Login lub e-mail Hasło   

Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle

Pewien Adam miał sen, a w nim umarł i znalazł się w niebie. A o tym, co było dalej oraz jak się to ma do tak poważnego tematu, jakim jest śmierć - przeczytasz w artykule...
Wyświetlenia: 742 Zamieszczono 28/11/2018

 

Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle


   Pewien Adam miał sen, a w nim umarł i znalazł się w niebie. Piękny anioł przywitał go zachętą, aby RADOWAŁ SIĘ NIEBEM, bo oto spełniły się jego marzenia o tym wspaniałym miejscu, gdzie nie ma problemów, chorób i śmierci!
Adam szybko zorientował się, że mieszkańcy nieba mogą być świadomi tego, co dzieje się na ziemi - więc przyglądał się jak dzień po dniu upływa życie jego bliskich... Żona w rozpaczy po jego stracie wpadła w alkoholizm, syn zaczął brać narkotyki, a córkę zgwałcił jego kolega z pracy. Kuzyn zachorował na raka, a ulubionego kota zagryzł pies sąsiada.
- Oj, nie mają lekko - pomyślał Adam.
Ilekroć jednak, oglądając to wszystko, odczuwał smutek i ból, tylekroć słyszał od przelatującego anioła: RADUJ SIĘ NIEBEM Adamie!
No to Adam się „radował”- wycierając łzy w mankiet niebiańskiej szaty.


   A co z moimi dziadkami? - zastanowił się Adam.
Dokładnie poszukał: w niebie ich nie było! Czyli są - to straszne - w piekle! Gdy tylko o tym pomyślał, ujrzał jak właśnie są katowani ogniem piekielnym! Zrozumiał, że tak będzie już zawsze - bez żadnego końca!
Zanim jednak zdążył się przerazić, już dobry anioł stróż mu powiedział:
- Adasiu, RADUJ SIĘ NIEBEM!
- Ale jak?! - zapytał anioła oburzony Adam.
- Przecież, czy to na ziemi, czy w piekle trwa jedno wielkie pasmo cierpień, a ja mam się RADOWAĆ NIEBEM, widząc to wszystko?! Powiedz mi, jak?!
- Nie wiem - wyznał szczerze anioł. - Nie jestem człowiekiem, ale tu obowiązuje zasada, że zbawieni ludzie RADUJĄ SIĘ NIEBEM, więc nie ociągaj się, Adasiu!
Stanowczy głos anioła wręcz wymuszał na Adamie ową niebiańską radość, gdy nagle - obudził się! I z ulgą odetchnął: to był tylko sen; mój sen o niebie...


   Czy tak wygląda niebo?! Gdy umieramy, czy nasza świadomość ziemskiej i piekielnej rzeczywistości jest podobna do snu Adama?
Jak RADOWAĆ SIĘ NIEBEM, gdy bliscy na ziemi i w piekle cierpią? Czy rodzina się cieszy, gdy bliski choruje na raka i cierpiąc, umiera? Nie!
To jak zbawieni mają odbierać szczęście i radość nieba, świadomi tego wszystkiego, co z ich krewnymi się dzieje?
Ale powiesz: Biblia przecież naucza, że po śmierci idziemy do nieba, piekła lub czyśćca.
Naprawdę?! A może to ludzie tak zinterpretowali jej treść w temacie tego, co zaraz po śmierci z nami się dzieje?...
Zastanów się, a ja poniżej coś o tym napiszę.

Śmierć - i co dalej?


   100% ludzi umiera! Tak boleśnie prawdziwe są słowa Pana Boga, jakie usłyszał Adam w Raju: „prochem jesteś i w proch się obrócisz” (Księga Rodzaju 3,19).
Słyszą je też uczestnicy pogrzebów. A czy zmarli też je wtedy słyszą? Nie! Ponieważ: „umarli nic nie wiedzą” (Księga Koheleta 9,5).
Podczas tej smutnej uroczystości słyszymy także, że zmarły jest już u Boga... Jeśli faktycznie tak jest, to jak rozumieć słowa Jezusa: „Gdy pójdę i przygotuję wam miejsce, znowu przyjdę i zabiorę was do siebie, abyście tam, gdzie Ja jestem i wy byli”. (Ewangelia Jana 14,3)?
Z wypowiedzi Jezusa wynika, że nie my idziemy po śmierci do nieba, ale to Jezus powróci i zabierze swych wiernych do Siebie. Czytamy: „Nadchodzi godzina, kiedy wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą Jego [Jezusa] wołanie i wyjdą z nich.
Ci, którzy czynili dobro, zmartwychwstaną do życia, ci natomiast, którzy czynili zło, zmartwychwstaną na sąd”. (Ewangelia Jana 5,28-29).
„Taka jest wola mego Ojca, aby każdy, kto widzi Syna i w niego wierzy, miał życie wieczne, a ja sprawię, że zmartwychwstanie w dniu ostatecznym”.
(Ewangelia Jana 6,40).


   W oparciu o te, i podobne słowa, nie wierzę w życie tuż po śmierci, lecz wierzę w życie zaraz po zmartwychwstaniu! W tym tkwi różnica między potocznym myśleniem, a tym, co wynika z Bożego Słowa.
A co się dzieje ze zmarłym pomiędzy jego zgonem a dniem ostatecznym (powrotem Chrystusa)? Nic! On śpi snem śmierci i o niczym nie wie. O śmierci bliskiej osoby Jezus mówił: „Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął, ale idę zbudzić go ze snu” (Ewangelia Jana 11,11).
Sen to metafora śmierci, zakończona zmartwychwstaniem! Pomyśl:

  1. Po co powtórne przyjście Jezusa, jeśli już po śmierci będziesz z Nim?
  2. Po co zmartwychwstanie, skoro i bez ciała możesz żyć?
  3. Po co sąd ostateczny, jeśli tuż po śmierci będziesz osądzony?

   Czy niebo może cieszyć, gdy masz świadomość, że bliscy są w piekle, a rodzina na ziemi cierpi?
Ale powiesz: Biblia naucza o wiecznych mękach zaraz po śmierci.
Proszę, zapoznaj się z wykładami: STAN UMARŁYCH oraz: TRUDNE WERSETY O STANIE UMARŁYCH a może zmienisz zdanie, ponieważ w tym temacie jest dużo nieporozumień.
Biblia naucza, że po sprawiedliwym sądzie, spotka bezbożnych całkowita zagłada: „Bójcie się tego, kto może i ciało, i duszę zniszczyć w Gehennie” (Ewangelia Mateusza 10,28). Czy ktoś zniszczony przez Boga może nadal żyć?! Niemożliwe!
Istnieje jednak inna możliwość – zamiast wiecznego unicestwienia, wieczne życie: „Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. (Ewangelia Jana 3,16).
Jezus Chrystus to „Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. (Ewangelia Jana 1,29).
Uwierz, że: „Zbawienie nasze dzięki Bogu zasiadającemu na tronie i dzięki Barankowi!” (Apokalipsa 7,10), a będziesz z Bogiem WIECZNIE ŻYŁ!

------

Więcej materiałów i odpowiedzi na ważne pytania na portalu Biblia mówi

Podobne artykuły


9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5402
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7789
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 33565
14
komentarze: 34 | wyświetlenia: 2587
72
komentarze: 75 | wyświetlenia: 27722
11
komentarze: 64 | wyświetlenia: 3085
53
komentarze: 63 | wyświetlenia: 26910
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 39321
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6574
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3485
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6612
34
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3646
32
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4325
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3427
18
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5864
 
Autor
ArtykułTo był "Adama KOSZMAR o niebie...". Bo takie niebo rzeczywiście byłoby koszmarem.

  Zbyszekg4  (www),  28/11/2018

@Andrzej Siciński: Racja! Dlatego napisałem, że Adam: "nagle - obudził się! I z ulgą odetchnął: to był tylko sen; mój sen o niebie..."
:)

He he he ...
Biblia jest na tyle fajna, że można ją rozumieć jak się chce :-)))
.
Niestety rzadko kto rozumie, że nikt inny w sensie człowieka nie może jej interpretować za niego, że każdy musi ją zinterpretować dla siebie.
Stąd tyłu głosicieli prawdy ...
A Prawda ... Gdzie jest ?

  Zbyszekg4  (www),  28/11/2018

@Koriolan: - pytasz: "A Prawda ... Gdzie jest ?"
Podoba mi się, że użyłeś dużej litery, by słowo Prawda zapisać... Wiesz czemu?! Bo ja na termin PRAWDA patrzę dwojako (z naciskiem na jedną opcję) - jako na coś, i jako na Kogoś (tu akcent kładąc).
Mam na myśli to, że Jezus o Sobie rzekł, że On jest "Drogą, Prawdą i Życiem" (Jan 14,6). On jest Prawdą!
Więc, gdy pytasz gdzie jest ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4: wydajesz się więc wierzyć, że gdzieś tam jest niebo ? Oddzielacz niebo od tego świata, czasem nazywanego realnym ?
Wobec tego inne pytanie ...
Czy wierzysz, że Bóg jest wszędzie, czy też uważasz, że on jest w niebie, powiedzmy starożytnie za chmurami ?
Czy też jest wszystkim co zostało stworzone ... Powiedzmy plus "coś" ?

@Zbyszekg4: może zapytam wprost ...
Czym różni się Twoja wiara od katolickiej ?
Jak rozumiem Twoja wiara to Adwentyści Dnia Siódmego ?
.
Ja dla odmiany nazywam siebie chrześcijaninem, czyli wierzę w Boga ale po swojemu. Na pewno nie po katolicku ani inną znaną i nazwaną wiarą :-)))
Po prostu swoją wewnętrzną :-)))

@Koriolan:
Odwal się od Zbyszka, doczytaj sobie, inaczej rozumieją życie po śmierci i sąd ostateczny, między innymi, można tego się dowiedzieć w 5 minut.Sobota jest zamiast niedzieli, ale ty masz zawsze niedzielę to dla ciebie bez różnicy hahahaah ....
Paszoł won.

Chrześcijaninem to zostałeś od paru dni.Ty zryciuchu niedoprecyzowany.

Nie ma piekła, do nieba wchodzą ty

...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4:
Mam prośbę Zbyszek, bo ten debil pije jakieś nalewki na spirytusie z Czech, spasł się do granic możliwości, 30kg nadwagi, co chwilę gada o seksie, opowiada jakieś historie o tym z iloma paniami się przespał ( pomijam jakość pań, bo z jego wyglądem zapyziałym, raczej to ciężkie ). jednak, możesz mu wyjaśnić termin chrześcijanin i o czym tak naprawdę Jezus nauczał ? Tylko postaraj ...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  28/11/2018

@Koriolan: sporo pytań ;)
Może po kolei. Tak, wierzę, że jest coś realnego, zwanego niebem - świadczy o tym Pismo św. które jest dla mnie wiarygodnym "listem" Boga do człowieka, aby on wiedział, jak się z tego świata przenieść do lepszego i tam już wiecznie żyć z Bogiem, aniołami i innymi ludźmi, którzy nie odrzucili daru zbawienia, jaki nam oferuje Chrystus na mocy Swej Ofiary na Golgocie ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4:
Raczej się nie zgadza:
http://eiba.pl/5
Wygląda Ci to na "pielgrzymkę" ?
Próbuję do niego dotrzeć i wyjaśnić że Jezus nie nauczał o żarciu ponad miarę i chlaniu, nie idzie mi .......czuję się bezsilny ...
Help ..

Myślę i myślę Zbyszek i nie mogę sobie przypomnieć żeby Jezu

...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  28/11/2018

@Serpico: piszesz: "do nieba wchodzą tylko wybrani, czyli adwentyści, reszta nara hahahaha"
To nieprawda, że adwentyści tak uczą!
Tu nie chodzi o denominacyjne przynależności, ale o osobistą więź z Bogiem, albo jej brak!
Kto żyje z Bogiem w przyjaźni, ten jest Jego dzieckiem, a On swoje dzieci chce mieć u Siebie - bez patrzenia "w paszport kościelny" na sądzie ostatecznym... ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4:
Aaa okay, przepraszam, czyli powiedzmy życie wedle biblijnych zasad, jakby nie potrzebna jest przynależność do żadnego kościoła, w tym adwentystów. Wiesz .. koleś który wypisuje non stop o sexie, albo się "podnieca" tym że się napije alkoholu i jakie to jest super i jaki to on nie jest wolny, piszący że życie to zabawa itd i on się nim bawi, na koniec nie dbający w zasadzie o wł ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4:
Dziwne przynajmniej że nie może założyć, ja zakładałem jakiś czas temu z telefonu, może niech z tel spróbuje, nie słyszałem o blokadzie na nowych użytkowników i wątpię by coś takiego było.
Spróbuj nawet sam z tel czy z innego ip, innego komputera założyć, nawet na tymczasowym mailu.

  Zbyszekg4  (www),  28/11/2018

@Serpico: a, z telefonu założyć konto? To jej powiem. Bo jak się teraz wylogowałem, a potem niby nowy chciałem się ZAREJESTROWAĆ, to wyskoczył mi ten sam komunikat, co znajomej, czyli (na czerwono):
Rejestracja uzytkownikow zostala tymczasowo wstrzymana.

  Zbyszekg4  (www),  28/11/2018

@Serpico: tylko, że ja z laptopa się chciałem rejestrować (założyć konto).
A Ty spróbuj zrobić to samo - wyloguj się, i niby zarejestruj (założyć konto) od nowa - co Ci się pokazuje?

@Zbyszekg4:
Hm ... mi wywala komunikat stary, tymczasowy ban za kulturę słowa :P, wiesz .. admin tu rzadko zagląda i to działa na automacie.Hm .. ja z tel zakładałem, stare zablokowałem, ale później te założyłem właśnie z telefonu.

A to przykładowy komentarz tego kolesia:
"Masz rację ...
Z tym, że oni JUZ są martwi. Biblijne brzmi to tak ....
'umarli grzebią uma

...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4: Uważaj, nie dawaj się wciągać w jakieś konflikty. :)

@Serpico: A ty co sprzymierzeńców szukasz do swojej wojenki ? Odpuść to sobie szkoda życia.

@pokrzywiony:
Jakie ? Sprawdź czy możesz założyć konto, na coś się przydasz, masz pod nosem jego komentarze itd. Tego Biblia naucza ? NIE.
Nic nie szukam, a z Koriolana to żaden chrześcijanin, zagubiona owca, niech go Piter potraktuje szamponem dla zwierząt,a nie jakieś Yves Rocher hahaahhaa .....a potem strzyżenie łącznie z brodą, trimming haahhahaha ........
Na dodatek gruba ...  wyświetl więcej

@Serpico: Ja kombinuje jak się swoich 2 kont pozbyć jedno kazałem zlikwidować ale admin tego nie zrobił tylko je zablokował, widocznie admin by sobie zapewnić jakiś spokój zablokował możliwość zakładania nowych kont, zamiast ciągle mieć problemy z jakimiś wojenkami prowadzonymi z multikont.
Prawdopodobnie chce ten portal wygasić, może i dobrze, ja na jego miejscu dawno bym to zrobił, skoro dorośli ludzie nie potrafią korzystać ze wspólnych dóbr których nie muszą opłacać.

@pokrzywiony:
Wątpię, w marcu zakładałem to nie tak dawno, ale on ma inne projekty, mało ludzi , szybsze wytłumaczenie, ale takie sobie bo ma prawo zamknąć portal i "wypowiedzieć umowy".

@pokrzywiony:
Trzeba Sadowskiego poprosić żeby dał jedno swoje hahahhaha ... w sumie by mógł, takie wyciągnięcie ręki w stronę społeczeństwa eioba haahha ... miły gest. Może jakby Koriolan nie miał tych swoich pokasowanych to też by dał kto wie haha .....

No tak, masz zablokowane, ale z bazy nie zniknęło, dziwne, no ale ten serwis perfekcyjnie nie działa, z drugiej strony zawsze w ramach wspominek, można zajrzeć co ty nawymyślałeś hahahaha ....

@pokrzywiony: no, ty tu jesteś jak zwykle najbardziej pokrzywdzony. Rozbecz się mamejo, bo cię admin nie wygasił. Jak cię wygasi to z innego konta się zaszlochasz, że cię wygasił za walkę z chamstwem i hejtem i będziesz żądał wysokich odszkodowań dla inwalidów umysłowych i odznaczeń państwowych, bo brałeś na klatę całe zło tego świata mieląc ozorem po 16 godzin na dobę.

  Hamilton,  28/11/2018

@Zbyszekg4: uważaj bo jak nie posłuchasz Jego Pokrzywionej Eminencji zostaniesz "pierd... szmatą, debilem, gnojem, kabotynem, mordercą niewinnych dzieci, śmierdzielem i faszytą". On tu wydaje takie certyfikaty. To wszystko w ramach walki z chamstwem, trollami i hejterami.

  Hamilton,  28/11/2018

@Serpico: cytat : "Wardo nałożyć rozkład nierównomierności czasu oś X na rozkład nierównomierności wartości oś Y , w ten sposób można giąć rzeczywiste pomiary na wykresach w dowolny sposób ... :) ... ten wykres to bardziej populizm niż nauka :( i takimi danymi karmi się opinię publiczną :( Warto też zwrócić uwagę na datę artykułu i fakt niezauważenia tego do tej pory :( Niestety w oparciu o takie ...  wyświetl więcej

  Serpico,  28/11/2018

@Hamilton:
Ta, odkrycia Mańka, spisek maklerów, którzy oszukują inwestorów, pewnie dalej nie rozumie że to nie ma sensu :).Dziś jak przeczytałem na tym forum laickiej Koriolana pomysły że ziemię można kupić tylko od księdza, oraz spisek z 500+ , podnoszący ceny, to się popłakałem:).

  Hamilton,  28/11/2018

@Serpico: giganci intelektu, king kongi inteligencji, wirtuozi myśli, grzmoty inwencji i gladiatorzy kreatywności. Ciapki z głuf.

  Hamilton,  28/11/2018

@Serpico: gdyby z Mańka zrobić przewodniczącego jakiejś komisji sejmowej do wyjaśnienia czegoś to kurwizja biła by rekordy oglądalności. Serial komediowy wszechczasów. Krzywy Maniek - postrach złoczyńców.

  Serpico,  28/11/2018

@Hamilton:
Oraz pastor Koriolan, domorosły chrześcijanin i nieznane nauki Jezusa, paczki i kawa zapijane piwem na świeżym powietrzu, świeże powietrze ważne, co będzie tak siedział w jakiejś zadymionej knajpie.Rzeczywiście Biblię można rozumieć jak się chce.Oczyma wyobraźni widzę jak Jezus siedzi i pije 10 tą Łomżę i takim bełkotliwym głosem, naucza o wstrzemięźliwości.Jezus w wydaniu Koriol ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28/11/2018

@Serpico: obaj z Mańkiem tak zmienią świat swą walką z chamstwem, że papież w uznaniu ich zasług będzie się u nich spowiadał i jeszcze im piwo postawi. Maniek już chce tłumaczyć biblię na nowo.

  Zbyszekg4  (www),  28/11/2018

DZIĘKUJĘ BARDZO za głosy oddane na artykuł :)

@Zbyszekg4:
Zaczepiłem Cię bo nie bardzo mam z kim porozmawiać o wierze a Ty w poprzednim arcie zaprosiłeś wszystkich do rozmowy.
.
Spodziewałem się krótkiego porównanie z katolicyzmem typu :
Wierzymy w Boga.
Jezus jest bogiem/prorokiem/mesjaszem,
Maria matką/święta/wniebowzięta/zawsze dziewica,
świeci - nie,
Obrazy, ołtarze - nie,
Sz ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4:. ...
Czyli niebo jest dla Ciebie realnym miejscem w naszym świecie ? Obok naszego świata ?

@Koriolan:
Zostaw Zbyszka, zostaw Zbyszka,ja cię tu zagubiona owco pilnuję, nie myśl sobie, będziesz dupę ludziom zawracał, nie ma mowy, skończyło się łażenie i klepanie kto jest hejter, a kto faszysta, nie będzie łażenia i zawracania tyłka ludziom.
Po się go pytasz, skoro sam spisałeś doktryny adwentystów ? Po co zawracasz ludziom tyłek ?
Co nie masz z kim ? Z Kzywym pogadaj, ...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  29/11/2018

@Serpico: czy mogę Cię o coś grzecznie poprosić? Otóż proszę o nie mówienie Koriolanowi co on ma robić i z kim pisać/nie pisać...
On jest dorosły, ja też - jeśli ja nie zechcę z nim pisać, to nie będzie on ze mną pisał. Proste. A póki co, to Koriolan grzecznie zadaje pytania, i ja mam wolę grzecznie z nim ROZMAWIAĆ :)
Bo niby czemu nie?!
Tematy duchowe są zawsze u mnie mile wi ...  wyświetl więcej

  Serpico,  29/11/2018

@Zbyszekg4:
Pewnie że możesz :), to powinno zacząć bo Jezus nauczał o wstrzemięźliwości, a zdaje się "niesiesz" jego słowo.Jaja sobie z niego robię. Pokazałem Ci w jego komentarzach jaki z niego chrześcijanin.Nie jest to idiotyczne że najpierw się Ciebie o coś pyta a potem streszcza wierzenia adwentystów ? No ale ja pisałem do niego, nie do Ciebie że masz mu nie odpisywać hahhha ....
...  wyświetl więcej

@Serpico: nieźle Ci wali w dekiel ...
Taaak ... Jesień to trudny czas dla świrów ...

@Koriolan:
"Trudne dni", nie taki ciężki, bawi nie obnażanie ciebie, tak jak bawiło obnażanie Pitera. Obaj macie buzie pełne frazesów, praktyka to dno.Jeśli byłbyś choć zbliżony do czegokolwiek związanego z chrześcijaństwem, nie zachowywałbyś się tak jak się zachowujesz. A Piter jako buddysta nie robiłby tego co robił, trwałby do samego końca traktując kogoś jako osobę zagubioną, tak jak ty ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28/11/2018

Ten Adam chorował na tzw. życie, a życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową. Przyjdzie czas gdy się
nie obudzi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska