Login lub e-mail Hasło   

Najlepszy bezpłatny program do obróbki video

Najlepszy bezpłatny program do obróbki video. Proste usuwanie reklam z nagranych filmów, dzielenie video i montowanie filmów.
Wyświetlenia: 664 Zamieszczono 18/02/2019

Czasy się zmieniają na wielu płaszczyznach. Kiedyś bezpłatne programy, były nędzne i skomplikowane w obsłudze. Dziś niektóre z nich są świetne i porównywalne z wersjami płatnymi. Tu edytory tekstów i mój ulubiony FocusWriter (umożliwia wybranie koloru tła: np. szarego i pracę na pełnym ekranie z możliwością najechania na niewidoczny pasek i wtedy pokazują się wybrane funkcje) i tu pakiet biurowy LibreOffice, ale bezpłatne programy, to nie tylko programy biurowe, ale też wiele innych. Programy do obróbki zdjęć, materiałów audio i video.

Kiedyś zbierało się filmy na kasetach VHS i na tych kasetach, za pomocą magnetowidu, nagrywało filmy z telewizji i kamer, dziś zapisuje się filmy na kartach pamięci, przenośnych pamięciach, dyskach. Nagranymi filmami (kamerami, aparatami fotograficznymi, telefonami) dzielimy się z innymi. Warto taki zrobiony przez siebie film przyciąć, zmontować go, wybierając najlepsze sceny (np. z naszym psem), aby nasz film był krótki i atrakcyjny, i dopiero taki film umieścić na portalach społecznościowych. Dziś, można zmontować swój własny film. I jest to proste. A reklamy w nagranych filmach można szybko usunąć. Zmniejsza się objętość filmu, oszczędza się czas w przyszłości i zwiększa przyjemność z obcowania z kinem.

Najlepszym bezpłatnym programem do obróbki video dla Windowsa i Linuksa jest Avidemux (program jest w wersji angielskojęzycznej/tu przedstawimy jak go bezproblemowo obsługiwać). Link do pobrania programu (Rada: programy z tego portalu warto pobierać bez asystenta pobierania).

Za pomocą tego programu (prosty w obsłudze) w kilkanaście minut stworzymy swój własny film, wybierzemy najlepsze kawałki z naszych materiałów, czy wykasujemy reklamy. A jakość zapisanego filmu będzie bardzo dobra (nie będą widoczne miejsca łączenia).

Ładowanie filmu do programu Avidemux

Otwieramy program Avidemux, klikając podwójnie na ikonę na pulpicie. Przeciągamy ikonę filmu do okna programu (przeciągnij i upuść), (to duże ułatwienie, nie musimy szukać ścieżki do filmu). Film się ładuje (Jeśli film jest zapisany za pomocą dekodera, zdarza się, że urządzenie dzieli film na kawałki o wielkości 1GB w takim przypadku program zapyta się czy załadować całość, klikamy - tak. Jeśli program coś proponuje, to jest to najprawdopodobniej dobra propozycja i warto kliknąć - tak, nawet gdy nie wiemy co zostało zaproponowane).

Mamy załadowany film.

Panel programu

Do obsługi programu wystarczy poznanie działania zaznaczonych na powyższym zdjęciu pięciu elementów. (1) to kursor - przesuwamy go myszką. Do precyzyjnego ustawienia kursora używamy przycisków (2 i 3) (lekko w przód i lekko w tył). (4) to zaznaczenie początku przycięcia (z przodu filmu pomijamy, wystarczy zaznaczyć koniec usuwanego fragmentu). Przycisk (5) to zaznaczenie końca usuwanego fragmentu filmu. Po zaznaczeniu fragmentu filmu wciskamy na klawiaturze klawisz DEL (delete) i zaznaczona część filmu znika.

Usuwanie fragmentów filmu znajdujących się z przodu i z tyłu filmu

Przesuwamy kursor na koniec usuwanego fragmentu z przodu filmu (np. koniec reklam przed filmem) i klikamy (5), zostaje zaznaczony kawałek filmu od początku filmu do punktu zaznaczenia, wciskamy na klawiaturze klawisz DEL (delete). Zaznaczony kawałek filmu znika. Tak samo kasuje się kawałek nagrania na końcu filmu, ale tu zaznacza się przyciskiem (4) (początek wykasowania) i wciska na klawiaturze klawisz DEL. Fragment filmu po punkcie zaznaczenia znika.

Usuwanie fragmentu filmu w środku

Przesuwamy kursor na początek reklamy (kasowanego kawałka filmu), dopasowujemy miejsce cięcia przyciskami (2 i 3) i klikamy na przycisk (4) (zaznaczamy początek usuwanego fragmentu filmu) (zaznacza nam się film od tego miejsca do końca filmu, gdy teraz wciśniemy klawisz Del, zostanie usunięty cały ten fragment filmu, więc przesuwamy kursor na koniec usuwanego fragmentu, dopasowujemy miejsce cięcia przyciskami (2) i (3) i klikamy przycisk (5) (koniec usuwanego fragmentu filmu). Zaznacza nam się kawałek filmu. Na klawiaturze wciskamy klawisz Del. Zaznaczony kawałek filmu zniknął. Tak robimy z pozostałymi reklamami, czy przeznaczonymi do usunięcia kawałkami filmu. W efekcie mamy już to, co chcemy zapisać. Klikamy w menu programu: File --> Save - otwiera się okno zapisu. Wpisujemy nazwę naszego filmu, zaznaczamy miejsce, gdzie ma być zapisany film (np Pulpit) i klikamy Zapisz. Film zostaje zapisany.

Montowanie kilku kawałków filmu w całość.

Powinniśmy pamiętać o tym, że montowane filmy powinny mieć te same parametry (rozdzielczość, ilość klatek na sekundę). Jeśli materiał pochodzi z tego samego aparatu, telefonu, kamery, wtedy parametry nagrania są takie same i bez problemu połączymy kilka dowolnych filmów.

Otwórz program Avidemux i przeciągnij/upuść pierwszy film (Rada: Warto umieścić przeznaczone do połączenia filmy w jednym miejscu np na pulpicie i oznaczyć w nazwie kolejnymi numerami, to ułatwi montaż). Przy kolejnych dołączanych filmach klikamy w menu: File --> Append i powtarzamy to z kolejnymi filmami. Mamy już zmontowany film. Zapisujemy go File --> Save (wpisujemy nazwę filmu, klikamy Zapisz).

Nagrywane filmy, nawet te nagrywane za pomocą telefonów, mają wysoką rozdzielczość, HD, 4K. Taki film może mieć rozmiar kilkuset megabajtów. Portale społecznościowe, takie jak: Facebook, Twitter, Nasza Klasa, publikują filmy o niskiej rozdzielczości. Możemy przesłać nasz film i zostanie on przetworzony na odpowiedni format. Możemy sami przetworzyć nasz film, wtedy przy przesyłaniu będzie on miał wielokrotnie mniejszą „wagę”, kilkanaście - kilkadziesiąt megabajtów. Do konwersji filmów najlepszym programem jest, program FormatFactory. Wystarczy wybrać w jakim formacie i rozdzielczości ma być zapisany film.

Podobne artykuły


13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3225
386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 416418
23
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3075
17
komentarze: 98 | wyświetlenia: 2286
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15275
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73300
52
komentarze: 78 | wyświetlenia: 70384
40
komentarze: 66 | wyświetlenia: 3615
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6039
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3930
26
komentarze: 14 | wyświetlenia: 3290
26
komentarze: 43 | wyświetlenia: 3037
25
komentarze: 49 | wyświetlenia: 11396
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7675
 
Autor
ArtykułWłaściwie za twoje odrzucenia moich artykułów powinienem ten artykuł odrzucić, żebyś poczuł jakie to "przyjemne" , ale ogłaszam amnestię, bo w końcu te odrzucanie powoduje, że najciekawsze artykuły, nie wchodzą do "popularnych", a komuś powinno zależeć, żeby w "popularnych" znalazły się najciekawsze artykuły z portalu, a nie artykuły o wierze w Boga i odwrotnie (każdy ma prawo wierzyć lub nie wier ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  19/02/2019

@Zdzisław Sadowski: Zdzisiu ogłasza amnestię. A mógł zabić. Dobry pan ze Zdzisia. No i można już oglądać filmy porno. Też pozwolił. Zdzisiu społeczność eioba jest ci dozgonnie wdzięczna za tyle łask. Na mnie nie licz. Ja amnestii nie ogłaszam dopóki nie odszczekasz, że mam lewe konta. Hahahaha - i nie wejdę wypalony hejter do popularnych bez pomocy twojej i twojej licznej i uzdolnionej rodziny.
http://eiba.pl/1l

@Hamilton: A co mam kłamać, że nie masz. Masz , masz!!!.

@Zdzisław Sadowski: ty nie musisz kłamać, ty jesteś jedno Wielkie Kłamstwo i Oszustwo i to w 6 postaciach. Zobaczymy Zdzisiu kto na tym lepiej wyjdzie.

  geb  (www),  05/03/2019

Szczęść Boże!
Dopiero dzisiaj zauważyłam, że jesteś użytkownikiem EIOBA.
A to z powodu, że mój mąż kupił mi program:
https://pinnacle-studio.pl/wp-(...)2PL.pdf
i jestem na etapie czytania podręcznika.
A dzisiaj znajduję, kogoś co zna obróbkę filmów, to czego ja chcę nauczy ...  wyświetl więcej

@geb: Nie jestem specjalistą od Pinnacle studio. To na jego temat nic nie powiem, ale ten tu reklamowany program, jest bardzo dobry i prosty w obsłudze. Wystarczy nauczyć się kilku kliknięć, by wykasować zbędne kawałki filmu (czy reklamy) i zmontować swój własny film z wybranych kawałków. I to wykasowywanie, i montaż filmu trawa, dosłownie kilka minut.

  geb  (www),  19/03/2019

@Janusz Nitkiewicz:
Dziękuję za odpowiedź.
Na razie nie będę wczytywać innych programów, bo Pinnacle okazuje się bardo ciekawy. Już zaczęłam trochę działać, ale ten program ma tak dużo różnych animacji, że potrzebuję więcej czasu aby zapoznać się z nimi.
Jakbym znalazła kogoś, kto by mi pomógł szybciej zrobić Spot Wyborczy to bym, oczywiście za zapłatą skorzystała z pomocy.
Pozdrawiam
MAT ka

@geb: Pinnacle studio jest płatny, stąd powinien być bardziej użyteczny, chociaż z drugiej strony to program do użytku domowego, to cudów nie ma co oczekiwać, ale powinno być ok.

@Janusz Nitkiewicz: Dodaję pana do obserwowanych przeze mnie użytkowników, ponieważ potrafi pan rozmawiać merytorycznie z każdym użytkownikiem tego portalu-to tak w kontekście ostatnich burzliwych dyskusji o różnych mniejszościach i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Dobre rady. A co Pan poleca dla Mac ? Pozdrawiam SerdecznieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska