metro.co.uk/2018/10/31(...)093379/
Jak ci się widzi? Ogłosili też resztę obsady. Słaba triss.
https://www.antyradio.pl/Film/(...)a-26837

@Henear:
Hmm... no podoba mi się nawet :), ciekawie go zrobili, trochę szczuplejsza twarz i byłby pewnie jak moje wyobrażenie, Triss .. ja wiem .. ja inaczej sobie wyobrażam. Moja ulubienica to Milwa , ale jej nawet pewnie nie będzie.

  Henear,  31/10/2018

@Serpico: Jeśli zekranizują główną fabułę książek, to będzie. Myślę że najpierw wezmą się za opowiadania.
Sezon będzie miał tylko 8 odcinków.
Nie ma na razie Milvy ale jest Toruviel, jeśli kojarzysz.
...  wyświetl więcej

  Serpico,  31/10/2018

@Henear:
Kojarzę, no tak ... sobie wygląda jak elf, za ostre rysy.

@Serpico
Naziści czuli się w III Rzeszy wyśmienicie.
Nikt ich do niczego nie zmuszał.

Techniczny ...
Masz sporo literówek ...

  Hamilton,  01/11/2018

@Koriolan: ale za to potrafi napisać wybitny esej o literówkach.

@Koriolan:

Kiedyś zamiast "pisał na temat Kaczyńskiego" napisałem zwolennikowi PO, że "piał na temat Kaczyńskiego". - taka literówka.

Sorry ...
Nie dałem rady przeczytać całości.
Należę do tych co olewają wybory od lat.
Dlaczego ?
To proste ... Politycy to jedna banda nie ma znaczenia pod jakim znakiem. Zależy im tylko na tym ... By być dalej politykiem i brać kasę. Nie ma więc znaczenia kto zwyciężył w wyborach albo jedni albo inni niczego to nie zmienia ...

Czy Kaczyński przeżyje "sukces" w drugiej turze wyborów samorządowych?

Na dodatek Donald Tusk ośmieszył Wasserman.

@Adam Jezierski: Popieram co piszesz ! Bylem dwa tygodnie z dala od komputera ! Pozdrawiam !!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska