Login lub e-mail Hasło   

Rosja i rusofoby.

Z perspektywy historii możemy dostrzec mechanizmy występujące w państwach o ogromnym obszarze i wielkiej różnorodności.
Wyświetlenia: 317 Zamieszczono 08/12/2018

.

Rosję widzimy z najbliższej odległości.

Tak widzimy Rosję dziś i tak przez wieki widzieli nasi przodkowie. W XIX wieku wielu Polaków obejrzało Rosję od środka. To powtórzyło się podczas II Wojny Światowej a w okresie 1945-1989 mieliśmy PRL.  Państwo satelickie uzależnione od Rosji.

Rosji należy się obawiać. Trzeba Rosję obserwować ale wpadanie w panikę nie pomoże. 

Z bliska można dobrze obejrzeć jedynie fragment obserwowanego obiektu. Całości nie zobaczymy ani z bliska ani od środka. Potrzebna jest perspektywa aby ogarnąć całość, Brak perspektywy jest przyczyną niezrozumienia a niezrozumienie jest powodem do obaw uzasadnionych i nieuzasadnionych. Tak tłumaczę istnienie powszechnej rusofobii obserwowanej w społeczeństwie i wykorzystywanej przez polityków rządowych i opozycyjnych.

Z jakiej odległości należy obserwować Rosję?

Nikt nie jest w wystarczająco odległym punkcie na Ziemi, żeby ogarnąć Rosję jako całość. Jedynie z perspektywy historii możemy dostrzec mechanizmy występujące w państwach o ogromnym obszarze i wielkiej różnorodności (multikulturowe). Takie państwa jak Rosja i Stany Zjednoczone możemy porównywać z Cesarstwem Rzymskim i innymi dawnymi imperiami. 

Rzymianie bardzo długo utrzymywali pozory demokracji ale ich państwo było zbyt wielkie, żeby mogło być demokratycznie rządzone. Zbyt wielkie i zbyt różnorodne etnicznie, kulturowo i religijnie. Nie było możliwości uzyskania innego konsensusu jak narzucony siłą przez autorytarnego władcę. 

Dzisiejsza Rosja jest w dokładnie tej samej sytuacji. Albo będzie rządzona silną ręką albo rozpadnie się na szereg państw bardzo zróżnicowanych etnicznie i politycznie. 

Imperia upadają i rozpadają się. Rozpadło się Cesarstwo Rzymskie. Również Rosja z pewnością nie jest wieczna.

Lepiej byłoby, żeby proces rozpadu nie był gwałtowny i przebiegał etapami. Najwięcej zależy od  mieszkańców imperium.

Dobrym jest to, że dzisiejsza Putinowska Rosja uważa Polskę za państwo zewnętrzne. Rosjanie mało wtrącają się w wewnętrzne polskie sprawy. Wzmocnimy tę tendencję. nie pouczając Rosjan bez bardzo ważnych powodów. Osłabimy krytykując Putina przy każdej nadarzającej się okazji.

W okresie międzywojennym panowało w Polsce przekonaniem że powinniśmy być średnim mocarstwem, mieć kolonie i wpływy "od morza do morza". Ci. którzy głosili ten program zgrupowali się wraz z rodzinami i częścią osobistego majątku na Zaleszczyckiej Szosie.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 10892
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23315
27
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2805
24
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1922
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3992
22
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1922
20
komentarze: 85 | wyświetlenia: 3646
20
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1742
20
komentarze: 11 | wyświetlenia: 11371
19
komentarze: 25 | wyświetlenia: 3091
24
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8486
18
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1856
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3948
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4917
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6497
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Imperia upadają i rozpadają się. Rozpadło się Cesarstwo Rzymskie. Również Rosja z pewnością nie jest wieczna" Kto by pomyślał? Historyczne odkrycie tysiąclecia.

@Hamilton:
Aż tak wysoko oceniasz ten art.? Dlaczego nie dałeś głosu za?

@Adam Jezierski: bo wiem, że nie zależy ci na głosach.

@Adam Jezierski: od czasu do czasu spróbuj przeczytać coś innego niż swoje evergreeny
http://www.cracovia-leopolis.p(...)&id=768

@Hamilton:
Ten artykuł potwierdza tezę, że "Zgrupowali się wraz z rodzinami i częścią osobistego majątku na Zaleszczyckiej Szosie.".

@Adam Jezierski: no, jak tak pisze Adam Jezierski w swoim ever to musi być prawda. W końcu wybitny histeryk, pisarz, fizyk, filozof, ekonomista, psycholog, matematyk, logik, księgarz, antykwariusz, agent specsłużb, psychiatra, twórca setek definicji i pojęć, ( ). W nawias wpisz to co pominąłem.

Ech ...
Widzę, że Ci ta ucieczka do Rumuni siedzi w głowie. A ucieczka to normalny proceder. Całe teraz awantury z emigrantami to ucieczka. Paryż itd.
Dlaczego boimy się Rosji ?
Po prostu to jest państwo agresywne i w historii nieraz podbijali i Polskę a teraz, na naszych oczach podbijają Ukrainę. A więc jest się czego obawiać. Oczywiście, masz rację, że na razie jesteśmy bez ...  wyświetl więcej

  Serpico,  09/12/2018

@Koriolan:
Aha, czyli jeśliby zaatakowałaby Anglię, nikt by nie zareagował, ponieważ Anglia nie jest już w Unii, mhm ...
Masz jeszcze jakieś szare komórki ? Słyszałeś o NATO ? Słuch chyba ci działa ślepawy (podobno) grubasie ?
Niemcy dogadają się z Rosją i Polska zostanie usunięta w wyniku tego z NATO, albo Niemcy wyjdą z NATO i stworzą z Rosją sojusz wojskowy.

@Koriolan: a jak Polska dogada się z Węgrami i napadnie na Rosję? Orban przeniesie Budapeszt do Warszawy, Kaczor Warszawę do Budapesztu pod osłoną nocy, Putin rano zwariuje i dostanie bzika. Wtedy zakrawarski się nawróci na katolicyzm, krzywy zmądrzeje, ty odzyskasz Paczki i kawe z Augustowa, a Adam wybuduje autostradę via Carpatia na tej szosie zaleszczyckiej łopatką co dostałnie pod choinkę.

@Koriolan:
Kiedyś Stalin twierdził, że "Polska krowa nie nadaje się pod siodło", ale później zmienił zdanie.

@Koriolan: " ... a niczego więcej w Polsce nie ma. " ..., a ok 38 milionów potencjalnych niewolników z swoimi majątkami, parujących na rzecz innego imperium ?

@pokrzywiony: i wyparują wam z Korim te cztery lewe ręce do roboty. To będzie dramat. Nie będziecie się mieli czym po dupie podrapać. A komenty będziesz nosem stukał jak dzięcioł.

@Hamilton: Jesteś jednym z tych 38 milionów, więc to co napisałeś, napisałeś też do samego siebie i serpico, matole.
Po za zasraniem portalu swoim hejtem niczego więcej użytecznego nie robicie, no że chyba znów próbujesz mnie straszyć stary zawzięty tetryku ? Pierdolić głupoty i wyzywać ludzi, w tym jedynie potrafisz się wykazać.

@pokrzywiony: po owocach ich poznacie. Ty popatrz kto tu jest traktowny jak mały, tępy hejter zasrywający portal . Nie mam powodów do wstydu, a ty po prostu nie masz wstydu. To uczucie jest obce ćwkom, prostakom i chamom.

@Hamilton: Przecież tu wyraźnie widać jakie są owoce waszych działań, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Niszczycie ten portal już całkowicie, na sensowne rozmowy z wami nie ma co liczyć. Jak masz coś do mnie to przyjedź do Rybnika, to ci pokarze co mogę zrobić swoimi chudymi rączkami, ale na to jesteś zbyt tchórzliwym gnojkiem.

@pokrzywiony: " to ci pokarze co mogę zrobić swoimi .....". Pokarzywasz i pokarzywasz ponad rok i nic ci z tego pokarzywania analfabeto nie wychodzi.. Nie wywijaj tymi swoimi kończynami, bo ci się same połamią i narazisz na straty inne imperium. Zamiast trajkotać tu całymi godzinami kup sobie słownik ortograficzny, więcej poczytaj, poucz się. Przynajmniej przestaniesz się ośle kompromitować na każdym kroku i będziesz partnerem do sensownych rozmów..

@Hamilton: Ty tu ponad 9 lat piszesz "poprawnie" i co z tego wyszło ?, zasrany waszą głupotą portal.
Jak masz coś do mnie to przyjedź do Rybnika, to ci pokaże co mogę zrobić swoimi chudymi rączkami, ale na to jesteś zbyt tchórzliwym gnojkiem.
Dla takich debili jak wy nie warto się starać, bo po co zawsze będziecie mieli muchy w nosie, takie wieczne maminsynki, chcący się podbudować w ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: zajączek poszedł na spacerek, spotkał niedźwiedzia, ten go zapytał czy się umył. Zajączek odparł, że tak. Niedźwiedź sobie nim tyłek wytarł. Podobnie jest z tobą. Skaczesz, skaczesz a efekt zawsze taki sam. Czerwono jak na paradzie w Moskwie za Breżniewa. Zajączek się z tego nie cieszył, a ciebie rozpiera duma, że ratujesz portal. Ten portal istniał bez ciebie i da sobie radę też bez ciebie i twojej paplaniny króliczku.

@Hamilton: ble, ble, ble ... < ziew >

@pokrzywiony: idź się zdrzemnij królicku eioba, przynajmniej plotek tu nie narobisz.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Ty "niuniek" rodziców mi nie ruszaj anorektyczny odpadzie genetyczny. Film głupi owszem ahahaha ... co nawet podkreśliłem, ale już mnie zaczęło wnerwiać po raz kolejny robienie ze mnie kaleki i fakt jest taki że ludzie którzy to piszą nie będą w stanie wykonać takich ćwiczeń. Ja się kurwa nie pasłem jak wieprz rozczulając się nad sobą, albo jak ty wieczny płacz.
Co mają ...  wyświetl więcej

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
No masz czas, masz, 20 lat temu też miałeś i przespałeś moment gdzie mogłeś rączkami coś zrobić, tylko co byś zrobił jak ciebie nigdzie nikt nie zatrudni a sam nic nie wymyślisz. Ja pracuje kurwa ty debilu bez szkoły, co jest ciężkie do zrozumienia chyba hahha ... w zasadzie mam dwa źródła utrzymania.
Wedle nowego orzecznictwa, nie było by gnicia i byś zdechł pod płotem ...  wyświetl więcej

@Serpico: Ja ciągle jeszcze mogę sporo zrobić, ale nie ma już po co , bo dla ścierwa nie ma sensu się starać.
Jak ci rodzice odejdą, wtedy się przekonasz jaka jest rzeczywistość, teraz się tylko popisujesz. W realu za bijatyki się lepiej nie bierz, jeśli nie chcesz wrócić na wózek. Masz przewidywalne ruchy i w realu jakbyś walczył z realnym przeciwnikiem to miałbyś te nóżki połamane. Lepiej się weź za naukę, bo wojownik z ciebie nie będzie no chyba że chcesz sobie krzywdę zrobić.

@Serpico: nie schodź do jego poziomu. On tylko na to czeka by kogoś sprowokować do chamstwa równego sobie. Wtedy będzie miał przewagę, bo ma doświadczenie.

@Hamilton: Ten przykurcz, by dostać się na mój poziom musiałby się jeszcze długo wspinać, matole.

  Serpico,  13/12/2018

@Hamilton:
Ta .. wiem .. poniosło mnie.

@Serpico:
"Ta .. wiem .. poniosło mnie."
Jak zwykle, masz problemy emocjonalne. Ciałem się zająłeś, bo musiałeś, ale psychikę nadal masz rozwydrzonego jedynaka.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Nic nie możesz i sam do tego doprowadziłeś, ty się nie miałeś starać dla kogoś, tylko dla siebie.Jesteś zerem jak Koriolan, do niczego się nie nadajecie, nikt z wami rozmawiał nie będzie, nikt sensowny, to jest efekt tego jakie mieliście podejście do życia, życie sobie, wy sobie.
Akurat nie, gdybym miał nie wytrzymałbym roku.Kiedyś pisałem, jeśli ktoś coś reprezentuje s ...  wyświetl więcej

@Serpico: To co mam sobie wypracowałem, więc nie muszę się rozwydrzonym wyrośniętym bachorom tłumaczyć.
W realu dostałbyś łomot i wrócił na wózek, gamoniu. Nakręć film jak tańczysz jezioro łabędzie, wojownik z ciebie żaden ale może baletnica będzie ?

@pokrzywiony: "Ten przykurcz, by dostać się na mój poziom musiałby się jeszcze długo wspinać, matole". Hahaha - chyba po twoim niskim czole. Przecież te 3 centymetry to by ci paznokciem wgniótł w twój ptasi móżdżek. Z kurą byłoby więcej problemu.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
No akurat nie, już po wypadku, miałem dwa ścięcia nie z mojej winy, trzecie prawie, kolesia ktoś uderzył w knajpie.
Jesteś genetycznie badziewny , reszty dokonał alkohol i koszmarne pomysły na życie. A kto ci karze się tłumaczyć ? Nic nie wypracowałeś, ciężko się nie domyślić, uciekłeś w rentę po umoczeniu tego co nazywasz firmą, to samo Koriolan, w sumie mi to wisi, do ...  wyświetl więcej

@Hamilton: ble, ble, ble, itd ... i pierdol se tak dalej do lustra, gamoniu.

@pokrzywiony: kto się nie boi twoich "łomotów". Hahaha - ja to umieram ze strachu. Wiem, że znany jesteś z "bochatersfa i otwagi". Kori ma wystąpić o order dla ciebie za "menstfo". Podobno uratowałeś życie staruszce. Przestałeś ją kopać po 3 minutach, a nie musiałeś. "Pokarz" nam filmik. Walka stulecia Maniek - zasuszona i niewidoma staruszka - nokaut po 3 minutach. Maniuś miał jedynie złamaną rączkę, wybity ząb i krwiak na mózgu po parasolce.

@Serpico: "No akurat nie, już po wypadku, miałem dwa ścięcia nie z mojej winy, trzecie prawie, kolesia ktoś uderzył w knajpie. "
Jakoś mnie to nie dziwi, szlajasz się po knajpach wdajesz się w bójki. A tu chcesz udawać wzór cnót wszelakich i wyzywać ludzi, o których nie masz pojęcia. Po co się po knajpach szlajasz pijaczyno ? I ty chcesz tu kogoś pijakiem albo menelem nazywać ? Najgorszy ro ...  wyświetl więcej

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Nigdy niczego nie udawałem , napisałem że ścięcia nie były z mojej winy. Nie takie knajpy, centrum.Koleś na rencie zdrowotnej, pijący, jest menelem.
Tu nie ma w lustrze takiego, ponieważ nie jestem na rencie, poza tym nie piję alk w ogóle.Menele nie mieszkają na osiedlach z ochroną.

@pokrzywiony: jak kiedyś dojdzie do ciebie jaki jesteś głupi to padniesz trupem. Ty daj na mszę, by pozostać sobą, bo to jedyna twoja szansa na przetrwanie.

@Serpico: "Menele nie mieszkają na osiedlach z ochroną." No jasne ci co mają kasę na mieszkanie w osiedlu z ochroną to menelami nie są, ty to się lepiej módl żeby ci kasy nie brakło tchórzliwy menelu. Bo normalnie żyć wśród ludzi to nie potrafisz, najpierw rozrabiasz potem szukasz schronienia na osiedlach z ochroną. Lepiej uważaj bo kiedyś ta twoja ochrona może się zagapić. Samemu po mieście też lepiej nie spaceruj, teraz już jest 100% pewności żeś śmierdzący tchórz.

@pokrzywiony: hahahaha - no, to są już groźby karalne. Maniek ubieraj rajtuzki i zapierd... do prokuratury z donosem na siebie. Jak szaleć to szaleć na całego. I nie zapomnij oddychać. Udusisz się nam ze złości i będziemy musieli zrobić ściepę na wieniec, albo dostaniesz choroby wieńcowej.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Nie chce mi się już wnerwiać, nie zaśpi, tak nie umiem, że w zasadzie wszyscy mnie lubią, zresztą ja ich też, przynajmniej kilku kolesi po przejściach. Zbliżony do mojego wieku koleś po raku jadra ze ścieżką onkologiczną i problemami z kręgosłupem. I co ? I można.Nawet coś takiego byście mogli robić, ale 20 lat temu, teraz to jesteście pozamiatani na szufelkę.

Ty i odw

...  wyświetl więcej

@Serpico: Głupi jesteś myśląc że jak masz kasę która umożliwia ci mieszkanie na osiedlu z ochroną, to jesteś już kimś "lepszym" od tych co nazywasz menelami, prawda jest taka że bez względu jakimi furami byś nie jeździł i w jakich willach mieszkał to menelem będziesz nadal i nic z tym nie zrobisz, bo to co z ciebie czyni menela jest w twojej głowie. Pudrować to ty se możesz najdroższymi "pudrami" ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Jak zwykle, tylko ty nie masz problemów emocjonalnych. Ty nie masz żadnych problemów poza jednym. Brakiem pewnych komórek, które chyba poszły na plotki do pani Anus.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Menelstwo to stan umysłu, to ty i Koriolan, nie ja, albo jacyś powywalani z MEN-u Jasie, sprzedający preparaty na odkwaszenia mózgu, to tez już szrot.
Człowieku .... jakbym był na waszym miejscu, to bym się powiesił, bo bym stwierdził że do niczego się nie nadaje, no ... powaga , lina koniec, abstrakcją jest dla mnie to co robicie, abstrakcją, a to trwa po 20 lat.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Prawd to tu jest parę, "knajpa" to Radio Bar, ciebie i Koriolana by tam nie wpuścili nawet, a to w sumie nie jest jakiś super exclusive, jednak nawet tam byś nie wszedł.
Ty po herbatkach z ŚJ piszesz o realnej rzeczywistości, a Koriolan myli UE z NATO.Wyganiasz mnie na ulicę, a z tobą i nim wyjść gdziekolwiek i się pokazać to wstyd.

No .. kto ci powiedział że ja

...  wyświetl więcej

@Serpico: nieprawda, podobno Mańka raz wpuścili do Media Markt. Jak była wyprzedaż i wyłamali drzwi.

@Serpico: Bajer to potęga, próbuj dalej sprzedawać tu te swoje fantazje, zakompleksiony przykurczu.
Ciekawe że w knajpach biją, a one nie są mordowniami ?
Knajpy w których biją ludzi są mordowniami, taki fakt. I to sam napisałeś, a z tego wynika, że szlajasz się po mordowniach menelu, bo brak ci mordobicia przykurczona łachudro.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
To nie jest bajer , nie kopiuj Vivi , jesteś lumpen proletariat i tyle. Koriolan ? Rodzice ? Mój ojciec był inżynierem, nie trepem, do dodaje oliwy do ognia. Powtórzę ci jeszcze raz, bez wypadku, bez mojej drogi, to pewnie nawet bym na was uwagi nie zwrócił ŻADNEJ. A tak zwróciłem.

Steryd go uderzył, łapali mnie za koszulkę żeby nie było chryi całkiem. Chodzisz na te s

...  wyświetl więcej

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
To to małe piwo, rozrajdany koleś z nadmiarem progesteronu. Koriolan to inna bajka, jakby się nie odzywał to może, jeszcze jakoś by przeszło, a tak nie przechodzi.
Podłogi bym nie wytarł tym w co ty się ubierasz, no raczej nie łachudra.

Nie mam kompleksów co też nie dociera, kobiety z którymi sypiałem po wypadku, po, nie przed, nie chciałyby na was oddać moczu.N

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: co za styl, elokwencja, elegancja, wdzięk i maniery. Inteligencja wymalowana na twarzy jak u sierżanta Spry Ciula. Od razu widać żeś facet I klasa. Chodziłeś 8 lat, a ja bym dał sobie łeb uciąć, że pierwszą skończyłeś. Chyba że się mylę, mam prawo do pomyłki.

@pokrzywiony:
Ja tu nie robię sobie pamiętnika, pisze to bo się rzucasz bez sensu, co w real skończyło by się tak że w końcu bym nie wytrzymał i złamał ci nos, dziwi mnie że nikt tego nie zrobił, z drugiej strony w real pewnie nie pyskujesz.
Obleśny jesteś człowieku, Koriolan to król oblechów, a piszesz o kompleksach hahaha ...
Razem wyglądacie jakbyście się myli w okolicach ś ...  wyświetl więcej

@podobny: Maniuś po Nowym Roku wybieram się do Rybnika. Podaj pawilon, numer sali i kaloryfer do którego cię przywiązali. Przywiozę ci mało używany kaganiec. Bardzo gustowny. Będziesz się miał czym chwalić podczas wizyt ordynatora..

@Hamilton: Będę czekał. Nie maltretuj tyle klawiatury, tylko przyjeżdżaj. :)

@Serpico: Już i tak sporą historię o sobie tu zostawiłeś, może zostanie kiedyś szerzej opublikowana pod tytułem "historia hejtera serpico". Ciekawe czy ci się spodoba ?

@pokrzywiony:
Ble ble, dorzuć do historii Simplex, kolesie którzy obecnie są dyrektorami, stali tam na bramce, raz na jakiś czas po ryju dostawał pijany rzucający się pajac jak ty, co przekreśla szkolnictwo wyższe. Jakbyś poszedł na AE, wtedy to było AE, to pewnie tak by się skończyła twoja wizyta tam hahahaha ............
Jeszcze w drugim, ale nazwy nie pamiętam eh ...

@Serpico: Rozumie menel bronił menela, tak sam pisałeś. Sam się wkopujesz, choć materiałów na ciebie już jest sporo, wystarczy na całą powieść.
A styl i "pyskowanie" to wasze normy, powyżej których nie jesteście w sanie się wznieść, menele.

@pokrzywiony:
Idź w pizdu człowieku, chciałoby się rzec i zrób coś ze sobą, no ale to dopiero jest mrzonka hahhahha ............
Tak , ten menel jest najmłodszym w historii Procter-a, dyrektorem marketingu, cholernie agresywny koleś, oj za starych czasów jakbyś wlazł na niego to uu ...oj .. aż mnie zabolało hahhaha ......

Rozumiem się pisze ty pieprzony lumpie, w zasadzie dziwne że ktoś cię pieprzy, dawaj foty tej twojej flądry, bo się nudzę z tobą.

Aaaa i Pitera.

@Serpico: hehe, jak przeczytasz o sobie w gazetach i zobaczysz film o swojej historii życia, to wtedy dopiero będziesz miał ubaw.

@pokrzywiony: ty napisz autobiografię "Dzika histeria krzywego Mańka czyli nietudzinkowe dzieje wściekłej szkapy eioba". Wezmę jeden egzemplarz na raty. Przy okazji może wygrasz Wielką Pardubicką jak przerzucisz się na siano i owies.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Nudzi ci się ? To jest podwójnie wk... i u ciebie i u Koriolana. Chcesz mi wyjaśnić z jakich powodów nie mógłbyś teraz robić czegoś związanego z zarabianiem pieniędzy SAMEMU ? Nie chcesz prawda ? To zamknij zawszony pysk.
Owszem można was tolerować w miarę, ale nie w tym stylu pajacu.

Ciebie, zero tolerancji dla spasionego Sznycla.

@Hamilton: Jęczysz jak stara szkapa przed pokryciem.

@pokrzywiony: jak masz takie intymne doświadczenie to zachowaj je dla ciebie. Twój sex ze zwierzętami nie wszystkich tu interesuje.

@Serpico: Jakoś sobie finansowo radzę, może nawet lepiej od ciebie. Kompleksów też nie muszę leczyć, no cóż jedni sobie ze swoimi frustracjami radzą inni nie i muszą wyzywać po portalach ludzi, zamiast rozwiązać swoje realne problemy emocjonalne. Przypomnij mi ile razy byłeś już stąd wywalony za "brak kultury wypowiedzi" ?
Jak widzisz z tobą nie da się gadać normalnie, muszą być wyzwiska in ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Mieszkałem na wsi to widziałem i słyszałem jak jęczy stara szkapa, dokładnie tak jak ty tutaj.

@pokrzywiony:
Ale ja nie czuję potrzeby rozmów z tobą. Renta na wale to radzenie sobie ? Dalej nie dociera do tego pustego łba że przy obecnym orzecznictwie żarłbyś gruz ? Z twoją "inteligencją" i "siłą" na moim miejscu byś grzebał po kubłach , a czekaj i am sorry, już to robisz.
Moi rodzice żyją OSOBNO.

Twoja renta jest cieciu na wale, prostym wale, po prostu nie masz wykszt

...  wyświetl więcej

@Serpico: Ty przykurczu nawet renty nie umiałeś sobie wywalczyć, bo wolałeś zgrywać twardziela, a wyszedłeś na menela. Z resztą niby z czego by ci ją mieli wypłacać, skoro nie maiłeś przepracowanych lat, a ja miałem.

@pokrzywiony:
Ale ja nic nie muszę, CHCĘ go deptać bo na to zasługuje, szczególnie po tym co do mnie pisał, a jak wyżej oliwy do ognia dolewa jego stary, pieprzony prlowski trep i takie coś ma czelność pisać o polskich lotnikach ? No way.

@pokrzywiony:
WYWALCZYĆ rentę hahahhaah , pisałem idioto kiedyś że ostatnia komisja to taki lekko zżulowany lekarz ZUS, nie chciałem renty debilu :), ale ty idiotyczny jesteś :).
Zresztą niedouczony odpadzie genetyczny.

Lepiej niż Koriolan wyglądał, fakt, niewątpliwie był zżulowany. Uważam ZUS za syf, co do tępego łba nie dociera, tak jak uważam państwo opiekuńcze za zły pomy

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: hahahahahaha "a taką potrzeba odczuwają zakompleksione menele":
- pierd.... szmato - debilu - faszysto - kabotynie - śmierdzielu - morderco niewinnych dzieci - złodzieju - bandyto - oszuście - gnoju i jeszcze parę,
i ty ku**wa chamie niemyty masz jeszcze czelność pouczać innych.

@Hamilton: "- pierd.... szmato - debilu - faszysto - kabotynie - śmierdzielu - morderco niewinnych dzieci - złodzieju - bandyto - oszuście - gnoju i jeszcze parę,"
Fajnie że już wiesz kim jesteś, a teraz zacznij nad sobą pracować. Powodzenia życzę. :)

@pokrzywiony:
Cieszę się że finansowo sobie radzisz super, jestem w niebo wzięty, pewnie dlatego kurwa wyglądasz jak pół nieszczęścia, ciuchy masz nawet nie z lumpeksu, ryj zajechany jak tatarskie siodło , a na koniec jęczysz i jęczysz przez te same lata jak tu piszemy.

Aaa odpierdol się w końcu od mojej rodziny, twoja to co chwilę ktoś zapity na śmierć o czym jeszcze piszesz SAM. Koriolana wiadomo, już mi się powtarzać NIE CHCE.

@pokrzywiony:
Lecę to do końca, ostatnio coś pisałeś o górnikach i znów było biadolenie. Górników to ja widziałem w sanatorium, dwa razy byłem , dwa razy to była siłownia i zabiegi, ich czas wyglądał tak że byli pijani CODZIENNIE, dzień kurwa w dzień. Oczywiście coś tam zacząłeś płakać nad ich losem. A chuj i m w dupy, tyle, ty jesteś ten sam typ, LUMPEN proletariat , sam pisałeś że w latac ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: i ty się dziwisz, że nikt z tobą sensownie nie rozmawia. A jak z tobą można rozmawiać? Jesteś żałosną, małą, chamską i podłą kreaturą, która zeżarła wszystkie rozumki świata gentelmenelu spod biedabronki. Prawie każdy twój komentarz to jakby się chore cielę zesrało na czerwono.

@Serpico: Ty się szlajałeś po sanatoriach i wygodnie sobie leżakowałeś na łóżkach, a pielęgniarki za publiczne pieniądze musiały cię obskakiwać i przewijać. Ja musiałem na swoją rentę zapracować, o zdrowie i kondycje samemu zadbać, a ty tu jedynie wymyślasz bzdury i oskarżasz ludzi o których nie masz pojęcia. Potem wypisujesz skargi i się żalisz jak to masz dość że inni cię obsrywają, przecież to ...  wyświetl więcej

@Serpico: przyhamuj, bo dajesz temu żulowi za darmo amunicję.

@Hamilton: Jak widać ze mną to jakoś nader chętnie gadasz i to w swoim ulubionym stylu, mendo społeczna. :)

@Hamilton: Te ślepaki amunicją nazywasz ?, nie bądź śmieszny żałosny tetryku.

@pokrzywiony: w odróżnieniu od ciebie nigdy nie wyciągałem lewych łap po zasiłek. To ty jesteś na moim utrzymaniu, bo płacę podatki na takich przemądrzałych srajtków jak ty, by nie zdechli z głodu i mogli pierdolić farmazony godzinami na eioba i dłubać w nosie..

@Hamilton: Sorry jedni mają w głowie inni w kapeluszu, ktoś musi pracować, by myśleć mógł ktoś. :)
A nie mówili ci rodzice że masz się uczyć, no cóż okazałeś się mniej zdolny to musiałeś zapierdalać jak niewolnik.

@pokrzywiony:
Kłamiesz "niuniek" , widziałem takich jak ty i rodziny podobne, praca, fizyczna przeważnie i alk, alk praca i to jest to co robiłeś w latach 70 tych, sam to pisałeś.
Jacy ludzie na mnie plują ? Ty ? Wybacz że się nie przejmę.Nie kłam, mam wyobraźnie i wiem jak wyglądało twoje i Koriolana życie i powtórzę ci jeszcze raz , luzik, wasze kosmiczne bajoro.Dla mnie nadal będz ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Nie kłam "śłoneczko" gówno mnie obchodzi twoja martyrologia i wychowanie w środowisku jak wyżej , GÓWNO mnie to obchodzi.Twój ojciec to był zwykły alkoholik, sam to pisałeś, brat się zapił na śmierć, sam to pisałeś , gówno mnie to obchodzi. Ty sam piłeś i masz efekty, mimo że teraz zdarza się to sporadycznie efekty są i to samo tyczy się "Koriolanika".

Jesteś ścierwem

...  wyświetl więcej

@Serpico: Tylko czemu ty akurat w tym bajorku toniesz, a my z brzegu się temu przyglądamy ?
Idź do pracy i pracuj twardo twardzielu, bo chcę by mi rentę podnieśli za cierpliwość do ciebie. :)
Ty swoje dobra wykorzystałeś, wypoczywając w sanatoriach i na łóżku, a ja swoje dobra wykorzystuje teraz, bo sobie na to zapracowałem i mam prawo teraz cieszyć się życiem.
Powtórzę za Kor ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Ale ja pracuje, pisałem, mam dwa źródła zarobkowania obecnie.DWA, nie jedno.
Część rzeczy które w życiu robiłem nawet bym pracą nie nazwał, ale zarabiałem pieniądze, to jest dla mnie ISTOTNE.
Co ty chcesz tym sprowokować znów ? Nie zmienia to że jesteś kawałkiem do niczego nie nadającego się DNA, ty się do niczego nie nadajesz, co jeszcze pogłębiłeś SAM.

@pokrzywiony: i ty jesteś tym co ma w głowie? Hahahahahahaaha. Ten pryszcz na końcu szyi nazywasz głową. Nie zdrap sobie czasem tego. Jakieś szczątkowe procesy jeszcze tam zachodzą.

@Serpico: Za jakieś 15/20 lat teksty jakie pisałeś do Koriolana i mnie, będą opisywać ciebie pasożycie.

@pokrzywiony:
Co jest kurwa pięknego w życiu na czyjś koszt ? Nic, załamanie nerwowe i tyle, przecież to załamujące być na utrzymaniu kobiety i na dodatek alkoholiczki.Nie sprowokujesz mnie w ten sposób.To nie był "wypoczynek" za każdym razem był to miesiąc który spędziłem AKTYWNIE.
A kto ci nie daje cieszyć się "życiem" ? Dużo w tobie radości to nie ma, wieczne narzekanie na coś. Ko ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Never ! To się po prostu NIE WYDARZY, nie ma na to nawet CIENIA szansy.
"Życie" Koriolana to w ogóle jest dla mnie ABSTRAKCJA, nie ma najmniejszej opcji żebym doprowadził do czegoś takiego, nie ma, nawet z perturbacjami powypadkowymi.
Bez ? HAHAAHAHAHA ...... tylko tyle.Zrobić z siebie coś takiego jak ty, także ABSTRAKCJA.

Kiedyś pisałem, moje życie szło

...  wyświetl więcej

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Ty się nadajesz tylko do jednej rzeczy , jedynie do tego żeby ci pokazać co masz zrobić, masz się nauczyć zamnkąć pysk i wykonać, nie potrafiłeś tego zrobić, to teraz siedzisz kurwa w komunalnej chacie.
W moim wieku już byłeś szrotem.

I nie strasz mnie więcej, ja jak Koriolan ... AHAHAHAAHA...................

@Serpico: Zobaczymy :)
"Co jest kurwa pięknego w życiu na czyjś koszt ?" Ano to że myśmy pracowali na to, byś teraz ty płacił na nasze piękne życie. Tak działa ZUS, płacił z naszej pracy rencistom i emerytom jak myślmy pracowali, a teraz ty płacisz na nas, byśmy mogli żyć i cieszyć się życiem. Pewnie sobie myślałeś że życie alkoholika wesołka jest za darmo, nie jest płacisz za swoje życie t ...  wyświetl więcej

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Nie dociera .. powtórzę ci jeszcze raz, pominę że na moim miejscu bylibyście trupami, tak by było, jesteście słabi, beznadziejnie słabi, szczególnie ty, oj nie pominąłem.
Nie zainteresowałeś mnie swoją martyrologią, empatyczny byłem kiedyś, teraz jestem dla tych którzy sami nie zjebali sobie życia. Ojej .... twoja matka była jedyną kobietą w dziejach świata która zmarła ...  wyświetl więcej

@Serpico: No i dobrze że przeżyłeś, bo masz okazje spłacić swój dług wobec swoich rodziców i społeczeństwa.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Op.. tą rentę, najlepiej jeszcze się ubezpiecz i połam sobie palce haahaha ......... tak za PRL robili tacy jak ty haahh ....
Ja akurat nie widzę nic radosnego w waszych życiach ahahahha ...
Poza tym za 15 lat to was już może nie być, Koriolana w sumie na bank, z jego pomysłami, za 5 będzie miał 40kg nadwagi i wątrobę jak sito.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Pisałeś to już kiedyś, kretyńskie rozpatrywanie, nie wjedziesz mi tak na psyche cieciu.Wiem co chcesz wywołać ale ci się szmaciaro nie uda, jesteś szmaciarą.
Oj się ciesz że to nie real , ja mam cierpliwość do czasu.

Wszystkich? Od kiedy kurwa Koriolan albo ty to wszyscy ? Lubicie tak myśleć, albo tak pisać. Nie jesteście żadni wszyscy i nie ma żadnych NAS.

...  wyświetl więcej

@Serpico: I tu się mylisz zresztą jak zwykle, bo nigdy nie miałem wypadku który by mnie unieruchomił na dłużej niż miesiąc, raczej zawsze bardzo szybko stawałem na nogi po chorobach czy kontuzjach. Nie mogłem sobie na to pozwolić tak jak ty lekkoduchu. W wieku kiedy ty bawiłeś się z kuplami na podwórku, ja pracowałem na polu i w PGR by coś dorobić.

@pokrzywiony: kręgi szyjne to ty masz poprzesuwane z podglądania sąsiadów i donoszenia na nich do prokuratury i urzędu skarbowego. Nawet uszy na tych fotkach masz dziurawe. Przybijasz je sobie na noc do ścian i płotów.? , bo tak dobrze jesteś we wszystkim zorientowany, że nie bardzo kapujesz o co chodzi.

@pokrzywiony:
No widzisz i dlatego jesteś "niepelnosprawny" , tak jak Koriolan jest niewidomy, pisałem wyżej odpad genetyczny na dodatek kombinatorstwo.

Wy nie macie charakterów, zero po prostu, to jacy "My" ty cieciu osrany ? Koriolan to jeszcze miał czelność porównywać się z ludźmi na wózkach.

To jest słonko wał i tyle, po prostu się do niczego nie NADAJECIE, a te pierdolenie wieczne że zapracowałeś na swoje "piękne" życie to opowiadaj turystom.

@Serpico: Ty może masz dobre geny, ale co z tego skoro je zmarnowałeś lekkoduchu. Cwaniaczysz tu tyle, bo w rzeczywistości jesteś szkodnik tylko z dobrymi genami które zmarnowałeś ze względu na własną głupotę, jaką tu się tak szczycisz. A teraz wstań trollu i sprawdź czy rodzicom czegoś nie potrzeba.

@pokrzywiony:
Ta .... i zostałeś w międzyczasie kulturystą, zaniki mięśni od gnicia i siedzenia, zrobiły ci się same, tak jak Koriolana zmuszali do chlania i żarcia. Czy to od smogu i stresu medialnego ?
No właśnie nie ZMARNOWAŁEM , szczególnie mózgu.Zdecydowana większość ludzi z jakąś niesprawnością robi się bardziej inteligentna, albo walczy, oprócz dwóch zjebanych cieci z eioby.

@pokrzywiony:
Odjeb się w końcu od moich rodziców i jak wyżej Rybnik, oklep, tylko obiecasz, grzecznie wyp... do lekarza hahaa ........
Aaa fakt te twoje rybnickie 'mafie" i ci spasieni blues mani, jako będzie, lecimy !

@Serpico: Się nie odjebię, bo masz swoje obowiązki wypełnić, a nie całe życie cwaniaczyć, trutniu.

@pokrzywiony:
Czekaj mam pomysł, będzie jak chcesz, zamiast dalej ćwiczyć i być aktywnym złamię sobie nogę drugi raz, albo wypierdolę tą gdzie mam przeszczep, tak żeby mi prawą ciachnęli, zacznę wp... smalec, zamiast masła orzechowego , pić nalewki, cytrynówkę od buddyjskiego karateki załatwisz, spasę się jak świnia, wtedy "powalczę o rentę " i lecę to :
...  wyświetl więcej

@Serpico: "Aaa fakt te twoje rybnickie 'mafie" i ci spasieni blues mani, jako będzie, lecimy !"
Będzie tak, zabiorę cię na salę załatwię ci sparing byś mógł się w końcu wykazać, oczywiście najpierw napisz oświadczenie że w razie gdyby ci odbiło i stanie ci się jakaś krzywda to bierzesz to na własną odpowiedzialność. Napisz jeszcze w jakiej kategorii i wadze chcesz walczyć ?

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Też może być, a ja zabiorę ze sobą dwóch panów którzy wyślą wszystkich na kurwa wakacje w ZUS :).
Sądzisz ze się boję ? Nie boję się, ale to ty pisałeś wyżej że pokarzesz co robisz "chudymi rączkami" TY SAM rozumiesz kurwo ?Rozumiesz ?

Też wpadli na strzykawki z herą jak ten co mnie miał zabijać ? Albo też są tacy "ą" "ę" w tych klimatach jak te góralskie ścierwo z powybijanymi jedynkami ?

Moi NIE.

@pokrzywiony: słusznie, mamy wobec ciebie obowiązki. Za twoje chamstwo zażądaj renty specjalnej od uczestników eioba i od admina. Należy ci się jak świni koryto. Takim żulom jak ty wszystko się należy.

@Serpico: To dotyczyło Hamiltona. :) Ty jeszcze musisz się rodzicami zając, więc się skup na tym baranie. Kumplami mnie nie strasz, bo i ja takich mam.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
AHAHAAHAH .... jak się pogrążamy, o co ty kurwa nie powiesz. Lubisz "walczyć" wręcz z ludźmi na emeryturze ? Ale ci powiem że podejrzewam że by cię wypierdolił w papę tak że byś się zdziwił. Mój ojciec jak miał 70 lat to też jakby cię zdzielił w ten obleśny pysk, to by ci się kręgi nastawiły, także "pokurcz" haha :).

Mózg masz ? To ty się kimś zaczynasz zasłaniać nie j

...  wyświetl więcej

@Serpico: nie nazywaj go na "k". Nie zasłużył sobie. W tym zawodzie ta sierota też by sobie nie dała rady .

@Serpico: To Hamilton mi groził pobiciem, więc niech on sobie teraz radzi z tym co napisał. Ty jak koniecznie chcesz to mogę ci załatwić sparing, dostaniesz ochraniacze i rękawice nakręcimy filmik i będziesz zmógł się pochwalić tym co potrafisz. Myślałeś sobie że tobie wolno wyzywać, a innym ciebie nie. Otóż mylisz się przykurczu.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Co ty z tymi rodzicami ? Moimi rodzicami nie trzeba się zajmować w zasadzie, ojciec chodzi po zakupy bo CHCE.
Ojciec ma 90 lat i jest bardziej aktywny fizycznie niż ty i Koriolan hahahha .........no ...
Już widzę twoich kumpli, tak jak wasze wyjazdy w "teren"

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Ble ble, pokaż z kim hahaha :), ble ble ble ble, już tak kiedyś mitomaniłeś, żadni faceci z tobą nie gadają i nie rozbawiaj mnie.
I dont fucking think so że ktoś do ciebie ma jakiś szacunek, stąd wasze wyjazdy :)

Nie ja zacząłem, poza tym w sumie nie chodzi o wyzywanie aż tak bardzo, dalej jest gorzej w szczególności jeśli chodzi o Koriolana.

@Serpico: "Co ty z tymi rodzicami ? Moimi rodzicami nie trzeba się zajmować w zasadzie, ojciec chodzi po zakupy bo CHCE. " To jest kwestia czasu, w każdej chwili będzie trzeba lepiej przemyśl w jaki sposób się do tego przygotujesz, zamiast prowokować tu awantury. Wielka próba przed tobą, pinczerku.

@pokrzywiony:
Nie baw mnie żaden facet z tobą nie gada, żaden z takich klimatów, znam takich, prawdziwych, nie jakichś po herze.
Serio ? To ja dziś zacząłem dzień od pisania o mnie ? A nie, nie ja , ty.
A Koriolanowi spasionej szmacie i za PRL i mojego ojca i za to co pisał do mnie nie popuszczę i tyle.

@Serpico: No to spróbuj, może ci twoi prawdziwi dadzą się namówić na awanturę w twoim stylu ? Przecież z tego co tu wypisywałeś i wypisujesz jasno winka że się prosisz o nauczkę, a ci prawdziwi jak to określasz takie zagrywki mają gdzieś. Jak koniecznie chcesz mogę ci załatwić sparing sportowy w którejś z Rybnickich szkół walki, będziesz miał okazje udowodnić swoje słowa.

@pokrzywiony:
Koriiolan zaraz będzie nie do ruszenia i będzie zdychał w bólu, no :) . już trzeba się nim zajmować pewnie, pani od wyzywania od kalek, jest prowadzana do łazienki.
Ojciec ma 90 lat i daje radę, razem z mamą. 90 , nie 45 , albo 60.

@pokrzywiony:
Nie trenowałem nigdy sztuk walki, zaraz po tym jak załatwisz sobie pracę jakąkolwiek , deal ? Jeśli sądzisz że się boję to się grubo mylisz, stopy nie mają ustawienia, także na bosaka będzie ciężko, ale szybciej zarżnę typa, niż się cofnę.
Nie podkręcaj mnie tak pierdolona cioto, nie ma to sensu.

Nie zasłaniaj się, do starszych jesteś "kozak" i gaśniesz ty mała pierdolona wszawa do niczego nie nadająca się genetyczna pomyłko.

@Serpico: To twoje obowiązki, więc zajmij się nimi. A do cudzego życia się więcej nie wtrącaj jak chcesz mieć spokój, o rodziców zadbaj, bo jak nie to będziesz do tego wracał przez resztę życia gamoniu. Oni troszczyli się o ciebie, a teraz ty masz troszczyć się o nich. Koriolan niech załatwia swoje sprawy w swoim zaciszu, tyś swoje zacisze sam tu rozwlokłeś czepiając się życia osób o których nie masz pojęcia, więc masz to, o co prosiłeś. Pretensje miej do własnej głupoty.

@Serpico: "ale szybciej zarżnę typa, niż się cofnę." ...
Pinczerku, to prędzej ty wrócisz na wózek niż byś coś mu zrobił.
Zmądrzej, zanim znów będzie tragednia. Co jedna cię niczego nie nauczyła, potrzebujesz kolejnej by zrozumieć wartość Życia ?

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Ja robię co chcę, Koriolan mnie zapamięta to końca swojego życia, podkręcaj mnie tak dalej i przyjdzie dzień że się zdziwisz i będzie to kurwa taki sobie dzień.
Nie dyktuj mi co mam robić i jak się zachowywać.
Ok koniec kurwa dyskusji, jak chciałeś tak będziesz kurwa mieć.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Koniec dyskutowania z tobą ty mały pierdolony rozpłakany skurwysynu, tak dobrze czytasz synku zajebanego ścierwowatego alkoholika.

@Serpico: Mylisz się, on już cię nie pamięta ma swoje sprawy i ma gdzieś rozpamiętywanie przykurczonego głupka.
Podobnie jest ze mną, dla nas jesteś tylko przykładem jak to można sobie wspaniałe szanse dane od Boga zmarnować.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Się kurwa doprosiłeś.Koniec dyskusji.Teksty o wózku że znów o kurwa .... doprosiłeś się.
Powoli zapierdalaj na prokuraturę.

@Serpico: "Koniec dyskutowania z tobą ty mały pierdolony rozpłakany skurwysynu"
Ja twojej matki nie obrażam, ale czegoż to można się spodziewać po zakompleksiałym przykurczu ?
Ps. Widzisz tu żebym płakał ? :)))))))

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Matkę nie , nic o niej nie wiem , ojciec pijak, szmata, nienawidzę.Doprosiłeś się.
Będzie jak chcesz , nauczki.
Przegiąłeś tym razem ścierwo, tym razem kurwa przegiąłeś i nie ja zacząłem.

@Serpico: AHAHAAHAH .... i co nerwy puszczają, weź https://www.doz.pl/apteka/p805(...)80_szt. :)))))

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Pośmiejesz się, tylko oby przez łzy.Cały czas o rodzicach a potem wózek, kurwa człowieku mówiłem zamknij pysk, nie chciałeś. Okay.

@Serpico: Zobaczymy, jednak jesteś słaby nawet w hejtowaniu :)
"Woził wilk razy kilka ... " :)
Spokojnych snów, niech ci się jakaś smerfetka przyśni :))))
Ps. Aha jakbyś się do mnie wybierał to uważaj na torach, pociągi są gorsze od tramwajów.

@pokrzywiony: ja sobie z tym świetnie radzę, a ty gamoniu znów zerżnąłeś się w gatki na samo wspomnienie. Masz tylu kumpli weź sobie na noc któregoś do łóżka, bo nie zaśniesz ze strachu. Pa

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Za daleko, mówiłem zamknij się, nie jestem hejterem ty wszawy SKURWYSYNU .
Ty kurwo ... taka kurwa co nie ma kompletnie życia, celu, nic , się będzie rzucać i jeszcze cały czas rodzice i wózek .. ty mały pierdolony odpadzie .....

@Serpico: "Za daleko, mówiłem zamknij się, nie jestem hejterem ty wszawy SKURWYSYNU ." Znów mi Matkę obrażasz, choć o niej nic nie wiesz. Sam widzisz że jesteś niezrównoważony, powinieneś coś z tym zrobić, zanim znów narobisz sobie szkody.
" mówiłem zamknij się, nie jestem hejterem " Twoje teksty świadczą o czym przeciwnym.
Po za tym, ty piszesz co chcesz, to i ja piszę co chcę. O co teraz jęczysz ?

@Serpico: dajesz się niepotrzebnie sprowokować. W ten sposób ta gnida z tobą wygra.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
A tak zrobię, chyba że mi zejdzie, nie zejdzie zrobię, forma słowna, nie trzeba było tego robić.
Nie masz co ze sobą zrobić w tym pięknym życiu ? To idź i gdzieś ZDECHNIJ w ciszy.

@Serpico: "To idź i gdzieś ZDECHNIJ w ciszy."
Pewnie tak zrobię, ale jeszcze nie teraz. Ty pewnie też tak zrobisz, gdy przyjdzie na to czas, takie jest Życie, ty zamiast się nim cieszysz wolisz wojować, ale robisz co chcesz, gamoniu.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Jesteś niedorozwinięty ... zalogowałem się, patrzę , znów coś piszesz o mnie jak mnie nawet tu nie ma, jeszcze o moich rodzicach.
Pieprzysz i pieprzysz, Koriolana to mają dość tu wszyscy, nie tylko ja.

Ewentualnie Vivi gada z nim jak na komunikatorze.Co ty kurwa chcesz w ogóle ode mnie ?

Parę lat temu Vivi mnie wyzywała na czym świat stoi z innym facetem

...  wyświetl więcej

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Nie wiem co ty w ogóle chcesz, cytuję:

"I tu się mylisz zresztą jak zwykle, bo nigdy nie miałem wypadku który by mnie unieruchomił na dłużej niż miesiąc, raczej zawsze bardzo szybko stawałem na nogi po chorobach czy kontuzjach. Nie mogłem sobie na to pozwolić tak jak ty lekkoduchu. W wieku kiedy ty bawiłeś się z kuplami na podwórku, ja pracowałem na polu i w PGR by coś

...  wyświetl więcej

@Serpico: Maniek skończy w ubojni drobiu. Tam mają niezawodne lekarstwo na kręgi szyjne. Prosty zabieg. Moja teściowa co niedzielę leczyła jedną albo dwie kury na pieńku. Żadna nigdy się nie skarżyła ani na kręgi, ani na dysgrafię. Kogut się wyrwał kiedyś i miał chyba dyslekcję, bo bazgrał coś na piachu, ale mu szybko przeszło i wygrzewał się potem w brytfance jak panisko.

@Serpico:
" ... w takim układzie czemu nie mam trzech tysięcy problemów, 20 stu rozwodów i dzieci z rozbitej rodziny ? "
Pytasz więc odpowiadam, bo jesteś tchórzliwa kanalia wolisz oskarżać i obrzucać gównem tych o których nie masz pojęcia. Nigdy nie miałeś Kobiety to znaczy nigdy nie dzieliłeś z nią życia, nigdy nie miałeś dzieci, nigdy nie troszczyłeś się o nie. Wolisz oceniać ludz ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "Maniek skończy w ubojni drobiu. Tam mają niezawodne lekarstwo na kręgi szyjne. "
Zacznij się martwić tym, gdzie ty skończysz. Gamoniu.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Później doczytam do końca, nie, wszystko jest okay, dopóki tacy ludzie nie wezmą się za ocenianie. Rozumiesz ?
Nie ćwiczyłem, to nie znaczy że się na tym nie znam, to raz , filmy były tak o dla jaj w sumie, ten z pokazem sprawności, która jest i na którą zapracowałem dość ciężko, był po czytaniu któryś raz że jestem kaleką.
Nie jestem ani fizycznie, ani prawnie. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: to najlepsza charakterystyka twojej osoby jaką ci się udało odkryć. Pierwsza rzecz jaka ci wyszła w miarę dobrze. Można?, można. Penetruj dalej swoją psyche. Znajdziesz tam wiele czarnych dziur. Tylko się nie zesraj w gacie jak do nich dotrzesz. Cały Maniek. Mały, głupi, tchórzliwy lizus pozbawiony kręgosłupa moralnego. Opis się zgadza w 100 %.

@pokrzywiony: jąkanie ci wraca. To znaczy, że tracisz pewność siebie.

  Serpico,  13/12/2018

@pokrzywiony:
Jakie lata rehabilitacji ? Oprócz sanatorium, to ja w zasadzie nie chodziłem na żadne rehabilitacje, ja ćwiczyłem SAM , rozumiesz cymbale niedorobiony ? Sam.

@Serpico: " Jak się tobie nie daj Boże coś stanie, ani Hamilton, ani Dyl ci nie pomogą. A tak bardzo za nimi obstajesz. Zastanów się, czy chcesz za któregoś z nich wrócić na wózek inwalidzki i zafundować sobie powtórkę z "rozrywki" ? Hahahahaha - zastanów się. Maniek rzuci wszystko i weźmie na swą cherlawą klatę twoje obowiązki. Hahahahaha - ale JEŁOP. Zostałeś zaszczycony troską wiarygodnego CHAMA bez kręgów i kręgosłupa.. Lizusostwo ma we krwi.

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Popierdolony jesteś równo, ty masz prawo pisać o Hamiltonie stary cap, mimo że ma normalną rodzinę, żonę, dzieci, wnuki.NORMALNĄ i normalne życie.
Wzorcowi rodzice eioby piszą non stop o alk, imprezach, ćpaniu i pierdołach a znają się kompletnie na NICZYM nawet w zakresie ich pracy zawodowej, bądź wykształcenia.Co temat to ogólniki. Ryzyko ? A ryzykujcie sobie ile chcec ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "Maniek rzuci wszystko i weźmie na swą cherlawą klatę twoje obowiązki. Hahahahaha - ale JEŁOP."
Masz racje, byłbym idiotą gdybym po nieszczęściu do jakiego się ten dureń przy waszej aktywnej pomocy pcha, chciał mu jeszcze pomóc. Widzisz że ma wady charakteru i je wykorzystujesz tak by je jeszcze wzmocnić, podpuszczając go jeszcze. Dlatego mam pewność że jesteś kanalią. Kreujesz się na mądralę i pchasz nieszczęśnika w katastrofę, tak dla swojej zabawy.

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Jakie wady ? To że mam jego podejście i najpierw to jestem JA , a za moje błędy odpowiadam też JA , a nie SMOG i Balcerowicz ? To jest kurwa wada debilu ?

Ty , vivi , Koriolan, Piter to już schizol był, macie jedną wybitną cechę, wybitnie macie w dupie wszelką odpowiedzialność za siebie i wybitnie potraficie sobie wyjaśnić siebie.

Durnia to sobie znajdź w rodzi

...  wyświetl więcej

@Serpico:
"Popierdolony jesteś równo, ty masz prawo pisać o Hamiltonie stary cap, mimo że ma normalną rodzinę, żonę, dzieci, wnuki.NORMALNĄ i normalne życie. "
A ty jakie masz prawo pisać parszywe kłamstwa o Koriolanie, obrażać moją Matkę o której nic nie wiesz ?
Ty możesz pisać co chcesz, a ja nie ? Jesteś małym wystraszonym Życiem przykurczem, myślisz że jak masz jakieś sukc ...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Bez czyjej pomocy ? Do skurwysyna doprowadziłeś sam i nie płacz teraz, twój stary był alkoholikiem sam o tym pisałeś.
Brat zapił na śmierć. Jakie kurwa kłamstwa ? Ja z wami nie walczę.To wy się stawiacie a jesteście ZERAMI.
Sam zacząłeś tak jak Koriolan zaczął, nie takie ścierwa, no way.
Jego stary trep z PRL , no fucking way.

Nie próbuj we mnie wc

...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Jakich ty kolegów masz i jakich przyjaciół ? Za co cię szanują albo Koriolana ? Za nic ? Pojęcia nie masz cymbale jaką Vivi ma opinię wśród ludzi których znamy razem, taką SAMĄ , a nawet jeszcze GORSZĄ , bo widzieli, noooooooo ....
Sami do tego doprowadziliście, nie ja. Gdzie i z czym kłamię, gdzie oczerniam ? Nie będzie CIECIU nawet jednego sensownego ZDANIA .

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
To historia niepełnosprawnego, ja nie jestem niepełnosprawny ty kurwa debilu, nie dociera do ciebie kawałku ścierwa ? Ty niby jesteś , to nie pokazuj filmweb tylko wypierdalaj na biegun.
Co ty mi pokazujesz ? Dałem kiedyś niewidomą biegaczkę,to ten twój spasiony zapity koleżka napisał po co jej medale a teraz mi to pokazujesz ? Vivi pierdoli o walce ileś lat że ma jakie ...  wyświetl więcej

@Serpico: Jesteś, ale w głowie tam z swoim kalectwem nie zrobiłeś porządku, wolisz je widzieć w nas niż w sobie, bo jesteś zbyt słaby na pracę nad sobą. Nienawidząc nas, nienawidzisz to co nosisz w głowie. To twoja nienawiść jest wykorzystywana przez takich cwaniaków jak Hamlton i Dyl, niestety jesteś zbyt ślepy, by to widzieć. Ale to już twój problem.

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Jesteś niedorozwinięty na poważnie. To wy się rozczulacie nad sobą jak ty, to wy pijecie jak Koriolan i Vivi która wymaga już pomocy co sama pisze, nie ja.
Słaby ? Nie rozbawiaj mnie na poważnie.Chciałbyś żeby tak było ale tak NIE JEST.

Ale to ja sobie będę wybierał kogo lubię i kogo szanuje, wiesz czemu ? Bo kurwa w real dobrze mi to IDZIE.

Ciebie nie n

...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Nagadała się o mojej matce, a moja matka ma taką samą opinie jak ja, ponad stan , kredyty itd , a teraz pieprzone jęczenie, myśleć później robić.
Jeszcze potrafi się rozjęczeć że istnieje coś takiego jak kredyt, wy jesteście kurwa żałośni.Tatuaże były ważniejsze i emocje.

Ale ! Wszystko to nie jest MOJA SPRAWA, dopóki się nie zaczynacie rzucać.

Po co mi

...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Spoko koleś,tylko co z tego ? Wpychałem na siłę nogi w rolki i cisnąłem na rolkach jak Olek jeszcze był, a to nie było takie proste, chce znów kupić role bo to jest niezłe i co ? I kurwa jajco.Nie jest proste bo jest przeszczep, ale on chudnie razem ze mną. I co ? I gówno hahaha .........
Sobie dawajcie takich ludzi pod durne rozpłakane, albo zapite ryje, a nie mi.Co są ...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Bezczelny idiota, napisz do tego Meli że niepotrzebnie pracuje nad ciałem i poradź 4 lata siedzenia z ŚJ i picia jebanej herbaty, idę spać ty pieprzony bezczelny debilu.

@pokrzywiony: ciebie chamie admin też chyba uznał za głęboko upośledzonego umysłowo, że cię tu toleruje. Ty to masz wrodzone, czy nabyte w melinach? Błyszczysz nam tu znowu jak orangutan na lodowisku z bananem w d......

@Hamilton: Ham pisze się przez samo "H" debilu. :)))))))
http://www.ham.com.pl/

@pokrzywiony: szynki nie przypominasz, raczej mieszaninę zwierzęcych wnętrzności i odpadów komunalnych wytwarzanych w melinach. Pokrop się obficie domestosem przed wyjściem na miasto. Zminimalizujesz ryzyko epidemii w Rybniku.

@pokrzywiony: znów GAMONIU sromotnie ze mną wygrywasz. Tylko pod tym artykułem masz już 204 czerwone punkty. Jesteś tu uwielbiany i szanowany na eioba, a twój niebywały "ałtorytet" ciągnie się za tobą jak smród po gaciach. Czego nie dotkniesz zamieniasz w gówno.

@Serpico: HAHAAHAHAHA, myślałem że już do Rybnika zapierniczasz by mi wlać, a ty idziesz spać. Jakby co to uważaj na torach te kolejowe są bardziej niebezpiecznie od tramwajowych, no i ciepło się ubierz żebyś mi się przypadkiem nie przeziębił, bo potem znów będziesz minie winił za to przez kolejne 100 lat.

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:

"Od początku. Jaś Mela nie urodził się inwalidą, nie padł ofiarą tragicznego wypadku, na który nie miał żadnego wpływu, tylko uwaga: wszedł do transformatora elektrycznego w trakcie burzy. Żeby tego było mało, jak ustalił sąd przyczyną porażenia nie było samo wejście do budki, tylko, znowu uwaga - pchanie paluchów w przewody elektryczne. Jak się później okazało, powód - 13-le

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: hahahaha - "ty gamoniu dostaniesz po raz setny wpierdol......". Resztę sobie dopisz i mam pewne, że przez kolejne 100 lat będziesz mnie winił za każdy swój katarek i sraczkę wykoślawiona safanduło.

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Nie ma tak hop siup , misje trzeba zaplanować, planowanie połową sukcesu, poczytałem o tym Meli, na chuj mi dajesz tego kolesia ? To miało być porównanie ze mną czy co ? 50 na 50 , tak orzekł sąd, prawda jest taka, że mojej winy nawet z 20 % nie było, na tym łuku gdzie miałem wypadek, powinna zwolnić, nie zwalniała bo sądziła pewnie że przejdę , a zapierdalała w nocy ile wlezi ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Kiedyś pisałem o kolesiu na wózku, spadł z drzewa jako dziecko, lekarz go położył mądrze na plecach, to mu załatwiło wózek na resztę życia.On to kurwa bohater, a nie ten Mela, sternika zrobił na Mazurach, alk go wykończył i "mądrzy" koledzy, ryje bym im obił za głupotę, zresztą jeden z tych co mu przynosili alk i pili z nim, mało nie zebrał kiedyś na wspólnego Sylwestra.
/ ...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Ten na mnie robi wrażenie, wspina się na skałki, kiedyś go pokazywałem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)kiewicz
KLASA , klasę czuć z daleka.

Kiedyś pisałem, jedyny minus to cena, tanie to nie jest.

Jego koleżanka:
"Rodzice nie traktowali Aimee Mullins jakoś inaczej, specjalnie

...  wyświetl więcej

@Serpico: ty naprawdę wierzysz, że krzywy Maniek i Koriolan coś z tego zrozumieją? Im się wszystko należy, bo "rzycie jest pienkne". Oni nawet nie podłubią w nosie z tego powodu, bo jedni pracują, a inni mają "łep" jak krzywus i ośficuny i kombinują jak wyciągnąć z MOPSu parę złociszy na Paczki, kawe i puszkie taniego piwa.

@Serpico:
Ty z tym planowaniem zawsze tak poważnie ?
Zawsze w 100% te twoje plany "wypalają" ?
Pływałeś kiedyś kajakiem po Mazurach ?

@pokrzywiony: nie pływał, bo jeden bezdomny Mazur na zasiłku z dwoma lewymi "rencami" do roboty, wypalonym mózgiem i palcem w nosie zakwaterował się w jego kajaku.

  Serpico,  14/12/2018

@pokrzywiony:
Bardziej debilnego pytania nie było ? Przecież nawet w Biblii masz pełno "planów", łącznie z "planem Jezusa", nie wszystkie, jednak planowanie czegokolwiek to raczej podstawa.Jak ty prowadziłeś tą "firmę" twoją bez planowania ?
Cały czas p... o Bogu i jego planie i uważasz że jakiś plan istnieje, raz stwierdziłeś że twoje życie polega na staraniu się zrozumieć "plan Boga".
Masz jeszcze jakieś resztki mózgu ?

  Hamilton,  14/12/2018

@Serpico: wygląda na to, że już wszystkie jego szare komórki poszły na plotki do pani Anus. Hahahaha - te jego 'fundamentalne' pytania mają chyba za zadanie nas zabić. Ale z niego k**wa pusty dzban. I cieszy się debilek jakby zeżarł beczkę odpadów poszpitalnych.

@Serpico: prowadził firmę, ale Balcerowicz się na niego uparł i rzucał mu popsute części zamienne. Co wsadził w radio to mu radio wybuchało. Był najbardziej rozrywkowym specem od RTV w województwie śląskim. Z tego powodu musiał jeść suche bułki i nic dziwnego, że mu ta szara strefa pod kopułką też wyschła. I dlatego Balcerowicz musiał odejść. To głośna afera.

@Serpico: Taką argumentacją powaliłeś mnie na łopatki, no cóż nie mam wyboru, jak tylko cię pokochać. :)

@pokrzywiony: "Masz jeszcze jakieś resztki mózgu ?" I tu się załamałeś i rozłożył cię na łopatki. Nie dziwię ci się. A skąd ty możesz wiedzieć co to jest mózg? Nie pozostaje ci nic innego jak go pokochać i ........ utopić w łyżce wody. Hahaha - cały ziejesz miłością.

@Hamilton: A co to takiego ten mózg ?

@pokrzywiony: to taki obszar odpowiedzialny m.in za jakość komentarzy na eioba. U ciebie zlokalizowany w tej szparze między jednym pośladkiem a drugim. Jak ci się nie uda namacać palcem to poszukaj w zużytym papierze toaletowym.

@Hamilton: A ty masz mózg ?

@pokrzywiony: napisz algorytm obliczania czerwonych punktów przy komentach, zaangażuj swoje wykałaczki logarytmiczne, podsumuj, porównaj swoje wyniki z moimi i się dowiesz. Tylko nie przeraź się swoją "ynteligencjom", bo znów zrobisz w majty.

@Hamilton: Z wymijającej odpowiedzi wynika że masz wątpliwości, czy posiadasz mózg i słusznie.
Mózg być może posiadasz, tylko czemu w nim rozumu brak ?
Nie jęcz że swoimi komentarzami ci mózg zasrałem, bo z tego wynika że twój mózg znajduje się poniżej mojego odbytu.

@pokrzywiony: O, widzisz, a ja to bym cię w życiu nie obesrał. Nigdy. Nie pozwoliłbym sobie na to, by coś takiego przykleiło się do mojego gówna. Nigdzie też nie napisałem, że mi mózg zasrałeś. Kibelek musiałbyś mieć w Himalajach, a nie w bramie jak teraz.

@Hamilton: A widzisz, ile razy ci pisałem że w gównie pływasz, a ty zamiast z tego wyjść dalej się w tym taplałeś z upodobaniem. No niestety już zbyt długo w gównie pływasz i nastąpił naturalny twój rozkład , więc już różnica pomiędzy tobą a szambem się zatarła. Przykro mi z tego powodu, ale nie zamierzam kłamać, by ci podnieść twoje wybujałe wyobrażenia o sobie.

@pokrzywiony: ty nie zamierzasz kłamać? Nie wiedziałem, że wśród osłów są też kabareciarze. Byłbym zapomniał. Żona i dzieci cię pozdrawiają:
https://www.youtube.com/watch?(...)0ztYjAM
Hahahaha - umierają z tęsknoty za odrobiną twojej prawdy i mądrości. Pochwalisz się żonie swoimi komentami to ci da poza kolejnością i będzie was więcej.

@pokrzywiony: jestem głęboko przekonany, że każda oślica będzie zachwycona twoimi komentarzami. Pewności nie mam ale 80 % prawdopodobieństwa można przyjąć. Możesz mieć ogromne zasługi w rozwoju pogłowia tych sympatycznych zwierząt. No i nie będziesz się już czuł taki samotny. W końcu ktoś cię zaakceptuje i pokocha, ale na pinset plus nie licz. Piwo dalej z zasiłku od Bidula.

  Serpico,  15/12/2018

@pokrzywiony:
Nie wiem co w tym zabawnego. Do wypadku miałem jasno sprecyzowany plan, wyszaleć się, studia, potem kariera zawodowa.Oczywiste jest że nawet bez niego, nie wszystko byłoby pewnie wedle planu, jednak nadal bym planował, co robiłem także po nim i robię to nadal.
To taka męska cecha, wiesz ? Skoro nie wiedziałeś to już wiesz hahahaha ... , ale faktycznie zadając się z ludź ...  wyświetl więcej

@Serpico: Pokochać znaczy zaakceptować takim jaki jesteś, skoro nic na to nie mogę poradzić, żadnych podtekstów seksualnych, a fe idź precz brzydalu !
Ps. Niepotrzebnie się wkurwiasz jak coś ci nie wychodzi to bardziej nawyk niż konieczność, szkoda na to czasu i energii. Na sparingu też byś się tak wkurwiał jakbyś w gębę dostał ?, to właśnie twoja słabość.

  Serpico,  15/12/2018

@pokrzywiony:
Ty nie umiesz sobie wyobrazić jaki ktoś "jest" , ja tak. Poza tym nawet jak się z kimś "zadajesz" też jest tak sobie hahaha .........
Nie, na sparingu dostałbym adrenaliny, poza tym mam podwyższony próg odporności na ból, mimo że mam bardzo wrażliwy układ nerwowy.
Jedyna moja słabość, o ile to słabość to powypadkowe "tematy"

Co mi nie wychodzi ? Nie wiem co ty analizujesz tym razem.

@Serpico: "Ty nie umiesz sobie wyobrazić jaki ktoś "jest""
Tego właśnie się odzwyczajam "wyobrażania sobie kogoś jaki jest", wole poznawać niż sobie budować jakieś iluzje które w konfrontacji z rzeczywistością trzeba niszczyć. Nie poznałeś życia, to normalne jesteś z "szpitalnego chowu", taka jest prawda albo ją zaakceptujesz i zaczniesz coś z tym robić, albo będziesz do końca życia się wku ...  wyświetl więcej

  Serpico,  15/12/2018

@pokrzywiony:
Znów pierdolisz jak potłuczony, jakiego szpitalnego chowu i jak to ja nie poznałem życia, jak ja pracowałem nawet na kulach, zarabiałem kasę dodatkową.Co ty kurwa pierdolisz to twoje.W wieku 15 lat miałem żółtaczkę wszczepienną, dzięki temu zajebanemu PRL-owi. Na szczęście dość lekko przeszedłem. Niby nie mogłem wykonywać pracy fizycznej, no tak nie mogłem że po wypadku nawet ...  wyświetl więcej

  Serpico,  15/12/2018

@pokrzywiony:
Ty się nie nadajesz do tego by coś robić "samemu" po prostu się nie nadajesz.Co wynika z tego że zrobisz kurwa termometr z telefonu ? Nic, tyle samo wynika z projektowania osranych stoliczków w chińskie literki.

Nie zaczynaj z jakimiś chowami cieciu, bo wtedy to się zdenerwuje :P i znów Sajgon będzie.To akurat wy się kurwa do niczego nie nadajecie mimo że jesteście z poza szpitalnego "chowu".

@Serpico: ta podła mała gnida cię podpuszcza by cię sprowokować i niestety mu się udaje. I o to mu chodzi, by udowodnić, że to inni są chamami. Jak mu na to pozwolisz - wygra, bo usprawiedliwi swoje chamstwo.

Pomiędzy tymi którzy bronią swojej prawdy, a tymi którzy tę prawdę atakują, granica się zaciera. Jedno i drugie staje się szambem, rozkładających się odchodów ludzkiego niezadowolenia … wyjdź z tego i nie zapomnij … spuścić wodę!

  Hamilton,  13/12/2018

@podobny: usunąłeś swoje "sracze", wodę spuściłeś i jesteś teraz moralista onanista zalany łzami i frazesami.

  vivi91,  13/12/2018

Nina simone - i put a spell ob you. 2 butelki whiskey. Viagra. Używki. Magia znajomych. Tego wam chociaż raz w życiu życzę. My to mamy codziennie

@viivi: w drodze z wrocławia do koloni, czy z koloni do wrocławia? Coś mi się wydaję, że nalatałaś się dziś sporo do monopolowego. A po mamrocie głowa boli.

  Hamilton,  13/12/2018

@viivi: jak codziennie jest takie życie
to po czasie zostaje tylko mordobicie

  vivi91,  14/12/2018

http://party.pl/newsy/jan-mela(...)935-r1/ - każdy ma chwile słabości. Każdy też niewiele wie o sobie, a tym bardziej o innych

  Hamilton,  14/12/2018

@viivi: zgodnie z wykładnią prawa alkohol nigdy nie jest okolicznością łagodzącą, a w większości przypadków może być obciążającą.

  vivi91,  14/12/2018

@Hamilton: wykładnia prawa często nie bywa wykładnia życia

  Hamilton,  14/12/2018

@viivi: powiedz to osadzonym w więzieniach. Wlejesz w nich optymizm i otuchę. Co najmniej 1/3 trafia tam, bo alkohol był bezpośrednią albo pośrednią przyczyną skazania. Znam mnóstwo złamanych życiorysów spowodowanych taką wykładnią życia.:
" put a spell ob you. 2 butelki whiskey. Viagra. Używki. Magia znajomych. Tego wam chociaż raz w życiu życzę. My to mamy codziennie". I minusy tego nie zmienią, co najwyżej zagłuszą coś tam na chwilę.

  vivi91,  14/12/2018

@Hamilton: wyluzuj trochę. Serio. Wyyyluzuuuj. Poczytaj wasze komentarze. Tylko już można sobie z tego ,,jaja „ robić bo na poważnie brać tu nic nie można

  Serpico,  14/12/2018

@viivi:
Ojojoj, teraz u Vivinsteinów cały weekend baniaka pod Melę, ojjojoj ..... ajaaja... ojejjejje ....
Grzebała i wygrzebała, Mela ikoną alkoholików i imprezowiczów, teraz zostaje wygrzebać że jest katolikiem, to jeden z tematów i go napiętnować wspólnie z "Mnichami Pustyni" hahahaha ....

Ty jakie to dziwne wszystko jest, jak jego :

...  wyświetl więcej

  Serpico,  14/12/2018

@viivi:
Ja akurat traktuje poważnie te twoje pieprzenie dla odmiany, bo mi się za bardzo łączy rozumiesz ? Czy ci rozrysować ? Lepiej idź i popraw błędy ! Niejeden razem w tym przypadku, PISARKO

Albo dobra chwila braku powagi. Paszła won z tym wiecznym tłumaczeniem sobie drinkowania i do garów gotować wykwintny obiadek z deserem ! Ruchy !
Dla pana i władcy ! No to akurat przesadzone, co on tam może "se' pogadać i tak "niuniek" wie swoje i sp.... jak zwykle. hahhhahah

@viivi: jeden komentarz tu się znacznie wyróżnia na czerwono, kilka innych zbyt mocno nie odbiega poziomem, ale nie należą do mnie. Pomyliłaś adres tego apelu. Wylllluzuj i zmień kopertę. Hahahaha i nie zarzucaj mi, że krzywego Mańka traktuję poważnie. To zadanie ponad siły. W jego przypadku można tylko robić sobie jaja.

Widzę nieciekawe zjawisko. Coraz więcej wpisów blogerów o blogerach.
Z jednej strony to dobrze. Piszmy o sobie skoro inni boją się pisać o nas.
Z drugiej strony. Wszelka przesada jest szkodliwa, a tu na eioba.pl obserwuję od pewnego czasu nadreprezentację tematyki "wewnątrzpartyjnej". Dodatkowo to raczej nie jest reklama blogerów i blogowania tylko próby wzajemnego zadziobania się. C ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  14/12/2018

@Adam Jezierski: na twoim miejscu bym się cieszył. Tylu wejść na evergreena (86 w 6 dni) nie miałeś od kilku lat, a teraz masz jeszcze okazję wsadzić kilka linków i nabić sobie mnóstwo odsłon. Sadosie pękną z zazdrości. Dlaczego podpisujesz się na dole komentarza jak u góry jesteś już podpisany? No, tak zapomniałem. Magia wielkiego nazwiska.

  Hamilton,  14/12/2018

@Adam Jezierski: hahahahahaha czytaj więcej > http://eiba.pl/5
Najgłupszy mój tekst ma więcej głosów niż wiele twoich mądrości do których tak chętnie nas wysyłasz.. Naprawdę nic głupszego już nie potrafię wymyślić. Poradź coś. W tobie cała moja nadzieja.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska