Login lub e-mail Hasło   

Niestety, głupota nie boli

Odrzuciłem artykuł „pana Kostki” podejmujący ważny dla wszystkich Polaków temat: złodziei odsłon, a dotyczący też hejterów i niewłaściwych gustów i braku kultury.
Wyświetlenia: 371 Zamieszczono 09/01/2019

Niestety, faktem jest, że głupota nie boli.

Odrzuciłem rano artykuł „pana Kostki” podejmujący ważny dla wszystkich Polaków temat: złodziei odsłon, a dotyczący też hejterów i własnych gustów, ale zawierający też autorski pomysł, jak poprawić sytuację na Eiobie, tłukąc knutem niewinnych. Dla mnie tezy tamtego artykułu są nie do przyjęcia. Dając minusa, w ten sposób kradnę odsłony artykułu. Na szczęście jest już na głównej ;).

Tu link do artykułu (jestem dawcą odsłon): http://www.eioba.pl/a/5ru1/niepismienni-mistrzowie-odrzucen-artykulow

W artykule po wskazaniu kto najczęściej odrzuca i czyje artykuły, i na czyje artykuły ten ktoś najczęściej daje głos. Niby normalne. Dalej jest niestety gorzej. Cytat, który mnie poruszył.

„Jak z powyższego wynika zgodnie z moim najnowszym pomysłem, w przypadku nowych odrzuceń  naszych artykułów przez jotko49, będziemy w odwecie odrzucać artykuły w pierwszej kolejności...”, tych autorów, których artykuły uznały te osoby za dobre. Proszę iść na całość proszę głosować panie... (nie wiem czyje tu wpisać nazwisko, gdyż pan Sadowski pisze w tym samym stylu, jak pan, co mogłoby sugerować, że to ta sama osoba) przeciw wszystkim, którzy tu publikują. Ile tu już czytałem tutaj wypowiedzi grupy pana Sadowskiego o tym, jacy jesteście demokratyczni, uczciwi i gryząc, i łapiąc za nogawki, to tak bronicie portalu i swoich interesów przed hejterami, i złodziejami odsłon (gdyż, jeśli ktoś nie głosuje na wasz artykuł, a go odrzuci, to jest złodziej. Jeśli natomiast głosujecie z kilku kont na siebie, by artykuł przeszedł na główną, to jest w porządku. To poglądy Kalego, czyli dziecinne i egoistyczne.

Uzasadnienie ataku na niewinnych jest proste. „Myślę, że to będzie dobry pomysł, na zaangażowanie większej ilości użytkowników w doprowadzeniu do likwidacji kont niepiśmiennych hejterów (złodziei odsłon), bo...”. Niestety, ale tu się powtórzę, że faktem jest, że głupota nie boli, ale objawy głupoty mogą i to, jak najbardziej stwarza problemy. Ci co nie piszą obecnie, czy nie piszą od dawna, oni mają prawo być recenzentami, tego co czytają. Takie ich prawo. Gdy nie było pana Sadowskiego na Eioba.pl, odrzucano jedynie artykuły za ich nędzną wartość, czy reklamowe brzmienie, od tej zasady były niewielkie wyjątki. Z przyjściem p. Sadowskiego coś się zmieniło (z powodu fikcyjnych kont tej osoby? Czyli cwaniactwa?). Czasem czytam artykuły pana Sadowskiego, mają mocne tytuły, ładne zdjęcia i są powierzchowne, typu: „łysi to gorsi ludzie, gdyż ja akurat nie jestem łysy”. „Szczęściarz Antoni” (tekst kojarzy mi się z p Sadowskim) niektórzy są po prostu cudni i wszystko im wychodzi (znam takich szczęściarzy, gdy ich zwolnią, mówią że dostali podwyżkę i adorowane, ale naiwne kobiety w to wierzą), czy anty-tekst „Pechowiec Franek” pana Kostki i tak samo stylistycznie napisany „Farciarz Antoni” Błyskotki.

Takie teksty kradną mi czas ;), więc ich nie czytam, stąd brak moich punktów (dzisiejszy artykuł przeczytałem, zainteresowało mnie, co takiego epokowego w nim napisano, że pojawił się na głównej stronie Eioby w godzinę po publikacji ;) i przeczytałem. Czy z tego tekstu czegoś mądrego się dowiedziałem, zabawnego, interesującego? Że można stworzyć wiele kont i myk, na siebie zagłosować, a i dołączą się z jakichś powodów inni, inteligentni ludzie.

To jest jakaś wartość tego tekstu. Jednak patrząc ogólnie, warto pisać lepsze teksty. By zachęcić do zaglądania i głosowania na te artykuły użytkowników Eioby. Zamiast iść na przełaj i z kilku kont głosować na siebie, aby tak przeskoczyć na główną.

Można straszyć, krzyczeć, wychwalać siebie pod niebiosa, ale nie grozić niewinnym, nie zastraszać, nie robić głupot, odrzucając artykuły, dlatego bo ktoś uważa je za dobre, by tak zmusić krzywdzonego do postawienia się za bandytą („bo może uderzyć”). To zastraszanie. Za te głupie zdania w artykule daję minusa. Bez tych myśli, artykuł pozostałby bez mojej oceny, gdyby artykuł był trochę lepszy, rozsądniejszy, to byłby punkt. Stworzyć z Eioby grupę mądrych ludzi (nie swoją wirtualną), to może być cel, rywalizować, dawać coś światu, przedstawiać swój punkt widzenia, to jest dziennikarstwo obywatelskie. Atakować i krzywdzić niewinnych, i mówić że to sprawiedliwe i dobre, chyba by zadbać o swoje interesy i zastraszyć lękliwych? To jest obrzydliwe działanie i nieświadomie, to może być taka sama propozycja dla innych. Propozycja do rewanżu. Takie działanie nie przynosi niczego dobrego dla portalu. Rada: Pisać dobre artykuły. Zachęci to innych do pisania dobrych artykułów, rywalizacji. Niestety odkąd jest tu pan Sadowski, ilość artykułów zmniejszyła się, a hejt się mnoży.

A samozadowolenie, tego jedynego „moralnego”. Pisze: „Myślę, że to będzie dobry pomysł, na zaangażowanie większej ilości użytkowników w doprowadzeniu do likwidacji kont niepiśmiennych hejterów (złodziei odsłon)...”. A dalej „… w odwecie będziemy odrzucać...”. A można, zaproponować coś przyzwoitego, chociaż dla siebie nieprzyjemnego, że nie będą konta nawzajem na siebie głosować. Ten artykuł nie przeszedłby wtedy na główną, ale tego artykułu, by nie było. Autorowi zależałoby, aby napisać dobry tekst, aby na niego głosowano. A tak wystarczy samemu siebie chwalić, wg zasady „Chwalą nas. Kto? My ich, oni nas”. Tu dziwnie, ale styl pisania jest taki sam pana Sadowskiego, pana Kostki, a nawet Błyskotki. Pan Zbigniew Sadowski sam się chwali bez opamiętania, także ilością odsłon. Ma to wielkie znaczenie. Pan Kostka go chwali, także ilością jego odsłon i ogólnie jest pełen podziwu, i Błyskotka też podziwia. Zbieg okoliczności? Te same poglądy i styl pisania?

Jak zakończyć ten tekst? Może takim samym tokiem myślenia, który przedstawiono w tamtym artykule? Jeśli ten artykuł będzie odrzucony przez kogoś z grupy pana Z. Sadowskiego, to dołączę do pomysłu pana Kostki i będę piętnował artykuły grupy Sadowskiego i do tego samego zachęcał użytkowników Eioby. Dość głupocie.

Czy to dobre zakończenie. Warczenie i groźby? Należy pisać dobre artykuły, interesujące w treści, które dają rozrywkę, wiedzę, inspirację, pomagają czytelnikowi po coś sięgnąć. Może po pióro. I drugi cel Eioby, który widzę, to samorozwój, uczenie się pisania, wyrażania swojego zdania, interesującego przedstawiania problemów. To zamiast do wojny, bierzmy się do pisania dobrych tekstów i do pisania wartościowych recenzji. To wtedy portal będzie kwitnął, przybędzie czytelników i rozmówców, a hejt zaniknie.

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2840
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1084
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 940
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 588
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 986
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1831
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 679
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 835
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 535
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 978
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 627
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie sądzę by do nich cokolwiek dotarło. To dla nich (dla niego) zbyt trudne. Gdyby głupota potrafiła latać Zdziś i Zbyś mijaliby właśnie Proxime Centauri w pilotkach zaciśniętych na oczy.

Za wszystkim stoi bardzo wielki miś
Z opuchniętym EGO von Sadowski Zdziś.

Racja! Ale póki co nie warto tu pisać, bo czeka tu na nas stonka hejterów "bez przyczyny" … i dziwę się, że ktoś, kto wg tekstu wydaje się być inteligentny nie zauważa tego w ogóle … dlatego dałem art. minus. Poczytaj sobie Kolego komentarze - wstecz, to przekonasz się z jakimi gnojami mamy tu do czynienia (tak, tak … łącznie ze mną, bo trudno przejść obok szamba i się nie ubrudzić.)

@podobny: sprawdź czy ci piana z buzi nie cieknie. Możesz się zakrztusić.

Podobny ma rację pisząc o hejcie i że wiele osób przestało tu pisać, ponieważ uznało, że nie warto. A z drugiej strony, w ostatnich czasach mało jest tutaj interesujących tekstów do czytania. To też problem.
Hejt, to problem, który łatwo rozwiązać. Potrzebny jest moderator, który będzie usuwał obraźliwe wpisy i robiące wycieczki personalne. Zostaje dyskusja o artykule i poboczach tematu. Mo ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Hamiltonie, to do ciebie, ale i do Zakrawskiego. Dowcipne teksty, dystans do siebie, ironia z nadęcia, trafne spostrzeżenia, to tak, chamskie przypieprzanie się do kogoś i wytykanie wkoło tego samego, to psuje Eiobę. Czy chcesz Hamiltonie, aby Eioba kwitła? Masz co pisać, możesz się skupiać na treści artykułu i w jego temacie pisać komentarz. Miło byłoby poczytać rozmowy pod tekstem mąd ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: "I śmiech niekiedy może być nauką kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa" jak powiedział klasyk. Problem w tym, że jest kilka osób na eioba odpornych na delikatne aluzje. Uderzenie młotem i seria elektrowstrząsów, to czasem dla nich zbyt mało. Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem klasyka i staram się unikać chamstwa. Nie zawsze mi się to udaje. Chamy mają jakąś niewytłumaczaln ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: z tym moderatorem to chyba niezbyt udany pomysł. Pachnie mi to cenzurą. W każdym razie nie chciałbym pełnić takiej roli, bo zawsze miałbym wątpliwości co do własnej bezstronności.

@Hamilton: Moderacja wypowiedzi. Tak, z pewnością ogranicza to demokrację i jest cenzurą, ale sytuacja jest taka, że ktoś z pałką jest niezbędny. Jeśli nie można nad tym zapanować w inny sposób i zapewnić kultury wypowiedzi. Eioba z tego powodu upada. Niedługo nie będzie tu z kim porozmawiać.

@Janusz Nitkiewicz: poprzedni admin reagował stanowczo, a jednocześnie nie było to przeregulowane. Przede wszystkim nie powinno być tolerancji dla lewych kont. To jest największa patologia dla naszego portalu, bo wypacza jego ideę.. A jest tu z kim rozmawiać. Np z panem Januszem Nitkiewiczem i co najmniej z setką innych. I jest kilku z którymi jest ciężko znaleźć pole do dialogu.

@Hamilton: Głupota nie boli! Jak zwykle piszesz głupoty, największa patologia portalu eioba.pl to hejterzy, szczególnie zaś niepiśmienni hejterzy, którzy seryjnie (hurtowo) odrzucają ciekawe artykuły (przez co te artykuły nie wchodzą do "popularnych" i istnieją w eiobie.pl tylko tydzień), które mogły by przynieś adminowi tysiące odsłon i ciekawe dyskusje (w komentarzach). Jeżeli zaś chodzi o użytk ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  11/01/2019

@Zdzisław Sadowski: Zdzisiu załóż sobie prywatny portal i będziesz mógł dyktować warunki. A tu to wielki Zdziś musi przystosować się do regulaminu, a nie regulamin do wielkiego Zdzisia. I nie wielki Zdziś wczoraj, jutro i dziś decyduje, które arty są ciekawe, a które nie. Załóż sobie EiobaZdzis.pl, Zdzisia Kostke na admina i jestem pewny że nasz zdolny Zdzisiu będzie zdobywał miliardy odsłon co godzinę.

  Hamilton,  11/01/2019

@Zdzisław Sadowski: jak sobie Zdziś założy własny portal dziś to miliony fanów będzie dyskutowało w komentarzach o wielkim Zdzisiu i biło się o jego względy. Przemyśl to. Same korzyści. A teraz Zdzisiu napisz coś jako Zbigniew Kostka albo inna blyskotka i też będze szeroka dyskusja o Zdzisiu..

  Hamilton,  11/01/2019

@Zdzisław Sadowski: "odrzucają ciekawe artykuły (przez co te artykuły nie wchodzą do "popularnych" i istnieją w eiobie.pl tylko tydzień)". Zdzisiu sugerowałeś kiedyś, że masz IQ powyżej 147. Gdybyś miał w granicach 80 to w ciągu tych 2 lat już dawno znalazłbyś odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje, ale nie masz takiego IQ, i stąd twoje problemy. Spróbuj szczęścia w sejmie. Sławę i poparcie ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: Zdzisiu przeglądam te twoje artykuły i ok. 1 % komentarzy dotyczy tego o czym piszesz. Takie wzbudzasz zainteresowanie. Reszta to umizgi Zbysia, że Zdziś wielkim jest, albo peany, gloryfikacje, owacje na stojąco i wazeliniarskie laurki wielkiego Zdzisia na cześć Zdzisia i głosy tych którzy nie chcą ci klaskać.

@Janusz Nitkiewicz: Dla porównania. Mój artykuł: "Niestety głupota boli - w odpowiedzi na
artykuł J Nitkiewicza", uzyskał 2 razy tyle odsłon, co pański (obydwa nie weszły do "popularnych"). O czym to świadczy?, o tym że jednak mój punkt widzenia, bardziej przypadł do gustu użytkownikom eioby.pl, niż pański. I na tym to polega, użytkownicy wolą czytać moje artykuły.

  Hamilton,  22/02/2019

@Zdzisław Sadowski: znam co najmniej 10 sposobów jak otwierać pliki i nabijać w ten sposób odsłony. Więc nie dokazuj z tymi swoimi punktami widzenia. Gdybyś przypadł do gustu czytelnikom nie miałbyś najmniejszego problemu z wejściem do popularnych i nie musiałbyś kombinować z lewymi kontami i kochającą się rodziną. Ja nie mam rodziny na eioba, lewych kont, jestem wypalony i ponad 90 % artów wchodzi w popularesy.

  Hamilton,  22/02/2019

@Zdzisław Sadowski: Zdzisławie ty daj na mszę z wdzięczności, że głupota nie boli, bo inaczej byś wył z bólu zamiast pisać na podupadającym portalu hahahahahahaa - dyplomatołku dziennikarstwa:
http://eiba.pl/5
P.S miało być dyplomowany dziennikarzu, pięciokrotnie najlepszy - błąd techniczny.

  seta1212,  10/01/2019

Janusz to bardzo dobre zakończenie -celne i lapidarne))

Witam ...Hamilton i Serpico wiecznie żywi

@oculus: witaj po latach, co tam fizyka kwantowa, ginekologia jamy ustnej i nowe metody pedicure ustaliły w kwestii chazarów?

  oculus,  13/01/2019

@Hamilton: Cześć....Jakoś zatęskniłem za Wami. Pozwoliłem mojej przyjaciółce zamieszczać tu arty, gdyż nie przyjmują nowych. Bedę sie z nia dzielił moim kontem...co do Chazarów, to trochę zmieniło mi się na ich temat postrzeganie....

  Hamilton,  13/01/2019

@oculus: no to tym bardziej witaj.

  Serpico,  13/01/2019

@oculus:
Cześć :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska