Login lub e-mail Hasło   

Najniesprawiedliwiej wyłaniani zwyciężcy konkurencji sportowych

Rekordy niesprawiedliwości biją uznaniowe wyniki skoków narciarskich, nie dość że sędziowie oceniają subiektywnie każdy skok, to jeszcze dochodzą przeliczniki za belkę, za wiatr
Wyświetlenia: 1.351 Zamieszczono 02/02/2019

Do najniesprawiedliwszych sportów świata, należą te wszystkie w których to nie wynik, tylko ułomny człowiek (lub wymyślone przez niego oceny, lub przeliczniki, np.: przelicznik za wiatr, przelicznik za belkę) decyduje o wygranej. Współczuje sportowcom, którzy osiągnęli rekordowe wyniki, ale nie wygrali swoich konkurencji, bo dostali się pod władzę subiektywnych ludzkich ocen, lub władzę przeliczników.

 

Wiele takich konkurencji sportowych, poddanych jest subiektywnej ocenie człowieka: np. jazda figurowa (sportowa) na lodzie, gimnastyka artystyczna (sportowa), itp. i liderów (mistrzów) kreuje ocena sędziów sportowych, którzy są tylko ludźmi i podlegają wadom człowieczej natury. Kiedyś błędy sędziowania można było wytłumaczyć słabością ludzkiego oka, lub stosowanego w sporcie sprzętu pomiarowego.

 

W 1960 r kolejność pływaków na mecie, sędziowie oceniali na podstawie obserwacji wzrokowej, ale też za pomocą stoperów. Stopery wskazywały, że stumetrówkę stylem dowolnym wygrał Lance Larson przed Johnem Devittem. Jednak sędziowie oceniający wzrokowo uznali za zwycięzcę Johna Devitta, który według stoperów miał gorszy czas. Zwycięzcą został John Devitta, zaś Lance Larsenowi przyznano rekord olimpijski, bo miał lepszy czas.

Ale wszystkie rekordy niesprawiedliwości i głupoty biją uznaniowe wyniki skoków  narciarskich, nie dość że sędziowie oceniają subiektywnie każdy skok, to jeszcze dochodzą przeliczniki za belkę, przeliczniki za wiatr. Co z tego, że rekordzista może skoczyć w sumie o 11,5 m dalej od kolejnego zawodnika, kiedy wygrywa właśnie kolejny zawodnik, który dostał lepsze oceny sędziowskie i lepszy przelicznik za wiatr.

 

Wyobraźmy, sobie zastosowanie podobnych zasad w lekkoatletyce. Ktoś skoczył wzwyż 2,50 m - bijąc rekord świata, ale zawody wygrywa ktoś inny kto skoczył 2,40 m, bo biegł pod wiatr. Nie wspomnę tu o rzutach: kulą, dyskiem, oszczepem, gdzie zastosowanie przeliczników za wiatr, byłoby w miarę usprawiedliwione?. Tak jak usprawiedliwione byłoby odbicie w skoku w dal nie z belki ale z płyty, która za pomocą czujników zapamiętywała by miejsce odbicia.

 

Ale nie dajmy się zwariować, w końcu o mistrzostwie powinien decydować wynik, a nie subiektywne ludzkie oceny, czy bzdurne przeliczniki, które kaleczą każdą zdrową rywalizację. Chyba, że do sportu podejdziemy tak jak do Reality show, w których liczy się dobra zabawa, a nie umiejętności. W końcu okazuje się, że większość ludzi odpowiada dobrze naPytanie do publiczności” w teleturnieju „Milionerzy”.

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2840
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1084
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 940
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 588
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 986
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 680
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 835
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1832
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 978
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 536
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 628
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 596
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 533
 
Autor
ArtykułNo tak w sporcie podobnie jak w fizyce kwantowej zmorą jest problem z pomiarem. :)

  Hamilton,  02/02/2019

@pokrzywiony: ty masz oscyloskop to jesteś gość. Zmierzysz wszystko. A ten oscyloskop zasilany jest gazem drzewnym, czy już ten nowszy na naftę? Nie wmówisz mi, że to już ten na pedały.

Medale olimpijskie przyznają w wadze muszej i piórkowej, choć taki bokser 5 sekund nie przeżyłby w starciu z Kliczkiem, a taki ciężarowiec podnosi piórko zamiast dinozaura zwanego mamutem.

  Hamilton,  02/02/2019

Najbardziej sprawiedliwe są takie dwie Balbiny z eioba na które głosują zawsze inne Balbiny z Sadowskich i Kostków. Ich sprawiedliwość polega na tym, że mają zawsze 5 punktów zanim wymyślą tytuł gniota o niesprawiedliwych zawodach świata.

  Hamilton,  02/02/2019

Nie narzekaj. Pójdziesz w sanatorium nanawalony po 10 piwo i możesz wygrać konkurs tańca towarzyskiego na stołówce. I znów sukces.

  Hamilton,  02/02/2019

Nie trzeba żadnych czujników by stwierdzić, że Sadosie mają zawsze 5 punktów za darmo i ciągle beczą, że są
pokrzywdzeni przez 'hejterów'. Bo Sadosie są uczciwi i mają otwarte przyłbice na odsłony.

@Hamilton: Dlatego dajemy ci sprawdzić w realu, jak to jest ,gdy jesteś ciągle skutecznie odrzucany.

  Hamilton,  02/02/2019

@Zbigniew Kostka: na pewno nie będę z tego powodu beczał jak stado baranów. Zwisa mi to. Spodziewam się co najmniej 7 odrzuceń., ale kto odrzuceniami wojuje ten od odrzuceń ginie, a oszustwa też mają krótkie nóżki. Możecie skończyć tak jak na tamtych portalach.

@Hamilton: Ginie ten co zaczął, dlatego my nigdy nie zaczynamy pierwsi.

  Hamilton,  02/02/2019

@Zbigniew Kostka: będę wam odrzucał wszystkie arty dopóki nie odszczekacie z von Sadem swych prymitywnych i podłych insynuacji, że używam jakiś lewych kont i wpływów. Po za tym nie ja wywołałem wojnę na odrzucenia. Ja się tylko grzecznie stosuję do twoich zaleceń. Jak mus to mus. Ja nie poniżam się na kolanach o punkty i odsłony jak wy 'giganci' dziennikarstwa.

@Zbigniew Kostka: hahahaha - ja mam czas. Graf von Sadow dogoni mnie za 15 lat, a ty za 40. Jako uzdolniony statystyk zdajesz sobie z tego sprawę i chyba nie zaprzeczysz.

@Hamilton: Najpierw to ty musisz odszczekać insynuacje, że mamy lewe konta. Najpierw pisałeś, że ja to Zdzisław, więc musiałem się odkryć i wstawić swoje zdjęcie, nie przekonało ciebie też wstawienie imion i nazwisk właścicieli naszych kont (przy dzisiejszej ochronie danych osobowych), zaczęliśmy więc akcję wstawiania zdjęć pozostałych członków rodziny (nie wiem, czy się wszyscy zgodzą). W końcu t ...  wyświetl więcej

@Zbigniew Kostka: zamiast ściemniać napisz za co was wywalili z tamtych portali i dlaczego admin eioby was zbanował za lewe konta. Jesteście złodziejami punktów. I każdy z was ma ich na sumieniu ilość artykułów x 5. TY ich ukradłeś 57 x 5 = 285. I to byłoby na tyle.

@Hamilton: No proszę, przystojniacha Andrzej Maria Sadowski, już wstawił swoje zdjęcie, w przeciwieństwie brzydala (bestii) Hamiltona. Tylko ci co wstydzą się swojego nazwiska, imienia i urody, piszą pod wymyślonymi nickami, zarzucając jeszcze innym znanym z imienia i nazwiska, że są lewymi kontami. Śmieszne!

@Zbigniew Kostka: blyskotki, zgredy i inne juliusze to była 'otwarta przyłbica'? W regulaminie nie ma obowiązku występowania pod swoim nazwiskiem, ale jest punkt który mówi WYRAŹNIE o tym, że każdy użytkownik może mieć jedno konto. Wy głosujecie na siebie krzyżowo a ty będziesz rżnął głupa, że wszystko jest OK. Około 90 % tu publikuje pod jakimś nickiem. Wszyscy oni są oszutami a prymitywne cwaniaczki Sadosie uczciwymi jak Chrystus.

@Zbigniew Kostka: imion, nazwisk i zdjęć mogę ci tu umieścić tyle, że z całą swoją uzdolnioną rodziną nie uniesiesz. A ten twój przystojny babochłop był już Joanną, Elżbietą, Juliuszem, Andrzejem, Marią Jutro będzie świętą Kunegundą a pojutrze Napoleonikiem Bonaparstkiem z Lichenia ze Zdzisiem von Sadem w klapie siusijącym w portki. Taka jest wasza wiarygodność i uczciwość.

@Hamilton: To mój powrót do macierzy, do Juliusza, po krótkiej zabawie z Joanną Elżbietą.

@Andrzej Maria Sadowski: Zdzisiu w klapkach Andrzeja Marii Balbiny Juliusza Joanny Elżbiety Sadowskiej z domu Kostka ..... a kogo to obchodzi? Złodziej punktów zostanie złodziejem punktów. Dedykacja dla kolejnego klona
https://www.youtube.com/watch?(...)w0QuHDE

@Hamilton:
Wygląda jak kopia Rachonia, ciekawe czy nie rąbnęli zdjęcia hahaha... :)

@Hamilton: To już jest opisane w artykułach i zaakceptowane. Złodziejami odsłon i punktów, to jesteście wy: niepiśmienni hejterzy (do których dołączyłeś) i nie wiem czy do zmiany, wystarczy ci strojenie się w piórka Niemena.

  Serpico,  03/02/2019

@Andrzej Maria Sadowski:
Strasznie pan podobny do Rachonia, panie Andrzeju Maria :), tego dziennikarza proszę pana :)

@Zdzisiu Andrzeju Mario Balbino Sadowski: w twoje pióra nie będę się stroił. Nie mam zamiaru pisać gniotów o siusianiu w majty na pielgrzymkach. Hahahahaha - Andrzejek siusiał niech Andrzejek za sobą powyciera.

  Serpico,  03/02/2019

@Zbigniew Kostka:
http://eiba.pl/5
A co to jest jakiś mus pokazywać goły tyłek tu i to jeszcze pod nazwiskiem ? Może mi pan wskazać gdzieś w regulaminie punkt od tego ? Nie mogę znaleźć.

@Andrzej Maria Sadowski: "nie wiem czy do zmiany, wystarczy ci strojenie się w piórka Niemena."
...
Nie wystarczy ale ma jeszcze Hymn Polski, Rote (nie rzucim ziemi....) Ode do mlodosci,
ewentualnie dla zainteresowanych Miedzynarodowke
Ham posiada bujna wene tworcza (krasc) wiec moze -stworzy- TE dziela !?!
Ktos z takim brakiem pjecia umiaru, i honoru potrafi .....wszystko !!

@Serpico: to kolejne wcielenie powabnego Zdzisia, z kolejnym zaszczytnym tytułem redachtora gazetki ściennej psedskola nr 7 w Szczecinie.

@Hamilton:
Pewnie tak :), strasznie do niego podobny, ale za małe zdjęcie żeby stwierdzić na 100 % :), w sensie do Rachonia :).

@zakrawarski: postaram siem miec take pjecia umiaru jak ty. A jak tam moje podanie? Mogem jusz sluchać Czslwa Nmna czy jeszcz nie? Pzwalasz w koncu czy ne pozwlas niedoscigla miszczu slowa pizdanego na eiob? Zemścij siem jalo clowiek chonoru i cos mi odżuc. Poczujesz ólge.

@Zbigniew Kostka: nawet atak wścieklizny w rodzinie nie pomógł. Tak się o mnie martwiłeś cieniasku bobasku. O ile pamiętam to 14 pkt z pomocą całej rodziny Zbyś ze Zdzisiem przekroczyli tylko raz. Nie pozagryzajcie się.
http://eiba.pl/1l

Słusznie Zdzisiu w takim boksie walka aż jeden drugiego zabije, a na eioba kolejne dodatkowe 5 punktów dla cwaniaczków, którzy mają 5 punktów od kochającej i uzdolnionej w prymitywnych przekrętach rodziny Sadowskich i Kostków.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska