Login lub e-mail Hasło   

Kościół – chłopiec do bicia

wykop.pl W ostatnich latach Kościół musi znosić szereg ataków. Skala zjawiska narasta wręcz lawinowo od kiedy to temat pedofilii przestał być tematem tabu. Co i r...
Wyświetlenia: 408 Zamieszczono 23/11/2018

 

 
 
 
wykop.pl

wykop.pl

W ostatnich latach Kościół musi znosić szereg ataków. Skala zjawiska narasta wręcz lawinowo od kiedy to temat pedofilii przestał być tematem tabu. Co i rusz słyszy się o księdzu, który dopuszczał się czynów hańbiących nie tylko człowieka, ale i całą instytucję. Od najmłodszych lat spotykamy się ze zjawiskiem tzw. chłopca do bicia. Wydaje się, że teraz takim chłopcem do bicia staje się Kościół i ludzie blisko z nim związani. Temat wraca jak bumerang, szczególnie po premierze filmu Kler.

Jako katolik nie mogę pozwolić na to, żeby atakowano całą instytucję. Nie twierdzę, że pedofilii w kościele nie ma i nie mam zamiaru bronić księdza pedofila. Jestem za tym, żeby takiego przestępcę, zboczeńca i dewianta w jednej osobie przykładnie ukarać. Nie godzę się jednak na to, żeby pedofilia była utożsamiana z moim Kościołem. Nie godzę się na rzucanie do jednego wora wszystkiego zła tego świata i wrzucanie go na barki katolików. O tym będzie traktował ten tekst.

Temat pedofilii jest pierońsko trudny, bo wie się tyle, ile przekażą media. A te wykonują iście diabelską robotę. Owszem, nagłaśniają kwestię pedofilii, ale robią to w tak stronniczy sposób, że ma się wrażenie, że zjawisko pedofilii dotyka wyłącznie jednego środowiska. Oto chłopcem do bicia są księża. Autor tych słów nie ma wątpliwości, że pedofila jest wśród księży. Jest to oczywista oczywistość. Pedofila w Kościele Katolickim jest faktem. Występuje ona także w innych kościołach i to też są fakty. Pedofilia występuje wszędzie i co do tego też nie miejmy złudzeń. Występuje w rodzinach, konkubinatach, w szkole, w szpitalach, domach dziecka. Ona jest wszędzie. Kto jest pedofilem? Nie ma rozróżnienia na zawód. Występuje wśród dziennikarzy, nauczycieli, mechaników, rolników, kierowców, urzędników, sprzedawców, elektryków, architektów, lekarzy, policjantów. Nie ma zawodów wolnych od tego haniebnego procederu. I w każdym przypadku jest to złe. Bez względu na wykonywany zawód pedofilia jest zła. Mówi się jednak o pedofilii wyłącznie wśród księży. W ostatnich dniach, głównie dzięki premierze filmu „Kler”, mamy do czynienia z kolejnym bezpardonowym atakiem na Kościół. Media potrafią tak zmanipulować, że ma się wrażenie, że każdy noszący sutannę jest pedofilem. Jeden przypadek opisywany jest jak gdyby dotyczył kilkuset tysięcy księży. A jaka jest reakcja gawiedzi? Wystarczy wejść na fora internetowe, gdzie aż roi się od komentarzy typu:

Czy nie powinna nastąpić delegalizacja kościoła katolickiego i uznanie go za jedną z najniebezpieczniejszych sekt?

Delegalizacja nie uda się. Za dużo ludzi prymitywnych ślepo wierzących w brednie zakłamanych przebierańców w sukienki. Są tak tępi , że oddaliby życie za tych popaprańców. Zwłaszcza w Polsce. Zgroza! Wszystko zależy od ludzi. Jeżeli przejrzą na oczy , klechy znajdą się tam gdzie ich miejsce.

PiSokatole na Kamczatke. Tam zbudujcie 3 mln ziemianek, postawcie 3 mln krzyży z brzozy smoleńskiej . Alleluja.

Takich komentarzy można mnożyć. Ludowi rzuca się temat, a fantazja uruchamia coraz to nowe pomysły. „Eksperci” dorzucą swoje trzy grosze i jest temat zastępczy. Prawdą jest, że pedofilia księdza jest bardziej rażąca niż mechanika samochodowego, ale czy dziecko skrzywdzone przez księdza jest w lepszej kondycji psychicznej niż jeśli jest skrzywdzone przez lekarza?

Musimy sobie uświadomić, że w każdej sytuacji jest to zło, z którym tak samo trzeba walczyć, wytykać i niszczyć. Czy to ksiądz, czy nauczyciel. Żadnej różnicy być nie powinno. Sytuacja jest jednak odmienna. O księżach mówi się z lubością. To nie jest tak, że media przejmują się dzieckiem, które zostało skrzywdzone. Media skupiają się na pedofilu, a jeśli jest to ksiądz to sprawa nabiera wymiaru państwowego. Jeśli pedofilia pojawi się wśród adwokatów oznacza to, że wszyscy adwokaci są pedofilami? Miejmy swój rozum, nie dajmy sobie wmówić, że jeśli kierowca tira zatrzymuje się aby skorzystać z usług prostytutki, to robią to wszyscy pozostali. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, bo spowodować to może tragedię dla wielu niewinnych ludzi. Nie mam zamiaru bronić żadnego pedofila bo ten,  jeśli tylko trafi do więzienia szybko odbierze swoją nagrodę.

Media narzucają nam tok rozumowania. Tytuł informacji od razu działa na emocje: „Pedofilia w kościele” – tym bardziej podatna na taki tytuł jest osoba, która nienawidzi kościół z zasady. Wówczas ma pożywkę i może wyrzucić z siebie tę nienawiść.

Apel do wszystkich. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora (chyba ten apel już się pojawił). Nie dajmy sobie wmówić, że to zjawisko dotyka wyłącznie ludzi Kościoła. Mówi się dużo o gejach, którzy chcą adoptować dzieci. Czy w związku z tym nie mamy powodów do obaw przed tym zjawiskiem? Wszak statystyki są miażdżące dla tego środowiska. Skłonności pedofilskie zdarzają się w nim o wiele częściej niż w przypadku osób heteroseksualnych. Ale tu nie ma sprzeciwu dla adopcji. Tu mowa jest wyłącznie o tolerancji. Dla miłośników statystyk podam, że od 23 do 43 proc. przestępstw molestowania było sprawką gejów (a jeśli wziąć pod uwagę, że stanowią oni od 2 do 3 proc. populacji mamy skalę zjawiska podaną jak na tacy). Tak naprawdę to oni (geje) są największym zagrożeniem dla dzieci. Inna sprawa, że wśród księży też się oni znajdują, nad czym należy ubolewać. Szczególnie czujni bądźmy w sytuacji oskarżeń kierowanych pod adresem Kościoła. Dla mediów jest to najłatwiejszy chłopiec do bicia. Kościół jest przeciwnikiem, który stoi na przeszkodzie interesom różnych grup, stąd te bestialskie ataki na tę instytucję. I one nie skończą się, choćby nie wiem co. Ważne jednak, żeby sami katolicy potrafili bronić dobrego imienia Kościoła. Brońmy księży, którzy nie zasługują na takie traktowanie. A jeśli wśród księży znajdzie się czarna owca to nie bójmy się reagować. Zło nazywajmy po imieniu i walczmy z nim, ale nie pozwalajmy na oczernianie niewinnych ludzi. Kościół to wspaniali księża, dla których liczy się dobro drugiego człowieka. Liczne inicjatywy kościelne pozwalają dzieciom wyjechać na wakacje, samotnym matkom uciec od katujących ich mężów, głodnym dać jedzenie, nocleg i ubranie. Czy wtedy Kościół też jest be? Nie, wtedy wielu uważa, że robi to co do niego należy. I niech tak zostanie, a każdą złą jednostkę natychmiast należy przykładnie ukarać, by nie gorszyła i nie była powodem zgorszenia. Szanowni Państwo, nigdy, w żadnej sytuacji nie stosujmy zbiorowej odpowiedzialności. Ten apel jest skierowany głównie do ludzi mediów, którzy swoją postawą szerzą nienawiść do konkretnej grupy zawodowej. Jak dobrze pogrzebać to i w świecie mediów znajdzie się niejeden pedofil. Nie znaczy to jednak, że cała brać dziennikarska jest w to zamieszana, prawda? A na film Kler, z pewnością nie wydam ani grosza. Dam na tacę

anamad

Pedofilia księży to nie jest temat zastepczy.Każdy przypadek jest okazja do ataku na cały Kościół,zbiorowa odpowiedzialność i wszyscy księża to dewianci,tak to jest zawsze przedstawiane.Wystarczy poczytać statystykę policyjną i okazuje sie,że inne zawody sa bardziej dewianckie niz księza.Każdy pedofil powinien byc osadzony,tu pełna zgoda.Jest jednak róznica w postepowaniu Kościoła i urzedów państwowych.Watykan odwołuje i zawiesza w posłudze,urzedy nie,dopóki nie zakończy sie postepowanie pedofil pracuje,bierze kasę do zakończenia dochodzenia. Kościół katolicki jest sola w oku bo broni polskościi pokazuje jak żyć w zgodzie z zasadami wiary.Jak jednak w dzisiejszych czsach gdzie króluje hasło RÓBTA CO CHCETA stosowac dekalog? Apel do mediów? One wezma w obrone dzieci ubecji,tam nie ma odpowiedzialności zbiorowej ani naleciałości przez wychowanie w czerwonej atmosferze,wszyscy sa cacy,tylko Kosciół be.Jutro niedziela,idziemy na Msze Świete,PSY SZCZEKAJĄ,KARAWANA IDZIE DALEJ.

M.G.

Szkoda, że autor nie poruszył tematu księży fałszywie oskarżonych o pedofilię. Najbardziej bulwersujący jest przypadek ks. Mirosława Bużana z Bojana k. Wejherowa. Tutaj współpraca prokuratorów, sędziów i byłych esbeków oraz skrajnego lewactwa – z Gdańska, Słupska i Włocławka pokazuje w pełni patologię wymiaru (nie)sprawiedliwości. Jego krzywda trwa do dzisiaj (wyrok 2009)- m.in. zniszczenie i sfałszowanie materialnych dowodów niewinności w prokuraturze.
Można też było wspomnieć o największej w Kościele Katolickim akcji przeciwko księżom pedofilom zmontowanej osobiście przez J. Goebbelsa w 1936 (315 oskarżonych, 150 skazanych w tym 1 prawdopodobnie słusznie).

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1374
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1234
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 663
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 780
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 817
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 520
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 490
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Historia kołem się toczy "raz na wozie, raz pod", bo czym było "polowanie na czarownice" i palenie "niewiernych" jakie w przeszłości kościół zorganizował ?

Ten artykuł, to niby prawda, ale prawda Hamiltona bardziej prawdziwa. Patrząc na konkretne argumenty zawarte w tym artykule, obalajmy je jeden po drugim. Wszędzie są pedofile, może i tak, ale gdzie mają największy dostęp do dzieci w życiu zboczeńca, w którym fachu (jako strażak, sprzedawca butów, robotnik budowlany, czy ksiądz do którego dzieciaki przychodzą, a niektóre, jak bydlątka do żłoba. Co ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Dlaczego ludzie pragną władzy raczej nie ze względu na odpowiedzialność, bo gdyby tak było chętnych do sprawowania władzy byłoby o wiele mniej ? Niestety bezkarność nie kształtuje odpowiedzialności w człowieku, więc kto ma ponosić ciężar odpowiedzialności za szkodliwe działania czy decyzje, instytucja kozła ofiarnego "baranek", a cóż to takiego ?

@Janusz Nitkiewicz:
Abp. Głódź w wykonaniu Gajosa jak ŻYWY.

@pokrzywiony: Ludzie chcą władzy, aby poczuć się ważnymi, a czasem by pomiatać tymi niżej. Badania dowodzą, że najlepszym szefem, jest fachowiec, nie mający potrzeby władzy, ma wtedy cel, który nie jest jego prywatnym celem zaspokajającym jego potrzeby psychiczne. A z tymi księżmi, jak jest? Myślę, że chodzi o popuszczenie chuci, o podniecenie, gdyż nie chodzi o dojrzałą erotykę powiązaną z uczuci ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Może gdyby drogę do władzy wytyczono innym szlakiem, wtedy do władzy nie dostawały by się osoby pragnące władzy dla zaspakajania swojej żądzy ?

@pokrzywiony: jestem za. Wladzę powinni dostać ci co nie rozumieją dowcipów, skeczy kabaretowych i większości tekstów, które czytają, ale umieją linkować na yutuba gdzie ptaszki śpiewajo i baranki sie paso. I nie czujo do siebie pogardy za linki, ale innymi za lnku bardzo pogardzajo, bo czym innym jest..... Jak takie wytyczą ludzkości nowe ślaczki to będzie jak w zeszycie u pierwszoklasisty.

Kościół (mam na myśli instytucję) nie powinien być żadnym chłopcem do bicia, ale dokładnie w takim samym stopniu nie może być chłopcem do głaskania i musi odpowiadać za swoje czyny bez żadnej taryfy ulgowej.
Prawdopodobnie pedofili w sutannach jest mniej niż statystycznie w innych grupach społecznych. Problem polega na czym innym. Przez całe lata, ba dziesięciolecia było to ukrywane i tuszo ...  wyświetl więcej

  trabant,  23/11/2018

@Hamilton: dlaczego uważasz za prawdopodobne pedofili w sutannach może być staystycznie mniej niż w innych grupach społecznych?

"Skłonności pedofilskie zdarzają się w nim (środowisko LGBT) o wiele częściej niż w przypadku osób heteroseksualnych". hahahaha - a dalej mamy kwiatuszek :
"Szanowni Państwo, nigdy, w żadnej sytuacji nie stosujmy zbiorowej odpowiedzialności. Ten apel jest skierowany głównie do ludzi mediów, którzy swoją postawą szerzą nienawiść do konkretnej grupy".
Hahahaha - szanowni państwo nie st ...  wyświetl więcej

Także nie zamierzam oglądać filmu "Kler". Choć nie wszyscy księża są wspaniali i to nie ze względu na pedofilię, która dotyka to środowisko, ale pewnie nie w takiej skali jak niektórzy by chcieli, ale o ich pazerność na pieniądze i nieludzkie podejście do człowieka.

@Agnieszka B.: Nie rozumiem co ma pazerność księży krk do oglądania filmu "Kler". Księża byli są i będą pazerni i tacy jak każdy widzi. Film niczego tu nie zmienia choć można postawić tezę że ludzie którzy obalili pomnik Jankowskiego byli inspirowani tym filmem, a dokładniej OTWARTOŚCIĄ spojrzenia na krk.

@Koriolan:
A ja nie rozumiem co ty chcesz od pazerności, będąc synkiem PRL-owskiego bambra w oficerkach, dużo rzeczy jest niezrozumiałych.
Jedno jest, pokazywanie tym spasionym palcem, ty nawet palce masz w tłuszczu, kto jest negatywny.

@Koriolan: Nie każdy tak to widzi - ja nie. Księża bywają pazerni, ale z mojego i nie tylko z mojego doświadczenia wynika, że to są pojedyńcze przypadki a nie reguła. Część może minęła się z powołaniem i stąd problemy, ale nie jest to aż tak liczna grupa jak się sugeruje. Większość jest w porządku i jest obecnie pod obstrzałem krzywdzących oskarżeń . Są to na ogół zaangażowani w posługę i serdeczn ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "Księża byli są i będą pazerni i tacy jak każdy widzi."
Poszczegolni ksieza czegokolwiek dokonywali to drobiazg w porownaniu z tym czgo dokonywala
ich wierchuszka w Vatykanie i dokonuje w dalszym ciagu.
Umozliwia m. in. dzialalnosc mafii we Wloszek -piorac- ich brudne pieniadze.
.
XIV w. – „(…) kiedy w sprawach o cudzołóstwo władza karania należała pra ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: cóż ...
"Ryba psuje się od głowy"
Niestety koresponduje to z JPII który może sam z siebie był niezły ale niestety był "głową" tej ryby ...

@zakrawarski: zresztą Vatykan i krk POWSTAŁ po to by mieć władzę ... Po to .... By z niej KORZYSTAĆ.

@Agnieszka B.: A więc uważasz, że Jankowski nie skrzywdził ŻADNEGO dziecka ?

@Koriolan: Prawdopodobnie skrzywdził tylko, że kler jako całość nie składa się z Jankowskich. Nie uważam się za ich jakąś szczególną fankę, ale to co teraz z nimi robią wydaje mi się podłością.

@Koriolan:
Tak jak twoja mini sekta chrześcijańska, chcesz mieć władzę, ty mini Vatykanie.
No nie takie mini gabarytowo, zapomniałem hahahhaa........

@Agnieszka B.: i niesprawiedliwością przede wszystkim.

@Agnieszka B.: Tam gdzie rusza propaganda, zanika zdrowy rozsądek i sprawiedliwość ... Niestety tak to działa.
W szkołach i statystycznie w domach zdroworozsądkowego myślenia i oceny realiów nie uczą.
Programowano nam myślenie na propagandową modłę, nie wielu się z takiego myślenia wyzwoli.

@Agnieszka B.: A więc uważasz, że zgwałcił jakieś dziecko.
Uważasz, że to nie ma znaczenia czy też że powinni zdjąć jego pomnik ?
.
Drugie pytanie.
Uważasz, że ksiądz to zawód jak każdy inny np strażak czy dyrektor, czy też to zawód z misją od Boga ?

@Agnieszka B.:
Pani da sobie na luz, Koriolan nawet nie wiedział przy temacie pomnika, czy Jankowski żyje czy nie, a teraz się stara manipulować z Krzywym.
http://eiba.pl/5
Rzut oka na zdjęcia pani powie z kim ma pani do czynienia.Będzie teraz siedział nad "panią" chlał browara i biadolił o czymś o czym nawet pojęcia nie ma.

@Koriolan:
Pomnika już nie ma, tak jak twojego mózgu.

@Koriolan:
Z tymi pytaniami zamkniętymi to idź do swojej pani i spytaj "Kochanie a więc uważasz że jestem ciut za gruby ?" a ona "Nieee ... ważna jest twoja świadomość" hahhaahah
A potem "Jedz jedz hamurgera na zdrówko moje słoneczko i zapij brońciem" hahaha

@Koriolan: Dobra, dobra Korciu, nie czaruj:-)Wszyscy wiemy, że nie chodzi Ci o Jankowskiego, kler tudzież żaden pomnik...Ty po prostu chcesz poderwać panią Agnieszkę....świntuszek:-)

:-))))

@Koriolan: Żeby zobaczyć czy pod spódniczką przypadkiem nie dyndają dwa jajeczka?

@Serpico: dobrze, że mi Wróbel przed chwilą powiedział to samo, bo bym Ci nie uwierzył ...
A pomnik może wróci ?

@Koriolan:
Nie wróci, a Wróbel za wieloletnie dyskredytowanie buddyzmu jako takiego, pomnika nie dostanie, ewentualnie sami buddyści wybiją mu zęby trzonowe.Trzonowe jeszcze ma ?
A tak, no i obaj nie wrócicie do zdrowia psychicznego, tyle w temacie "powrót".

Aaaa jeszcze obaj nie wrócicie do normalnej wagi hahaahhahaa , włosy wam już też nie wyrosną, także nie możecie odbierać energii kosmicznych.

@pokrzywiony: niestety. W niektórych domach niczego nie uczą. A to jest powodem twej udręki, bo nie masz się z czego wyzwolić i musisz sobie pobiadolić.

@Koriolan: Wyobrażam sobie, ksiądz wie już w może nawet w dzieciństwie, że pociągają go ku sobie takie a nie inne sprawy, wstępuje potem do seminarium duchownego i wie co go potem czeka :) i dla niego jest to naturalne bo takie jest jego powołanie, realizuje się w tym.

@pokrzywiony: No tak, dlaczego to właśnie wśród księży miałaby rozrastać się nikczemność? Ona może być właśnie w tych, którzy opluwają kler choć nie musi - mogą być ofiarami medialnej propagandy. Przy czym to, że część duchownych powinna zmienić zajęcie to jest fakt - nie ma co temu zaprzeczać.

  geb  (www),  16/03/2019

@milord36:
Szczęść Boże!
Cytat z artykułu: "Kościół katolicki jest sola w oku bo broni polskościi".
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Kościół Rzymsko Katolicki ma za swoje fundamenty BESTIĘ666, czyli człowieka, jakim jest matka Jezusa "maRYJA".
Modłitwy do niej i przez nią, są nie tylko bałochwalstwem ale i oddaniem się pod jej działanie.
Dlaczego papie ...  wyświetl więcej

@geb:
A co z Moskwą ? Dziwnie to wygląda generalnie, detronizacja Maryi i koronowanie Mat KI ? Coś tędy ?

@geb: ŁO Matko to już nawet bóstwa od dziada pradziada są zniewolone. To się porobiło. Pozdrowienia dla tej babci co pali w piecu na słońcu. Przynajmniej jest wolna od zniewolenia i siedzi w ciepełku.

@geb: BESTIA666, czyli człowiek, jakim jest matka Jezusa "maRYJA". Kurde to GEB będzie BESTIA 667 bezRYJA? Bo ja się już prosty chłop zupełnie pogubiłem.

Za bestie 666 pierwotni chrzescijnie uwazali cesarza Nerona !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska