Login lub e-mail Hasło   

Do Śmierci A Potem Się Zobaczy...

Dalsza część Przesłania Przebudzonego.
Wyświetlenia: 732 Zamieszczono 10/02/2019

Nawet rozszerzone źrenice pielgrzymów nie mogły pomieścić doniosłego blasku majestatu Przebudzonego Mistrza.

Tu, w wielkiej Hali Chwały u podnóża wspaniale ośnieżonych Gór Oświecenia. 
Ciężko było im pojąć głębię jego współczucia dla ludzkiego gatunku, Jego ziemskich sióstr oraz braci wciąż uwięzionych w kołowrocie wcieleń. 
Mistrz powstał a jego delikatne szaty zafalowały w płynnej elegancji zgrabnych ruchów. Dwie adorujące go Adeptki odsunęły się z nabożną czcią, robiąc miejsce na święty chód jego kroków.
 
- Hi, hi, hi - zaczął, zwracając się do pochłaniającej go oczami, grupy pielgrzymów. 
Serdecznie wszystkich tutaj witam, czuję emanujący od was trud życiowej ścieżki która przypadła wam w udziale....
- ale udało wam się! Przybyliście tutaj mimo wszystko, co oznacza że gotowi jesteście by poznać czym jest Prawdziwa Miłość, oraz poczuć jej dotyk na swoich ciałach - zarówno fizycznym jak i o tym często ignorowanym przez zachodnią cywilizację a nie mniej ważnym - duchowym. 
Szedł a z jego słów docierała do nich mądrość. Słuchali więc, zafascynowani. 
Przebudzony, gestem zachęcił ich by udali się za nim do drzwi znajdujących się za jego wywyższonym miejscem. Drzwi prowadziły na zewnątrz do cudownego, wolno stojącego bajecznego ogrodu w którym wydawało się iż kwitną marzenia. 
 
Pielgrzymi czuli, szałowy uderzający do głowy zapach tysięcy rozmaitych kwiatów. Pszczoły oraz ptaki wesoło latały w powietrzu, wyrażając swoimi postaciami bezgraniczną radość żywego istnienia. 
Usta wędrowców same otwierały się z wrażenia. - Czyżby był to Eden? - Pytali się. 
Mistrz chichotał tylko, przykładając palec do warg wygiętych w tajemniczym uśmiechu. 
 
- Usiądźcie na ziemi i wsłuchajcie się w szept swoich dusz, zamknijcie oczy, oddychajcie zapachami bukietu jaki stworzyła dla was Matka Natura. 
A więc posłuchali jego złotych słów i zrobili jak mówił. 
Jeden z grupy słuchaczy - czterdziestosześcioletni mężczyzna, który do niedawna był hejterem - jako pierwszy pojął sedno ćwiczenia jakie zadał im Mistrz. 
Jego pomarszczona od jadu i nienawiści, twarz - rozluźniła się gdy nagle pojął potęgę Miłości gdy stanęła przed nim w całej swej nagiej glorii. 
Mężczyzna zapłakał a twarz płonęła mu od wstydu lat zmarnowanych na hejtowaniu innych oraz idącej za nim realizacji podłości wszystkich swoich występków. 
Próbował ukryć się z żalu i opuścić ogród, jednak bał się zburzyć medytacyjną ciszę innych kontemplujących cud jakim jest życie... 
Jego zamiar nie uciekł jednak obecnym oczom Mistrza oraz jego mnisiej uwadze. Po policzku przebudzonego pociekła łza gdy odebrał siłę emocji tego smutnego mężczyzny. 
Miłosierny podszedł do niego i zaoferował Słowa Pocieszenia łagodzące trwogę drążącą duszę złamanego człowieka. 
- Teraz już widzisz... - wyszeptał, delikatnie kładąc swoją wielką dłoń na ramieniu grzesznika - ...że Życie jest Piękne, a Prawdziwa Miłość to uczucie jakie rozpuszcza indywidualne Ego....
Przyszedłeś tu w pokorze i z nadzieją że znajdziesz Ją... - i oto Ona jest tu przy Tobie. 
Pytanie tylko, czy wpuścisz ją do swojego Serca? 
Mężczyzna wpatrywał się cicho w bezdenną szarość oczu Przebudzonego, mając wrażenie że rodzi się na nowo, pozwalając skruszyć wszystkie mury jakie zbudował na przestrzeni wszystkich lat swojego pełnego hejtu, życia.  
- Potrafię... - rzekł, powstrzymując się od łez. 
 
Mistrz pokiwał głową uśmiechając się a Jego Słyszących Uszu dobiegł głos innych uczniów, lekkie westchnięcia ekstazy, gdy jeden po drugim doświadczali Prawd jego Nauki. 
 
 
.................................................................................

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1185
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 914
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1319
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1541
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 711
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1529
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1510
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1307
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1240
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 715
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 506
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1040
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  KoLo,  10/02/2019

Świetne! "Mnisia uwaga" :)))) "święty chód jego kroków"

@koLo: Mysie ślady pozostawione na suficie ocalone od zapomnienia. Sorry miało być mnisie. Czy jakoś tak. Ale mniejsza o to bo i tak bóg zapłać za duszną duchowość.

Prawdziwa Miłość to uczucie jakie rozpuszcza indywidualne Ego.... ściskając dłoń grzesznika w imadle. Twój Mistrz ma w sobie zbyt mało ględzenia o iluzji w iluzji która nie jest iluzją, bo coś innego jest iluzoryczną iluzją bez iluzji rozwiązującej podstawowe zagadnienia.

  seta1212,  16/02/2019

jestem pod wrażeniem nieprzewidywalności rozwoju dalszych wypadków...))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska