Login lub e-mail Hasło   

jak wspomóc arcybiskupa Mordowicza?

Działania, które może podjąć rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa?
Wyświetlenia: 106 Zamieszczono 11/02/2019

.

Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

Kilka propozycji:

Zakaz korzystania z placów zabaw.

W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach.  Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka  mogliby odpocząć w niedzielę..

Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

Poświęcenie nie poświęconego.

 W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia.  Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo  ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad  unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to  skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

dr Cat Mrucuss

Podobne artykuły


16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1076
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 962
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 974
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1127
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 822
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1000
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1038
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 973
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 761
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 938
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 773
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 659
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 736
 
Autor
Artykuł  podobny,  11/02/2019

No tak, ale zapomniałeś o sobie … skoro stoisz po drugiej stronie płotu - tzn. tej przeciwnej działaniom instytucji wiary - bo mniemam, że tekst jest krytyką zawłaszczania wszystkiego co możliwe, przez Kościół - nie powinieneś najpierw odczynić chest swój - aby dać w ten sposób wyraz dla swoich ugruntowanych, ateistycznych przekonań?

Trzeba by było jakiegoś zacnego poganina, który wygłosił

...  wyświetl więcej

@podobny:
Jestem znany pod imieniem Adam.
Nie czas na przyjmowanie pseudonimów.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska