Login lub e-mail Hasło   

Tlen i klimat

Tlenu O2 powinniśmy szukać w kosmosie gdy chcemy zidentyfikować miejsca, w których rozwija się proces życiowy.
Wyświetlenia: 291 Zamieszczono 03/12/2018

.

W kosmosie tłok jest coraz większy.

Astronomowie odkrywają kolejne obiekty w Układzie Słonecznym i kolejne układy planetarne w mniej i bardziej odległym kosmosie.

Stale powtarzane są pytania: Gdzie jest drugie życie? Gdzie mieszkają kosmici?

Powszechne jest przekonanie, że życie ma szansę na powstanie tam gdzie jest woda. Duża ilość wody na powierzchni Ziemi jest zastanawiająca gdy zauważymy, że na powierzchni innych obiektów Układu Słonecznego woda jeśli występuje to w niewielkich ilościach. Dlatego tak wiele pisze się na temat pochodzenia ziemskiej wody i ewentualnego występowania wody pod powierzchnią planet i księżyców.

Według mojej opinii markerem istnienia życia podobnego do takiego, z którym spotykamy się na Ziemi nie jest woda tylko tlen O2.

Życie jest procesem chemicznym a tlen O2 magazynuje energię chemiczną potrzebną w procesach życiowych. Wiele wskazuje na to, że cały występujący na Ziemi tlen powstał na skutek procesów życiowych. Założenie, że pierwotna atmosfera martwej Ziemi tlenu nie zawierała wcale, jest wysoce prawdopodobne ponieważ tlen jest bardzo agresywny chemicznie i reaguje (utlenia) wszystko co nie jest w maksymalnym stopniu utlenione. Odporne na utlenianie są jedynie gazy szlachetne, metale szlachetne, diamenty i niektóre sztuczne tworzywa wyprodukowane przez ludzi. Wszystko pozostałe pali się, wybucha lub koroduje czyli utlenia się na różne sposoby albo jest już bardzo silnie utlenione.

To tlenu O2 powinniśmy szukać w kosmosie gdy chcemy zidentyfikować miejsca, w których rozwija się proces życiowy.

O2 jest magazynem energii dla całej żywej przyrody oraz dla ludzi wykorzystujących O2 w procesie spalania. :Ludzie powinni zdać sobie sprawę z tego, że gdy tlenu jest zbyt mało warunki życia ulegają pogorszeniu.

Warunki czyli klimat.

Przeczytaj: >>> Pochodzenie ropy naftowej.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 787
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 721
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 931
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 574
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 979
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142217
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242508
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112283
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122552
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  robertr,  03/12/2018

zdaje się że cała hipoteza Gaja mówi że to żywe organizmy formują skład atmosfery tak aby im pasował - tak apropo dyskusji o CO2 - nominalnie to jak jest więcej CO2 to wszystko powinno szybciej rosnąć i absorbować CO2. Co się stanie jak człowiek zacznie wszystko betonować i polewać glebę herbicydem niszczącym roślin? Twórca Gai tak wpadł na to że na jakiejś planecie (Wenus czy Mars) nie ma życia bo CO2 stanowiło tam 95%) - o ile pamietam.

@robertr:
Likwidacja lasów tropikalnych zakłóca równowagę.

  Koriolan,  04/12/2018

Nie bierzesz pod uwagę tego, że życie może mieć inne procesy. Ludzie zawsze zdawali sobie sprawę, że życie nie musi opierać się na białkach. Na Ziemi tak jest ale gdzie indziej ???
Nie wiadomo ...

@Koriolan:
Według mojej opinii markerem istnienia życia PODOBNEGO do takiego, z którym spotykamy się na Ziemi nie jest woda tylko tlen O2.

@Koriolan: Na Ziemi tak jest ale gdzie indziej ???
Podpowiem ci:....W Rosji mezowie zabijaj 10 000 swoich zon rocznie !
A 30 000 zon bija w jeden dzien.
Rosyjska Duma zlikwidowal wlasnie paragraf ktory dotychczas zabranial bicia w rodzinie.
"Dumni Rosjanie postanowili powrocic do starej, narodoawej tradycji nie ingerowania w sprawy rodzinne.
Rosjanka w programie ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: sorry ...
Przepuscilem to słowo "podobne" i zostawiłem samo słowo życie :-)))

@zakrawarski: cóż ...
Właśnie rozmawiałem z jednym Polakiem, który żeni się z Ukrainką. Już cała jej rodzina jest w Polsce.
Trzy córki, zięć i wnuk.
Uznali, że w Polsce jest lepiej :-)))
Gdyby Rosjanie mogli ... To kto wie ?

@zakrawarski: cóż ...
Putin to kawał zboka ...
Ale nie będzie żył wiecznie. Choć Rosjanie mają takie masochistyczne umysły ...

@pokrzywiony:
Jeśli pierwotna atmosfera nie zawierała tlenu to życie powstało w świecie beztlenowym. Ergo. Pierwsze były prymitywne organizmy beztlenowe.

@Adam Jezierski: Z tego można wywnioskować że życie nie jest jedynie jego fizycznym czy biologicznym manifestem i wybiega po za jego fizyczne przejawy.
Więc trudno tu będzie zaprzeczyć że korzenie życia tkwią w metafizyce ?

@pokrzywiony:
Nie spotkałem jeszcze z taką metodą wnioskowania.

  Serpico,  04/12/2018

@Koriolan:
Dlatego wczoraj :

"Kiedyś, gdy byłem młodszy wierzyłem w Solidarność i podobne bzdury. Teraz najchętniej bym głosował na Kohla ... Gdyby założył w Polsce partię.
Putin też jest niezły ale z kolei kacap ...
I tak nie chodzę na wybory już ze 20 lat
Na myśl o polityce ... Wszystko mi opada ...
Choć zaraz wróci moja baba ...
I ma fajną pupę

...  wyświetl więcej

  Serpico,  04/12/2018

@zakrawarski:
Nie właśnie, to już weszło jakiś czas temu :

"Według statystyk co 40 minut umiera kobieta na skutek pobicia przez męża lub osobę najbliższą. Co roku ginie 14 tys. kobiet. Z oficjalnych danych MSW z 2008 roku wynika, że przemoc w tej czy innej postaci występuje w 25 proc. rosyjskich rodzin. Kobiety, które zdecydują się jednak na zgłoszenie sprawy przemocy na policji, cz

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Niby to czemu się nie spotkałeś z taką metoda wnioskowania, prosta metoda poszukiwania przyczyny. Raczej trudno jest autorytatywnie stwierdzić przykładowo że telefon powstał bez przyczyny i jeszcze samorzutnie bez żadnego namysłu, bo takie stwierdzenie uznałoby się z definicji za absurdalne no chyba że ktoś uznaje że związki przyczynowo skutkowe wykazujące inteligentny namysł mogą ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony
W fizyce kwantowej warunki początkowe są niemożliwe do jednoznacznego wyznaczenia.
Do miejsca, w którym jesteśmy obecnie, mogliśmy dojść różnymi drogami i wyjść mogliśmy z różnych miejsc (różnych stanów początkowych). Badanie stanu teraźniejszego układu nie prowadzi do jednoznacznego wyznaczenia wszystkich stanów przeszłych.

"Pierwsza przyczyna" Arystotelesa jest niemożliwa do identyfikacji.:

@Adam Jezierski: Czyli droga do źródła przyczynowości trwa, nie ma kategorycznego "nie ma nic" bo gdyby takie było droga by się zakończyła ??
Czy tu coś nie tak z moim rozumowaniem ? Założenie że coś powstaje z niczego jak dla mnie jest bardziej absurdalne od założenia że coś powstaje z czegoś ?
Jeśli pewna przemyślana funkcjonalna złożoność manifestująca się fizycznie powstaje z świ ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Wiemy, że nic nie może wiecznie trwać. Podejrzewamy, że wszystko musiało mieć swój początek.
Jednak ludzie bardzo często powtarzają, że „nic w przyrodzie nie ginie”. To stwierdzenie jest nieprawdziwe. Nie zauważono, żeby w przyrodzie ginęła materia czyli masywne cząstki oraz energia tzn. kwanty promieniowania elektromagnetycznego, choć stwierdzono, że jedno może przecho ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: A czy jest coś takiego jak pozamaterialna struktura logiczna, czy istnienie czegoś takiego można założyć ? Właściwie materie można określić jako jedną z wielu form energetycznych ? Możliwe że ginie tylko powierzchowna część informacji tak jak giną powierzchowne struktury drzew jesienią, ale ta najistotniejsza jest ponad czasowa i to z niej wszystko się odradza ?

@pokrzywiony:
Matematycy dzielą się na realistów i idealistów. Realiści uważają, że matematyka i logika istnieją niezależnie od ludzi. Idealiści uważają, że matematykę tworzą matematycy.
Ja jestem realistą.

@Adam Jezierski: "Realiści uważają, że matematyka i logika istnieją niezależnie od ludzi. Idealiści uważają, że matematykę tworzą matematycy."
Doskonale ujęte, czyli matematycy odkrywają, a nie tworzą ?
Czy da się cokolwiek realnego stworzyć poza Świadomością ?
Wszystko to co utopijne, obumiera jak odpadające z drzew liście jesienią ...

@pokrzywiony:
Moim zdaniem odkrywają, ale należę do mniejszości.
Większość matematyków uważa siebie za twórców.

@Adam Jezierski: Ludzka megalomania ?

@pokrzywiony:
Moim zdaniem matematycy tworzą język, za pomocą którego opisują rzeczywistość.

@Adam Jezierski: To samo stwierdziłem 10 lat temu na jak jeszcze pisałem na forum NK, wywołało to nieco oburzenia :) Faktem jest że odrywanie pewnych prawidłowości i powstawanie ich matematycznych opisów daje ludzkiemu poznawaniu kopa. Rozwój IT jest uwarunkowany jakością pamięci i odkrywaniem matematycznych stałych, bez tej dziedziny ludzka nauka już tak dynamicznie by się nie rozwijała. Dzięki d ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
https://www.mp.pl/pacjent/neur(...)pamieci
My na swoje ludzkie dzieła przepisujemy rozwiązania jakie zostały zastosowane w świecie żywej przyrody, z większą lub mniejszą dokładnością, pewne zaburzenia w ludzkiej pamięci powodują przekłamania i niepożądane efekty tych działań, które zw ...  wyświetl więcej

Jest też możliwość, że jesteśmy sami we wszechświecie.
Choć to raczej mało prawdopodobne :-)))

Człowiek nie wie, co to jest tlen, którego pochodzenia - poza pewnymi sztuczkami z fizyki kwantowej - nie potrafi wyjaśnić. Nie potrafi nawet podać przyczyny dlaczego tablica Mendelejewa ma 8 okresów. Ot wymyślił to sobie, by łatwiej było mu zrozumieć życie, bez wnikania jak takie mało prawdopodobne zjawisko by życie istniało mogło wystąpić.

Podstawowy problem tkwi pewnie w tym, że do wyja

...  wyświetl więcej

@podobny:
Kartezjusz stwierdził: - Myślę więc jestem człowiekiem.
Można też tłumaczyć na polski: - Wątpię więc jestem człowiekiem.

@Adam Jezierski:
Poszukuję, więc jestem człowiekiem ...
Błądzę, więc jestem człowiekiem ...
Czym zatem jest Myślenie ? ... może poszukiwaniem tego co powoduje materią i ciałem, Tego co materię i ciało tworzy ?

@pokrzywiony:
Poza myśleniem o Bogu jest jeszcze tysiące innych rodzajów myślenia.
Większość z tych innych rodzajów myślenia jest bez porównania bardziej pożyteczna.

@Adam Jezierski: Przykładowo co i jak zrobić na obiadek, to też pożyteczne myślenie ;)
W brew pozorom, wiara w Boga uwalnia od nadmiernego spekulowania "myślenia" i zamartwiania o dalekiej przyszłości której i tak nikt nie jest w stanie przewidzieć, a hipotetyczne rozważania zabierają czas i uwagę, a tak to co jest po za zakresem ludzkich możliwości jest powierzane Bogu i dzięki temu można ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Tak myślano w Średniowieczu.
Efektem był totalny upadek nauki i cywilizacji. Nędza.. Epidemie.

@Adam Jezierski: To nie powód żeby 100% populacji żyło tym samym zamartwianiem, kiedy większość ludzkiej społeczności musi wypełniać zadania w tu i teraz, po co rozsiewać strach jakiegoś wizjonera który w swych spekulacjach posuwa się zbyt daleko, myśląc o przyszłości buduje autostrady pokrywając ziemie betonem i asfaltem tak że przyroda jako naturalne warunki do życia człowieka jest zabijana. Na ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Modlitwa jedynie napędza kasę tłustym biskupom.
Kler dział pod hasłem:- Jak trwoga to do Boga.
Tragedie ludzkie wywołują kapłani, żeby na nich zarobić.

@Adam Jezierski: "Modlitwa jedynie napędza kasę tłustym biskupom. "
Przeczytaj uważniej co do Ciebie piszę, nie piszę o chorej wykrzywionej chciwością wierze w boga ( wizji dobrobytu dla wybranych ), tylko o tej naturalnej żywej prawidłowo rozwijanej w ludzkich sercach, zabetonowałeś się w swych ateistycznych poglądach jak ortodoksyjny katolik w swoich dogmatach. Przecież doskonale sobie zdajesz sprawę że zbyt sztywne poglądy są hamulcem rozwoju nauki czy też procesów poznawczych.

@Adam Jezierski: OK, dla mnie istnienie Boga jako pojecie pozaczasowej świadomości jest oczywiste.
A teraz powiedz ile poziomów i przestrzeni rzeczywistości jesteś w stanie jednocześnie śledzić swoimi zmysłami, a ile z nich jesteś w stanie świadomie kontrolować ? Cała reszta rzeczywistości której nie ogarniasz pomimo tego jest kontrolowana z doskonałym rezultatem, zanim w ludzkim mózgu poja ...  wyświetl więcej

  geb  (www),  06/12/2018

Szczęść Boże!
Nieskończony wszechświat jest żydowską abstakcją!
A tak zwane, naukowe działania NASA, to w większości manipulacje danymi i komputerowa grafika.

Mieszkamy w ZIEMI / KOSMICZNYM JAJKU!

Na początek poznania, proponuję obejrzeć demonstrację nieboskłonu:
https://www.youtube.com/watch?(...)EuifYA8

...  wyświetl więcej

@geb: Proponuje porównać zwroty wektorów siły ciążenia te które działają na równiku z tymi co działają na biegunach, do tego wystarczy kawałek sznurka i ciężarek. ;)
Grą światła jest łatwo wywołać iluzje, wprowadzając umysł w fałszywe interpretowanie bodźców zmysłowych. Optyka oparta na załamaniu światła to za mało, by uznać ją za dowód naukowy.

@geb:
Nie dam się przekonać takimi "dowodami:".

PiS kompromituje się na konferencji w Katowicach.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska