Login lub e-mail Hasło   

Gdzie znaleźć dobrego księgowego?

Księgowość nie jest branżą z najlepszym zapleczem marketingowym. Dużo osób wciąż wykorzystuje podstawowe funkcje wyszukiwarki lub opiera się na reklamach w prasie. Badani...
Wyświetlenia: 95 Zamieszczono 07/01/2019

Księgowość nie jest branżą z najlepszym zapleczem marketingowym. Dużo osób wciąż wykorzystuje podstawowe funkcje wyszukiwarki lub opiera się na reklamach w prasie. Badania wskazują, że tylko 66 procent firm z branży księgowości posiada stronę internetową. Ponadto zdecydowana większość z nich wykorzystują ją wyłącznie w celu prezentacji swojego cennika usług. Wpływa to negatywnie na widoczność strony w rankingu wyszukań. Przez to klientom trudno jest odszukać stronę internetową firmy z ich okolicy.

Jak powinien wyglądać rozwój biura rachunkowego


Biuro rachunkowe to specyficzny biznes. Rozwój wymaga tu nieustannego poszukiwania nowych klientów. Jest to związane przede wszystkim z tym, że część ich klientów ponosi porażkę i są zmuszeni do zamknięcia działalności. Tylko jedna na dziesięć stron internetowych w tej branży posiada bloga firmowego. Przez to treści prezentowane na stronach są nudne i nie konwertują użytkowników. Internet to ogromne pole do zwiększania aktywności marketingowej firm z branży usług księgowych.
Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami większość klientów biur księgowych pochodzi z polecenia. Oznacza to, że w tej branży ogromne znaczenie ma reputacja. Zadowolony klient z dużym prawdopodobieństwem poleci usługi konkretnego biura swoim znajomych.

Jaki powinien być rozwój biura rachunkowego w branży?

Ważne jest również stałe poszerzanie swojej oferty. Coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych nie tylko bieżącą obsługą księgową firmy, ale także optymalizacją podatkową i doradztwem prawnym. Specjaliści wskazują, że te dwa elementy mogą przesądzić o sukcesie w branży. Ponadto zwracają uwagę, że w tego typie działalności ogromne znaczenie ma zaufanie. Biura rachunkowe powinny być dostosowane do prowadzenia poufnych rozmów i zapewnić klientom komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Kolejnym ważnym aspektem jest rozwój biura w kierunku zagadnień prawa pracy. Praca jest aktualnie mocno opodatkowana. Ponadto wszystko wskazuje na to, że ta tendencja się utrzyma. Prawo pracy jest też coraz bardziej skomplikowane. Podnosi się świadomość pracowników i rośnie liczba pozwów do sądu pracy. Dlatego tak istotne jest profesjonalne prowadzenie kadr w swojej firmie. Rzetelne biuro księgowe rozpoczyna swoją pracę od przeprowadzenia dogłębnej analizy przepływu kapitału w firmie, a następnie proponuje rozwiązania optymalizacyjne. Może to dotyczyć zarówno kwestii podatkowych, jak i zagadnień związanych z zatrudnieniem pracowników. Pomaga to poprawić kondycję finansową firmy i zwiększyć jej zyski. To dlatego inwestycja w profesjonalnego księgowego zwraca się błyskawicznie.

Artykuł napisany we współpracy z Biuro rachunkowe Gdańsk

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 557
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72535
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647866
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14983
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21466
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40412
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17348
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13069
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53183
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22521
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18034
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23095
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18620
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska