Login lub e-mail Hasło   

Kargul, podejdź no do płota! ("Sami swoi")

Parafraza Nr 1 kultowego wiersza Aleksandra Fredry pt. Paweł i Gaweł powstała w celu złagodzenia zaistniałych sporów i napięć wynikłych ze związku przyczynowo skutkowego
Wyświetlenia: 1.413 Zamieszczono 09/01/2019

Obaj piszący w jednym trwali starciu

pierwszy z beckend`a a drugi z forehend`a

pierwszy oceniał - mitoman i skryba

drugi- grafoman i zwykła przybłęda

ciągle mi bruździ indolencją pióra

ni pies ni zając istne polowania

opinię szarpie rzucając kalumnie

grozi i szydzi - tylko ubić drania

       * * *

Nerwy tak żrą ich, że żaden nie może

załącza kompa i stuka w pokorze

- wstrzymaj się brachu i wyhamuj nieco

bo mi ze złości oczy w nocy świecą

    * * *

na co skłócony - pisać każdy może

lepsza myśl lotna niż słabość w pokorze

co było robić spuścił nos na kwintę

i mruknął drugi - muszę użyć flintę

      * * *

Nazajutrz rano zaraz po śniadaniu

pragnął się drugi oddać polowaniu

by rzucić okiem wszedł na połoninę

zobaczył w krzakach pierwszego łysinę

jak doń przymierza odpalić z dwurury

w ramach vendetty dorwać się do skóry...

obrazki z zasobów netu

morał: jak złość z powodu następstw się powieli,
           gubi się w skutkach kto kogo ustrzeli
           gdy we łbie sieczka i kłótnia u płota
           wściekłość podkręca kretyn lub idiota !

@JanuszD.

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 812
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1391
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1101
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 632
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1126
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 659
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1364
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1233
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1292
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1066
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 706
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 358
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1166
 
Autor
ArtykułHahahaha - z okazji uzyskania pół odsłony na dupelek.pl i ciamajda.com.pl posyłam czytelników do arcy ciekawego artykułu i niezwykle dowcipnego prawie jak inne moje inne ble ble ble:
http://eiba.pl/u
A twój art odrzucam, spam i niska jakość niegodna tego portalu, który należy do dwóch gwiazdorów światowego dziennikarstwa obywatelskiego.

@Hamilton: Po 3,5godz. od ostatniego głosowania art. z 4 głosami wchodzi w popularne. Super, czyżby admin zareagował? Zemsta wampirków nieskuteczna... wow!

@jotko49: wampirki nie odważyły się odrzucić tego arta. Admin powinien się jednak przyjrzeć temu taniemu cwaniaczkowi. Ja myślę, że ten duży miś von Zdziś występuje w 6 osobach.

sranie w banię, z częstochowskim rymowaniem
zdziecinniałość, starczy uwiąd
niech się Pan już tak nie męczy ...
wierszem

@podobny: ty wolisz tego typu poezję i wpatrujesz się w nią z zachwytem godzinami jak sroka w pinset plus: andersson "Więc jestem gotów udzielić ci pożyczki między 1000 € i 250 000 €, ponieważ kapitał wynosi 6.500.000 €; do zrobienia pożyczki między osobami prywatnymi pozwolą mi na prowadzenie tego kapitału dla zapładniać. Moje oprocentowanie wynosi 2% w zależności od kwotypytaj, ponieważ będąc ko ...  wyświetl więcej

@podobny: miałeś okres kiedy masowo głosowałeś jak leci i na kogo leci ( ponad 2000 głosów w 1,5 roku - rekord eioba), teraz pierdolnęło ci w dekielek i masowo odrzucasz też hurtem. Zmień sobie nick na "idiotopodobny".

@seta1212: Osobiście nic do pana nie mamy (chyba tylko zbytnią pasywność w życiu społeczności eioby.pl), dlatego przykro nam, ale zgodnie z naszą nową strategią doprowadzenia do likwidacji kont niepiśmiennych hejterów, patrz art.: http://eiba.pl/1f , muszę odrzucić pana artykuł w odwecie za odrzucenie mojego artykule przez głosującego seryjnie na pana niepiśmiennego ...  wyświetl więcej

@seta1212: Osobiście nic do pana nie mamy (chyba tylko brak aktywnosci w życiu społeczności eioby.pl), dlatego przykro nam, ale zgodnie z naszą nową strategią doprowadzenia do likwidacji kont niepiśmiennych hejterów, patrz art.: http://eiba.pl/1f , muszę odrzucić pana artykuł w odwecie za odrzucenie mojego artykule przez głosującego seryjnie na pana niepiśmiennego h ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: Z. Kostka, dzień temu -2 odpowiedz
@seta1212: Osobiście nic do pana nie mamy (chyba tylko zbytnią pasywność w życiu społeczności eioby.pl), dlatego przykro nam, ale zgodnie z naszą nową strategią doprowadzenia do likwidacji kont niepiśmiennych hejterów, patrz art.: http://eiba.pl/1f , muszę odrzucić pana artykuł w odwecie za odrzucenie moj ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: Z. Kostka wsadził ci chyba dwa widelce w oczodoły, że ci tak wzrok się wyostrzył, ale twa elokwencja jakby echo grało na dwóch cymbałach .

@Zdzisław Sadowski: ty jesteś totalnym świrem. Nudzisz się? Nie masz co robić poza pisaniem swoich gniotów? Korzystasz z sytuacji braku admina by wojenkę prowadzić? Przez takich prostaków kultura upada.

Seta, mam nadzieję, że się nie przejmujesz tymi idiotyzmami, bo lubię czytać twoje wpisy i nie chciałbym byś i ty zniknął. W razie gdyby miało to nastąpić to proszę do mnie napisać via eioba mail bym wiedział, gdzie cię szukać.

@Piotr Stanisław Issel: Seta to jeden z nielicznych już autorów, który ciągnie ten portal i nie gwiazdorzy jak małpy w zoo.

@Zdzisław Sadowski: Osobiście nic do pana nie mamy (chyba tylko nadmiar aktywnosci w życiu społeczności eioby.pl), dlatego przykro nam, ale zgodnie z naszą nową strategią doprowadzenia do likwidacji kont niepiśmiennych hejterów, patrz art.: http://eiba.pl/1f , muszę odrzucić pana artykuł w odwecie za odrzucenie mojego artykule przez głosującego seryjnie na pana hejt ...  wyświetl więcej

@Piotr Stanisław Issel: A jakim świrem trzeba być, by uwierzyć że przy pomocy dylowego szamba można podnieść jakość i estetykę na forum publicznym ?
Skoro punktacja komentarzy preferuje szambo to jest na forum szambo i wybuchają wojenki. Emocjonalna pianka nabija liczbę odsłon, tylko czy kierowanie się takim wykładnikiem podnosi jakość na forum ? Chyba lepiej sobie odpuścić eiobę i zając si ...  wyświetl więcej

@Piotr Stanisław Issel: Nie może być że na forum są "święte krowy" którym wolno współużytkowników mieszać z gnojem !
http://eiba.pl/y6b95
serpico napisał:
"Won synu prlowskiego trepa . WON stąd . WON! Spasiona łajzo , WON !"

  Serpico,  15/01/2019

@pokrzywiony:
Dokładnie i tak uważam, a ty piszesz o tym do ojca kobiety, którą Koriolan z Wróblem wyzywali dwa tygodnie, odpadzie genetyczny.
Miałem blokadę za kulturę, tylko bym jej nie miał bo wy razem powinniście mieć permanentne bany.
Chcesz ci dołożę. Odpady genetyczne won także. Zresztą nie dawno jęczałeś że admin cię nie zablokował całkiem. Pamiętaj pajacu, ja dostaniesz stały blok, już się nie logniesz i cię rozerwie hahha ...........

@Serpico: Gdyby się tak tu dylem nie onanizowała, to nikt by jej nie ruszył.
A ty jak zwykle potrzebujesz jakiś autorytet by sobie nim tyłek podetrzeć. Za chwilkę jak dostaniesz po łbie hejtem jaki rozsiewasz znowu się popłaczesz i polecisz wkurzać admina. Tak jak to zrobiłeś po wywołaniu wojny Wróblowej i teraz niedawno. Nie ma sensu cię nawet określać, najlepiej zwinąć twój komentarz nieczytając.

  Serpico,  15/01/2019

@pokrzywiony:
UUU to jeszcze lepiej idziesz, pięknie "dylem onanizowała",idź i umrzyj już i zostaw ludzi karaluchu.Powieś, utop, do niczego nie nadający się parszywcze.

Poza tym z kobiet to najwięcej akurat rozmawiała z Dylem Vivi, Skalna zamieniła z nim z trzy zdania pajacu, do Vivi oczywiście się nikt nie dosrał.

  Serpico,  15/01/2019

@pokrzywiony:
Zwiń siebie w rulon, to nie czytaj. Na samo tłumaczenie laickiej marnowałem na ciebie wioskowy niedorobiony schorowany bardziej niż oddział chorych na AIDS z rakiem, zapuszczony jak 30 meneleli , geniuszu fizyki.
Byłem akurat blisko, notariusz jest zaraz obok.

Nie masz pajacu co ze sobą zrobić to wygrzebujesz komentarz sprzed 3-4 dni i z nim rozmawiasz.

  Serpico,  15/01/2019

@pokrzywiony:
Nieczytając razem ... eh kurwa .. że człowiek jest tak durny że zwraca uwagę na takich jak ty, a niech wygniją.


1. W związku z często powtarzającymi się aktami mowy nienawiści na eioba.pl, prosimy o przestrzeganie w tym zakresie regulaminu, a w szczególności § 8, pkt.5, "Zasady korzystania z serwisu", który zabrania wykorzystywania Serwisu, w sposób sprzeczny lub niewłaściwy z jego celem społecznościowym, (zakazuje się stwierdzeń) obrazujących lub propagujących przemoc, nienawiść, dyskryminację (ras ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska