Login lub e-mail Hasło   

Marsz Grzegorza Schetyny szlakiem bojowym Wojciecha Jaruzelskiego.

Obywatele i Obywatelki Trzeciej Rzeczpospolitej! Zwracam się do Was, jako szef Platformy Obywatelskiej i jako przyszły premier trzeciej Rzeczpospolitej. Zwracam się do Was w s...
Wyświetlenia: 188 Zamieszczono 14/11/2018

                                     Obywatele i Obywatelki Trzeciej Rzeczpospolitej!

      Zwracam się do Was, jako szef Platformy Obywatelskiej i jako przyszły premier trzeciej Rzeczpospolitej.  Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej.

     Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie.

      Struktury państwa przestają działać. Gasnącej polskiej demokracji zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki życia przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści - sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji. Strajki, gotowość strajkowa, akcje protestacyjne stały się normą. Wciąga się do nich nawet szkolną młodzież i niepełnosprawnych!

   Giną milionowe fortuny rekinów podziemia gospodarczego! Naród osiągnął granice wytrzymałości psychicznej. Wielu ludzi ogarnia rozpacz. Już nie dni, lecz godziny przybliżają ogólnonarodową katastrofę. Uczciwość wymaga, aby postawić pytanie: Czy musiało do tego dojść? Obejmując urząd szefa Platformy Obywatelskiej  wierzyłem, że potrafimy się podźwignąć. Czy zrobiliśmy więc wszystko, aby zatrzymać spiralę kryzysu?

      Historia oceni nasze działania. Nie obeszło się bez potknięć. Wyciągamy z nich wnioski. 

    Nie można odmówić nam dobrej woli, umiaru, cierpliwości. Czasem było jej może aż zbyt wiele. Jak długo można czekać na otrzeźwienie? Jak długo ręka wyciągnięta do zgody ma się spotykać z zaciśniętą pięścią? Mówię to z ciężkim sercem, z ogromną goryczą. W naszym kraju mogło być inaczej. Powinno być inaczej. Dalsze trwanie obecnego stanu prowadziłoby nieuchronnie do katastrofy, do zupełnego chaosu, do nędzy i głodu. 

   Dlatego zarząd Platformy Obywatelskiej, powziął decyzję o zapewnieniu każdemu Obywatelowi i Obywatelce i ich rodzinom, które popierają Platformę Obywatelską, BEZPŁATNEGO CATERINGU ORAZ PRZEJAZDU ZA DARMO LUKSUSOWYM AUTOBUSEM SOLARIS, aby zaprotestować 12 maja 2018r. na Marszu Wolności, w Stolicy zarządzanej przez naszą nieocenioną Prezydent Hankę.

       Bezpłatny Catering zawiera zestaw polecany przez Bartka Sienkiewicza.

Przystawki: carpaccio z matiasa holenderskiego, kawior z anchois, rzodkiewki piklowane, kawior z łososia, tatara, carpaccio z mlecznej jagnięciny i grillowany kozi ser ze szparagami.

Danie główne: policzki, ogony wołowe oraz ośmiorniczki.

Jako trunek: sześć wódeczek na głowę.

      Dodatkowo, każdy chętny, będzie mógł podziwiać wybraną przez Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz kamienicę .

 Obywatelki i obywatele!

         Są granice, których przekroczyć nie wolno! Wielki jest ciężar odpowiedzialności, jaka spada na mnie w tym dramatycznym momencie polskiej historii. Obowiązkiem moim jest wziąć tę odpowiedzialność - chodzi o przyszłość Polski.

Przewodniczący PO      Grzegorz Schettino

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1377
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1236
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 663
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 781
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 817
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 522
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 491
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska