Login lub e-mail Hasło   

The mechanism of war

The only salvation before the wars are open borders of countries to move the excess of the population of the crisis region to the region with favorable climate.
Wyświetlenia: 222 Zamieszczono 11/11/2018
The mechanism of war
 
During the period of favorable climatic conditions for a given region there is plenty of food and the population of people increases. Then comes the period of unfavorable climatic conditions, lack of food and growing (as a result of overcrowding) social aggression. Civil war erupts, which sets the leader of a society affected by the climate and social crisis. The leader knows that the only way to preserve power is to lead society to a war that will relieve aggression inside the crisis region.The leader order cause Conquest of neighboring countries takes place and destroying the intelligence in them to establish their own governments.
An empire arises until the next regional climatic change that creates another empire. The only salvation before the wars are the constantly open (for human migration) borders of countries to move the excess of the population of the region affected by the climate crisis to the region with favorable climate. That is why we need to develop knowledge on mechanism of regional climate change. You do not need the army but you need the best humanitarian science.....
 
Warsaw, 11 November 2018, 9:45 Bogdan Góralski

Podobne artykuły


8
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1160
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1174
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 773
7
komentarze: 5 | wyświetlenia: 495
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1809
6
komentarze: 70 | wyświetlenia: 493
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 740
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1219
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 464
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142973
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245665
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ludzi mieszkających w chałupach rozrzuconych na dużej przestrzeni, prowadzących samowystarczalną gospodarkę, bardzo ciężko jest zastraszyć i podporządkować. Wymaga to znacznych sił. Np. żeby wrogowie mieli nieogrzane mieszkania potrzebny jest tłum żołnierzy, którzy odetną ich od źródła energii. (Np. uniemożliwią chodzenie do lasu po chrust). To dlatego Afgańczycy są nie do pokonania.
Ze sta ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: i dlatego te najbardziej cywilizowane kraje są pod okupacją tych z opaskami na jajkach i dzidami w rękach. To dobrze, że podzieliłeś się swoją teorią z tymi, którzy wojny chcą i tymi, którzy jej nie chcą. Ostudziłeś wojenne zapędy uświadamiając im mechanizmy wojny i uchroniłeś ludzkość przed kolejną katastrofą.

Jakie są praktyczne wnioski z tych prostych teoretycznych rozważań?
Takie, że panujące w wysoko zorganizowanych społeczeństwach Zachodu przekonanie, że wyższość technologiczna stanowi o ich przewadze militarnej, może już wkrótce skutkować obudzeniem się z ręką w nocniku...
Adam Jezierski >http://eiba.pl/4

@Adam Jezierski: nie wiem czy zauważyłeś, ale pan Jezierski już bardzo
szczegółowo omówił to zagadnienie:
http://eiba.pl/4
co nie znaczy, że nie można w nieskończoność go omawiać. Posyłając czytelnika
jeszcze raz :
http://eiba.pl/4
aż nauczy się na pamięć.

@Adam Jezierski: z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem pański tekst
http://eiba.pl/4
po raz 136 i nie mogę zrozumieć dlaczego w Europie i USA od 73 lat nie ma wojny.
Może dlatego, że tworzy pan evergreeny, a światowi przywódcy konsultują się na
bieżąco z szanownym panem. Innego wytłumaczenia nie ma.

@Hamilton:
Od 73 lat w Europie było kilka wojen a jedna wojna trwa nadal.
http://eiba.pl/4

@Adam Jezierski: jeśli coś trwa to wiadomo, że nadal. Tak jak masło jest maślane, a dzień dzisiejszy. Mam na myśli tę część Europy, która ma wysoko zorganizowane społeczeństwo, a które zgodnie z pańską tezą najłatwiej sterroryzować. Bałkany z lat 90 do tej części Europy nie należały. Ukraina też nie. Gdyby było inaczej prawdopodobieństwo wybuchu tych wojen byłoby znacznie mniejsze, albo równe zero ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Mam na myśli, że jesteś równie niedouczony co zarozumiały.
Twoja mania wielkości nie ma żadnych podstaw.

@Adam Jezierski: hahahaha - nie martw się. Nie będę z tobą walczył o prymat. Poddaję się bez walki i uznaję twoją zdecydowaną przewagę w tym zakresie. Zapomniałeś podać linka do swojego kolejnego wybitnego evergreena.

@Hamilton:
Powtórzenia stosuje się dla podkreślenia znaczenia swojej wypowiedzi.
W wielu językach.
Np. po angielsku "very very".

@Hamilton:
Kiedyś udławisz się tym swoich hahahaah.
Czy masz wykupione miejsce na cmentarzu???

@Adam Jezierski: nie lepiej wpierw opanować swój język a dopiero potem obce:
https://polszczyzna.pl/10-najc(...)rnecie/
"Kiedyś udławisz się tym swoich". Od razu widać, że uczyłeś swoich nauczycieli polskiego. Coś mówiłeś o zarozumialstwie i nieuctwie? Jak się jest z czego zupełnie zielonym to pisze się "evergreeny"?

@Adam Jezierski: ty się masz dobrze. Nie musisz sobie wykupić żadnego miejsca na cmentarzu, bo jak cię złapią to cię żywcem zakopią po szyję za zasługi dla nauki i kultury w Alei Zasłużonych, a przechodnie będą cię dokarmiać jak gęś w Zoo.

Hamilton śmieje się jak głupi do sera.

@Adam Jezierski: prawdę powiedziawszy niewiele mnie interesuje do czego się pan hrabia śmieje. Są rózne dziwactwa i całe spektrum dziwaków i dziwolągów wśród arystokracji. Szkoda jedynie sera, bo cóż on zawinił, że hrabia przygłupi.

Widzicie sami, że Hamilton: wywodzi się z nizin społecznych.

@Adam Jezierski: szanowny panie hrabonsc niziny społeczne, to nie niziny umysłowe. Takie hrabonsce moim przodkom buty glancowali.

@Adam Jezierski: Adaśko jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to znajdź jakieś chińskie przysłowie. I znów wdrapiesz się na wyżyny społeczno-intelektualne.

@Adam Jezierski: "Kiedyś udławisz się tym swoich". Założę się, że profesorowie Doroszewski, Miodek i Bralczyk chodzili do ciebie na korepetycje ze stylistyki języka polskiego jak byłeś w III b. O Mickiewiczu, Norwidzie, Reymoncie, Szymborskiej i innych nie wspomnę bo to dla mne oczywista oczywistość, że uczyli się od ciebie.Nie wspominasz o tym z wrodzonej skromności. Odnoszę wrażenie, że ty czytasz i zachwycasz się jedynie tymi swoimi "evergreenami".

Należy spojrzeć w przyszłość.
Jest już niemal pewnym, że Izrael podzieli los Królestwa Jerozolimskiego. Historia się powtórzy. Co wtedy? Jaki będzie przebieg wydarzeń?
Należy spodziewać się wielkiej fali uchodźców z Izraela.
Gdzie będą chcieli osiedlać się Żydzi z Izraela? Jakie będą związane z tym problemy? - TO JEST WŁAŚCIWY TEMAT DO DYSKUSJI. NA DZIŚ !!!

@Adam Jezierski: panie hrabonsc dobrze byłoby skopiować ten wybitny zielony ever
http://eiba.pl/1i
w komentarz i zamieścić te komentarze gdzie się da z linkiem do tego evercóśtam. Najlepiej z potrójnym linkiem. Aż zielony hranonsc Adaśko Jazierski trafi wreszcie pod strzechy, bo dwoma głosami i 120 czytelnikami znów dupy nie urywa, choć Adaśko z wyżyn społecznych tak się starał.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska