Login lub e-mail Hasło   

Kompetencje XXI wieku – premiera nowych fiszek edukacyjnych

Jak zadbać o finanse? Jak dobrze popełniać błędy? Jak opowiadać dobre historie? Kiedy (nie) ufać statystykom?
Wyświetlenia: 106 Zamieszczono 26/11/2018

– cała ta wiedza należy do kompetencji XXI wieku, a zarazem jest tematem nowych fiszek, które właśnie teraz, w październiku, mają swoją premierę. Każdy zestaw to 38 kart, a na nich ogromna dawka użytecznej wiedzy i praktycznych ćwiczeń, pozwalających rozwijać kompetencje miękkie.

Narzędzi edukacyjnych w postaci fiszek nie trzeba nikomu przedstawiać – dzisiaj regularnie korzystają z nich ponad 2 miliony Polaków. Po sukcesie poprzednich serii Wydawnictwo Cztery Głowy wprowadza na rynek kolejne cztery publikacje. Ich autorami są prawdziwi mistrzowie słowa, cenieni trenerzy, szkoleniowcy, osobowości medialne. Uczą i tłumaczą, przekazują miękkie kompetencje w sposób twardy – tak, aby odbiorcy mogli od razu wdrożyć nabytą wiedzę w życie.

  1. Jak zadbać o finanse? – po ludzku o pieniądzach

Zarabianie pieniędzy to dopiero połowa sukcesu. A ta druga, to odpowiednie nimi zarządzanie. Dla tych, którzy tego jeszcze nie potrafią, Radosław Budnicki stworzył praktyczne narzędzie edukacyjne, opierające się m.in. na psychologii finansów, a prezentujące szereg prostych zabiegów, pozwalających ujarzmić domowy budżet i finanse osobiste.

  1. Jak dobrze popełniać błędy? – bezbłędny trening

Czy z niepowodzeń rzeczywiście można wyciągnąć cenne lekcje? Mówca i trener Rafał Żak, autor nowego zestawu fiszek, dostarcza na nich dużej dawki wskazówek i praktycznych ćwiczeń, pokazujących, jak błędom zapobiegać, ale przede wszystkim – jak je dobrze popełniać. Czyli – jak wyciągać z nich wnioski na przyszłość. Porażki w takim wydaniu to już nie porażki, lecz najlepsza nauka.

  1. Jak opowiadać dobre historie? – storytelling (nie tylko) dla biznesu

Piotr Bucki, mówca, szkoleniowiec i badacz pokazuje, że storytelling nie jest zwykłym gawędzeniem, ale sprawdzonym narzędziem ułatwiającym komunikację – techniką pomocną na różnych płaszczyznach życia – zwłaszcza tej zawodowej. A czy można się jej nauczyć? Z fiszkami Piotra Buckiego – jak najbardziej.

  1. Kiedy (nie) ufać statystykom? – przypadki Juliusza z Bytomia

Statystyki nie kłamią ani nie manipulują, jednak robią to często ludzie, którzy je wykorzystują. My możemy nauczyć się demaskować ich za każdym razem, kiedy mijają się z prawdą. Mistrzyni słowa i wykładowca statystki, Janina Bąk, krok po kroku pokazuje, w jaki sposób krytycznie i mądrze patrzeć na dane, podając przy tym wiele pełnych humoru przykładów.

Chociaż twarde umiejętności dają solidne podstawy, bez miękkich kompetencji trudno w pełni je wykorzystać. Dlatego te należy szlifować  codziennie. Na szczęście okazuje się, że do praktycznej nauki wcale nie trzeba stosu podręczników ani godzin wykładów. Dzisiaj o wiele lepiej sprawdzają się narzędzia, które nie mówią dużo i szczegółowo o teorii, ale pokazują, jak przekuć wiedzę w praktykę. W tym właśnie tkwi siła fiszek kształcących kompetencje XXI wieku.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 475
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1137
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 265
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 666
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 303
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2458
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1028
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141772
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239705
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111137
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122167
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Przeczytałem. Same slogany :(.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska