Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego ludzie się wkurzają?

Bądźmy w stanie w każdej sytuacji zmieniać plany.
Wyświetlenia: 494 Zamieszczono 05/03/2019

W szpitalu powiedziano mu: „Nic więcej nie możemy dla ciebie zrobić. Wróć do domu , tak żebyś mógł umrzeć wśród przyjaciół, a nie w szpitalu”. Więc wrócił  i umarł jakieś 25 lat później.

Znacie takie przypadki?

Ja znam ich całą masę. Czasami zastanawiacie się, co to jest – cud czy tylko fakt, że nikt nie może znać przyszłości. Ona jest całkowicie niepewna. Jeśli weźmie się pod uwagę wielką ilość takich przypadków, zrozumie się też, że wszystkie nasze plany mogą być tylko orientacyjne.

Przy planowaniu przyszłości popełniamy błąd, zapominając, jak niepewne jest życie. Doznajemy szoku, gdy nie idzie ono zgodnie z naszym planem; gdy nie wszystkie części układanki życia do siebie pasują.

To jeden z głównych powodów, dla których ludzie się wkurzają.

To nie jest ich problem emocjonalny, to jest problem z  mądrością. Jeśli zrozumiemy naturę świata i przyjmiemy prawdę o niepewności, nie będziemy zszokowani nieprzyjemnymi wiadomościami. Powiemy:

Spodziewałem się tego, takie jest życie, takie rzeczy się zdarzają.

Nie będziemy się wściekali, gdy nasze plany się rozsypią, ponieważ będziemy wiedzieli, że nie są trwałe. Oczywiście możemy snuć plany, ale niech one będą elastyczne, podatne na zmiany, tak żebyśmy do ostatniej chwili mogli je zmieniać.

Nie konkretyzujmy naszych planów. Inaczej będziemy się wkurzali i będziemy cierpieli. A tego nie chcemy. Więc bądźmy takimi, którzy mogą się naginać, zmieniać, zawrócić w miejscu. Jeśli widzimy lepszy od zaplanowanego sposób na zrobienie czegoś, po prostu tak róbmy.

Bądźmy w stanie w każdej sytuacji zmieniać plany. To madrość: 

Rozumieć niepewność i być zdolnym do szybkiej reakcji na zmieniające się okoliczności. Wiedzieć, że życie jest nieprzewidywalne i umieć zmienić się stosownie do tego, co się stanie.  

Kiedy jesteśmy gotowi na zmianę, kiedy przyjmujemy niepewność, oznacza to, że nie ma cierpienia, nie ma zawodzenia: „Dlaczego właśnie ja?  Dlaczego to się przydarzyło właśnie mnie? To niesprawiedliwe”.

Czy życie jest niesprawiedliwe? Oczywiście, że nie jest niesprawiedliwe. Życie jest doskonale sprawiedliwe – nazywamy to prawem kammy. Zawsze dostajemy to, na co zasługujemy. To trudne do zaakceptowania, prawda?

Najgorsze jest to, że często  winimy innych ludzi za swoje niepowodzenia:

„To twoja wina”.

Podobne artykuły


11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1577
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 339
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 868
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 646
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 343
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 515
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 415
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 247
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 526
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 481
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 125
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 537
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 116
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 236
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zmiana planu nie oznacza rezygnacji z obranego celu ... ;)

@pokrzywiony: poczekaj … on tego nie zrozumie … dla niego zapatrzonego w Buddę nie ma już ratunku! On przepadł w tym wyznaniu z kaloszami! Nie osiągnął w życiu żadnego znaczącego celu. Miał miłość, ale ją utracił, miał przyjaźń ale jej nie uszanował, miał las, ale go okpił ucieczką w fantazje … uśmierzające jak marihuana dla narkomana. Dlatego ciągle pisze, szukając usprawiedliwienia … bo nawet las go odrzucił … Dlaczego? Bo podgląda go bezwstydnie, nic nie dając w zamian.

  Serpico,  06/03/2019

@podobny:
Faktycznie, parę rejsów śródziemnomorskich z tego co pamiętam, ty w tym czasie przechlałeś całe życie.
I siedzisz i się bujasz z gitarą, udając że na niej grasz, nawalony, co akurat robisz codziennie.

  Serpico,  06/03/2019

@podobny:
Lepiej przelicz emeryturę, nie będziesz mieć problemów z łonem przyrody, będziesz leżakował w trawie, bez Jeepa haahahaa
No nie przesadzajmy , na felgę będzie cię stać haaha

@podobny: Nienawiść, zazdrość i głupota - niech Pan coś z tym zrobi. Był kiedyś taki gość, który od czasów studiów pisał i mówił takie Podobne głupoty.. aż w końcu chyba mu się znudziło ... Nie odpowiadam na takie komentarze i takie prowokacje.. i rzecz jasna wybaczam. Takie jest życie. Spotyka się trudnych ludzi . Przeważnie opisują siebie.. bo tylko to potrafią. Pozdrawiam Serdecznie i Powodzenia w AA

@pokrzywiony: Masz rację. Jeśli widzimy lepszy od zaplanowanego sposób na zrobienie czegoś, po prostu tak róbmy.
Pozdrawiam Serdecznie

  podobny,  07/03/2019

@noyes: Dziękuje i życzę samozadowolenia z dla siebie pożytku.

@noyes: Czasem okazuje się że obrany plan jest przestarzały i nie jest w stanie doprowadzić do obranego celu, wtedy nie ma sensu się go kurczowo trzymać i fundować sobie frustracje. A czasem po drodze okazuje się że i obrany cel, nie jest wart kosztów jakie się ponosi i trzeba sobie odpuścić, na rzecz lepszego celu dającego więcej samospełnienia. Wszystko się zmienia, jak mawiasz braciszku. :)

@podobny: Negatywne cechy takie jak zazdrość, nienawiść , nieuzasadniony krytycyzm przeważnie dotyczą ludzi, którzy czuja się niedoceniani przez innych, rodzinę etc Najczęściej ich wybuchy złości oznaczają "wołanie o pomoc". "Teoria słowa" - ciekawe, ze Pan o tym pisze? Słowa tworzą myśli a myśli obdarzone są energią. Negatywne uczucia i myśli, które Pan wysyła (zauważyłem, ze też do Janusza (Seta ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Masz rację. Jak na dłoni widać to w historią ludzi którzy oprawiają ekstremalne sporty, zawody. Często ludzie ci nie potrafią wycofać w porę i giną. Znam wiele takich przypadków nawet wśród najbliższych przyjaciół kaskaderów czy nurków. Pozdrawiam Serdecznie

@podobny: Może ta książka Pana zainteresuje (jeśli Pan nie czytał):
Pod wulkanem
Malcolm Lowry
Arcydzieło należące do kanonu powieści XX w. "Pod wulkanem" to mistrzowska opowieść o ostatnim dniu życia Geoffreya Firmina, brytyjskiego konsula w Cuernavace (tu pod indiańską nazwą Quauhnahuac) w Meksyku. Tego dnia – w zaduszki 1938 roku – Konsul dochodzi do kresu drogi znaczonej p ...  wyświetl więcej

  awers,  07/03/2019

Gościu, jeśli jesteś człowiekiem to i pisz jak człowiek, bo póki co cytujesz teksty z ambony. Mądrala z cytatów.

@awers: Podobny i awers to ten sam gość?

@noyes: Nie Marcinie, zaczynają się Tobie różne osoby zlewać w jedną osobowość. :)
To Twój umysł tak łączy podobne zachowania różnych osób. Tak też działa postrzeganie Duchowe które ślepnie na szczegóły, przysłowie "diabeł tkwi w szczegółach " nie wzięło się z próżni ;)

  Serpico,  07/03/2019

@pokrzywiony:
Nie jego umysł, po prostu nie zwraca uwagi, bardziej podobny do taty jednego pana, oficer PRL były, lubię go tak jak całą resztę.Przemądrzały i przecwaniaczony, chyba awersja do ambon.
Ta, dużo się wie jak się czyta co ktoś pisze, a teraz możesz skoczyć poszukać gdzie Koriolan pisze że Hamilton niedługo umrze.
Tylko żeby ci się nie pozlewało.

  Serpico,  07/03/2019

@awers:
A pan w gościach ? Kto pana zaprosił ? DZIWNE ! Ja bym nie zapraszał.

@pokrzywiony: Masz rację. Chyba trafiłem tytułem: Dlaczego ludzie się wkurzają? Nie uzyskują tego co by chcieli. Żądanie by ktoś pisał, mówił , myślał tak jak Pan Podobny i Pan Awers by chcieli jest absurdalne. Trudno jest zrozumieć. że świat idzie swoja drogą nie zważając na takie "chcenia" i lepiej się dopasować do drogi " tego świata" niż do wymogów tego lub innego Gościa. Na tym polega "wolnoś ...  wyświetl więcej

@noyes: "... niestety do smutnego myślenia. "
Ja często tu pisze ...
Myślenie jest OBOJĘTNE ...
To my nadajemy mu nastrój smutku, radości lub czegoś innego.
Nieświadomych miota wir życia ...
Świadomi sami wybierają jakie mają mieć myślenie ...
.
Wpływają na mnie TYLKO moje myśli ...
(Droga Serca)
.
A więc ...
???

@Koriolan: Ejże? Nigdy nie przeżyłeś smutnych chwil? Gdy patrzysz na rozpacz innych ludzi? Nie uroniłeś łzy? Nie do wiary? Może zbyt "stwardniałeś" , uodporniłeś się patrząc na dramatyczne losy innych, którym w nie możesz/ nie chcesz pomóc? W "gamie" uczuć jest też smutek i rzecz jasna troska. Gdyby nie smutek nie byłoby radości. Zgadzam się z Tobą w wielu sprawach ale co do smutku - nie konieczni ...  wyświetl więcej

@noyes: Jestem tym samym co ktoś inny ...
Płacze, śmieję się, kocham i rozpaczam.
Chodzi o osadzenie duszy, osobowości czy jak tam nazywasz swoje wnętrze.
Kto raz znajdzie się w środku wiru życia i poczuje pokój ten zawsze już będzie czuł ten spokój.
A więc czuję smutek ale pod spodem jest wiedza, że smutek jest spowodowany moim oczekiwaniami, które się nie spełniły i ż ...  wyświetl więcej

@noyes: "dramatyczne losy ..."
Nie wiem czy dam radę Ci to wytłumaczyć ale spróbuję.
Mój rozwój poszedł po "Drodze serca". W skrócie oznacza to, że nie tylko wybieramy jakie będziemy mieć nastawienie do danego zdarzenia - negatywny, pozytywny czy obojętny. Ale to MY ściągamy to zdarzenie w pole swojego życia.
Z innej strony ...
Jest tak, jak opisujesz w artykule. Ktoś w ...  wyświetl więcej

@noyes: "dramatyczne losy ..."
cd...
A więc twoje życie to dramat lub szczęście ...
To TYLKO TWÓJ wybór jak go chcesz widzieć ...
Pamiętaj ...
.
Na Ciebie wpływają TYLKO Twoje myśli ...
A świat zewnętrzny i twoje ciało służy jedynie do zabawy :-)))
.
Żeby nie było iż mnie los oszczędził ...
Miałem mieszkanie - nie mam,
Mi ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Drogą serca szedł też Edward Stachura, warto się zastanowić jakimi szlakami podążał i jakie wartości Życiowe po sobie pozostawił ?
Podążanie Drogą Serca co dokładniej znaczy według jakich "prowadnic" wartości, bo "droga serca" może oznaczać podążanie za emocjami czyli jeszcze gorzej niż myślami okraszającymi ludzkie emocje, czy emocje powodują Rozwój Duchowy czy raczej ten Rozwój ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/03/2019

@pokrzywiony: ja to inaczej widzę. Stachura owszem nosił w swej twórczości garść wiatru wiejącego złudzeniami, ale w kontekście wiru ze żwirowni naśladował nieokiełznane emocje rozwojowe bez prowadnic życia duchowego. Co nie znaczy, że nie powodował doskonalenia. Powodował, a jakże, ale podążając, z tym, że bardziej statycznie niż dynamicznie drogą arytmii serca czasem przez las, ale zawsze bez kasku, który okraszałby szlaki jego twórczości .

@Hamilton: https://upload.wikimedia.org/w(...)S12.jpg ... wygląda jak wir ?
Czyż Huragany zaplatające koleje Życia nie są porywające, czyż nie zapętlają horyzontów zdarzeń, czyż nie są przez nas ludzi postrzegane niczym porywający wiatr ?
Czyżby człowiek nie pragnął z ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: czyżbyś zrobił sobie tomografię mózgu? Czyż to nie porywający widok przestrzeni między twoim uszami. Nic poza wirem wszechogarniającego chaosu. Niebawem węzeł krawata z szyi zsunie ci się na nogę w czasoprzestrzeni horyzontu zdarzeń albo na patelnię w przestrzeni kulinarnej.

@Hamilton: Skupiając myśl na przełyku, nie zapomnij na czym swe pośladki sadzasz. :)))))))

@pokrzywiony: poproś kolegów by ci dmuchnęli w pośladki a przełyk cię przestanie boleć. Twoje migdałki potrzebują nieco więcej tlenu.

@pokrzywiony: "Drogą serca" oznacza dla mnie to ...
Stachirę przerabiałem jakiś czas temu. Teraz już jestem dalej i nie chce mi się wracać. Przeczytam tylko "Fabuła rasa" by mieć podstawę do rozmowy z podobnym.
W/g mnie Stachura nie dotarł do źródła. Zaszedł daleko ale nie do końca.

@Koriolan: musisz tego 'Stachire' zacząć brać od końca. Tej "Fabula raza" nie musisz czytać. Twoje komentarze są znacznie lepszym przykładem schizofazji czyli tzw. sałaty słownej.

@Koriolan: Jak by nie patrząc droga Stachury i ścieżki jego naśladowców, są dość ciekawe i warte prześledzenia bo coś w nich jest, coś fascynującego ... ?
Droga uczuć wiodąca ludźmi ..., jednym by się ruszyli jest potrzebny huragan, a innym wystarczy zefirek ;)

@pokrzywiony: zwłaszcza dla psychiatrów. Problem w tym, że nie każdy schizol jest geniuszem. Tak jak nie każdy geniusz jest schizofrenikiem. Jak widzisz nie wystarczy bleblać na eioba by zostać uznanym twórcą. Trzeba tym swoim bleblaniem umieć przekazać to nieuchwytne 'coś' światu. A propocje genialnego bleblania do prymitywnego bleble to jak 1 : 1 000 000.

@Koriolan:
Wygląda powoli jak "Fenomen" z Travoltą, bohaterowi się wydaje że ma ponad naturalne zdolności, a na koniec się okazuje że ma guza mózgu, dobrze by było żebyście razem oglądnęli.

@Koriolan:
Niee .. miałeś znacznie więcej smyku :), ty chyba jesteś jedynakiem, jakoś tak nie pamiętam żadnych braci i sióstr, PRL-owski bamber za tatusia, kasa, luzik, gdzie inni ludzie mieli znacznie gorzej, a potem następuje to :

"Na Ciebie wpływają TYLKO Twoje myśli ...
A świat zewnętrzny i twoje ciało służy jedynie do zabawy :-))) "

"W skrócie oznacza to, że nie

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Szybko się uczysz, bynajmniej tu, nauczyłeś się od nich tego wiru i tak teraz będziesz gadał o wirze, po co zadajesz pytanie pyłkowi kim jest, skoro jest pyłkiem twoim zdaniem ? Z jakich powodów wam się wydaje że w około was są ludzie rozrajdani jak wy ? Tylko dlatego że jedyni których znacie to tacy ? To wygodne myślenie.

@Koriolan:
Nic z twojej głupoty nie wynika, aaaa by the way, tą twoją "ciotowatość" słychać było w głosie, typ cymbałek, ty charakterologicznie jesteś taki, poza tym cwaniaczek, niby niepotrzebna próba dotarcia,ale coś dała.

"W/g mnie Bóg dał więcej niż obiecał i nikt nie umiera nie otrzymawszy WSZYSTKIEGO co miał otrzymać ... "

Produkujesz takie bzdety bo cię interesuje tyl

...  wyświetl więcej

@Koriolan :Drogi Kotiolanie! Wnioskuje, przeglądając listę tego czego nie masz, ze jesteś MNICHEM... troszkę niepokoi posiadanie kochanki.. ale jak mówią: "lepszy rydz jak Śmigły (albo NIC" Jasne , ze żartuję i życzę Ci z całego serca byś miał wszystko to czego zapragniesz... rzecz jasna w umiarze. Uściski

  Serpico,  08/03/2019

@noyes:
Daj pan żyć panie Marcinie, teraz te dzieci, będą miały pewnie obowiązek prawny, zapewnić mu lokum, nie znam się dokładnie na tych żuliach, ale jakoś tak jest.
Firmę pewnie zadłużył po pachy, a chata poszła na część zadłużenia, Jest film gdzie Buscemi, leży w kartonach, podchodzi do niego dwóch kolesi i się pyta co mu się stało, a on na to "Podjąłem kilka błędnych decyzji po ...  wyświetl więcej

@noyes: hi hi hi ...
Kochanka oznacza tutaj ... Żonę ale na kartę rowerową :-)))
.
Tak ...
Jestem mnichem wewnętrznym :-)))
Oznacza to ogólnie minimalizm wewnętrzny, duchowy.
Lub inaczej ...
Brak posiadania rzeczy z tego świata.
Chwilowo posiadam trochę ubrań, telefon, parę komputerów i tabletów i inne drobiazgi :-)))

@Koriolan:
Lepiej powiedz jaki debet w banku hahahhaha .... , widziałem takich czarodziei od biznesu jak ty :). Mnich ... pisałem wczoraj że wszyscy z waszego zestawu tacy sami :)
Siąść ci na nic pewnie nie mogą, bo nic nie masz, cwane, tylko to nie mnich, to inne słowo :D

Otwórz giełdę komputerową hahaha ............

Widziałem widziałem, widziałem jak fajnie się wydaje pieniądze których się nie ma, królowe też mają do tego tendencje :)

@pokrzywiony: być może ... Nawet podobny też jest ciekawy :-)))
Ale nie można poznać wszystkiego na świecie. Mnie interesuje coś innego. Wolę np czytać teorie podobnego. Tyle tego wyprodukował, że nie zdołałem jeszcze wszystkiego przeczytać :-)))

@pokrzywiony: być może ... Nawet podobny też jest ciekawy :-)))
Ale nie można poznać wszystkiego na świecie. Mnie interesuje coś innego. Wolę np czytać teorie podobnego. Tyle tego wyprodukował, że nie zdołałem jeszcze wszystkiego przeczytać :-)))

@Koriolan:
Jest jest, bo to ten sam zestaw ludzi, niestety jest w Anglii i tacy jak oni robią opinie Polakom, potem czytasz że pijaki itd, widzą łysego pajaca, wiecznie pijany, Polak i tak się rodzi opinia.
Ciągnie was do siebie jak cholera, panowie od pukania w dno hahaah

@Koriolan:
To ile debeciku zrobiliśmy kochana kruszynko haha ? Co? Z 100 tysięcy i w dupie ? hahaah .,... coś tak czuję po kościach takie kwoty :)
No ale to tylko pieniądze, doczesne rzeczy hahaha ......a życie piękne, szkoda marnować hahahha ...

@Serpico: jesteś heiterem i gnoisz ludzi ...
Po co czytać twoje komentarze ?
Nie ma po co ...

@pokrzywiony: być może ... podobny też jest ciekawy :-)))
Ale nie można poznać wszystkiego na świecie. Koriolanka interesuje coś innego. Woli np czytać teorie podobnego. Tyle tego wyprodukował, że nie zdołał Kori jeszcze wszystkiego przeczytać o czym cię informuję tak na wszelki wypadek byś wiedział. A ty już zdążyłeś przeczytać 'naókową spuściznę' podobnego?

Artykuł dobrze to opisuje ...
Ale ja chciałbym was zabrać na inny poziom, gdzie cierpienie jest spowodowane ... Przylgnięciem do wyobrażonej przyszłości. Irina używa fajnego słowa "macki" - przylgnięcie do czegoś.
Np kupujemy węgiel na zimę i spodziewamy się, że starczy go do wiosny. Jesteśmy przywiązani macką do wystarczającej ilości węgla, do "wyobrażenia", że go starczy do wiosny ...  wyświetl więcej

Bóg powiedział prosto ...
Otrzymaliście ZANIM poprosiliście :-))))
Czyż nie ?
Gdyby wpadł do nas na chwilkę i sprawdził ( zrobił remanent) tego co dał - to by się chyba bardzo zdziwił. Oczywiście żartuję. Namawiam Cię.. opisz to spotkanie ze świadomymi ludźmi. To się nie uda, prawda?.. bo to będzie tylko już przeszłość i tylko wyobrażenie o nich i spotkaniu. Pozdrawiam Serdecznie

@noyes: Nie mogę tego opisać ... Bo się nie da.
Spotkanie ... Będzie prawie tak jak z Tobą.
Słowa będą płynąć normalnie ...
Byłem tu a ja tu, zrobiłem to a ja to ...
Na warstwie duchowej też będzie normalnie ...
Każdy będzie czuł się swobodnie a radość będzie tryskała z powodu widoku drugiego i poczucia, że on jest tym samym co ja. Będziemy widzieć spokój płonący ...  wyświetl więcej

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Aha, a była żona, ta co ją zostawiłeś z dzieckiem będzie ? O ta :
"Miasteczko pod Częstochową około 2009 rok.
Ja mam blisko pięćdziesiątkę.

Depresja spowodowana utratą dużej części wzroku ogromnieje. Starsze dzieci są dorosłe ale to małe ma 12 lat. Boję się, że nie dam rady go utrzymać. Czuję ogromny nacisk. Wreszcie pękam ....
Porzucam żonę ...

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
No proszę Marcin brat ? A to dziwne że ci odpowiada co do niego pisze podobny, dziwne także że szukałeś luk w jego "duchowości", zrozumiałeś błędy pewnie :)?
Aaa ..... już zaczynam łapać na czym polega bycie świadomym, na akceptowaniu ciebie ? Wróbla ? Albo pana Jasia ?
Wygląda na to, że TAK No w takim razie bez szans byłem od początku, nie akceptuje zakłamanych kombinatorów.
Cóż ... pozostanie mi bycie nieświadomym.

@Serpico: ech ...
Strasznie dużo o mnie piszesz ...
Twoje życie musi być smutne ...

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Serio dużo ? Bo widzę, nie próbuj tych twoich podchodów, one się nadają do niczego.
Ciężkie bym powiedział, no ale to moje życie i mój problem tak ? No tak :)
A twoje problemy się dopiero zaczną.
Ja dużo pisze ? Ja używam jednego portalu.Ty ilu ? Panie oczna martyrologia ?
To że nic nie robisz całe życie predysponowało cię do oceny mojego ? Do grożenia ...  wyświetl więcej

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
To ty strasznie dużo pisałeś o mnie, dużo za DUŻO.Będzie znacznie weselsze jak ktoś się weźmie za takich jak ty i zacznie przeglądać ich kartoteki, a jest co.

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Ja mam na ciebie płacić podatki, ty sobie randkujesz , pijesz nielegalne alkohole, na iluś portalach wyzywasz ludzi, spotykasz się z takim zestawem że uuu i ty miałeś mnie wyzywać, ty zacząłeś, ty miałeś mi robić analizy psychologiczne, próbować się jeszcze znęcać i to w parę osób, a ja nie jestem jedyny i ty sądzisz że to będzie do końca tego wszystkiego takie hi hi hi ? To sądź dalej, nie, nie będzie.

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Co ty możesz wiedzieć o noszeniu węgla notabene, wychuchany synku PRL owskiego oficera ? Nic, ja wiem, mój ojciec wie, ja nosiłem już po wypadku i ty po tym jak zapracowałem na swoje życie masz mi mówić jaki a jestem i czy jestem smutny czy wesoły i robić to wszystko co robiłeś ? NIE SĄDZĘ .

@Serpico: sorry ...
Nie czytam tego Twojego heiterami gauna ...
Więc nie mogę też i odpowiedzieć ...

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Ludziom bez rąk renty zabierają, a ty będziesz kurwa cwaniaczku kozaka świadomościowego grał ? O nie .... i cała reszta też NIE, zdecydowane NIE

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Te gadki o hejterach zostaw sobie dla naiwnych idiotów.Co ty sądzisz że ja nie wiem z kim gadam ? Wiem, te twoje baśnie zostaw dzieciom.Każdy z was, ma zasraną kartotekę po same brzegi i to nie czyni was świadomymi, każdy jest antypolski, każdy ma niejasne dochody.
W systemie dziesiętnym liczone, panowie rozgwiazdy.

@Serpico: jak wyżej ...
:-))))

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Powiem ci o co trzeba dbać w życiu, o zdrówko i o czyste c.v., wtedy jesteś traktowany jak człowiek, a nie jak świadomość
Specjalnie mnie to nie interesuje. Jak niżej, wyżej i po środku.
Wasz Jasiu z tą pseudomedycyną, to "hejtowany" jest w całym necie i popłakany i zdziwiony.

Jeden z czystym c.v. , nie wywalony z pracy itd, jeden się znajdzie ? Niee ... żaden.

I tacy bezczelni ? Uuu .. NIE.

@noyes: Widzisz ...
Bóg ciągle tu jest ...
Dowód ?
To, że oddychasz, podnosisz rękę, śpisz.
To wszystko otrzymałeś od Boga i nawet nie wiesz jak to robisz :-)))
Bóg dał Ci życie i mnóstwo prezentów ale ludzie chcą więcej i więcej i więcej ...
Dlaczego ?
Bo Bóg dał też ludziom ... Wyobraźnię :-)))
Czy myślisz, że wilk pragnie jeździć po planet ...  wyświetl więcej

  Serpico,  07/03/2019

@Koriolan:
Ile Jasiu ludzi nabrał na te łańcuszki ? Dużo ? Ileś lat tu jestem, patrzyłem na pro sowietów, na szemrane postacie pozwalniane z pracy jak on i pracowałem nad sobą żeby żyć i pracować dla siebie, w tej Polsce na którą pluliście non stop, za której wy doicie, a nie księża, na dodatek z ludzi.

Za wami nie stoi dokładnie NIC, a za mną i prawo I POLSKA. Zrozumiałeś ? I jeśli

...  wyświetl więcej

@Koriolan: 'Bóg ciągle tu jest ... Dowód ? To, że oddychasz, podnosisz rękę, śpisz' . Hahaha - to, że pierdolisz na eioba bzdety całymi dniami jest dowodem na istnienie Boga? To, że mówisz innym, że są "skurwys...." to też jest dowód na istnienie Boga? Chyba piorun pierdolnął w tą twoją ubogą fryzurę.

@Serpico: lubisz gnoic ludzi i nic więcej ...
Nie ma po co czytać i gadać z tobą ...

@Koriolan:
Płacz płacz, płaczu płacz, wczoraj napisałem ci znów prawdę, czyli wszyscy macie w tle to samo, ciężko powiedzieć który największy syf i nie miałeś moralnego, ani innego prawa podnieść palca nad klawę, pisząc na mój lub kogokolwiek temat. Dlatego że ja i dużo ludzi nie ma takiego syfu.

Dlatego was ciągnie do siebie, ale to nie są przebudzone świadomości itd, niee ... to są ludzie którzy sami sobie zrobili z życia DNO i pozostało tylko udawanie.

@Koriolan:
W takim razie nie pisz tu, pisz gdzie indziej, gdzie indziej sprzedawaj swoje kity, wykorzystuj ludzi, walcz z hejtem, jak z komornikiem haha .... :) . Był ? HAHHAA :)

@Koriolan:
Żyłeś ponad stan, firmę wbiłeś w długi , straciłeś wszystko, skończyłeś na debetach, dalej lecą wiśniówki i cały inny syf i ty masz przestawiać ludzi ? Oj nie kotek.
A już na pewno nie mnie, moja ocena jest więcej niż trafna :), a ty potwierdzasz ją każdym naciśnięciem literki.
A co tobie się zdaje że będziesz się jeszcze rzucał ? Pokrzycz sobie jak dzwonią z Provid ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
A chłopczyku od zabaw ciałem i świadomością, nie miałem i nie będę miał , nawet złotówki długu, czemu tak jest :)?
Co cwaniaczku od określania jak przebiegał mój rozwój osobowy.
Czemu ?

@Koriolan: hahahaha - przecież nie czytasz komentarzy hejterów to skąd wiesz, że jesteś 'gnojony'? Ty jesteś głębowiskiem zaprzeczeń. Siano w głowie i urodzajny słowotok.

@Koriolan:
Co ty taki cichy się zrobiłeś :)? Przecież lubisz transparentność, poza tym nie ma się czym przejmować, wytrzepanych do cna kredytówek nie zabierzesz przecież do grobu hahahahaa............
No ale ile poleciało na debet ? W systemie 10 tnym ? :D

@Serpico & ham-ilton ...
Lubicie gnoić ludzi ...
Nie chce mi się czytać waszych komentarzy ...

@Koriolan:
To idź i wyzywaj z Wróblem Benedyktynów, tam mnie nie ma haahahaah
Weź się już żałosny człowieku nie ośmieszaj do końca i to czytaj :

" Nie bój się, nie lękaj się, nigdy się nie bój. Nie naśladuj. Nie bądź uzależniony od wsparcia innych"

Z naciskiem na uzależnienie od wsparcia, paniała gnida ?

@Koriolan: nikt cię nie zmusza, to skąd ten ten lament panie Wirówka. Jeśli ci mówię, że sam sobie zaprzeczasz to w tym nie ma żadnego gnoju. Wszędzie widzisz gnój. Popatrz w górę, a nie na to na czym siedzisz.

@Koriolan:
https://www.youtube.com/watch?(...)uJDSftk
Ten pan też się wziął za krytykę katolików ? Co to jest żart ? Anioły ? Pajęczyny ? Co jeszcze ? Muzyczka bdę bdę.
Świadomi, PorozmawiajmyTv + Ntv , ma subów tyle ile moja dzielnica mieszkańców. NISZA.

Jedyne sensowne co mówi, to brak "anektowania gwałtem do

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Ty , niuniek, weź mi powiedz jedną rzecz, czemu wy wszyscy macie bębny, ja przytyłem jak nie mogłem się ruszać, tylko ja miałem nogi rozwalone, wy macie bębny od czego ?
Nurtuje mnie to pytanie niesamowicie, czemu tak jest ? To od tych miłosnych energiii czy od czego ? W takim układzie trzeba pilnować żeby się nie wrąbać w miłość hahhaaha

@Serpico: & hamilton ...
Jak wyżej ...

  Serpico,  08/03/2019

@Koriolan:
Dlaczego ludzie się wkurzają ? Dlatego że prawda zawsze wkurwia hahaah :)
I Ciebie kotek, wkurwia prawda :)
How much is the DEBET ? haaaah

  Hamilton,  08/03/2019

@Koriolan: ty bierz się za czytanie komentarzy podobnego. Daleko zajdziesz. Napiszesz piątą ewan_kielnie według smętnego Koriolanka dla żuli i meneli.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska