Login lub e-mail Hasło   

Zachodni system bankowy jest rezultatem antysemityzmu

sytuacja światowa polega na tym, że Wschód dzięki licznej i taniej sile roboczej produkuje tanie towary, które Żydzi sprzedają Zachodniej cywilizacji doskonale na tym zarabiając.
Wyświetlenia: 175 Zamieszczono 11/01/2019
Jak już stwierdziłem wcześniej pieniądz jest miarą użyteczności społecznej człowieka i dóbr materialnych. Studia literatury historycznej potwierdzają mój pogląd, że podaż pieniądza zmienia się w czasie w reakcji na potrzeby społeczne. Okres przyrostu ludzkiej populacji związany obfitością żywności zwiększa potrzeby społeczne i w związku z tym pojawia się głód pieniądza a w odpowiedzi na popyt na pieniądz zwiększa się jego podaż. Chińczycy pierwsi wprowadzili pieniądz papierowy zaspokajając popyt rosnącej chińskiej populacji. To ludzie przez swoją użyteczną pracę kreują wartość pieniądza. Emisja pieniądza bez pokrycia w użytecznej pracy wyrażonej wartością wyprodukowanych dóbr rodzi inflację. Globalna spirala inflacyjna jest uruchamiana przez zmienne ceny żywności spowodowane przez regionalne zmiany klimatu ziemskiego. Nacisk społeczny wywołany przez wzrost cen żywności zmusza władze do lokalnej emisji pieniądza nie mającej pokrycia w lokalnie produkowanych dobrach np. zwiększanie cen eksportowanej ropy naftowej lub innych dóbr w celu pokrycia rosnących kosztów importowanej żywności lub innych dóbr pierwszej potrzeby. Lokalna wartość produkcji dóbr powinna być co najmniej zbilansowana z potrzebami społecznymi wyrażonymi lokalnym popytem na pieniądz. Możliwość przewidywania regionalnych zmian klimatu pomoże władzom w planowaniu zwiększania lokalnej aktywności w produkcji dóbr lub w planowaniu przemieszczeń ludności do regionów zasobnych w żywność. Wywołuje to potrzebę powołania światowego rządu dla rozwiązania globalnych problemów społecznych.
Jak do tej pory napotyka to opory Zachodniego i Wschodniego Establishmentu. Zachodnie elity polityczne są pod silnym wpływem żydowskiego lobby finansowego, które de facto kieruje polityką Zachodu. Sytuacja ta uformowała się w ciągu ostatnich 2000 lat w wyniku antysemityzmu, który wymusił na Żydach zajęcie pozycji lichwiarzy w chrześcijańskim świecie. Pożyczanie pieniędzy na procent było zabronione wśród Żydów przez Stary Testament a wśród chrześcijan przez Nowy Testament. Antysemityzm chrześcijan wynikający z ich ideologii kierowanej nieznajomością historii żydowskiej spowodował zepchnięcie Żydów na pozycje pogardzanych lecz niezbędnych kredytodawców dla chrześcijańskiej cywilizacji, która tym samym wykreowała Żydów na liderów zachodniego życia gospodarczego. Obecna sytuacja światowa polega na tym, że Wschód dzięki licznej i taniej sile roboczej produkuje tanie dobra przemysłowe, które Żydzi drogo sprzedają Zachodniej cywilizacji doskonale na tym zarabiając. Światowy konflikt przebiega na styku interesów chińsko-żydowskich bowiem Chińczycy nie potrafią przełamać handlowej hegemonii żydowskiej w świecie zachodnim.
Jednocześnie Żydzi obawiają się chińskiej konkurencji handlowej, która może odebrać im uprzywilejowana pozycję w świecie zachodniego handlu. Taki scenariusz wydarzeń uniemożliwia chińsko-żydowski kompromis co jest widoczne w obecnym konflikcie gospodarczym pomiędzy Chinami i USA- liderem Zachodu kierowanym przez Żydów amerykańskich.
Powstanie światowego rządu i globalne rozwiązywanie ludzkich problemów jest nie możliwe z uwagi na trwający konflikt żydowsko-chiński, który wynika z silnej etyki wewnątrz wspólnotowej obu narodów. Potrzebna jest polska etyka, która zaczyna funkcjonować dopiero w obliczu zewnętrznego zagrożenia, którym jest nadciągający globalny kryzys klimatyczny.
Warszawa, 10 January 2019, 20:40 Bogdan Góralski
Lichwa była nie dozwolona w Starym i Nowym Testamencie a była dozwolona pomiędzy żydami a katolikami . Wobec tego zachodni system bankowy jest zjawiskiem kulturowym wyrosłym głównie na gruncie konfliktu między religiami.
Sources:

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 740
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 678
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 855
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 497
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 932
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142127
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 241953
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112050
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122494
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  11/01/2019

a światowy gigant finansowy, przemysłowy i handlowy POL-CAT nic nie robi by rozwiązać ten problem. Panie inżynierze rozwiązanie jest proste. POL-CAT z ojcem Rydzykiem repolonizuje tych Żydów i Chińczyków i pozamiatane.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska