Login lub e-mail Hasło   

PiS a Powstanie Wielkopolskie

opisanie uczczenia przez PiS 100-nej rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Wyświetlenia: 150 Zamieszczono 02/01/2019

Mamy Nowy – 2019 – rok, warto wiec odnieść się do niektórych wydarzeń zakończonego roku, szczególnie wtedy, gdy miały one miejsce z udziałem polityków zjednoczonej prawicy /czytaj: PiS-u/.

Nie czas na opisywanie wszystkich wydarzeń, w których uczestnictwo polityków PiS–u nadawało im specyficzny koloryt i niepowtarzalny „urok”. Na opisanie wszystkich tych wydarzeń nie starczyło by jednego artykułu a ich charakterystyka to co najmniej kilkuset stronicowa książka. Nie będę więc odnosił się do zatrudniania dzieci polityków PiS-u w spółkach Skarbu Państwa/przecież one są najzdolniejsze/. Nie będę opisywał wypowiedzi prezydenta RP na temat sądownictwa i TSUE, bo nawet nie warto pochylać się nad nimi z uwagi na ich bezsens z punktu widzenia prawa. Nie będę opisywał podrygiwania premiera w Toruniu na obchodach rocznicy powstania Radia Maryja, gdzie stwierdził, że tylko on /i tam obecni/ kochają Polskę a pozostali nie rozumieją pojęcia „kochać” i nie potrafią prawdziwie kochać Polski.

Ale chciałbym odnieść się do obchodów 100 – lecia Powstania Wielkopolskiego, w których brali udział zarówno prezydent jak i premier.

                        Ich przyjazd do Poznania i składanie kwiatów na różnych grobach i pod różnymi pomnikami było ze wszech miar słuszne i godne pochwały. Szkoda tylko, że ci najważniejsi przedstawiciele obozu rządzącego zapomnieli, że gospodarzem w Poznaniu jest jego prezydent. I chyba z nim w pierwszej kolejności należało się spotkać. Widocznie jednak moje zasady dobrego wychowania i grzeczności są z innej planety. Nasi czołowi politycy uważali inaczej i rozmowy z wojewodą poznańskim były wystarczające.

                       Ładnie to wyglądało, gdy premier i prezydent w towarzystwie wojewody składali w odpowiednich miejscach kwiaty. Następnie, w tych samych miejscach pojawiał się prezydent Poznania i także składał kwiaty. Widocznie te obchody odbywały się w ten sposób zgodnie z poglądem głoszonym przez PiS, że robimy wszystko aby Polacy stanowili jedność. Ciekawy pogląd na rozumienie pojęcia :jedność”.

Te obchody miały jednak soje dwa kulminacyjne momenty.

Pierwszym było przemówienie prezydenta RP pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. A było ono ciekawe z powodu skandalicznego błędu, którego dopuścił się prezydent. Otóż na początku swego przemówienia ogłosił wszem i wobec, że Polska odzyskała niepodległość po 125 latach niewoli. Według mnie, a mam wykształcenie historyczne, Polska niewola trwała 123 lata. Tę liczbę lat znają wszyscy moi uczniowie, zarówno ci z podstawówki, jak i z liceum. No, ale cóż, prezydent jest prawnikiem a pewnie ponadto w szkole podstawowej i liceum miał nauczycieli z komunistycznego nadania i to oni źle go nauczali!

Drugim było dekorowanie zasłużonych Wielkopolan medalami 100 – lecia odzyskanej niepodległości. Wśród wyróżnionych tymi medalami znaleźli się J. Przyłębska oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości – Mosiński.

Pierwsza ponieważ ukończyła uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Sprawdziłem życiorys tej pani w Wikipedii. Ona nawet nie urodziła się w Poznaniu, tylko w Bydgoszczy. Taka z niej poznanianka lub Wielkopolanka jak z …

Druga odznaczona osoba to poseł PiS-u – Mosiński. On też nie pochodzi z Poznania tylko z Kalisza. Widocznie jego zasługi dla Powstania Wielkopolskiego polegają na tym, że premierowi lub prezydentowi nazwisko tego pana skojarzyło się z podpoznańską miejscowością o nazwie Mosina. Zresztą miejscowość zasłużona w historii Polski/Rzeczpospolita Mosińska/ jak i w historii rzeczonego Powstania.

Ale żeby zaraz nadawać okolicznościowe medale? A jeśli już, to dlaczego nie wszystkim absolwentom poznańskiego uniwersytetu? Albo wszystkim tym, których nazwiska kojarzą się z Wielkopolską.

A tak na marginesie. Słabego zdrowia musieli być wielkopolscy powstańcy jeśli w sto lat po tamtym powstaniu, na polskiej ziemi nie żyje żaden potomek tych powstańców. Syn/córka, wnuk/wnuczka, dalsza rodzina…

Byłoby to śmieszne gdyby nie było tak żałosne w swej wymowie. Jakie to obrzydliwe i tragiczne, że godnymi udekorowania są przypadkowi ludzie /spolegliwi wobec partii rządzącej/ a brak odznaczeń dla tych, którzy na nie zasługują. Widocznie jednak i prezydent i premier uważają, że obecnie nie żyje już żaden potomek powstańców wielkopolskich. A jeśli żyje? No cóż, nie jest godzien odznaczenia ponieważ nie kocha tak Polski jak sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Jakie to niskie, podłe i uwłaczające normalnym Polakom. Chyba jednak przyjdzie czas rozliczenia takiego postępowania i uświadomienia PiS-owi jakie są zasady dobrego wychowania, właściwego postępowania i, że inni Polacy/ spoza Pis-u/ są normalnymi Polakami, którzy kochają Polskę nie gorzej niż pisowcy.

Podobne artykuły


17
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2210
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1223
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1071
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1126
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 556
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 647
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 683
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 493
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 986
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Hmm ...
Trochę dziwne, że historyk nie zna ... Histori polityków polskich
Od dawna robią to co PiS. Tak PO jak i prawie wszyscy politycy ...
Nie chcem ale muszem ...
Też było świetne :-)))

@Koriolan: No bo co z tego że zmieniają się strategie gry, zmieniają się gracze i ich gadżety, skoro cały czas gra się w "szachy" grę w której zawsze zaczyna się od wybijania pionków potem figur aż na końcu na pogorzelisku zostaje grupa zwycięzców. Może czas się zastanowić nad grą w bierki, która wypracowuje współdziałanie większej ilości uczestników no i przede wszystkim większy szacunek do wspól ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: na pewno masz trochę racji. Często się zastanawiam jak podnieść wartość świadomości ... Ale nie wymyśliłem nic godnego uwagi ...
W wyniku ...
Wygrywają głąby ...
Ale jakie społeczeństwo ... Tacy politycy :-)))

  Serpico,  02/01/2019

@Koriolan:
Jesteś debilem, za Stalina odpowiadają wszyscy Rosjanie ? Z drugiej strony co może napisać synek PRL-owskiego oficera ? Nadal coś nie mogę przeczytać w jakich jednostkach "służył" 'politykom" "szanowny" tatuś jaśnie pana ?
Dzięki "tate" mogłeś się upaść i nic nie robić co :)? Powinieneś mieć twarz na okładce "Resortowe dzieci 2" wersja "Świadomi".

Gdzie masz że to

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
" Często się zastanawiam jak podnieść wartość świadomości ... Ale nie wymyśliłem nic godnego uwagi ... "
Gdy się ma świadomość w jaką grę się gra, wtedy łatwiej trafnie przewidzieć rezultat gry i podejmować lepsze decyzje ...
Wzorowanie polityki na grze w szachy sprawia że rzeczywistość zaczyna przypominać pole bitewne pod walkę o zwycięstwo, tylko rodzi się pytanie ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: masz w dużej części rację ...
Natomiast dużo szerzej widzę świat dualistyczny. Generalnie jest świat braku a więc walki o coś tam.
To jest poziom ciała, zwierzęcy itd.
Tylko świadomość pozwala na przejście do poziomu dostatku, ducha itd
Niestety ... Świadomość prócz przejścia do wyższego poziomu daje również obraz, że wszelka walka jest bez sensu. To powod ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Tyle z tego wynika że ludzie płacący wysokie podatki, płacą je na barachło, taka polityka państwa, szkoda że dopiero teraz się to kończy, oj szkoda.

  Serpico,  02/01/2019

@Koriolan:
To się połóż i tyj i pij w ciszy.Dokładnie tak, dla ciebie wszelkie działanie nie ma sensu.Tycie, chlanie, sex, end.

  Serpico,  02/01/2019

@pokrzywiony:
Co ma wyniknąć ze zwycięstwa, spytał przegrany na każdym jakie można sobie wyobrazić polu, koleś, masz jeszcze jakieś ciekawe pytania ? Może coś z księgi Daniela masz ? Albo może z księgi ŁOSIA ? hahah

  Serpico,  02/01/2019

@pokrzywiony:
Ty się narządziłeś, "księgowość" radio telewizyjnego uwalił ahahha ..., ekonomista.

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: musisz to koniecznie wypróbować, a przynajmniej zjedz ulotkę i opakowanie jak cię nie stać na lek. Zawsze cóś. Przedtem skonsultuj się z lekarzem lub famaceutą, ale ich nie zjadaj.
https://www.stoperan.pl

  Serpico,  02/01/2019

@Koriolan:
Jedno w tobie można podziwiać, tupet, zrobić z siebie totalnego zajazda, rozpisywać się o tym jak się pije nalewki na spirytusie i jeszcze proponować wysyłanie ich za granice w litrach, pisać o tym jak się po jakiejś alkoholiczce wycierało rzygi, na koniec "poziom", być na dnie i pisać o poziomie, tragedia.
Gdyby nie te renciny, to byście mieli poziom, chodnika.

  Hamilton,  02/01/2019

@Koriolan: hahahaha - tylko ci przejdą na ten 'wyższy poziom' co rzucają kamieniami w szkołę. Jak ty z krzywuskiem.

@Hamilton:
musisz to koniecznie wypróbować, a przynajmniej zjedz ulotkę i opakowanie jak cię nie stać na lek, ale leku ani farmaceuty lepiej nie zjadaj.
https://www.doz.pl/apteka/p625(...)10_szt.

  Serpico,  02/01/2019

@pokrzywiony:
A jaki kraj i politycy by ci odpowiadali ? Wyemigruj Maniek i w każdym kraju staraj się o rentę, dorzuć szkodliwe warunki starania się.Ogólniki jak zwykle i oceny wszystkim ale nie siebie :).

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: dobrze się odżywiasz chociaż troszkę jakby zbyt skąpo. Mam bogatą w witaminki zagrychę dla ciebie i Koriolanka do piwa:
https://www.doz.pl/apteka/k97-(...)moroidy

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: widzę, że sraczka, padaczka i jąkanie ci przeszło. Jak dobrze, że twoi kumle (też żule) wzięli cię na kolana. Ty pocebujes duzo cułości.

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: "musisz to koniecznie wypróbować, a przynajmniej zjedz ulotkę i opakowanie jak cię nie stać na lek, ale leku ani farmaceuty lepiej nie zjadaj". A ty jak tłuk musisz wszystko powtarzać. Twoja kreatywność jest na poziomie jąkającego się kozioła matoła. Hahahaha - to chyba efekt tego wyższego poziomu "tfojej śfiadomości".

@Hamilton:
"A ty jak tłuk musisz wszystko powtarzać. Twoja kreatywność jest na poziomie jąkającego się kozioła matoła."

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: o kuźwa, ale z Mańka krzywy cymbał. Aport Maniek i powtórz kilkanaście razy.

@Hamilton:
" o kuźwa, ale z Hamiltona cymbał. Aport Hamilton i powtórz kilkanaście razy."

@Hamilton: " o kuźwa, ale z Hamiltona cymbał. Aport Hamilton i powtórz kilkanaście razy."

  Serpico,  02/01/2019

@pokrzywiony:
Obaj z Koriolanem chcieliście być "królami" szachów, obaj założyliście sobie szach maty, a królowi karate z Podhala jeszcze jakieś "pionki" wybiły siekacze.
Wiesz co robię ? Wiesz hahahaahahaha
Pograjcie w pici polo.

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: udowodniłeś, że nie jesteś w stanie zrozumieć nawet najprostszego polecenia gigancie yntelektu. Maniuś nie wygrałbyś nawet konkursu na stanowisko psa dla ciecia na budowie. Pozostaje ci jeno renta.

@Hamilton:
"udowodniłeś, że nie jesteś w stanie zrozumieć najprostszego polecenia gigancie yntelektu. Hamiltonku nie wygrałbyś nawet konkursu na stanowisko psa dla ciecia."

  Serpico,  02/01/2019

@pokrzywiony:
Tak w ogóle Maniek, idolem was obu niby jest Jezus, ja sobie nie przypominam żeby Jezus robił takie rzeczy jak Koriolan, a już na pewno nie narzekał na wszystko jak ty. Wyobrażasz sobie że mu karzą nieść krzyż, a on na to "nie ja nie mogę, plecy mnie bolą" ? Wstyd, taki idol, a wykonawstwo przesłania idola, żadne.

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: hahahaha - jedyna "trója" jaką miałeś w szkole była chyba z przedrzeźniania kolegów. Aż ci łeb wykręcili, twarz obrócili o 180 stopni i skończyłeś z tym nałogiem?

@Hamilton: " hahahaha - jedyna "trója" jaką miałeś w szkole była chyba z przedrzeźniania kolegów. Aż ci łeb wykręcili, twarz obrócili o 180 stopni i skończyłeś z tym nałogiem?"

  Hamilton,  02/01/2019

@pokrzywiony: hahahaha - teraz rozumiem twoją frustrację. Ty jesteś tak powykręcany za to przedrzeźnianie, że musisz teraz stawać tyłem do osoby z którą rozmawiasz.

  Serpico,  02/01/2019

Albo WSZYSCY przejdziemy na wyższy poziom ...
http://www.eioba.org/files/use(...)702.jpg

Wszyscy takie "coś" ? Tak sobie hahahaha

Jest mały problem zdefiniowania "wyższy" oraz "poziom" :).

http://www.eioba.o

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska