JustPaste.it

EYOF 2019: Monika Skinder najlepszą sprinterką!

Monika Skinder była najlepsza w sprincie stylem klasycznym. Polka wygrała zawody w ramach EYOF 2019.

W Sarajewie o medale podczas Zimowego Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy walczyły młode biegaczki narciarskie. Polskę reprezentowała między innymi Monika Skinder, dla której ta impreza była niezwykle udana.

Najpierw, w poniedziałek zdobyła brązowy medal na 7,5 km, trzy dni później nie miała już sobie jednak równych. W eliminacjach do sprintu była 2., pozostałe biegi zapisała już na swoim koncie. Zawodniczka z Tomaszowa Lubelskiego wygrała ćwierćfinał, półfinał i finał. To jej pierwszy w karierze złoto w tej imprezie. Podium uzupełniły Rosjanka Alena Baranowa oraz Norweżka Sigrid Leseth Foeyen.

Teraz przez 16-letnią Skinder największe wyzwanie sezonu, bowiem powalczy na MŚ w Seefeld. Z pewnością będzie to cenne doświadczenie i lekcja pokory.