Login lub e-mail Hasło   

Wojna ideei...

Ludzie obrażeni na rzeczywistość nie mogą jej zmienić zamykając usta Logosowi...
Wyświetlenia: 437 Zamieszczono 18/01/2019
div>
Pisarze biblijni narzucili pewien sposób postrzegania samego siebie, to myślenie , że jest się jednym drobnym pyłkiem piasku pośród wielkości naszego wszechświata , jaki nas otacza. Tym samym umniejszyli rolę przypisaną człowiekowi .
Myśląc o sobie w ten sposób system daje Tobie wrażenie, że nie ma znaczenia co mówisz i co robisz.

Przyznasz, iż jest to dość wygodny sposób myślenia, bo jeśli to, co mówisz nie ma znaczenia, to nie znasz żadnej odpowiedzialności i możesz robić co tylko zechcesz. W Polsce od 27 lat przekaz słowny zakłóca piewca WOŚP - Jerzy Owsiak podkreślając przekaz "Róbta co chceta".

Ceną tego przekazu jest odrobina nihilizmu, ale jeśli temu - nie musisz brać na siebie żadnej odpowiedzialności , to  niewielka cena .
To właśnie jest ukryta motywacja dla nihilizmu. Jednak istnieje również inny sposób patrzenia na samego siebie, określany tym właściwym. Istnieje patrzenie na siebie, jako elementu całości.

Można szybko policzyć, jak potężny masz wpływ.  Znasz 1000 ludzi, w ciągu swojego życia poznasz ich więcej. Lecz na potrzeby dyskusji załóżmy, że jest ich 1000. Każdy z nich zna 1000 ludzi. To będzie znaczyć, że w tej całości milion ludzi jest w odległości jednej osoby od Ciebie, a miliard ludzi jest w odległości dwóch osób od Ciebie.  I znajdujesz się w samym centrum tej sieci, a sieci działają w ten sposób, że informacje rozchodzą się w nich w określony sposób.


Dlatego nie  umniejszaj mocy  jaką posiadasz. Derrida(1) twierdził, że kultura Zachodu jest fallogocentryczna , tak się składa , że faktycznie tak jest.
Zbudowana jest ona na idei Logosu. Logos jest "świętym" elementem kultury zachodniej.

 
Co to oznacza?

Oznacza to, że Twoja zdolność mowy ma "boską naturę". Pozwala ona tworzyć porządek z chaosu. Jak również burzenia patologicznego porządku i zamieniania go w chaos gdy jest taka potrzeba. Nie umniejszajcie zatem mocy Prawdy. Nie ma nic potężniejszego od niej.
Aby móc  prowadzić życie zgodne z Prawdą - musisz przestać obawiać się o tego konsekwencje.
Musisz pomyśleć; "Ok, powiem, to co myślę".
Jaki bym nie był głupi, uprzedzony, czy pełen ignorancji.  Powiem to co myślę, tak dokładnie jak potrafię i przyjmę na siebie tego konsekwencje nie ważne jakie by one nie były.
Powinniśmy tak pomyśleć ( jest w tym element  wiary), idea Logosu brzmi ; Mówienie prawdy jest najskuteczniejszą rzeczą do sprawiania , by świat stawał się lepszy.

Być może będziesz musiał ponieść konsekwencje , ale nie szkodzi. Poniesiesz konsekwencję za każdą rzecz , którą zrobisz. Oraz za wszystkie rzeczy, których nie zrobisz.

Zapamiętaj ; nie da się nie ponosić konsekwencji !

Można jedynie zdecydować, którą tych trucizn wypić. I tyle. Zatem jeśli zamierzasz stanąć za czymś , to stań po stronie prawdy. Ukształtuje Cię to, ponieważ ludzie na to zareagują, będą się sprzeciwiać. Powiedzą Ci wprost; dlaczego jesteś głupcem, uprzedzonym, idiotą i ignorantem. Jeśli ich wysłuchasz to będziesz znacznie mniej głupi następnym razem, gdy coś powiesz.
I jeśli będziesz robił tak przez  5 lat, to staniesz się tak twardy, wygadany, zdolny do komunikacji. I odporny na presję, że ledwo poznasz samego siebie. Staniesz się mocą, z którą trzeba się liczyć.
I nie możesz z tym czekać aż ... Myślisz, że zdobędziesz profesurę wówczas twoja mowa stanie się bezpieczna. Dzieje ludzkie pokazują ,że nie da się zapewnić ludziom dostatecznego bezpieczeństwa, żeby nie bali się mówić.

Zapamiętajmy ; Mówienie nie jest bezpieczne . I nigdy nie będzie.
 
Jednak trzeba przy tym pamiętać, że nie mówienie jest jeszcze bardziej niebezpieczne. Taki jest bilans ryzyka. Chcecie ponieść konsekwencje kim jesteście i wyrażania samego siebie, czy konsekwencje bycia niewolnikiem. Zniewolonym przez samego siebie. To poważne konsekwencje jakie potrafią ciągnąc się dziesięcioleciami. Po dwudziestu latach takiego zachowania będziecie po prostu nędznym robalem. Bez szacunku do samego siebie, bez siły, bez umiejętności wyrażania własnych przekonań.
 
Nie zostanie nic poza żalem , bo wszyscy są przeciwko Tobie. To będzie efekt tego, że nigdy nie odważyłeś postawić na swoim. Nie bój się, powiedz to, co myślisz. Uważnie..Zwracaj uwagę na wypowiadane swoje słowa. Konsekwencje są warte poniesienia. Jeśli tylko uwierzysz nauczycielowi sprzed 2000  lat , że prawda jest kamieniem węgielnym społeczeństwa. Jeśli jesteście w stanie w to uwierzyć , to zacznijcie mówić prawdę i zobaczycie co się stanie. Nic lepszego przydarzyć się  wam nie może. Będą przy tym oczywiście wzloty i upadki, opór, kontrowersje itd. Jednak to nie będzie miało żadnego znaczenia.
Prawda czyni świat... lepszym . Prawda ratuje świat przed piekłem. Tak właśnie jest. Widzieliśmy już dość piekła przez ostatnie 100 lat, ale niczego się na  tym nie nauczyliśmy.

Obudźmy się dla samych siebie. Mów prawdę i nią żyj - takie przesłanie daje nam Nowy Testament. Na początek przynajmniej nie kłam. To już jest coś, co da Tobie moc  odnalezienia samego siebie …

Przypisy;

1. Jacques Derrida
(1930–2004), francuski filozof, twórca pojęcia i metody dekonstrukcji filozoficznej, autor wielu fundamentalnych dla współczesnej filozofii prac, takich jak: O gramatologii, Pismo i różnica, Głos i fenomen czy Glas.
Jego metoda polegała na wnikliwym czytaniu klasycznych tekstów filozoficznych, w których doszukiwał się momentów pęknięć, nieciągłości, elementów wypartych i poddanych wykluczeniu. Badaniom tym towarzyszył zawsze silny impuls etyczny, który kazał Derridzie przeciwstawiać się wszelkim zamkniętym, skończonym formacjom intelektualnym.
 
 

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1622
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1440
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1052
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 997
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 882
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 914
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 964
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 801
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 594
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 935
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 793
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Jaki bym nie był głupi, uprzedzony, czy pełen ignorancji. Powiem to co myślę, tak dokładnie jak potrafię i przyjmę na siebie tego konsekwencje nie ważne jakie by one nie były." - to stwierdzenie doskonale wpisuje się w Owsiakowe "Róbta co chceta"! - czyli w wolnej interpretacji: "nie blokujta się, tylko walta prosto z mostu, co wam na myśl przyjdzie".

  Remter,  19/01/2019

@podobny:Jest pewna różnica . Owsiak za te słowa nie bierze odpowiedzialności bo i po co ? On używa ich z pełną świadomością i znaczy za sobą coraz większy chaos, który jedynie prawda może uporządkować.

"Mów prawdę i nią żyj - takie przesłanie daje nam Nowy Testament. Na początek przynajmniej nie kłam. To już jest coś, co da Tobie moc odnalezienia samego siebie …"

Fizjologicznie jest to uzasadnione, bo blokowanie w sobie myśli, to tak jak zatrzymywanie przez dłuzszy czas powietrza - w efekcie prowadzi to do zatrucia własnego organizmu.

Współczesna psychologia i kultura komunikacji

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18/01/2019

@podobny: Uważam, że nie masz racji.
Heiterami nie wyraża siebie, tego co jego boli tylko za pieniądze lub ze złośliwości atakuje innych. A więc on nie jest asertywny.
.
Driga sprawa to taka, że wyładowanie nie prowadzi do uzdrowienia. Do uzdrowienia prowadzi zrozumienie SWOJEJ sytuacji i uleczenie jej.
Przykład Ty ...
Pisałeś do jednej kobiety, że jej wyliżesz c ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
No way kurwi synu, ewentualnie dostanę blok za kulturę , nie setki razy, poza tym ona mnie wyzywała pierwsza i to z córką i byłym gachem, a teraz jej już tu nigdy nie będzie, a do momentu jak będę nie pozwolę ci kłamać, ty do niczego nie nadający się ślepawy ( podobno) worku sadła.I pomarz o tym że będziesz w ten sposób postępował a ja nie zareaguje.

Nie będziesz sobie mn

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Przysięgam na kurwa tego twojego Boga jeszcze takie dwa zajebane komentarze, a zrobię dokładnie WSZYSTKO żeby tobie i Krzywemu, oraz reszcie tej bandy, ktoś w końcu zaczął się przyglądać. Dokładnie WSZYSTKO.
Jeszcze dwa takie , a przysięgam że zrobię dokładnie WSZYSTKO, żeby w końcu cię skończyć, PRAWNIE panie cwany,

ędę siedział, dzwonił, rozmawiał, dzwonił siedzi

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
100 ki razy ... 100 ki razy to ona podnosiła swoją wartość tym że ma kolejnego faceta, pewnie już z setka się zebrała hahaha ..pisz tak dalej, to sobie poczyta takie rzeczy, nie pomyślała że już konta nie założy.
Wybuchy to mam jak zaczynasz kłamać i kombinować i w końcu zrobię sobie z ciebie kolejny cel życiowy i jeszcze podziękowania dostanę.

@Koriolan:
Gwiazdunia wciągała koksik, żarła ekstazki, piła w zasadzie non stop, a teraz kwiczy i rzyga, to też przeczyta dzięki tobie. I bardzo dobrze,niech RZYGA.
A ja nie będę wiecznie rzygał tobą i twoimi kłamstwami, zrozumiałeś ? Nie będę i JUŻ.

  Remter,  19/01/2019

@podobny: Jest to wynik życia niewolniczych norm "wypada bądź nie wypada" . I znów postępowaniem krytycznym nie pozwalamy umrzeć emocjom . Wiele razy pisałam o Życiu , które przejawia się spokojem. Reakcja na akcję nie wymaga rozpoczynania wojen słownych. "Zło dobrem zwyciężaj". Dobrem jest dobra znajomość prawa życia , które jest w stanie chaos uporządkować. Ten chaos jest w nas samych ...

  Remter,  19/01/2019

@podobny: W powiązaniu z art. http://eiba.pl/5 ujrzysz poniesioną konsekwencję wyrażania prawdy w odniesieniu do własnych spostrzeżeń. Dzisiaj ponad 100 prokuratorów powołano przeciwko słowom prawdy subiektywnej. Sokrates wolał zachować w sobie prawdę i nią żyć. Jest przykładem ,iż Ci którzy walczą o wolność słowa, walczą o zachowanie kłamstwa.

  podobny,  19/01/2019

@Remter: Otóż to: Twoje wskazania na dobro i ż o przebiegają sinusoidalnie. Potrzebujesz wskazania zła, żeby odnosząc się do niego powiedzieć o dobrym i potrzebujesz dobra ( w swoim i tylko swoim rozumieniu) żeby odnieść się do zła. ponieważ wszystko to toczy się w czasie, potwierdzasz jedynie cykliczność ludzkich potwierdzeń i zaprzeczeń.

Ponieważ moje pytanie jest proste: minęło tyle lat

...  wyświetl więcej

  podobny,  19/01/2019

@podobny: zło (pominąłem słowo) pewnie efekt whisky ...

@podobny: Lub palce i percepcja nie nadążają za myślami ? ... ;)

  Remter,  19/01/2019

@podobny: Nie jestem masochistką by potrzebować do życia krzywd czynionych przez innych...

@Remter: "Ci którzy walczą o wolność słowa, walczą o zachowanie kłamstwa".
Hahaha - a ci smutni od cenzury walczyli o prawdę. A o co Tereniu ty walczysz? Aby ci prokuratorzy od Ziobry walczyli o prawdę? Tam gdzie politycy wyznaczają ścieżki prawdy tam możesz długo posiedzieć zanim się wytłumaczysz, że nie jesteś ciężarną niedźwiedzicą.

  Remter,  20/01/2019

@Hamilton: Czy do wypowiadania prawdy subiektywnej zadając jedynie pytania potrzebna jest Tobie wolność ?
Przysłów 26,6 "Kto wkłada sprawy w rękę głupiego, jest jak ktoś odcinający sobie stopy , jak ktoś pijący przemoc."
Gdybym walczyła o wolność słowa , które notabene jest wolne, to byłabym niewolnikiem zniewolonego człowieka. Skutki walczenia o wolne słowo do wypowiadania Logosu ma ...  wyświetl więcej

"Musisz pomyśleć; "Ok, powiem, to co myślę"."
.
Hi hi hi ...
To jest podobne do tego co mówi Owsiak - "Róbta co chceta".
I jeszcze dodajesz ...
"Aby móc prowadzić życie zgodne z Prawdą - musisz przestać obawiać się o tego konsekwencje."
.
IDEALNIE to samo co Owsiak :-)))

.

  Remter,  20/01/2019

@Koriolan: Czy Owsiak pozwala Tobie przemyśleć własne pozdrowienie ?

  Koriolan,  20/01/2019

@Remter: x...
Tak ...
Mogę robić co chcę.
Natomiast "Róbta co chceta" jest hasłem który niesie fajne przesłanie. Owszem, dla każdego inne ale dla mnie ważne. Zastanowiłem się kiedyś nad swoim życiem i ogólnie życiem pod kątem tego hasła. Doszedłem do podobnego wniosku jak Ty w artykule. Przy czym trochę inaczej widzę odpowiedzialność. W Twoim artykule czytając o odpowiedzialności poczułem lęk a dla mnie odpowiedzialność jest radością :-)))

@Remter: nie pozwala. Wszystkim knebluje usta czerwonym serduszkiem, a ludzie się go boją i dlatego wrzucają ostatni wdowi grosz na WOŚP. Za 'róbta co chceta' i 'marszałku kochany' powinno się ich opluwać, a za 'zamknijcie zdradzieckie mordy' przyznawać tytuł Człowieka Roku. A jeszcze lepiej "Człowieka Mroku i Amoku".

"jeśli będziesz robił tak przez 5 lat, to staniesz się tak twardy, wygadany, zdolny do komunikacji. I odporny na presję, że ledwo poznasz samego siebie. Staniesz się mocą, z którą trzeba się liczyć."
.
Bardzo mądry fragment. Bardzo ...
Ja jestem tego przykładem :-)))
Kiedyś przejmowałem się jak mówią o mnie inni np serpico, Henear, Dyl itd.
Teraz mam to głęboko ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Dyl tez pisze do ciebie dużo, rok czasu go już tu nie ma, Henear w zasadzie nic do ciebie nie pisze, odpowiada tylko na część.To proste, ciebie interesują tylko ci co cię akceptują, a najlepiej jak się nad tobą rozczulą i pogłaszczą po tej zdeformowanej czaszce i poklepią po spasionym bębnie.
A po mnie nie spływają twoje kłamstwa, kombinatorstwo takich jak ty i pisz a doro ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Kiedyś to mi było szkoda Vivi, normalny dom, normalne życie, nie jakaś ciąża w wieku 16 lat, jak mówiła "ty nie masz problemów" to było mi głupio że ich nie mam. Jaki powinienem był być? Powinienem mieć W DUPIE i nawet nie słuchać , o czyichś problemach.Jak jej były (następny), facet obijał japę, też reagowałem empatią, zapomniała tylko powiedzieć że do niego wróciła. Od kurew, t ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Pieprzysz jak zwykle to samo, skąd możesz mendo wiedzieć co ja piszę, skoro tego nie czytasz i tak mędzisz łysy zapuszczony menelu z braku zajebanego zajęcia.

@Serpico: cóż ...
Zrobiłem Ci łaskę i przeczytałem Twój ostatni komentarz :-)))
Żart ...
Jak zawsze nic ciekawego ...
Wyzwiska, wyzwiska, wyzwiska ...
Masz cały umysł wyzwisk ...
Cóż może być w tym ciekawego ???

@Koriolan:
Żeby dobić do tego ile wyzywaliście z Wróblem, musiałbym tu spędzić miesiąc 24/24.Dalej nie rozumiesz co mnie drażni ? Mnie drażni wszystko dokładnie związane z tobą, będziesz dalej tak postępował, to poszukam drogi prawnej.
Jesteś patologią społeczną i nie powinni pozwalać ci żyć w sposób w jaki "żyjesz" a ty sam, nie powinieneś się wychylać w sposób jaki to robisz.

Laski ci nie pozwolę zrobić bo mi penisa wybrudzisz.

@Serpico:
Co ty sobie wyobrażasz padlino ? Że jak wypełnisz się frazesami o Jezusie i Bogu, to każdy "kupi" to ? Jakoś nie zauważyłem żebyś odpowiedział na pytanie za co dokładnie chcesz życie wieczne.Za twoje postępowanie ? Czy za imaginacje ?

BARDZO DOBRY ARTYKUŁ ...
Dotyka najgłębszych miejsc człowieka ... Sensu i celu życia.
Trochę inaczej widzę pewne rzeczy ale artykuł wart ...
.
PRZECZYTANIA I ZROZUMIENIA !!!
.

P

Widzę życie inaczej.
Podstawa mojego widzenia są ludzie oświeceni, biblia, Drogą Serca i inne ...
Ja widzę to tak, że Bóg jest wszystkim, ja jestem jego dzieckiem.
.
TO JEST PRAWDA
.
Świat jest iluzją, której moja moc dana przez Boga nadaje rzeczywistość. Stąd świat jest rzeczywistą iluzją.
Cel i sens życia człowieka jest ZROZUMIENIE tej prostej pr ...  wyświetl więcej

W/g mnie słabo też jest wytłumaczona odpowiedzialność za świat.
Może prościej będzie zrozumieć gdy uświadomimy sobie, że człowiek może robić tylko DWIE rzeczy :
- wyrażać się
- słuchać wyrażania się innych
.
Nasz ludzki świat jest zbudowany z wyrażeń.
A więc jeśli cokolwiek wyrażamy to ZMIENIAMY świat.
.
Autorka proponuje wyrażania tylko prawdy - Świetny pomysł :-)))

@Koriolan: Problem tylko w tym co to znaczy prawda? W sensie biblijnym prawda jest świetna, ale w sensie ateistycznym równie z "fantastyczna" - która prawdę wolisz? Aha … prawdę która wyraża Twoje poglądy!:

egoistyczne
snobistyczne
zapatrzone w siebie
i tylko w siebie
egocentryczne
tak, że jest ci z nią dobrze
hedonistycznie
papu i papu …

...  wyświetl więcej

@podobny: Prawda Tworzy to co oglądamy i badamy ... ;)

@podobny:
"Pisałeś do jednej kobiety, że jej wyliżesz cipkę.
Powinno Cię to uzdrowić ale nic Ci to nie dało bo za tydzień pisałeś drugiej, że jej wyliżesz cipkę.
Reasumując
Pisanie, że wyliżesz której cipkę nic a nic Cię nie uzdrawiało"

Nie było odzewu ? Może się bały że wypalisz im narządy rodne wyziewem z ryja ?

Mogę się poświęcić dla dobra ogółu i poz

...  wyświetl więcej

  Remter,  20/01/2019

@Koriolan: Za mój świat odpowiadam , natomiast za inne światy winni odpowiadać ich właściciele. Masz jedynie prawo zmieniać własny świat.

@pokrzywiony: " Prawda Tworzy to co oglądamy i badamy". No to poogladaj prawdę.
https://www.youtube.com/watch?(...)Z8YxJRA
Jesteś bezmyślny jak muł z zapaleniem opon mózgowych.

@podobny: x...
Nik nie zwycięży ...
Masz rację w sprawie prawdy.
Natomiast niekłamane jest technicznie proste.
Masz w sobie czujnik prawdy i WIESZ co jest prawdą choćby i prywatną, Twoją. Czujesz napięcie gdy kłamiesz.
Remter proponuję byś nigdy nie poddawał się i nie kłamał nawet by ratować życie.
Ale na początek byśmy nie kłamali bezmyślnie :-)))

@pokrzywiony: jak dla mnie PRAWDA jest jedną rzeczą ...
.
Jam jest
.
Reszta to iluzja.

@Koriolan:"Reszta to iluzja." ... reszta to wszystko co uznasz za prawdę, choć to akurat może być gówno prawda. :)
Czy żelaznym mieczem da się pokonać światło ?

@Remter: Dokładnie ..., tylko co zrobić z przestrzenią i znajdującą się w niej energią, którą pomiędzy sobą dzielimy ? :)

@Remter: x...
Odpowiedzialność zależy od świadomości.
Ktoś kto jest związany mocno ze światem materialnym odpowiada tylko za materię którą posiada.
Można powiedzieć - jest cokolwiek w stanie odpowiadać TYLKO za materię, którą posiada.
Przykład to serpico ...
Ci którzy widzą, że każdy tworzy swój własny świat są w stanie cokolwiek odpowiadać tylko za swój świat. ...  wyświetl więcej

@Koriolan: 'Jam jest uduchowiony i mogę pisać o sobie z wyższością'. - niskopienny Górol Janek. Wasza Wysokość znów walnęła głową w posąg Buddy. Ile szwów założyli ? Hahahaha - Przykład to Jezus, Budda, krzywy Maniek i Koriolanek.. ...

@pokrzywiony: ano właśnie ...
Jedynie Bóg określa, tworzy prawdę.
Ja nie mogę ...
Moglibyśmy pogadać kim ja jestem ...
Ale to trochę za wcześnie ... Na razie zostańmy przy tym, że ja jestem dzieckiem Boga i mogę stworzyć tylko iluzję.
Np iluzją jest miasto lub państwo lub dzień :-)))

@Koriolan: "Jedynie Bóg określa, tworzy prawdę. " ..., a my ją jedynie poznajemy i odkrywamy, badając często w niewłaściwy i nieodpowiednimi narzędziami budując w ten sposób w swoich umysłach iluzje prawdy. Przykładowo taka stała Planca została ustalona na podstawie teoretycznych założeń o orbitach elektronowych, pomimo że nie posiadamy zdolności empirycznych by zobaczyć elektron a tym bardziej te ...  wyświetl więcej

@Hamilton: masz wesołe myśli ...
To dobrze :-))))

@pokrzywiony: o to właśnie chodzi ...
Można mieć tylko odwagę i powiedzieć ... WSZYSTKO JEST ILUZJĄ.
To co odkrywamy.

@Koriolan: byliście z Mańkiem w Płaskiej przez tydzień i nie zdążyłeś mu się przedstawić, że jesteś dzieckiem Boga. Nie wiedziałem, że Bóg był oficerem Ludowego Wojska Polskiego. I Maniuś się nie bał? Pewnie wziął cię za ormowca na urlopie i czuł się bezpiecznie.

@Koriolan: Odkrywamy porozrzucane w czasoprzestrzeni strzępy prawdy, a pustą przestrzeń wypełniamy iluzją czy też swoimi wyobrażeniami prawdy. Robimy tak od narodzin pierwszej myśli jaka się pojawiła w ludzkim mózgu.

@pokrzywiony: "tylko co zrobić z przestrzenią i znajdującą się w niej energią, którą pomiędzy sobą dzielimy ? :)"
.
W sumie już odpowiedziałem Remter.
Świadomi całości (przestrzeni, energii) biorą odpowiedzialność za ... CAŁOŚĆ.
.
Pamiętasz, że kiedyś gadaliśmy o przekazywaniu serpico prawdziwej Miłości i nazwanie serpico bratem.
TO JEST właśnie odpowiedzialność za całość stworzenia :-)))

@Hamilton: nie bał się ...
Strach, lęk jest właściwy dla ludzi przywiązanych do materii.
Ciebie, serpico i innych ...
Inni ludzie nie boją się :-)))

@Koriolan: On tej Miłości nie jest w stanie przyjąć, bo utożsamił się z EGO które sobie zbudował i to tylko on może się uwolnić od swojego EGO, nikt za niego tego nie zrobi.
Tak działa wolna wola, że jak ktoś ugrzęźnie w własnych przekonaniach to będzie siedział w tej klatce przez eony czasu, pomimo tego że wokół siebie będzie widział że pewne bariery zostały już dawno przekroczone przez ot ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: a co powiesz na prawdę iluzji? Warto by się też pochylić nad tym zagadnieniem. Podherecja zdarzeń iluzji stosowanej jest wszak fundamentem stosowania iluzji w aspekcie horyzontów umysłowych których szerokość w przypadkach skrajnych nie wykracza poza normy anatomiczne wyznaczane szparą międzypośladkową. Patrz Hawking "Czasy nieznane w znanych aspektach eonów i neonów" - wydanie siódme. Chyba się tym razem ze mną wreszcie zgodzisz nie czytając mniem.

@pokrzywiony: nie ...
My UMAWIAMY się na iluzję.
Np umawiamy się, że od Odry do Bugu to będzie państwo Polskie.
Umawiamy się, że jądro i krążące wokół elektrony nazwiemy atomem.
Itd.
.
W/g mnie PRAWDA jest JEDNĄ rzeczą a my krążymy po eskape roomie i nie potrafimy wyjść mimo, że kilku facetów pokazało nam drogę.

@pokrzywiony: pierwsza myśl pojawi się w twoim mózgu najwcześniej w przyszłym stuleciu.

@Koriolan: Albo jaką miarą ustalić wielkość człowieka, bo lubimy się porównywać i ze sobą rywalizować ?
Demokracja na zbieżności upodobań się opiera, tylko co jeśli upodobania prowadzą w kierunku cierpienia ?

@Koriolan: nie wiem czy wiesz, ale nawet Europa jest iluzją wymyśloną przez NASA by nas zniewolić. Jeśli myślisz, że żyjesz w Polsce i umiesz posługiwać się językiem polskim to tylko dowód jak głęboko zostałeś zmanipulowany. Maniek już to odkrył, bo był w kopalni odkrywkowej gdzie się ukrywał z pokrywką na deklu, by go nie rozpoznano, że donosił. Na eiobowian i swą ciążę urojoną cierpiąc za miliony Polaków i Polek.

@pokrzywiony: dobrze mówisz ale jedynie w przybliżeniu.
Serpico żyje a więc płynie przez niego Miłość Boga, co oznacza, że jego rurka .. NIE JEST kompletnie zatkana.
.
Po drugie to MOJA odpowiedzialność za niego ... Ale NIE odwrotnie. On nie jest w stanie wsiąść odpowiedzialności sam za siebie. A co dopiero mówić by wziął odpowiedzialność za świat :-)))

@Koriolan: To jak zamykamy go w psychiatryku, bo po co mamy się stresować odpowiedzialnością za niego ? :)))))))))
Zauważ chwile w których, sam sobie tworzysz węzły w swoim umyśle.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka(...)-umyslu
W tej książeczce jest opisanych wiele różnych historii, a właściwie wskazywanie pewnych uwikłań z perspektywy wielu pozornie różniących się od siebie historii.

@pokrzywiony: człowiek też jest ... Iluzją.
Więc nie ma miary.
Oczywiście każdy może sobie nadać wartość i miarę na człowieka jaką chce.
Zwróć uwagę na teorię "efekt motyla" - motyl machnięciem skrzydeł powoduje .... Trzęsienie ziemi :-)))
Ta teorią to też iluzją :-)))

@pokrzywiony: tak ...
Z Drogi serca - prawo karne wymyślono by karzący nie czuł się ODPOWIEDZIALNY za karanego.
By sędzia nie czuł winy, że zabija człowieka ...
Pytanie ... Dlaczego zniesiono karę śmierci ?

@Koriolan: motyl machnięciem skrzydełka powoduje, że Maniek się zapada pod ciężarem swojego intelektu. A błysk taki jakby przeleciał foton wielkości wszechświata i motolotnia z przyczepką.

@Hamilton: nie wiem czy wiesz ...
Ale atomy z Twojego kapelusza wymieniają się z atomami Twojej głowy ..
Pomyślałeś kiedyś o tym ?

@Koriolan: Tak działają korporacje, tworząc mechanizmy rozmywające odpowiedzialność za decyzje ich zarządów.
W biurokracji przed odpowiedzialnością za podejmowane decyzje broni się, taką argumentacją:
" Jak urzędnik będzie bał się odpowiedzialności to nie będzie podejmował żadnych decyzji."
Tylko co jest bardziej szkodliwe, brak decyzji czy podejmowanie nieodpowiedzialnych dec ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Nie może pomyśleć, bo wszy jakie nosi pod tym kapeluszem twierdzą co innego więc on nie myśli tylko robi to co mu wszy pod kapeluszem dyktują. :)))))))

@pokrzywiony: ależ to przecież proste drogi kolego. Tą przestrzenią i znajdującą się w niej energią można z powodzeniem solić kartofle albo buraki. Można też użyć jako paliwa do rakiet łopata - ziemia - powietrze. Musisz się pochylić nad tym zagadnieniem.

@pokrzywiony: z urzędnikami masz rację ...
To samo z żołnierzami.
Tu też odpowiedzialność jest rozmywana.
Żołnierz zabija kogoś ... Ale on nie odpowiada bo dostał rozkaz. Generał broni ojczyzny a prezydent za kilka lat już jest na emeryturze. Nikt za nic nie odpowiada ...
.
Dlatego Remter w artykule zwróciła uwagę na odpowiedzialność :-)))

@pokrzywiony: nie wszyscy tylko .... BAKTERIE ..
.
Ich jest dużo więcej niż Hamiltona :-)))

@pokrzywiony: ta książka jest być może i dobra

Ale ja idę drogą chrześcijańską.

@Koriolan: Całkiem możliwe, przecież im więcej dyktujących tym większa demokracja i bardziej rozmyta odpowiedzialność.

@Koriolan: Obie te drogi prowadzą do czystości umysłu, są jedynie opisywane z różnych perspektyw. Choć w tej książce nie wspomina się o religii i tak właściwie to pewien początek dostrzegania, gdzie co się zaczyna. Jak w głowie powstanie już huragan myśli i emocji, to spróbuj to wyłączyć tak jak światło w pokoju ?

@pokrzywiony: twój umysł jest już tak wyczyszczony, wyglancowany i wypolerowany, że ani mucha ani żaden foton nie odważy się usiąść przy Paczkach i kawie.

  Koriolan,  20/01/2019

@pokrzywiony: wiem, że różne drogi prowadzą na jeden szczyt.
Moja jest po prostu inna niż ateistyczną :-)))
Wiedzie w tą samą stronę :-)))

  Koriolan,  20/01/2019

@Hamilton: a zauważyłeś kiedyś, że prawie NIC nie piszesz o dwóch emocjach i myślach ...
A prawie WSZYSTKO o innych ?
.
Czy wiesz DLACZEGO tak robisz ?

@Koriolan: intuicja mi podpowiadała, że nie osiągnę waszego poziomu, ale głupszego bełkotu już naprawdę nie potrafię stworzyć. Wygraliście. Nie możecie powiedzieć, że nie próbowałem.

@Koriolan: Pewnie dlatego że pozbył się swojej zdolności odczuwania i stał się kosiarką ?
Pewnie też kiedyś miał problemy z radzeniem sobie z emocjami i uczuciami, więc postanowił się ich pozbyć.
Jedni siedzą w smrodzie i nie radzą sobie z odczuwanym zapachem, więc postanawiają się pozbyć receptorów zapachowych jakie mają w nosie, a potem się dziwią że życie dla nich straciło smak, bez względu na to w jakich okolicznościach się znajdują.

@pokrzywiony: bardzo ładnie to ująłeś. To powinien być wstęp do twojej autobiografii. "Przeraźliwy bełkot krzywego Mańka". Z 10 tomów już uzbierasz. Tom I "Maniek komentator z plastikowym mógiem".

@Koriolan:
Zostawiłeś żonę i dziecko żeby żyć na lajcie, nie pracować, szukać "miłości" na randkach w necie, ze strachu, co sam napisałeś.
Maniek ? Czy ja wiem .. bał się o swoje stawy przy podciąganiu na drążku, ty się na drążku nie podciągniesz, a tak fakt .. to chyba materia już.

@Koriolan:
Nie wiesz może czemu non stop piszesz coś o mnie ? Czemu pisałeś o mnie artykuł, jeszcze na dodatek z kłamstwami ? Czemu do życia potrzebowałeś zestawu guru którzy mają ci powiedzieć jak ty masz żyć ?
Strach ? A o co ty się masz bać ? Straciłeś już wszystko, nie masz o co się bać.

@Koriolan:
"On nie jest w stanie wsiąść odpowiedzialności sam za siebie. A co dopiero mówić by wziął odpowiedzialność za świat :-))) "
Chyba emocje mi dojrzały do braku reagowania emocjonalnie na takie coś, powoli już tylko śmieszy że akurat ty piszesz o braniu odpowiedzialności za siebie i za własne działania.

  Koriolan,  20/01/2019

@pokrzywiony: ogólnie masz rację ...
Choć w szczegółach widzę to trochę inaczej.
Kiedyś ham-iltona nawalał TYLKO na świstaka. Zapytałem go dlaczego to robi, odpowiedział, że mu to sprawia przyjemność.
Potem zobaczył Dyla, który nie ograniczał się do jednej osoby.
Więc ham-ilton zaczął nawalać na wszystkich.
Potwierdziła to Vivi :-)))
.
Ale ogólnie m ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  20/01/2019

@Hamilton: nie mówię o tym CO MÓWISZ ...
Zapytałem O KIM mówisz ...
.
Ogólnie to myślę, że wiesz iż jesteś słaby i by odwrócić uwagę od SIEBIE ...
piszesz o kimś innym :-)))

@Koriolan:
Aha i będąc w twoim wieku też był martwy pracując i utrzymując rodzinę, Ta sama Vivi której jedynym argumentem przez lata było "Ja mam faceta a ty nie ! " ? A faceci się zmieniali, aaaa tak fakt, życie to zmiana hahaahhaha .....

Nie no nie gadaj Vivi transparentna się zrobiła, teraz nie pracuje, bo pani z Biedronki pracuje i nie ma na leki, kiedyś to zwyczajnie nie pracow

...  wyświetl więcej

@Koriolan: Hahahaha - Hamilton na wszystkich 'nawala' i ma plusy a wy jak możecie tak się podlizujecie, włazicie dupkom w dupcię bez wazelinki i .... czerwono. Dwóch tytanów myśli z silnymi zasadami moralnymi, scalonych z Bogiem Ojcem na wsze czasy jak NRD z ZSRR. Napisz jak wykończyłem Vivi, Kostka z von Sadem ci pomogą i też się poryczą jak bobry z rozpaczy za Vivi, a Vivi potwierdzi stęskniona ...  wyświetl więcej

@Koriolan: piszesz, że jesteś synem Boga. Jak cię tata Bóg zobaczył w jamie pitnej to otworzył fabrykę prezerwatyw i zaprzestał tego boskiego rozmnażania.

@Koriolan:
Świstak ... stary PRL-owski taksiarz, któremu odbiło w drugą stronę, mało kto po nim nie jeździł bo był upierdliwy z pisaniem wszędzie dokładnie o Bogu jak wy, z tym że to katolik.

@Koriolan:
cytuję Koriolan :
"Nie przeszkadza mi to. Opinia innych to tylko ... Ich opinia. Nie mam zamiaru dostosowywać się do społeczeństwa. To czyste niewolnictwo.
"Powszechnie przyjętych" to właśnie oznacza przyjęty przez większość ludzi. Chcesz być średniakiem dostosuj się. Chcesz być sobą dostosuj się do swoich wartości.
. "
...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Pod wrażeniem jestem, przeczytałeś ją ? 221 stron, gruba, dobrze że nie wywołało to uzależnienia od czytania książek.
Przepraszam że miałem cię za tłuka który nie przeczytał w życiu książki, jest jedna.

cytuję Koriolan

" nie bał się ...
Strach, lęk jest właściwy dla ludzi przywiązanych do materii.
Ciebie, serpico i innych ...
Inni ludzie nie boją się :-))) "

cytuję Koriolan:
"Miasteczko pod Częstochową około 2009 rok.
Ja mam blisko pięćdziesiątkę.

Depresja spowodowana utratą dużej części wzroku ogromnieje. Starsze dzieci są dorosłe ale to

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska