Login lub e-mail Hasło   

Cisza

Martwienie się to modlenie się o coś, czego nie chcemy. Przestańmy się zatem martwić.
Wyświetlenia: 928 Zamieszczono 26/01/2019

 

Sposób w jaki myślimy, niekoniecznie jest dla nas  korzystny.  Negatywne myśli, generując problemy, tworzą rzeczywistość, z którą musimy się zmagać. Powinniśmy zatem stać się świadomi swoich myśli. Każdy lęk, krytyka to zestaw myśli negatywnych. Tracimy więc energię i kreujemy kłopoty  w  przyszłości. To na czym się skoncentrujemy zostanie zamanifestowane przez nasz umysł jako rzeczywistość.

Myśli zawsze próbują się realizować. Warto nauczyć się kontrolować własny umysł i nie pozwalać mu na działania "samobójcze". Jak  uzyskać kontrolę nad umysłem?

Warto utozsamić się z Najwyższa swoją Istotnością. 


Martwienie się to modlenie się o coś, czego nie chcemy. Przestańmy się zatem martwić.

Kiedy tylko zerwiemy z rutyną, zauważamy, jak mało wolności, również wewnętrznej, mamy w codziennym życiu i jak to, co zazwyczaj robimy i myślimy, jest często owocem zwykłego automatyzmu. Przyjmujemy za pewnik dowody rozumowe, pojęcia naukowe, wymagania naszego ciała i logiki, i tym samym zamykamy sobie możliwość spojrzenia na świat i nas samych w inny niż zwykle sposób.

Ile myśli i przekonań, ile „wiedzy" zgromadziliśmy przez całe życie! Czy nie byłoby pięknie stać się znów białą kartą, na której można by zapisać coś całkiem nowego?

Jak to uczynić? Jak opróżnić umysł ze zbędnych, negatywnych myśli?

Bardzo pomocna jest w tym noc. Wszystkie przedmioty, które w świetle dnia pobudzają nasze zmysły, nocą wycofują się, znikają w ciemnościach   Jest  się wtedy jedynym obserwatorem i jedynym obserwowanym.

W środku nocy można wpatrywać się w płomyczek. Próbowałem robić to. Zimą  zmuszałem się do wstawania. Zapalałem świeczkę i owinięty grubym kocem, w wełnianej czapce naciągniętej na uszy, siadałem na podłodze przed tym małym, pomarańczowym płomykiem o błękitnej duszy. Zamykałem oczy i obserwowałem z obojętnością myśli, wspomnienia, obrazy, pozostałości snów, czasem jedno albo dwa słowa, wynurzające się w głowie.  Śledziłem je, nie identyfikując się z nimi, jakby nie miały ze mną nic wspólnego: ja nie byłem tymi myślami.

W hoteliku, w Płaskiej, było coś jeszcze, co z upływem czasu stawało się dla mnie coraz ważniejsze: nocna cisza od którego już odwykliśmy. Cisza stała się tłem wszystkich przeżyć. Cisze były różne, każda z nich miała swoje właściwości.  Ta Cisza  była dźwiękiem - wewnętrznym dźwiękiem - dudnieniem. 

Zdawałem sobie sprawę, że moje uszy absolutnie nic nie słyszą.  Ale owo dudnienie wewnątrz mojej głowy skąd pochodziło? Był to Głos Boga? Muzyka sfer?

My, współcześni, unikamy ciszy, niemal się jej boimy, może dlatego, że identyfikujemy ją ze śmiercią. Utraciliśmy nawyk pozostawania w ciszy, w samotności. Jeśli mamy jakiś problem, czujemy, że ogarnia nas strach, wolimy pobiec i oszołomić się jakimś hałasem, wmieszać się w tłum, zamiast odsunąć się na bok i zastanowić w ciszy. To może być błędem. Cisza jest pierwotnym doświadczeniem człowieka. Bez ciszy nie ma słowa. Nie ma muzyki. Tylko w ciszy można osiągnąć zgodność z samym sobą, odnaleźć związek między  ciałem a umysłem... między umysłem a Kosmiczną Świadomością.

 

Nie znajdujemy się tutaj, żeby zadowalać innych ludzi lub żeby żyć tak, jak oni sobie tego życzą. Możemy jedynie żyć tak, jak nam to odpowiada i kroczyć własna drogą. Przybyliśmy tu, żeby nasze życie było spełnione i żebyśmy wyrażali miłość na najgłębszym poziomie. Znajdujemy się tutaj, żeby się uczyć i rozwijać i żeby otrzymywać i dawać współczucie i zrozumienie.
Wraz ze zrozumieniem przychodzi przebaczenie, a wraz z przebaczeniem miłość. Gdy dotrzemy do punktu, w którym będziemy mogli przebaczyć wszystkim, którzy nas zranili. znajdziemy się na prostej drodze do tego, by cieszyć się harmonijnymi stosunkami z wszystkimi ludźmi, z którymi stykamy się w życiu.

 

Miło sobie posiedzieć w lesie i popatrzyć w złote promienie słońca i pomyśleć spokojnie o:

Słońce to przejawienie potężnej Istoty - wraz z ciepłem i światłem przesyłającej nam uzdrawiające wibracje uczuć i myśli. Miasto to cichy zabójca - naszła mnie myśl. Zgadzam się - miasta "toną" w negatywnych wibracjach kiepskich myśli i uczuć stłoczonych mieszkańców. 

 Nasze ciało, nasze uczucia, nasze myśli to nic innego jak różnego rodzaju wibracje. Wibracje otoczenia, w którym żyjemy, w oczywisty sposób mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Miłość, radość, akceptacja  - uzdrawiają a nienawiść, zazdrość, krytycyzm, nietolerancja prowadzą do poczucia winy i samo - ukarania i  powodują różnorakie choroby (fizyczne, psychiczne) Wygląda na to, że za chorobę zwaną rakiem odpowiadają własne negatywne uczucia i własne negatywne myśli - głównie nienawiść, zazdrość.

Uzdrowienie (oprócz pigułek spełniających rolę remediów)  wymaga zmiany własnych uczuć i myśli. (zmiany naszych wewnętrznych wibracji) Medycyna proponuje uzdrowienie przez cierpienie (chemioterapie, naświetlania - czyli przez agresje na własny organizm ). Ta metoda to czyste szaleństwo. Mądrzej jest poznać siebie i wyeliminować źródła choroby w sobie - wyplenić z siebie chwasty - negatywne uczucia i myśli...  :

 

 


Istnieje na tym świecie wszelkaobfitość czekająca wprost, żeby jej zakosztować. Istnieje więcej pieniędzy, niż mógłbyś kiedykolwiek wydać, więcej ludzi, niż mógłbyś kiedykolwiek spotkać, i więcej radości, niż możesz sobie wyobrazić. 

Wszelkie związki są ważne, gdyż odzwierciedlają nasz stosunek do samych siebie. Jeżeli ciągle obarczasz siebie winą za wszystko, co ci się nie udaje, lub nieustannie uważasz się za osobę poszkodowaną, natrafisz zawsze na taki związek, który wzmocni to przekonanie.

Rodzicom, którzy kochają siebie, łatwiej będzie nauczyć dzieci, aby też darzyły siebie miłością. Gdy jesteśmy w zgodzie ze sobą, przez dawanie przykładu łatwiej będzie nam wpoić dzieciom poczucie własnej wartości. Im więcej będziemy pracowali nad odczuwaniem miłości do samego siebie, tym łatwiej nasze dzieci docenią jej wartość.

Jeżeli Twoje życie wypełnione jest miłością i radością, nie słuchaj nieszczęśliwej, samotnej osoby, która mówi Ci, jak żyć. Jeżeli w Twoim życiu niczego nie brakuje, nie słuchaj osób, które nie umieją sprostać własnym kłopotom, a jednak udzielają porad.

Jeżeli inni ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś mieć, a Ty pod ich wpływem rezygnujesz z tego, znajdujące się w Tobie dziecko nie wierzy, że zasługujesz na dobro. Mając Ojca w Niebiosach nie musimy się lękać...

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 848
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 697
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1031
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 838
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 844
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 372
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 355
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 748
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 620
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 565
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 628
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 681
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 794
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Marcin.Znakomity art. Prowokuje do poetyckiej kontynuacji.Szukam myśli...słów...
Posłuchałem też II concerto Adagio Sainza Villegasa.-Live. Rewelacyjna muzyka łapie za gardło ... Świetne zestawienie. Trafione w punkt.Brawo kol pokrzywiony.
Dobrane według samospełniającej się przepowiedni,że muzyka łagodzi obyczaje.
Gratuluję)

@seta1212: Dziękuje :)
Gdzieś słyszałem, a może usłyszałem to w sobie ?
"Miłość jest jak białe Światło i zawiera w sobie wszystkie barwy tęczy"
Czy taką myśl można jakoś bardziej Poetycko rozwinąć ?
Ja talentu pisarskiego nie mam, może to i dobrze ?

"Ciszy należy słuchać nie z uszami, które są na głowie, ale sercem duchowym".

"Wielka cisza ... Jej oddech wypełnia od wewnątrz wszystkie formy życia"
"Posłuchaj Ciszy! Słuchać Ciszy to znaczy słuchać Mnie!"
"Ciszy należy słuchać nie uszami, które są na głowie, ale sercem duchowym"
"Niech cisza spokoju i świeżości poranka dotknie każdego serca!"

"Im więcej będziemy pracowali nad odczuwaniem miłości do samego siebie, ..." Francuscy studenci w swoim krótkim filmie animowanym pokazali czym to się może skończyć. https://www.youtube.com/watch?(...)JQoK7-A

@Irina Lewandowska: tak ...
To sytuacja 95% ludzkości - tych, którzy nie odkryli ... Czym jest prawdziwa Miłość.
Albo - kim jestem ?

@Koriolan:
Lepiej daj pani Irminie swój artykuł do przeczytania, spytaj czy mogłeś użyć jej artykułu w treści, oraz czy jej zdaniem pokrywa się z tym co napisałeś odnośnie jej artykułu.
Howgh
Teraz ! Miguniem.

@Koriolan: & @Irina Lewandowska:
hehe, "motylki" bywają niebezpieczne :)))))))))))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska