Login lub e-mail Hasło   

O miejscach mocy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://swami-center.org/ru/text/ecopsych(...)8.shtml
Ludzie mogą stąpać po tych Świętych Miejscach, nawet ich nie zauważając...
Wyświetlenia: 147 Zamieszczono 04/01/2019

Miejsca mocy to strefy geograficzne, których energetyka odbiega w istotnym dla człowieka stopniu od tła.

 Pod względem oddziaływania na ludzi miejsca mocy dzieli się na pozytywne i negatywne.

Negatywne miejsca mocy mogą nastrajać na złość, smutek, przerażenie, niepokój, poczucie niezrozumiałego dyskomfortu, wrażenie „odpływania” w odurzeniu alkoholowym, itp. Pozostawanie na nich może spowodować choroby, zordynarnienie świadomości, a nawet śmierć, zwłaszcza jeśli się na nich zamieszka.

Dobrze zapamiętałem jedno takie dosyć duże miejsce na zachód od Magnitogorska, w pobliżu łańcuchu górskiego Uralu. Przejeżdżaliśmy przez nie samochodem w miarę równą szosą, po obu stronach której widać było liczne nagrobne krzyże - w ten sposób tam, zgodnie z tradycją, zaznaczane są miejsca wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym. Moi towarzysze, mieszkańcy Magnitogorska, powiedzieli mi, że dla wszystkich było to zagadką - dlaczego właśnie tu, na płaskiej, gładkiej szosie, a wcale nie w górskim terenie, ginie tak wielu kierowców i ich pasażerów.
To miejsce wywoływało stan, który pojawia się, jeśli "przesadzić" z alkoholem, a na dodatek jeszcze zapalić. Temu, kto kiedykolwiek tego doświadczył - łatwo sobie wyobrazić, co dzieje się ze zmęczonym kierowcą, zwłaszcza nocą w śniegu lub deszczu.
W tym miejscu mocy znajdowało się też miasteczko - szarawe, ponure, nie było widać ani ludzi, ani zwierząt. Już z daleka zdefiniowałem "epicentrum". Był właśnie w samym środku miasteczka. Kiedy zbliżyliśmy się do niego, zobaczyliśmy tam kilka zrujnowanych opuszczonych domów: wszyscy ludzie w nich zdaje się umierali, nikt nie potrafił tam żyć …
Pewnie, że chciałem pomóc tym wszystkim biedakom. Ale jak miałem o tym powiedzieć? Przecież nikt nie uwierzyłby.
Miejsca mocy niekoniecznie muszą być tak wielkie. Mogą rozciągać się na kilometry, na setki metrów lub znajdować się w granicach jednego metra. Niekiedy na przykład stoi taki słup energetyczny o grubości jednego metra poprzez wszystkie piętra wieżowca ...
Czasem udawało mi się zniszczyć na zawsze niewielkie negatywne miejsca mocy, znajdujące się  w budynkach mieszkalnych, czasem - nie.

Poszukiwanie miejsc mocy za pomocą "przyrządów" - biolokacyjnych różdżek lub wahadeł - nie jest perspektywiczne. Pełną charakterystykę miejsc mocy, zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym, można otrzymać jedynie wtedy, gdy odczuwamy je osobiście: sobą jako świadomością. Można się tego nauczyć jedynie podążając Ścieżką duchową - poprzez wysubtelnianie się i nabycie łatwej mobilności w poruszaniu się w całym zakresie skali subtelności - ordynarności.

Dotyczy to również pozytywnych miejsc mocy. Są niekiedy tak piękne!

Miejsce mocy, gdzie można wypełnić się najsubtelniejszą radością, szczęściem.

Mogą one:


- ukazywać wzorce subtelności, nadawać świadomości taki czy inny kształt, a ponadto wypełniać tę formę swoją energią.

- uzdrawiać z różnych chorób, przepłukując ciało tryskającą fontanną uzdrawiającej energii lub po prostu wlewając nadmiar swojej uzdrawiającej mocy, adekwatnej do tego lub innego narządu.

- przeprowadzać do stanu „nie-ja", którego nie da się wytłumaczyć za pomocą słów, jedynie pokazać, ale on jest niezbędny...

- sprzyjać przenikaniu do najwyższych eonów, stanowić ulubione miejsca Boskich Nauczycieli dla Ich spotkań z godnymi tego uczniami ...

Ludzie mogą stąpać po do tych Świętych Miejscach, nawet ich nie zauważając. Jednak ekolog wielowymiarowej przestrzeni - będący też osobą zaangażowaną w rozwój duchowy, duchowym poszukiwaczem - powinien nauczyć się  znajdować takie miejsca i z nich korzystać.

Przekład: Irina Lewandowska

Foto: © Katarzyna Smirnowa

Podobne artykuły


159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 44925
19
komentarze: 16 | wyświetlenia: 3745
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19392
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12327
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20338
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10089
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 6054
25
komentarze: 50 | wyświetlenia: 3226
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 7148
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 42708
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5345
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15494
21
komentarze: 6 | wyświetlenia: 7527
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6498
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10704
 
Autor
Dodał do zasobów: Irina Lewandowska
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska