Login lub e-mail Hasło   

"Uważam Putina za mądrego człowieka''

Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskim propagandzistom. Lech Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskiemu serwisowi Sputnik, który stanowi część kremlowskiej machiny propagandowej i dezinfor...
Wyświetlenia: 173 Zamieszczono 26/12/2018
Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskim propagandzistom. Lech Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskiemu serwisowi Sputnik, który stanowi część kremlowskiej machiny propagandowej i dezinformacyjnej. Lech Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskiemu serwisowi Sputnik, który stanowi część kremlowskiej machiny propagandowej i dezinformacyjnej. • Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta Lech Wałęsa znowu negatywnie zaskakuje. Nie dość, że legendarny przywódca "Solidarności" i pierwszy prezydent III RP udzielił wywiadu – stanowiącemu medialne ramię Kremla – serwisowi Spuntnik, to jeszcze przekonuje w nim do zbliżenia Polski z Rosją. Pozytywnie wyraża się także o rosyjskim dyktatorze Władimirze Putinie. – Uważam Putina za mądrego człowieka, tylko któremu nie dostarczają argumentów, takich trochę innych. On ma inne argumenty. Potencjał, wielkie to wszystko, wrogowie. I on z tego wyciąga wnioski – mówi Lech Wałęsa osławionemu rosyjską propagandą i dezinformacją portalowi Sputnik. Jakie argumenty miał na myśli? – A gdyby miał (Putin – red.) inne argumenty, takie jak Jelcynowi dostarczałem, to wtedy piękną politykę robiliśmy – tłumaczył. – Z Jelcynem byśmy naprawdę ułożyli dobrze stosunki z Rosją. Ja miałem plany i z nim by się dało. To był człowiek otwarty. I byśmy naprawdę mieli inne stosunki – tak Wałęsa wspominał pierwszego prezydenta Federacji Rosyjskiej, z którym współpracował w latach 90-tych. "Nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku" Na wspomnieniach Lech Wałęsa jednak nie poprzestał. – Mi się to nie podoba. Dlatego mówię: "nie kłóćmy się z Rosją, bo ci trzeci na nas zarabiają". My musimy znaleźć rozwiązanie – odpowiada był prezydent, gdy pracownik Sputnika pyta, "dlaczego polskie kierownictwo rzuca się w objęcia Stanów Zjednoczonych". – My musimy znaleźć rozwiązanie. Musimy ustąpić jeden drugiemu na miarę wielkości. Zrozumieć, a wtedy będziemy razem robić naprawdę dobrą politykę. I nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku – kontynuuje Wałęsa. Takiej okazji rosyjska machina propagandowa nie mogła przegapić. Wywiad obnażający proputinowską twarz Lecha Wałęsy został opublikowany także w wersji anglojęzycznej. Dzięki temu do globalnego obiegu medialnego pchnięto go w depeszach rosyjskich agencji informacyjnych. Co Wałęsa naprawdę sądzi o Rosji? Warto jednak przypomnieć, że dotąd Lech Wałęsa nie prezentował publicznie tak entuzjastycznych wobec Rosji poglądów. – Putin straszy, bo ma atom. Nie możemy ulegać szantażyście. Nie pozwolimy, żeby żaden rosyjski but stanął na polskiej ziemi – grzmiał były prezydent w 2014 roku. A później przestrzegał Władimira Putina, iż kontynuowanie imperialnych zapędów może zakończyć się scenariuszem, w którym "Rosja zostanie małym państewkiem mającym 20 milionów ludzi". – Widzę to. Widzę to, co się będzie działo z Rosją. Oczywiście zginie milion, dziesięć milionów ludzi i lepiej, żeby to się nie zdarzyło... – mówił.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1445
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1622
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1052
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 998
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 882
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 914
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 964
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 802
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 594
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 935
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 806
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska