Login lub e-mail Hasło   

Jak zmierzyć zniekształcenie sygnału?

Matematyka stworzona przez Laplace’a, jako ćwiczenie intelektualne, stała się fundamentem dzisiejszej techniki.
Wyświetlenia: 1.525 Zamieszczono 12/11/2018

 .

Był kiedyś genialny fizyk i matematyk Pierre Simon Laplace. W Polsce o nim głucho, ponieważ, zapytany przez cesarza Napoleona, dlaczego w jego epokowym pięciotomowym dziele dotyczącym matematyki i astrofizyki nie użył ani razu słowa „Bóg”? – odpowiedział, po prostu: - „Ta hipoteza nie była mi do niczego potrzebna”.

 Laplace postawił i rozwiązał następujący problem: - Jak zmierzyć różnicę między przebiegiem dwóch różnych funkcji? Np.: - Jak zmierzyć, która z dwóch funkcji jest bliższa idealnej sinusoidzie? Jak zmierzyć zniekształcenie sygnału?

 Żeby rozwiązać problem wprowadził coś co nazywamy Transformatą Laplace’a i pojęcie Splotu Funkcji. Tak zwany moduł ze splotu dwóch funkcji to liczba, która jest miarą różnicy między tym funkcjami.

Gdy ten moduł maleje, to kopia staje się bardziej podobna do oryginału, czyli: np. Muzyka odtwarzana z płyty lub z radia staje się doskonalsza.

Dlatego: matematyka stworzona przez Laplace’a, jako ćwiczenie intelektualne, stała się fundamentem dzisiejszej techniki.

 Dzisiaj rozwiązany został następny problem. - Rozszerzenie Transformaty Laplace’a na obrazy. Umiemy już zrobić splot dwóch zdjęć i obliczyć moduł tego splotu. Czyli umiemy matematycznie porównać dwie fotografie. Komputer może sprawdzić, czy synek jest bardziej podobny do tatusia, czy do mamusi, albo czy ten facet w peruce i z przyprawioną brodą to jest Władimir Władimirowicz Putin. Komputer umie identyfikować osoby znajdujące się na fotografiach.

 

Chodzi jedynie, żeby robił to sprawnie i on line.

 Za kilka lat będziemy wiedzieli dokładnie (będą wiedziały służby specjalne), kto znajduje się na lotnisku, na stadionie, w centrum handlowym. Ile pieniędzy ma w banku. Czy googlował hasła związane z terroryzmem? Czy zdradza żonę? Czy ma homoseksualnego kochanka? Jakie są jego hasła na fejsie, w banku … i tak dalej, i tak dalej…?

Adam Jezierski

Podobne artykuły


50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64077
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19844
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19793
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34345
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13243
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8950
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9378
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55402
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 80029
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 10844
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7414
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6914
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  podobny,  12/11/2018

Nie wierzył w Boga. Wierzył w możliwości umysłu człowieka i … stał się prekursorem identyfikacji, która jak wszczepiony czip - ograniczy wolność jednostki w imię dobra społecznego tych, którzy wszystko chcą kontrolować, by lepiej i bezpieczniej zarządzać swoim bogactwem. Wizja manipulowanego społeczeństwa staje się faktem. Wiara stanie się anachronizmem i ... zejdzie do podziemia.

@podobny:
Uczony powinien brać pod uwagę możliwe skutki publikacji swoich odkryć: >>> http://eiba.pl/dh ale to nie dotyczy Pitagorasa, Laplace'a i innych matematyków …-:))

@podobny: A oto człowiek lękający się własnego cienia ... ;)

  Hamilton,  13/11/2018

@pokrzywiony: hahahaha - od ponad roku to obserwujemy. Znów groźby karalne. Dzieci pokazały ci język? Umrzesz nam ze strachu.

@Hamilton: I to rzecze stara tchórzliwa pizda za komputera, dziś pewnie znów zupa za słona była i szukasz z kim by się powadzić na bezpieczną odległość, tylko że ty już sam nie wiesz gdzie masz gębę, a gdzie dupę stara cioto.

  Hamilton,  13/11/2018

@pokrzywiony: hahaha - nie bierzesz ty dopalaczy, bo jesteś podejrzanie odważny?
Pewien zając po dopalaczach włazi do swej nory i wrzeszczy do żony:
- w morde, widze tu marchew z groszkiem, biere dzieciaka na spacer i za pół godziny wracam.
Po kilku minutach wrócili, ale zając siedział cicho przed norką. Mama pyta:
- co się stało?
- idziemy a tu niedźwiedź wychod ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Stary niedźwiedź już se nawet pieluchy nie może założyć, ale ciągle się pręży jak za starych lat.
Moczem do kibla nie umiesz trafić, a się podniecasz, jeszcze sobie zaszkodzisz.
Wiem że nic nie zrozumiesz, stara cioto.
Jedyne co ci zostało, to bajanie w necie może ktoś się nabierze ? ... naiwnych ci dostatek.

Cóż ...
Społeczeństwo zawsze było kontrolowane. Na razie Bóg zabezpieczył jednostki przed ingerencją w myśli, co pozwala rozwijać się jednostce jak chce. Mało ludzi z tego korzysta, stąd kierowane społeczeństwa ale jednostka zawsze ma szansę być wolna :-)))

@Koriolan:
"Jeżeli zdarzy się wielkie nieszczęście np. wojna, to człowiek zniewolony wini wszystkich naokoło, a człowiek wolny wini sam siebie."
Niestety nie wiem kogo cytuję. Może ktoś z czytelników będzie mógł mi pomóc.
Przeczytaj: >>> http://eiba.pl/4

@Adam Jezierski: ech ...
Widzisz ...
Prawdziwie wolnym ludziom nie przydarzają się żadne nieszczęścia. Dla Wolnych Ludzi ... To po prostu życie :-)))

  Serpico,  14/11/2018

@Koriolan:
Trochę naciągane, Twoja żona to jednak miała pecha hahahhahha ............

"Na razie Bóg zabezpieczył jednostki przed ingerencją w myśli"
Mhm, czyli schizy dalej cię nie puszczają ? Ty wiesz co zrobiłem sznycel ? W szoku jestem. Wymyk, prawie wywaliłem się na ryj , ale zrobiłem, mój ty kochany panie walczący z niepełnosprawnością i wiedzący co czują ludzie na wózka

...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/11/2018

@Adam Jezierski:
I co Adaś w związku z tym ? Obwiniasz się za taka w strefie Gazy ?

@Serpico:
Obchodzimy również, choć większość nie zdaje sobie z tego sprawy, jedną rocznicę ograniczenia Wolności. Konstytucja uchwalona 3 Maja 1791 ograniczała wolność obywateli w imię ratowania zagrożonego państwa.
Jednak jest w tym pewien sens. Bardzo wielu uważa, że Wolności nie udało się osiągnąć.
A czy jest to w ogóle możliwe? Czy Wolność jest osiągalna? Przeczytaj:> http://eiba.pl/3fd

@Adam Jezierski: "Jeżeli zdarzy się wielkie nieszczęście np. wojna, to człowiek zniewolony wini wszystkich naokoło, a człowiek wolny wini sam siebie." Dałem plusa, za ironię w tym zdaniu i pokazanie przez nią iluzoryczności haseł różnego typu guru. Potem przeczytałem artykuł z linka i podobał mi się ostatni akapit o niewolnikach. A tak, to nadal uważam, że to jest ironia, w tamtym zdaniu, a nie ja ...  wyświetl więcej

@Koriolan: małpie też nie przydarzają się żadne nieszczęścia. Dla małpy ... To po prostu życie

@Hamilton: Tobie też się żadne nieszczęście nie może przydarzyć, bo ty gamoniu jesteś nieszczęściem. :))))))

@Koriolan: Widzę że nieszczęście "HamskiTon", się już obudziło ;)

@Janusz Nitkiewicz: Trzeba było ją zgwałcić, a potem stwierdzić że ona temu winna bo kobieta, taka ironia ... :)
https://www.youtube.com/watch?(...)hJ666pA

@pokrzywiony: szanowny panie krzywy Mańku vel cienki Bolek to jednak w niczym nie zmienia faktu, że jesteś małym, wrednym, podłym i chamskim gnojkiem. I żadne twoje szpagaty tego już nie zmienią. Dla mnie mężczyzna kończy się tam gdzie zaczyna się jego chamstwo w stosunku do kobiet. Pa, cioteczko.

@Hamilton: Bardzo mi miło, cwelu pierdolony.
W pojmowaniu HamskiTon:
"kobiet" vel barowych szmat :)

@pokrzywiona: wolałbym abyś "pierd..." się sama. Mnie w ten swój chamski proceder nie wciągaj.

@Hamilton: Poprawka to nie mój chamski proceder tylko twój, który tu sączyłeś latami ja tylko go przekierowałem z powrotem na ciebie, cwelu.
Korzystaj i się ciesz, sam tego chciałeś.
"wolałbym" to ty masz jakieś wole ?, pewnie jak u indyka :))))))))

@pokrzywiony: przejrzyj sobie historię czerwieni swoich 'dokonań', się z nich ciesz i sącz dalej pianę z czerwonego ze złości pyska.

@Hamilton: Dopóki ty kąsasz jest fajnie, ale jak ciebie się kąsa to już mniej, śmierdzący uryną popaprańcu. A w pysk to możesz dostać, oczywiście jak sobie po wypłatę przyjedziesz.

Ta czerwień, to spływająca krew HamskiegoTona i jego świty.
"Gdzie drwa rąbią, wióry lecą"

@pokrzywiony: gminne zawody damskich bokserów mnie nie interesują. Brzydziłbym się cię uderzyć. Leć do prokuratury z donosem, że już ci nie chcę grozić karalnie i nie masz o co płakać pajacu. Nie bierz siekierki do ręki, bo się pokaleczysz ze strachu na jej widok, a te wióry mogą cię zabić.

@Hamilton: Staruszku mylisz obrzydzenie z strachem, szmatę z kobietą, gębę z dupą, a kapelusz z nocnikiem.

@pokrzywiony: jesteś jedynym obiektem przypominającym połączenie durnia ze szmatą. Poza tym nie mam żadnych problemów z identyfikacją. Po tobie widać, że masz omamy. Skorzystaj z dobrodziejstw szpitala dla nerwowo chorych w Rybniku. Może jest nikła szansa. Skąd wiesz. Spróbuj.

@Hamilton: Możesz sobie twierdzić co chcesz, bo to i tak z prawdą nie ma nic wspólnego. Nie masz autorytetu, bo sobie go podeptałeś, teraz jesteś śmierdzącym uryną starcem opowiadającym swoje bajki w które nikt już nie wierzy.
Śnij dalej swój EGO sen i za nim podążaj, a i tak będziesz się tylko wgłębiał w odmęty kanalizacji z odchodami.
Miłej podróży życzę HamskiTonie.

@pokrzywiony: masz skłonności do wypowiadania się w imieniu całych narodów. Daleko zajdziesz przy tej swojej skromności. Może zagrasz jakąś rolę błazna w teatrzyku lalek dla głuchoniemych damskich bokserków.

@Hamilton: Ty, kolo, liwa ... to część pomijalna pomiaru :)
http://www.eioba.pl/liwa zalogowane 6 min temu
http://www.eioba.pl/kolo zalogowane 14 min temu
Proszę jak na zawołanie przybyli ci zasrańcu na odwet. :)))))
Ciekawa zbieżność, jakaś synchronia ćpunów czy cuś ?
Zupełnie jakbyści ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: hahahahaha - i tych dwoje cię tak niszczy? K..wa taka osobowość światowego formatu krzywa Mania, za którą są tu WSZYSCY - wystarczy dwoje i nasza Mania ... kaput. I tak jest zawsze. Hahahaha - masz tu "ałtorytet" pajacu. Ciekawa zbieżność, jakaś synchronia krzywego ćpuna czy cuś ? Oj Mańka Mańka twoje EGO jest większe niż Rybnik. Ty się tam udusisz.

@Hamilton: Źle zestawiasz proporcje, na razie to ja sam łupie ciebie i twoją bandę popaprańców pomimo ilości minusów jakie generujecie w celu wywarcia nacisku, a reszta leje ciepłym moczem na ten wasz cyrk jaki tu odstawiacie, ja wyżej wykazałem kto za tym cyrkiem stoi i kto manipuluje opiniami czytelników w sposób już tak oczywisty że tego nie trzeba udowadniać.
Mało tego zrobiłem to z poziomu pojedynczego użytkownika, bez przywileji jakimi dzieli administracja eioby.

@pokrzywiony: hahaha - jedyna rzecz, której Mania nie musi udowadniać to bezdenna głupota Mani proszę Mani.

@Hamilton: Teraz nie pozostaje ci nic innego, jak tylko ble, ble, ble, itp, itd ... ble, ble, ble ...
twoja gadanina nie ma treści same plewy, cwelu bez honoru.

@pokrzywiony: Maniuś potupaj sobie nóżkami, tylko nie za mocno, bo sobie cuś złamiesz i jak będziesz grał w klasy z dziewczynkami na podwórku. I nie reaguj tak nerwowo, bo się spocisz. Przecież wygrywasz w cuglach z ogromną przewagą . Hahahaha - jak zwykle. Jak któś ci zamieni te czerwone punkty na złotówki bedziesz Kulczyk.

@Hamilton: Znów bredzisz, łachudro.

Tematem tego artykułu jest matematyka, fizyka oraz najnowsze osiągnięcia techniczne.

@Adam Jezierski: a ilość punktów pana pokrzywionego i ich suma to nie matematyka? A jego działalność komentatora to nie szczytowe osiągnięcia technik chmastwa? Nie wspomnieć o jego osiągnięciach byłoby nietaktem.

@Adam Jezierski: Przecież wyżej jest przykład z życia wzięty, ocena sygnału i jego odkształcania egotyczną intencją niektórych użytkowników. Może zastrzeżenia wzbudzać że nie został on pokazany językiem technicznym, ale co w tym za problem ?
Jak chcesz technicznie to możemy gadać o problematyce konstrukcji czujników, oraz stosowaniu aparatu transformaty Laplace’a w celu dosiania odkształceń ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Ups ... "celu dosiania" => w celu odsiania.

@pokrzywiony: hahaha gdybyś umiał odsiać chamstwo tą transformatą ze swoich komentarzy to dosiałbyś sobie dokładne tyle samo autorytetu. UPS - i kto wie, może byłbyś jeszcze kimś. Jeśli nie na eioba.pl to przynajmniej w Rybniku.

@Hamilton: Gdybyś nie był starym ślepcem łachudro, to dawno byś zauważył że moje chamstwo w komentarzach dotyczy tylko ciebie i poboczne konta z których wywieracie nacisk. A chamskimi metodami zainspirowała mnie wasza działalność tu na eiobie. Coście chcieli to mata, tera cierpieć w pokorze po "chrześcijańsku", aż się nad wami zlituję, cymbały. :))))))

@pokrzywiony: chamstwo to ty masz zakodowane genetycznie i kulturowo w sobie mały menelku. Wystarczy policzyć ilość wulgaryzmów w twoich komentarzach. Niemiecka firma oświetleniowa "OSRAM" miała kiedyś takie hasło reklamowe : "OSRAM i wszystko jasne". Ty reklamuj się "KRZYWY i wszystko osrane".

@Hamilton: ""KRZYWY i wszystko osrane" ... znowu generalizujesz nie wszystko tylko ty, robisz tyle błędów że nie mam siły ich wszystkich poprawiać. :)))))

Młotkiem, obcęgami i łokciem ??

@zakrawarski: W tytule jest mowa o pomiarze odkształcenia, a Ty idziesz o krok dalej i już je prostujesz, młotkiem, obcęgami i łokciami ... ;)

@pokrzywiony: No jak widzisz drogi kolego .....tak mysla ......geniusze !

@pokrzywiony: pomiar poziomu twoich odkształceń od normy uznał za zakończony i wziął się za prostowanie. Bez tego wielkiego imadła ze stoczni Gdańskiej chyba nie da rady.

@Hamilton: pierdolisz cwelu.

@zakrawarski: Jednak pomiar jest potrzeby by wiedzieć w co tym młotkiem walnąć, geniusze ten fakt biorą za oczywistość dlatego motłoch ich nie rozumie i wymachuje młotkiem jak popadnie ;)

@pokrzywiony: 'cwel' - to taką ksywkę miałeś we Wronkach? Wydrap sobie na czole. Koledzy będą ci salutować. Tu ci to "ałtoryteta" nie przysporzy.

@pokrzywiony: motłoch macha młotkiem jak popadnie, przypadkiem walnie w twój śliczny i genialny łepek i nieszczęście gotowe. Żłóż na motłoch skargę w prokuraturze. Na ten młotek też, na wszelki wypadek. Smierć takiego geniusza odbije się na całej ludzkości.

@Hamilton: Cwelem ty się stałeś, jak nie rozumiesz tego pojęcia to możesz się mianować wypierdek, trędowaty, taki osobnik z którym nie chce się kolegować, itp ...
Jedyny możliwy kontakt to za pośrednictwem kija, stary wieprzu.

@pokrzywiony: Nie zawracaj sobie głowy H...ieną która wyje jedynym głosem jaki ma !
Tak jest stworzony/a !!!

@zakrawarski: Masz racje, dzięki :)

@pokrzywiony: hahahaha szanowny chamie, cwelem nie staje się wskutek tego, że jakieś nieokrzesane i głupie chamidło tak zadecyduje. Ja mam mordę jak dupa, a ty jesteś ładniutki, zgrabniutki, wiotki i smukły. Ja nie mam szans być cwelem, za tobą pewnie ustawiały się tabuny osadzonych, którzy chcieli się z tobą kolegować, aż do bólu. Miałeś powodzenie na spacerniaku i nie mogłeś się opędzić od wielbicieli.

@Hamilton: Jesteś cwelem bo pływasz w sedesie nie tylko go dotykasz, przez co stałeś się nieczystym, czymś obrzydliwym.
" ... który nie przestrzegał kodeksu grypsery (m.in. dotykał członka innego więźnia czy sedesu)"
Zachwycałeś się hejtem i się nim babrałeś.

@pokrzywiony: łał, to ty jesteś taki cham, żul i menel zdyscyplinowany. Przestrzegasz zasad grypsery. Nie wiedziałem żeś taki "chonorowy". Ciapki z głuf. To się nazywa mieć cele w życiu. Zawiąż spółkę z zakrawarskim. "Czyszczenie sraczy" spólka z OO. To jego pasje i klimaty. Znajdziecie wspólny język, tylko sobie go nie odgryźcie.

@Hamilton: Jak na razie to sracze będę wycierał tobą, cioto miernoto.

@pokrzywiony: hahahaha - powstaje fundamentalne pytanie? Czym? Tymi chudymi gałązkami? Ty sie chopie wpierw nakulej ślunskich klusek. Potem jedź na wczasy na fermę gęsi konsumować i ćwiczyć z nimi techniki walk poprzez ucieczkę. Inaczej skończysz na pieszym rajdzie ortopedia-chirurgia szczękowo-twarzowa-psychol. A teraz leć do prokuratury. Masz dowód i "śfiadkuf".

@pokrzywiony: ciekaw jestem iloma obrazami swojej chorej i zboczonej wyobraźni nas jeszcze uraczysz? Sedesy, mocz, więzienne cele, męskie członki, grypsera, cwele. To są twoje sny i marzenia ? Współczuję.

@zakrawarski: hahaha jedni są by wyć jednym głosem a inni by "trawersując Churchilla inflitrować prawicowe ugrupowanie" dwoma idiotycznymi słowami i nie dostrzec, nie poprawić i nie zrozumieć nawet istoty błędu przez 3 miesiące. Hahahahaha - takie giganty umysłowe zawsze "czymają" się razem by współnie trawersować i inflitrować..

@Hamilton: Tymi chudymi gałązkami brzydziłbym się ciebie dotknąć, więc wsadzę ci kij od miotły w odbyt i powycieram sedes tobą jak szczotką do kibla. :)))))))

@pokrzywiony: to tak tobą wycierali cele i przepychali sedesy. Miałeś prawo się zdenerwować na swoich kolegów, ale co ja mam z tym wspólnego? Musiałeś mieć wśród nich "ałtorytet" jak na eioba.

@pokrzywiony: mam nadzieję, że zdejmowali cię na noc z tego kija. Wiem, że ci żal. Możesz być pewny, że mnie też żal. W końcu co ten kij im zawinił, że go tak okrutnie potraktowali.

@Hamilton: Te twoje komentarze wizualizują zniekształcenia powracającego sygnału echa.
Prowadzenie z tobą dalszego dialogu ma taki sam sens, jak prowadzenie dialogu z ścianą, jesteś jak echo.
Ja coś powiem ty to powtarzasz po czasie zniekształcając, jesteś bardziej przedmiotem niż podmiotem ( taki kiepsko zaprogramowany robocik ).

@pokrzywiony: i dlatego nie mam takiego "ałtorytetu" jak ty, a to skutkuje też tym, że nie nabijają się ze mnie, a co gorsza nie nabijają mnie na kij przed przepychaniem zapchanego kibla. Dzięki takim jak ty prymitywnym robocikom z kijem w dupie przynajmniej drożne były rury kanalizacyjne w sanitariatach. Musisz przyznać, że twoja ofiarność miała swoje plusy. Zresztą jak widzisz doceniane to jest przez społeczność eioby w punktacji twoich komentarzy.

@Hamilton: Mogę jedynie przyznać że, nie masz autorytetu ani rozumu. Śnij sobie dalej cioto miernoto, ktoś nam tu rozrywki musi dostarczać. Ale jak będziesz grzeczny to ci kierat zmienimy, może nie zmienimy tylko troszkę przesmarujemy żebyś zbyt prędko z sił nam nie opad. :)))))))))
Oto sposób jak wykorzystać resztki twojej energii :)
...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: hahahaha - najnowsza hipoteza wiru jest taka, że ci fiut "opad" na mózg i stąd te twoje 'epokowe' wynalazki na youtubie. O jakim dziobaniu ty pleciesz. Ty sobie odgryź wreszcie ten patyk co ci przez lata z dupy wyłazi.

@Hamilton:
"- to ci q..wa nie przeszkadza obrońco uciśnionych. Masz dwie normy. Jedną dla siebie i swoich popleczników a inną dla swoich oponentów. "

@pokrzywiony: jak byś się tak popisywał w przedszkolu mojej wnuczki to by ci rysowali kółeczka na czole żyletką, a tu będziesz podziwiany przez zakrawarskiego i Koriolanka. Ty się masz dobrze. Sami swoi.

@Hamilton:
"takie teksty jak powyższy, który ci przytoczyłem ci się podobają, ta pokrzywiona pokraka która ma mordę pełną wulgarnych inwektyw wzbudza u ciebie sympatię, twoje porównania innych uczestników portalu do psów i kundli są niewinnym żarcikiem, boś wesołek-matołek, ale trzęsiesz się z oburzenia, bo ja ośmieliłem zadać pytanie 'przepraszam, a o której otwarcie parasola w dupie'. Co ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: trzeba było od razu kopiować innych. Nie robiłbyś tu za idiotę wszechczasów. Cip cip, aportuj i powtórz.

@Hamilton:
"gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wybite oko, śledzionę na czole i będziesz seplenił przez łzy, że jesteś mistrz świata na którego nie ma mocnych."

@pokrzywiony: nie wiedziałem, że ze mnie prorok. A tu proszę, moja przepowiedna sprawdziła się co do joty. Posepleń sobie miszczu. Cip cip i powtórz.

@pokrzywiony: dzieci w wieku 4 do 7 lat jak czują się wyalienowane ze swojego środowiska zaczynają przedrzeźniać swoich rówieśników, w wieku lat10 z tego wyrastają a ich reakcja wtedy przybiera formę agresji i taka forma jest już potem typowa dla wieku dojrzałego. Zmieniają się jedynie jej formy. Ty Maniek cofasz się w swoim rowoju i dochodzisz do momentu, że już nie masz dokąd się chyba cofnąć .

@Hamilton:
"to gruga odsłona tego artykułu." ... a grrrr bobasku :)))))))))))

@pokrzywiony: z oburzenia skocz na znak protestu z Pałacu Kultury. Będziesz na YouTube. Nazbierasz duuuużo lajków i będziesz pierwszy półanalfabetą mającym wkład w rozwój polskiej gramatyki..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska