Login lub e-mail Hasło   

Poczta Dziecięca – czas START!

Rozpoczęła się kolejna edycja Poczty Dziecięcej – akcji organizowanej już po raz trzeci przez Fundację Urtica Dzieciom.
Wyświetlenia: 77 Zamieszczono 18/12/2018

400 małych pacjentów z 18 oddziałów onkologii i hematologiiw Polsce otrzyma prezenty świąteczne. W tej chwili wolontariusze z Wrocławia i Łodzi pakują niespodzianki, bo – jak zapowiadają organizatorzy – wszystkie dotrą do szpitali jeszcze przed świętami.

Poczta Dziecięca to projekt, którego głównym celem jest niesienie radości i uśmiechu małym pacjentom dotkniętym chorobami nowotworowymi. Firmy współpracujące z fundacją przekazują zabawki, gry czy książki, które – wraz z życzeniami przygotowanymi przez gości listopadowej gali charytatywnej – są pakowane, a następnie rozwożone do najdalszych zakątków naszego kraju. Już dziś wiemy, że dostarczonych zostanie około 400 paczek.

–  W trakcie terapii onkologicznej, wiele dzieci spędza święta w szpitalu, bez przyjaciół,
a czasem i bez rodziny, bo nie pozwalają na to wyniki badań czy zaplanowane zabiegi. Naszym celem jest sprawić, aby – pomimo choroby – choć przez chwilę mogły poczuć magię Bożego Narodzenia
– wyjaśnia Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. – Radość, jaka towarzyszy rozpakowywaniu upominków i widok uśmiechniętych twarzy maluchów to najlepszy prezent gwiazdkowy dla nas – dodaje.

Ogromną rolę w realizacji przedsięwzięcia odegrali polscy producenci zabawek, bez których trudno byłoby zrealizować tak szczytny cel. Już od początku października do siedziby Fundacji docierały upominki, wśród których znalazły się klocki, lalki, artykuły plastyczne, gry planszowe czy książki. Większość ze sponsorów bierze udział w akcji od początku jej istnienia. Zaangażowani w projekt wolontariusze, pracownicy Urtica Sp. z o.o., dobierali upominki do wieku, płci i zainteresowań maluchów, by potem zapakować kilkaset paczek i dostarczyć adresatom przebywającym na dziecięcych oddziałach onkologicznych.

 

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 21 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży
z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy
o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel niespełna 3 miliony złotych. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2251
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1135
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1078
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 587
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 804
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 502
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 690
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 629
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 654
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 995
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska