Login lub e-mail Hasło   

Kwantowa Teoria Boga (1)

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 203 Zamieszczono 04/03/2019

1. Statyczny vs. dynamiczny
Zastąpmy słowo „stworzył”, słowem „stwarza”. Uczyńmy zjawisko zwane Bogiem stale występującym i zmieniającym nasze życie. Nie ma w tym zabiegu niczego nadzwyczajnego, ponieważ wiara uznaje, że Bóg jest z nami w każdej chwili i wszędzie.

2. Modele wyobrażeniowe Boga
Biblia pisana była przez człowieka, w czasach, gdy nie istniała nauka – jaką znamy w obecnej formie. Zatem ówczesny model Boga, miał formę osobową, przypominającą człowieka z jego wszystkimi wadami i zaletami. Gdyby, ktoś pisał Biblię obecnie, wyglądałaby ona zupełnie inaczej, ponieważ paradoksalnie – to właśnie dzięki nauce – nasz model wyobrażeniowy człowieka, uległ zmianie: człowiek jest zbudowany z komórek, te z cząsteczek, atomów, protonów, elektronów, kwantów ….

3. Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm.
Założenie istnienia Boga dynamicznego, implikuje twierdzenie, że również nauka ze wszystkimi swoimi odkryciami - „dzieje się” z Jego woli. Zatem zamiast przeciwstawiać kreacjonizm, ewolucjonizmowi, należałoby połączyć obie koncepcje w teorii kreacyjno-ewolucyjnej.

4. Granice poznania = granice języka
Ateiści nie wierzący w Boga, nie mają żadnej koncepcji w zamian. Bo jeżeli nawet mówią o tym, że życie powstało przypadkowo, lub z jakiejś fluktuacji – to zawsze można zapytać: co to jest ten przypadek, lub co to jest ta fluktuacja? Specyfika ludzkiego myślenia jest ograniczona, nie kończącym się nigdy ciągiem pytań i odpowiedzi. Bowiem nie istnieje słowo pierwsze ani ostatnie – więc pytać można w nieskończoność.

5. Model Boga
Można przyjąć, że modelem myślenia ludzkiego jest powierzchnia kuli. Każde pojęcie wymyślone (np. bozon Higgsa) nie jest pojęciem ostatnim – bo zawsze można do niego stworzyć pytanie: skąd pochodzi? (np. bozon Higgsa). Pytając w nieskończoność, poruszamy się po powierzchni kuli wypełnionej pojęciami, które nie mają ani początku ani końca.

Istnieje jednakże coś, czego nie potrafimy nazwać – mówią o tym m.in. odkrycia fizyki kwantowej. Również wielowymiarowość przestrzeni, niezbędna dla zrozumienia niektórych teorii fizycznych, wymyka się możliwości naszego poznania.

Można zastosować taką analogię: skoro w przestrzeni 3-wymiarowej, myśli tworzą powierzchnię, to np. w przestrzeni 4-wymiarowej, powierzchnia myśli jest 3-wymiarowa: czyli przestrzenna. Taki może być np. model Boga, którego myśli dzieją się w wyższych wymiarach, natomiast skutki tego myślenia odczuwamy w naszym 3-wymiarowym świecie.

6. Bóg jest emocją
Ponieważ Bóg nas cały czas stwarza, więc cały czas daje nam wolny wybór postępowania. Możemy kochać i nienawidzić się wzajemnie. Bóg podsuwa nam różne i wciąż zmieniające się sytuacje w życiu, podpowiada nam intuicyjnie jak postępować. Jednakże ostateczny wybór należy do człowieka. I to postępowanie podlega boskiej ocenie.

Ostatnie założenie jest chyba najbardziej kontrowersyjne, bo obok stwierdzenia: "Bóg jest miłością", dopuszcza również takie: "Bóg jest nienawiścią" i wszystkie opcje pośrednie pomiędzy nimi.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1162
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 720
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 652
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 737
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 878
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 600
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 571
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 526
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 898
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 982
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 482
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Bóg jest emocją" ... to tak jakbyś przykładowo napisał że Bóg jest Biblią, albo Bóg jest religią ...
Może warto w końcu pogadać, gdzie kończy się tworzenie a gdzie budowanie.
Możemy o tym rozmawiać biorąc jako przykłady dzieła ludzkiej twórczości i ich rozwój, od zaświtania w głowie jakiejś idei ( życzenia ), projekt ( plan realizacji ), wykonanie czy jak kto woli budowę zaprojektow ...  wyświetl więcej

  podobny,  04/03/2019

@pokrzywiony: Bóg jest emocją w tym znaczeniu, że każda opinia, każde zdanie, wpływa na nasz stan emocji - nawet jeśli nieświadomie. Bez emocji nie jesteśmy w stanie działać, realizować naszych planów. To co nas zadowala emocjonalnie staje się naszym kierunkiem działania. Innymi słowy, otrzymujemy do Boga informację - ale nie taką jaką otrzymuje np. komputer, ale ciało, które reaguje emocjonalnie.

@podobny: Bóg przemawia przez uczucia, emocje, konsekwencje związane z niewłaściwymi wyborami, jak też przemawia za pośrednictwem swoich dzieł w postaci różnych form życia dostosowanych niejednokrotnie do skrajnych warunków wypełniających przestrzeń możliwości, o których ciągle jeszcze jako ludzie nie mamy pojęcia.
...
" Bóg jest emocją" .. dlatego nie można zamykać i ograniczać Boga ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Problem w tym, że słowa przekazane nam ludziom, dostęp do Boga zamykają. Miotamy się pomiędzy różnymi poglądami, czasami - dla chorych poglądów (np. zazdrość) - zabijamy. Bóg jednoznacznie wskazał, przy okazji wieży Babel, która spowodowała brak rozumienia … że język, jest przekleństwem człowieka.

Nigdy nie próbuj czegoś zrozumieć swoim umysłem, bo w końcu znajdziesz się w momencie zwątpienia - w samego siebie. Bóg mówi tylko kochaj … i nie twórz więcej!

@podobny: Próbujemy opisywać swojego Stwórcę za pośrednictwem słów które sami wymyślmy, ale to jest nasz problem nie Boga. Dopóki będziemy próbowali Boga ogarnąć jak jakąś bezmyślną fizyczną energię to ciągle będziemy dochodzili do chwili zwątpienia we własne możliwości, to tak jakby toster który wymyślił człowiek chciał zrobić z człowieka sługę. Według mnie to śmieszne podejście do swego Stwórcy ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Bóg nie jest jakąś "bezmyślną fizyczną energią". Przecież energię - jej pojęcie - nie wymyślił Bóg ale człowiek, by usprawiedliwić jednym magicznym słowem to, czego nie rozumie … podobnie jak ciemna energię, ciemną masę i czarne dziury … które też oparte są wyłącznie na wierze … w słowa.

@podobny: Więc czemu z uporem maniaka ludzie próbują Boga ograniczyć do przez siebie wymyślanej definicji ?
Co czujesz w sobie gdy ktoś próbując cię zdefiniować, twierdzi że jesteś przykładowo "TOSTEREM" ?
To tak jakby ktoś z uporem maniaka starał Ci się wmówić że nie jesteś zdolny do niczego więcej jak tylko podnoszenia kieliszka .. , mam nadziej e że rozumiesz co che wytłumaczyć ?

  Serpico,  04/03/2019

@podobny:
Niewierzący razem, ty jednak jesteś cepem, ateizm odrzuca Boga teistycznego.

między innymi takie pomysły :
". Bóg jest emocją
Ponieważ Bóg nas cały czas stwarza, więc cały czas daje nam wolny wybór postępowania. Możemy kochać i nienawidzić się wzajemnie. Bóg podsuwa nam różne i wciąż zmieniające się sytuacje w życiu, podpowiada nam intuicyjnie jak postępować.

...  wyświetl więcej

  podobny,  04/03/2019

@pokrzywiony: Bóg skaził człowieka słowem, dając mu w ten sposób obłęd ciągłego poszukiwania odpowiedzi … bez końca … ponieważ człowiek zaufał słowu jako metodzie znalezienia odpowiedzi … ale nauka uczy nas, że to zmyła, ponieważ żadnej końcowej odpowiedzi nie ma. Zatem według słów będziemy wiecznie błądzili, chyba że, zaufamy Bogu … nie pytając więcej.

@podobny:
Aha, czyli coś tak jak gadka księdza, który był na lekcji fizyki ? Coś tędy ? Nawet fajne.
Na dodatek średniowiecznego, bo gówno zrozumiał hahahaha

@podobny: "Bóg skaził człowieka słowem"
...
A może jednego z swych aniołów grzeszną myślą która niczym wirus się rozprzestrzeniła i ciągle każe wracać do chaosu i budowania wszystkiego od nowa ?
...
"chyba że, zaufamy Bogu … nie pytając więcej."
A może nauczymy się z Nim rozmawiać, nie rzucając w niego ciągłymi oskarżeniami za niepowodzenia naszych prymitywnych planów na nową rzeczywistość ?

  podobny,  04/03/2019

@pokrzywiony: Jakkolwiek to nazwiesz, zinterpretujesz … słowa nie przynoszą chwały człowiekowi, ponieważ częściej ranią niż, … wybaczają.

@podobny: To czy słowo rani, czy niesie ukojenie; zależy przedewszystkim od tego jak się słowo do siebie przyjmuje ... :)

@Serpico: Błądzisz w swoich podziemnych tunelach myślenia … niedługo zgaśnie ostatnie światło i zostaniesz sam w ciemności, bez wyjścia … która doprowadzi ciebie do szaleństwa. Niemniej Bóg pochyli się nad tobą, byś umierał, jak każdy z ans … sprawiedliwe.

  podobny,  04/03/2019

@pokrzywiony: Słowo ma tę właściwość, że jest dwustronne. Z twojego punktu widzenia, może być dobre, ale zaraz odezwie się ktoś, kto powie, że nie jest sprawiedliwe. Zawsze, gdy tworzysz swoje słowa, musisz uznać, że są tacy, którzy tym słowom się sprzeciwiają. innymi słowy, Bóg pokazuje to, że słowem prawdy nie da się objąć, bo na każde Twoje słowo, istnieje słowo przeciwne.

Zatem jeśli nie słowa, to co może nas zjednoczyć z Bogiem?

@podobny:
Jasne, nad tobą się koroner pochyli i dostanie szoku , jak ci czaszkę otworzą, a tam sieczka od alk i porno, galaretka taka ;).
Aaa te twoje jazdy ze śmiercią, że śmierć cię wyzwoli, to nara.

@Serpico: Cieszę się, że ciągnie ciebie do gówna. W końcu muchą jesteś, dla której smród jest życiowym wyzwaniem … tylko nie przesadzaj z obżeraniem … niech tego gówna, także dla innych much wystarczy.

  Serpico,  04/03/2019

@podobny:
No no, obleśny żulion Gadanie o Bogu w twoim wydaniu to gadanie, obleśnej życiowej pokraki, zajechanej maksymalnie alkoholem i fajkami.

@Serpico: zazdrościsz?

@podobny: "Zatem jeśli nie słowa, to co może nas zjednoczyć z Bogiem?"
Szczere pragnienie prawdy, a nie ciągłe odczucie odrazy na jej przejawy ... :)

@podobny:
Pewnie że tak, jest czego, jak waszego paroletniego ględzenia o Bogu siedząc po uszy w życiowym gównie, do którego już nawet muchy nie lecą hahaah ...
Jest jest, ale za bardzo lądowania końcowego , to ci nie zazdroszczę oj nie :D

yyyy.... yyyy.... yyy.... wir i zadycha .

@pokrzywiony: Obraza, o której mówisz, jest tylko w Twojej głowie. Odrzuć zatem "głowę" i obrazy nie ma.

@podobny: Zrozum podobny … jedyne co trawi Twoje życie, to za myślą podążanie wieczne. To jest chuj warte … spróbuj to zrozumieć i w jednej natychmiastowej reakcji … wyrzuć to co masz w głowie, wyrzuć do śmietnika. Nic co tam jest wypróżniania jest tylko warte .

Spójrz na tych chorujący z owrzodzenia a słowem - jak Hamilton, Serpico i inni. Zobacz jak potworne są owrzodzenia ich serca, umy

...  wyświetl więcej

  Serpico,  04/03/2019

@podobny:
Z tym brakiem dotyku dobry pomysł, a co do twarzy, to mając zapuszczony żulerski pysk to bym siedział chyba cicho haah, niedołężny gruby .... mam skojarzenie haaha ....

@podobny: "Obraza, o której mówisz, jest tylko w Twojej głowie." ... nie mówię o obrazie tylko o komunikacji, ile razy tak miałeś że dokładnie wiedziałeś co trzeba zrobić i ktoś o to Cię pytał, Ty chciałeś mu to wytłumaczyć jak najlepiej potrafisz, a ten zamiast uważnie słuchać i starać się zrozumieć to zaczął Ci udowadniać że nic nie wiesz a tak ogólnie to jesteś głupi ... ? Dobrze wiesz że w ten ...  wyświetl więcej

@podobny: "Zrozum podobny … jedyne co trawi Twoje życie, to za myślą podążanie wieczne."
...
Zrozum że to nie za myślą masz podążać lecz za postanowieniem, myśli są jak wiatr bez woli nic nie znaczą ... :)
Jeśli postanowisz przykładowo nie będę tego czy tego czynił, to myśl tak by tego nie czynić wybieraj te myśli które postanowieniu sprzyjają inaczej będziesz zniewolony przez ...  wyświetl więcej

Onanizm umysłowy w kontekście istnienia Boga. Praca powytryskowa dla kretynopodobnych.

@Hamilton: Nie klep konia za bardzo, bo go zamęczysz … A w ogóle proponował bym Tobie znaleźć jakąś kobietę, i to taką która potrafi z Tobą wytrzymać, Najlepiej niedołężną, grubą, którą mógłbyś … zajebać swoim słowem. Bo ponad słowo - i tak nic z tego nie będzie.

@podobny: Obraza, o której mówisz, jest tylko w Twojej głowie. Odrzuć zatem "głowę" i obrazy nie ma, ale smrodek bełkotu pseudonaukowego pozostanie bez względu na to czy ten twój koń zdechlak czy nie.

  geb  (www),  04/03/2019

@podobny:
Dziecko Boga Żywego

Co ja mam do powiedzenia na temat BOGA:
"Boże choć Cię nie pojmuję,
jednak nad wszystko szanuję i miłuję;
nad wszystko co jest stworzone,
boś TYŚ DOBRO NIESKOŃCZONE."

Niech TAK będzie!
pozdrawia przebóstwiona
MAT ka

Ad 1. Dyn. Vs stat.
Ja to widzę tak, że Bóg stworzył nas raz a teraz tylko "podtrzymuje" nasze życie poprzez dostarczanie energii (Miłości).
Ogólnie jestem zdania, że Bóg obejmuje wszystko od "przed czasem" do "po czasie" i cały "czas" oczywiście. To znaczy Bóg już wie, kiedy kto "umrze" i jaki będzie koniec tego realnego świata.

"Bóg jest z nami w każdej chwili i wszędzie."
Też tak uważam. Bóg jest esencją, istotą, sensem nas. Nazywam to czasem energią, jakby ona tworzy nas, jest jakby bazą na której zbudowana jest reszta.

Ad 2
Nie zauważyłeś ale biblia ma DWA POZIOMY.
Bóg osobowy to poziom Żydów, Mojżesza.
Na drugim poziomie - Jezusowym, Chrystusowym ...
Bóg jest Miłością,
Bóg jest PRAWDA
itd.
A więc czymś więcej niż osobą.
.
Ogólnie nie da się zdefiniować Boga.

@Koriolan: Osobowość ..., która nie potrzebuje ciała ...

@pokrzywiony: ja uznaję, że Bóg jest Świadomością, jest samoświadomy. Czy to osoba, czy nie ... Mam to gdzieś.
To tylko katolicy zabijają gdy powiesz, że Bóg nie jest osobowy :-)))

@Koriolan: Osoba w pierwszej kolejności kojarzy się z ciałem, fizjonomią, wyglądem tymczasem osobowość tego skojarzenia nie wymaga jest bardziej postrzegana jako odpowiednie cechy charakteru, na próżno szukać Boga po obrazie czy wyobrażaniu go sobie jako jakąkolwiek materię czy energie którą można badać ...

@pokrzywiony: tak ...
Osoba to trudne określenie bo nie spotykamy innych osób niż ... Ludzie.
.
Ja akurat badam czym jest Miłość, esencja tego świata kto
To są aspekty Boga, rzeczy "blisko" Boga.
A więc "co nieco" można badać :-)))

@Koriolan: Nie jesteś wstanie zbadać czym jest Miłość, jedynie możesz poznać jaka Ona jest. Jeśli będziesz Miłości nadawał formę "czegoś" to nigdy jej nie poznasz, bo będziesz szukał czegoś i tego nie znajdziesz ..., rozumiesz ?
Wiem chciałoby się znaleźć Miłość i zamknąć Ją w pudełeczku na wszelki wypadek by mieć zawsze jej zapas, ale to jest nierealne to utopia ...

@pokrzywiony: jako krzywy Maniek masz 4396 komentarzy jako nse - 6854. Jedyne twoje osiągnięcie na eioba to debilne i upierdliwe komentarze na czerwono. Burakom jest do twarzy w tym kolorze. Włóż sobie odświętne gumowce, rajtuzy i kufajkę. Bierz buddynia Koriolanka pod pachy i idźcie razem okazywać tę swoją miłość zawodowo przy jakiejś szosie, bo was rozerwie. Kupcie sobie worek pudru, bo raz zaro ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: wiem ...
Bo JESTEM Miłością :-)))
A więc badam ... Kim jestem :-))))
.
Miłości jako przedmiotu używam do rozmowy, opisu itd.
Lubię gadać więc lubię też gadać o ... Miłości :-)))
.
Ale wiem, że nią można tylko BYĆ.
Opis to iluzja i przybliżenie :-)))

@Koriolan: Tak jak zaistniały fakt nie jest PRAWDĄ tylko wskaźnikiem do niej ... ;)

@pokrzywiony: coś takiego jak piszesz.
Zdarzenie to PRAWDA a fakt jej opisem, widzeniem przez kogoś, jakiegoś człowieka :-)))

@Koriolan: Wiem że mieszasz po to by podtrzymywać dyskusje, bo wbiłeś sobie do głowy strach że jak przestaniesz gadać to się o Tobie zapomni, ale to nie prawda ... Sam poszukaj prawdziwych przyczyn swojej gadatliwości, a zobaczysz że jej przyczyną jest strach z przeszłości. Wiele ludzi by istnieć musi gadać, ale oni wtedy gdy gadają nie istnieją tylko są hałasem jednym z wielu, istniejesz w JESTEM ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ogólnie dużo i dobrze powiedziałeś :-)))

@Koriolan:
Ogólnie synku skurwysyna, się doprosisz policji i komisji.Pieprzony śmieciu. Ci gwarantuje że mnie zapamiętasz do końca swoich zajebanych dni, gwarantuje ci, znajdę czas i cię zgniotę.

@Koriolan:
Ostatni raz patologiczna kurwo napisałeś coś o wózku, ostatni kurwa raz. Będziesz miał kurwa hihi razem z Wróblem jak wam się do dup dobiorą.
Taki jesteś kurwo gruba cwany ? To kurwa zobaczysz co będzie.
Taplaj się w majonezie i w rzygach tego kurwiszcza które posuwasz, a wózku trzeba było w real powiedzieć, to byś sobie zobaczył wózek.

@Serpico: Masz racje przesadził, nie da się okaleczonej psychiki na wózku posadzić ...
Bluzganiem na ludzi psychiki nie wyleczysz. :)
...
"Ostatni raz patologiczna kurwo napisałeś coś o wózku, ostatni kurwa raz. Będziesz miał kurwa hihi razem z Wróblem jak wam się do dup dobiorą.
Taki jesteś kurwo gruba cwany ? To kurwa zobaczysz co będzie."
...
Ile to już lat tak się tu wygrażasz ?

@pokrzywiony:
Jakiej kurwo następna okaleczonej psychiki ? Ja pracuje ty pieprzony cepie, a na sprawność zapracowałem sam i siedzisz w tym szmato też, to się doprosisz świadka.
Nie mam czasu ale znajdę i cie ujebię razem z nimi prawnie,padlino.

@Serpico: Hejt w internecie nazywasz pracą ?
To już "kurwa" jest bardziej przydatna od ciebie, życiowa łamago.

@pokrzywiony:
Zobaczysz kurwo mała gdzie pracuje także, ja nie jestem Jasiu od sprzedawania gówien.
Ja łamaga ? Ty pierdolony anorektyku z polową mózgu i zawodówką w bloku na który bym oddać moczu nie chciał.
Na dodatek sam sobie to synku menela zalatwileś

@pokrzywiony:
We trzech małe kurwy, razem z tym pieprzonym alkoholikiem następny byście kurwa nie dali rady, a któryś raz o wózkach., chcesz to można tak załatwić, pierdolona bando meneli.
A on to taki biedny i chory ? Niedowidzi ? KIT kurwa, 24/7 ileś forów i tuba, WAŁ , chlanie, randki, niech się kurwa biorą za takich jak wy.

@Serpico:
"Zobaczysz kurwo mała gdzie pracuje także, ja nie jestem Jasiu od sprzedawania gówien.
Ja łamaga ? Ty pierdolony anorektyku z polową mózgu i zawodówką w bloku na który bym oddać moczu nie chciał.
Na dodatek sam sobie to synku menela zalatwileś"
...
Tak rzecze Maciej Tołściuk czy "tłuścioch" z Wrocławia. ( zresztą wszystko jedno jak cię tam zwą mendo ) ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Idź i zdechnij w końcu w rowie.Potem jęczysz że ktoś kurwa nazwiskiem ci rzuci
Kuzynka:
http://www.pi.gov.pl/parp/chap(...)D33BBEA

KATOLICZKA, która wydedukuj, resztę TAKŻE możesz.

@pokrzywiony:
Pieprzone łachudry z patologii nie będą się wiecznie do mnie rzucać, jedyny twój argument padlino zajebana, to te gadanie o wózku,. tylko ja nie mam pajacu grupy inwalidzkiej, to jaki ze mnie łamaga ?
Rozwalony jesteś całe życie dokumentnie, ty się weź za swoje psyche pieprzony niedorajdo, razem z tą grubą świnią i innymi dezelami jak podobny

@Serpico: I co ta twoja kuzynka ma wspólnego z twoim zachowaniem, też potraktowała cię jak vivi biedaku ?
Weź se coś na zatwardzenie i idź do ubikacji, gamoniu.

@pokrzywiony:
Jak mnie niby potraktowała Viiv ? Z Vivi nikt już nie gada nawet pewnie ze starych znajomych i opinię ma taką, że nie chcesz jej czytać hahahaha ..........
Jak na razie to wiszą w powietrzu także jej groźby zabicia mnie i grzebanie w mojej kartotece.
Spieprzaj do oporników w tej twojej noże, skoro nic nie umiałeś ze sobą zrobić, zresztą ona też bez rewelacji, pozerka już do kwadratu, co akurat mam mojej szanownej dupie.

@Serpico: Sam nie wierzysz w co piszesz, kto ci w te brednie uwierzy ?
Co najwyżej na odczepnego ktoś ci przyzna racje, bo będzie miał dość tego twojego zrzędzenia w kółko tego samego.

@pokrzywiony:
A tak po wypadku to za miła nie była, wcześniej była miła, tak się człowiek uczy, tylko ja kurwa nigdy nie chciałem z nią mieć jakiegoś związku czy coś w tym stylu, nie nadaje się do kolejek hahahaa .............
Ileś razy mi coś jechała od kalek, czy tam że mam obleśną nogę, wiało mi to w sumie, akurat zaraz potem byłem z byłą, a ją puknął między innymi koleś, z marszu.

@Serpico: Kogo to obchodzi ?

@pokrzywiony:
Sam zacząłeś temat :) , niepotrzebnie , bo dużo pisania hahahhha

Co by nie mówić odważna dziewczyna, ja bym się z wami nigdzie nie pokazał, bo to kurwa wstyd na pół miasta. Z drugiej strony ona chyba już się buja powoli z takimi, inni , normalni , te 95 % , biedni emocjonalnie, bo mają normalne życia, fury, domy itd .
Bywa

@pokrzywiony:
Na open space u kolesia, takich Viivi's masz tony, sobie mogą potraktować. Gwiazdy rozumiesz z bombką w nosie i nie tylko, źle kończą, gasną haaha ........
Aaaa tak, prawdziwa strona o autach :
http://www.jdmfactory.com/JDM_(...)me.html

Tamta, biedna kurwa do bólu, oczy bolą. 13k lików, kontra 37 czy jakoś tak UAHAHAAHAHHAHA..................

@pokrzywiony:
W co nie uwierzy ? Gówno mnie to obchodzi, wy jesteście już zeschizowani na ostro, a to co gruba szmaciarnia wstawia, to już dawno temu powiedział Brad Pitt krócej :
https://www.youtube.com/watch?(...)lh7osjU
I wraz z filmem przeszedł do historii kina, a ci ludzie przejdą do historii pierdolenia tego samego, owiniętego w filozoficzne dyrdymały.

@Serpico: he he he ...
Ale Ci wali w dekiel ...
Wszystko przez to heitowanie i trolling ...

Żałosny jesteś :-)))

@Koriolan:
Serio ? I serio zabierzesz mi wózek ? Nie serio, serio ty ty jesteś żałosny kawałkiem tłuszczu, który zamiast zająć się sobą, zajmuje się innymi, ale się nie martw, już Krzywy przygotował ci chyba psychoanalizę, na bazie bajek po pastuszkach.

Najgorsze kurwa w tym wszystkim jest to że akurat wy jesteście żałosnymi, rozklekotanymi, odpadami genetycznymi.

@Koriolan: eee tam, z tego zatwardzenia to mu już jego własne g.... dekiel wyciska, biedaczysko jeszcze troszkę i wybuchnie jak gejzer. :)))))))
Albo jak rozdeptana tubka pasty ... ;)

@pokrzywiony:
Jeszcze trochę i zgnijesz cwaniaczku.Zapijaczony badziew.

@Serpico: Nie pij, szkoda na to życia biedaku. :)

@pokrzywiony:
Dobij się jak tatuś i braciszek, nic nigdy i tak z was nie było.Pewnie że szkoda, tylko nie mojego badziewny patolu.
Cwaniaczek kombinatorek.

@Serpico: ..., uśmiechnij się jesteś w ukrytej kamerze. :)

@pokrzywiony:
Co ci to daje szmaciaro ? Nic ? Dokładnie nic i nic to nie zmienia. 10 roku jęków, patola, wyglądasz jak po ćpaniu, co ci to wszo daje ?

@pokrzywiony:
10 zajebanych lat jesteś rośliną, nic kurwa z tym nie zrobiłeś, bo ci się nie chciało, 10 lat nic się nie zmienia, ale jesteś king myślenia, co to jest żart ?
Olać to nawet, skoro chcieliście być marginesem, to wam wyszło jak chcieliście, ale się kurwa tyle rzucać ?Oczekiwać akceptacji to możecie tylko od siebie nawzajem, to siedźcie sobie sami w tym poschizowanym klimacie.

@Serpico: he he he ...
Fajnie dajesz ...
Policjanci będą mieli ubaw

@Koriolan:
Tak tak, szczególnie jak poczytają resztę.Uwierz gruba pierdolona świnio że się nie boję, tobie się tyle zebrało że powinieneś mieć pysk zamknięty, a z Benedyktynami których mobinowaliście z Wróblem, osobno pogadam.
Zobaczymy kogo posłuchają, zobaczymy.Sobie pogadasz jeszcze o propagowaniu marychy, o łamaniu ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i się jeszcze okaże czy t ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Obaczym obaczym, czy będą słuchać antypolskich między innymi ścierw czy mnie.
Mówię ci spaślak,ty się ciesz że ja muszę funkcjonować tak jak muszę , bez tego nie było by gadania o wózkach i byś miał już dawno ten zakłamany pysk wbity w akta i nie byłoby gadania że ty niby niewidomy jesteś, bo nie jesteś,ani schorowany, także nie jesteś, wystarczająco zdrowy żeby robić to co robisz i robiłeś.

@Koriolan:
A właściciel eioby osobno sobie posłucha kto łamał zabezpieczenia portalu, czyli ty z panem Wróblem od ataków na Benedyktynów, skończyło się wyzywanie ich to tu przylazłeś "szefować" to sobie poszefujesz.
Laicka jeszcze, kupę tego.Pośmiejemy się RAZEM.

"człowiek jest zbudowany z komórek, te z cząsteczek, atomów, protonów, elektronów, kwantów …."
Czy potrafisz powiedzieć prawdę, że nauka NIE WIE z czego zbudowany jest człowiek ?
.
Zresztą i cały świat ...

Ad 3
Już to zrobiono. Ktoś wyraził, że Bóg stwarzał człowieka sterując ewolucją. Ewolucja, nauka, świat ma tyle dziur bez wyjaśnienia, że wielu naukowców dopuszcza ingerencję Boga.

@Koriolan: Aha - "fizolof" Koriolanek z "fizolofem" krzywym Mańkiem nabierają rozpędu. Zajdą rewolucyjne zmiany w historii ludzkości.

@Hamilton: lubisz gnoic ludzi ...
Więc nie chce mi się z tobą gadać ...
Przestań to robić ... To może ?

@Koriolan: przez całe życie o niczym innym nie marzę tylko o rozmowie z chamem Koriolanem.

@Hamilton: cóż ...
Wystarczy poczytać twoje komentarze ... Ile razy mnie zaczepiać i do mnie piszesz ...
.
Wiem, że nie marzysz o niczym innym jak tylko by mnie zgnoić ...
Lub kogoś innego ...
W końcu jesteś szydercą ...

Ad 4
Fajnie to ująłeś. Nie ma słowa na coś co nie zostało jeszcze wymyślone :-)))

Ad 5
Uważam, że to błąd.
Moim zdaniem nasze myślenie jest "rzutem", "obrazem", "podobieństwem" (na obraz i podobieństwo).
Uważam, że nasze myślenie jest jakby odbiciem w zwierciadle. Jesteśmy trójwymiarowi ale w zwierciadle tylko dwuwymiarowi. Nasze myślenie jest trójwymiarowym myśleniem jako odbicie czterowymiarowej myślenia Boga.
Ogólnie mówiąc nasze myślenie jest "w ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Łał z taką znajomością biblii możesz zostać kapelanem na farmie gęsi wyścigowych w Napierstkowie Zalesie.

@Hamilton: dziękuję za to kopnięcie w dupę ...
Jak masz ochotę to kopnij mnie jeszcze kilka razy ...

@Koriolan: sam się kopiesz z sobą jak muł z mułem.

@Hamilton: nie muszę ... Bo kocham siebie ...
Od kopania mam sierpa i młota :-)))

Ad 6
Bóg jest Miłością,
Bóg jest nienawiścią.
...
Bóg jest nami.

@Koriolan: Ad 7
Bóg jest Koriolankiem,
Koriolanek jest już Bogiem
...

Kto wie, czy nie trafiłeś, tą puentą. Bóg jest nami, Bóg jest w każdej istocie żywej. Ma więc każda istota żywa w sobie Boga. Indianie tak myśleli i być może tak jest, jak tak na to patrzeć w ten sposób. Ewolucja nie jest faktem, taka w rozumieniu Darwina, tak samo Ewolucjonizm, czyli dwa w jednym tak. Podobny interesująco myśli w tym artykule. Organizmy same się zmieniają, dostosowując do otoczen ...  wyświetl więcej

@Hamilton: raz w życiu ... Trafiłeś :-))))

@Janusz Nitkiewicz: to wszystko są tylko teorie ...
Moja jest właśnie taka.
Ad ewolucji.
Zobacz, że człowiek nie jest kierunkiem ewolucji.
Jeśli weźmiemy tylko proces przetrwania to tygrys jest szczytem ewolucji. Przez tysiące lat zabijał ludzi
Ale sytuacja się odwróciła.
Nieświadoma ewolucja NIE MOGŁA tego wiedzieć ...
.
Świadoma ewolucja-Bóg ... TAK.

@Hamilton: I ty Hamiltonie, też możesz mieć rację ;)

@Koriolan: no tu na eioba jest OK, ty Buk a przebóstwiona bogini, ale jak was zawiozą do Tworek to będziecie mieli konkurencję. Tam co drugi to jakaś bozia.

@Janusz Nitkiewicz: niestety to był tylko żart ...
Że jestem Bogiem.
Moja teoria mówi, że jestem stworzeniem Boga.
Jest relacją ale JEDNOSTRONNA a nie równoważnościowa ...
Czyli ...
Bóg => ja
Ale nie ...
Bóg <=> ja
.
Nie wiem czy rozumiesz ten zapis ...
On oznacza, że ja jestem częścią Boga ale Bóg nie jest częścią mnie.
Implikacja oznacza, że ja jestem częścią Boga ale Bóg jest czymś ... WIĘCEJ ...

@Koriolan: jestem głęboko przekonany, że psychiatrzy zrozumieją ten zapis i pomodlą się do (za) ciebie.

@Hamilton: niestety ... Nie zrozumieli.
Oni należą do Twojej grupy ludzkości.

@Koriolan: hahahaha - na szczęście takich jak ty uduchowionych i niedorozwiniętych jest jak sam pisałeś poniżej 5 % i niech tak zostanie.


"Bóg jest emocją" .
Też jestem zdania, że to GRUBE spłycenie tematu.
Można napisać ...
Bóg jest też emocją.
.
A więc Bóg stworzył nas by przez nas myśleć, czuć i działać. Po prostu ... Żyć przez nas :-)))
.
Dlatego NIE OCENIA.
.
W/g mnie świetnie to ujęli buddyści ...
Po oddzieleniu się od ciała,
Fala WRACA do oceanu.

  Hamilton,  04/03/2019

@Koriolan: KURDE aleś pogłębił temat! Ludzkość będzie ci wdzięczna na wieki wieków.

" To co nas zadowala emocjonalnie staje się naszym kierunkiem działania."
Świetnie to opisujesz i zgadzam się z tym, ale NADMIERNIE to spłycasz. Da się zobaczyć w tym prawdę ale sytuacja jest trochę bardziej rozbudowana.
Np skąd się biorą myśli ?
Albo zadowolenie emocjonalne zależy od wyboru celu życia.
Np ktoś celuje tylko w zarabianie. Ale ktoś wybiera kochanie żony ...  wyświetl więcej

"Problem w tym, że słowa przekazane nam ludziom, dostęp do Boga zamykają."
Masz rację ale tylko dlatego, że słowa NIGDY nie były przeznaczone do komunikacji z Bogiem !!!
Słowa są przeznaczone do komunikacji z innymi ludźmi i stworzeniem. W skrócie słowa są do komunikacji ze światem stworzonym.
Do komunikacji z Bogiem służy ... CISZA.
Tak w ustach jak i w umyśle - bez słów, bez myśli :-))))

@Koriolan:
Na marginesie, zauważyliście że na słowo Bóg, macie euforie religijne ? A słyszałeś o komunikacji niewerbalnej ? Albo o głuchoniemych ? W twojej chacie do komunikacji z żoną, też służyła chyba na koniec cisza hahahahaha, a to Bogini chyba, podobnie u podobnego, chyba fatum haaaha .............

@Koriolan: i tym sposobem Koriolanek 7501 raz w ciszy rozmawia na eioba z bogiem. Na czerwono jak na buraczka z krótkim rozumkiem przystało.

" Bóg mówi tylko kochaj … i bądź szczęśliwy !" ...
Dziecko Boga dostało świat do ZABAWY.
Ale ZAGUBIŁO się wśród zabawek. Nie może znaleźć Ojca.
Lub inaczej ...
Porzygało się od nadmiaru czekolady :-)))

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Jeśli zabijanie to część zabawy, to masz rację.

  Hamilton,  05/03/2019

@Koriolan: czasem 'posiady' w Zakopanem też kończą się 'porzygiem' i nie mieszaj w to Ojca. Podobnie może być z nadmiarem kawy i Paczkow.

@Henear: WSZYSTKO jest zabawą :-)))
.
Trochę istotny jest cel ...
Ale nie dla wszystkich :-)))

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: To zabaw się w nowotwór złośliwy i brak pieniędzy na leczenie.

@Henear: kurwa ...
Wysil trochę wyobraźnię ...
Za 30 lat jestem TRUPEM ...
Kapujesz ?

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Kłamco! Przecież miałeś żyć wiecznie.

@Henear: bo ŻYJĘ wiecznie ...
Ale nie da się z Tobą o tym pogadać ...
Bo ty widzisz tylko ten świat.
Tutaj .... WSZYSTKO co się urodziło - umiera.
By zobaczyć wieczność trzeba ... Przekroczyć ten świat.
Nie da się inaczej ...
Ten świat to świat ILUZJI ...
Czy mogą się nie rozwiać gdy znajdziesz PRAWDĘ ?

@Henear: mówiąc po Twojemu ...
Zmieniasz znaczenie pojęć ...
(tak to jakoś określiłeś)
Więc KTORE znaczenie jest prawdziwe ?

  Hamilton,  05/03/2019

@Koriolan: jak to które? Wiadomo, że kwantowe z domieszką zawirowanej iluzji zwanej cyklonem w oku Cyklopa z klopa..

@Hamilton: hmm ...
Ty chyba rzucasz dowcipami ?
Słabe ...

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Tyś przekroczył..?
Budować trwałe struktury można tylko na rzeczach realnych.
Czas działania jest ograniczony a zdrowie drogocenne.
Ja zmieniam znaczenie pojęć? U ciebie raz coś jest tym, innym razem czymś innym.
Dla mnie tożsamość wiąże się z wyborem, decyzją, który wpływa na dalsze działania.
Zawsze tak było. Zdecyduj się czym jest dla ciebie śmierć, czy będziesz trupem czy też będziesz żył wiecznie.
Wiesz w ogóle kim jesteś?

@Henear: Koriolanek dostał ostrego, chaotycznego i bezmyślnego ślinotoku i wydaje mu się, że myśli.

@Hamilton: ja nie myślę ...
To Bóg przeze mnie myśli ...

@Henear: opieram się na Twoich słowach :
"Jako ludzie możemy manipulować pojęciami, przez to zmieniać postrzeganie rzeczywistości - co z kolei prowadzi do różnych działań jakie podejmujemy - a one wpływają na świat realny.
Rozumiesz o czym mówię? "
.
Przyjąłem, że zmieniasz swoją osobowość poprzez "manipulowanie pojęciami".
Stąd tak Cię widzę ...

@Henear: "Dla mnie tożsamość wiąże się z wyborem, decyzją, "
U mnie podobnie, przy czym wybór oznacza wybór ... Kim jestem.
I teraz ... Wszystko jest płynne, tymczasowe, zmienne (jeden wir). Mój wybór - kim jestem też.
A więc u mnie to wszystko się zmienia. Ludzie "zabetonowani" nie mogą tego zobaczyć ...
Świadomi, otwarci - są tacy jak ja - rozumiemy się :-)))

@Koriolan: przekraczam pomału ten świat i śmierć ...
To proces trwający w czasie.
.
Jestem teraz dzieckiem Boga.
.
By przekroczyć śmierć muszę być równy Bogu :-)))
Hi hi hi ...
Muszę być przebóstwiony :-))))

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Nie możesz zmienić faktu że jesteś człowiekiem, możesz przyjąć że jesteś człowiekiem takim a takim, jednak nie sprawi to że nagle staniesz się bezcielesną super-świadomością.
Lub że zniknie ci dług w banku, czy też odzyskasz młodość.

Jak dla mnie zmiana osobowości, czy też wytworzenie nowej - następuje najczęściej poprzez wejście w nowe otoczenie z nowymi zasadami postępo

...  wyświetl więcej

@Henear: ja zacząłem sprawdzać kim jestem i doszedłem do wniosku, że popularna odpowiedz - człowiekiem jest gówno warta.
Inaczej mówiąc zacząłem widzieć w sobie cechy, informacje które nie mieszczą się w tym określeniu. Niestety 95% ludzi zna tylko cechy - człowiek, więc ciężko z kimś pogadać :-)))
Ale można znaleźć takich ludzi ...

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Widocznie sprawdzałeś powierzchownie.
Co ci się nie mieści w tym określeniu "człowieka"? Może podaj przykłady.
Tylko nie mów mi że na nowo odkryłeś koło.

@Henear: ja zmieniam swoją osobowość nie poprzez zmianę otoczenia ale poprzez odłączenie przywiazań do rzeczy z otoczenia. Pojawiła się wtedy pusta przestrzeń w której zjawiły się nowe, nieznane cechy "osobowości" typu Miłość, Akceptacja, świadomość, zrozumienie itd.
Z tym, że takich używam słów by je określić ale one są CZYMŚ innym niż definicje w wikipedii :-)))

@Koriolan: sporo podobnych do siebie znajdziesz w wyspecjalizowanych placówkach służby zdrowia. Oni tam też widzą to czego inni nie widzą. Miałbyś tam znacznie więcej przyjaciół niż na eioba. W dodatku wikt i opierunek na koszt NFZ.

@Henear: niestety ... Tak
Na nowo odkrywam koło.
Np Miłość.
To jest odczucie takie, że JESTEŚ Miłością.
Normalne emocje typu złość, przychodzą i odchodzą, natomiast Miłością jesteś. Nie możesz przestać i oczywiście nie ma to nic wspólnego z drugą osobą i z seksem :-)))
Po prostu "czujesz" to i nic nie możesz na to poradzić.
To gówno w środku na dodatek roz ...  wyświetl więcej

@Hamilton: sam nie wiesz, że dobrze mówisz ...
Stachura, Nietzsche, Sant-exiperi, Osho i mnóstwo innych ...

@Koriolan: "Na nowo odkrywam koło. " ... wpadłeś w sprzężenie zwrotne, wyłącz na chwile zasilanie ... ;)
Czyli swój strach ...

@Henear: Ewagriusz z Pontu określił to tak ...
Przywiązania do rzeczy z otoczenia powoduje "zadymienie" w umyśle. W sumie nie widzisz, nie czujesz, nie znasz.
Oczyszczanie się z przywiazań "rozwiewa dym". Zaczynasz widzieć, rozumieć, być świadomy świata zewnętrznego i co ważniejsze siebie.
.
Wystarczy obserwować swoje wnętrze :-)))
Co myślimy, co się w nas dzieje ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: lęk mam pod kontrolą :-)))
Założyłem sobie "straż serca".
.
Tu bardziej chodzi o to, że społeczeństwo wpakowało mi koło baz mojej świadomości ...
Teraz muszę wszystkie rzeczy nauczone nieświadomie, wyciągać i świadomie decydować - zostawić lub wyrzucić :-)))

@Koriolan: czyli wystarczy faflunić bez sensu po 16 godzin i przejdę do historii jak Nietzsche, van Gogh i inni? Hahaha - od jutra zaczynam.

  geb  (www),  05/03/2019

@Koriolan:
Pominęłeś etap bycia Dzieckiem Boga Żywego!

pozdrawia
"MAT ka" personifikacja Matki Ziemi

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Wybacz ale pierdolisz. Co to znaczy że "jesteś Miłością?"
Chodzi ci o trwałe dobre samopoczucie?
To co mówisz nie ma żadnego sensu i jest zupełnie nie przydatne do absolutnie niczego.
Tak samo można podziwiać głębię kałuży.

@Koriolan: eee, to ja tak chyba będę miał ze swoja piwnicą na chomikowałem tego tyle że teraz do niej wejść nie można bo kiedyś nic nie można było dostać trzeba było bazować na zasobach jakie się zachomikowało i złomowiskach, czy innych wyprzedażach i strach przed niedostatkiem powoduje że mam problem z posprzątaniem własnej piwnicy w której sobie blokuje przestrzeń, pewnie będę musiał zamknąć ocz ...  wyświetl więcej

@Henear: "Wybacz ale pierdolisz." ... też tak czasem mówię i to patrząc mu prosto w oczy. :))))))))) Ale jak ktoś dostaje gadawki, to nie ma sensu walczyć z huraganem ;)

@Henear: hahaha - książę miłości ci nie wybaczy i nazwie cię po imieniu:
https://pl.m.wikipedia.org/wik(...)urwysyn
bo on przewodniczącym komisji do walki z chamstwem jezd i basta.

@pokrzywiony: pamiętaj co mówi guru ludziom prosto w oczy ; "Najważniejsze w Życiu jest Życie". Twój czas może dobiec końca szybciej niż się spodziewasz. Nie zdążysz nawet założyć rajtuz i się wypachnić przed wizytą w prokuraturze a na ścianie zostanie mokra, ale pełna miłości czerwona plama.

@geb: nie ... Nie pominąłem.
Po prostu staram się im to jakoś wytłumaczyć.
Tak naprawdę to jest to właśnie koło które zatacza mój umysł ...
Byłem "Bogiem", potem "zamysłem", potem stworzeniem, potem ciałem (człowiekiem), teraz jestem dzieckiem Boga by na końcu znowu stać się Bogiem.
Kto tego nie rozumie, temu to tłumaczenie na nic :-)))

@Henear: świetnie to ująłeś ...
TO właśnie wykracza poza definicje człowieka z wikipedii.
Nie mogę Ci tego wytłumaczyć ... Bo tego nie poczułeś ...
Po prostu ...
Ci co poczuli - wiedzą,
Ci co nie poczuli - nie wiedzą o czym mówię.
.
No bo jak wytłumaczyć proste słowo ....
.
JESTEM
.
???

@pokrzywiony: tak ...
Piwnica to dobre porównanie ...
Henear nie może zrozumieć co to jest Miłość jak i Ty nie możesz schować w piwnicy ... Fortepianu.
.
Póki nie oproznisz piwnicy nigdy nie będziesz wiedział co to jest .... Grać na fortepianie :-))))
Tak i Henear nie będzie wiedział .. co to jest ... Być Miłością :-)))

  geb  (www),  05/03/2019

@Koriolan:
Mój pierwszy obrońco!
Ale moja wskazówka dotyczyła właśnie ciebie.

pozdrawiam
MAT ka

@Koriolan: no co ty. Jak to nie jesteś bogiem. Jesteś tylko o tym nie wiesz. I ci to wszyscy tłumaczą i tłumaczą a ty wirujesz między elektronami ubrany w kwarki i skwarki ględząc kwantowo na różowo.

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Czuć można wiele różnych rzeczy.
I jak postępujesz będąc miłością? Jak zmieniło to twoje życie oraz działania?

@geb: nie mów do mnie obrońco bo nikt nie potrzebuje obrony ...
Mój umysł zatacza koło jakie Ci opisałem. Bycie dzieckiem Boga może być tylko byciem dzieckiem żywego Boga. Innego wyjścia nie ma.
Pytanie jest tylko ... Czy Ty to widzisz ?

@Hamilton: masz rację ... Chyba Ci zacznę dawać plusy ...
Ale jest różnica między być a czuć.
Np Ty też jesteś moim bratem a absolutnie tego nie czujesz ....
Dlatego moja droga jest już skończona.
Muszę to tylko POCZUĆ :-)))

@Henear: "I jak postępujesz będąc miłością? "
Hi hi ...
Te słowa mówią że WYOBRAŻASZ sobie jak powinien postępować ktoś kto jest Miłością.
Poczuj się Miłością to będziesz WIEDZIAŁ a nie tylko sobie wyobrażał :-))))
Czego Ci z całego serca życzę :-)))))

@Koriolan: poczujesz fafluniąc na eioba po 20 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu aż do śmierci a potem patrzysz a przed tobą PAN - buk Koriol Jan. Przez 9 lat takiego jak ty uduchowionego i walniętego oszołoma tu nie było. A twój stan się pogarsza z dnia na dzień.

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Ja ci życzę byś zaczął gadać z sensem.
Np. spróbuj mi powiedzieć jak poczuć się miłością.

@Henear: sorry ...
Napisałem od groma rad i komentarzy ...
Po prostu ... Zrób to :-))))

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: Napisałeś od groma słów, tyle że mało w nich treści.
Po prostu Zrób To i powiedz mi jak poczuć się miłością.

@Henear: sorry ...
Już nie będę gadał z sensem - znudziło mi się ...
Chyba, że będę kopał się z heiterami :-)))
.
Ale ok
Odpowiem Ci z sensem.
Wygląda na to, że moje tłumaczenia na nic ci się nie przydają.
Znajdź więc kogoś w necie, na YT kto mówi o rozwoju wnętrza a kto Ci się spodoba. Poczujesz ... O ten facet gada z sensem. Posłuchaj go ale nade wszystko patrz co się dzieje w Twoim umyśle.
Wydaje się, że to rozsądna rada :-)))

@Henear: Wybacz ...
Naprawdę nie mogę Ci wyjaśnić prościej. Czytałeś chyba "Achaja" Ziemiańskiego.
W pewnym momencie Achaja pyta ...
Jak mam zabić tą zdzirę ?
I usłyszała odpowiedz ...
Nie pytaj ... Tylko ją zabij.
.
Nie było prostrzej odpowiedzi. Zdania typu "machaj mieczem w prawo albo w lewo" nic by nie dały :-)))
Achaja zamknęła oczy i rzuciła się do przodu ......

@Koriolan: "Nie było prostrzej odpowiedzi" ? Ależ jest, a imię jej "prosta-prostsza-najprostsza". Gdybyś tak więcej czytał to miałbyś więcej pokory i mniej chęci do knajackiego i chamskiego pouczania innych.

@Hamilton: masz rację ...
Za mało we mnie pokory ...

@Henear: możesz zobaczyć czy trafisz tego gościa ...
https://youtu.be/10kjgn9j2gk
.

@Henear: albo ładną blondynkę ...
.
https://youtu.be/B1Ev_hXALzA
.

@Henear: młodego faceta ...
.
https://youtu.be/ki4Z3uqRJhM
.

@Koriolan: a jak już ta miłość w tobie guru napuchnie jak wrzód na dupie to walniesz: - ty skurwisynie.? czy przedtem?

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: https://media.giphy.com/media/(...)phy.gif
Allan Watts gada całkiem ciekawie. Ale ci wszyscy od przebudzenia są zbyt zadęci.
Wygląda jakby się naćpali.

@Henear: NAPRAWDĘ ŚWIETNIE TŁUMACZY TO TEN FACET ...
.
.
https://youtu.be/GGd1MvfLCRM
.
.
To tylko pięć minut ale tłumaczy to świetnie :-))))

@Henear: no to słuchaj Allana. Znajdź ludzi którzy go rozumieją i z nimi porównaj jak co rozumiesz ...
.
Mnie możesz spokojnie olać. ...
:-)))

@Hamilton: he he he ...
Walnę jak mi podejdziesz pod obcas :-)))

@Koriolan: w twoich komentarzach "świetnie" pojawiło się już tysiące razy. Tak, że świetnie znamy te świetne zalety świetnych ludzi i świetnych opinii.

@Koriolan: to by przemawiało na twoją korzyść. Jesteś uduchowiony jak wielki, łysy i tępy kibol w buciorach na obcasie.

  Serpico,  05/03/2019

@pokrzywiony:
cytuję pokrzywiony :
""Wybacz ale pierdolisz." ... też tak czasem mówię i to patrząc mu prosto w oczy. :))))))))) Ale jak ktoś dostaje gadawki, to nie ma sensu walczyć z huraganem ;).

Co to jest ? Cuckold ? Ładnie się bawicie.Jak huragan i nie daje dojścia ? A ty jak zwykle, "wybacz", "wybacz", masz twardo powiedzieć, moja kolej ! hahhahahaha.............

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Mieli dość czytania tych bzdetów na forum Benedyktynów, to tu klepie, nikt tego w real nie słucha, jeszcze ty z wybałuszonymi oczkami.

@Henear: "Po prostu Zrób To i powiedz mi jak poczuć się miłością."
Uwolnij myśli od słów, jakie tam ma znaczenie czy coś się określa słowem "pierdolisz" czy "konfabulujesz" choć oba słowa znaczą to samo ale maja różny kolor ..., to Myślenie bez słów, nie każe odczuwać barwy słów i stajesz JESTEM to wystarcza. To wymogi społeczne przykuły nasze myśli do słów i ich kolorów, wystarczy sobie ty ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Ten od karteczki, przedawkował filmy z Osho i robi wielkie oczy, co burdel ma w chacie to jego, na lodówce karteczki ma z nazwiskiem , jakby zapomniał. Ja się tak zastanawiam że typ w twoim wieku, niby po jakichś życiowych przejściach, niby informatyk, się jara jakimiś kolesiami którzy rzeczywiście nic nie umieją i na niczym kompletnie się nie znają, w USA to taki przetrwa jakoś. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
No tobie może wystarczy "bycie" tylko za podatki ludzi na których przeważnie plujesz.
Ojejejej ... wymogi społeczne, to spierdalajcie na pustynie jak wam nie pasują.

@Henear: zacznij od groma ględzić i będziesz chodzącą miłością. Ja zaczynam od jutra.

@Hamilton: hmmm ...
Znowu masz rację ...
Iż tym obcasem i z tym oświeceniem :-)))
Miłego dnia bracie :-)))))

@Hamilton: nie czekaj do jutra ...
Jeszcze dzisiaj może Ci pęknąć ... Kiszka stolcowa ....
I co wtedy z jutrem ?

@pokrzywiony: a jak się wpada w czerwony kolor komentarza i czy związane jest to z burakiem czerwonym? Trzeba się pochylić nad tym fundamentalnym zagadnieniem ludzkości.

@Hamilton:
Hamilton napisał:
"
http://eiba.pl/zccu9
Kajsturek zakamuflowałeś się inteligentnie jak struś łbem w piasek, ale ci dupa wyłazi. Masz klasę. I znów zaczynasz te swoje trele morele. Bez odbioru."

@Koriolan:
HAHAAHAH
" kurwa ...
Wysil trochę wyobraźnię ...
Za 30 lat jestem TRUPEM ...
Kapujesz ? "

Ty jesteś pierdolnięty, on nawet 30ki chyba nie ma przecież:))) , weź do swoich dzieci tak gadaj, bardziej prawdopodobne, z drugiej strony pewnie cię wyjebią do jakiegoś przytułku i będą mieć z głowy hahhaha
Albo do zięcia też możesz "Moja córka ma

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Zostaliście full patologią, już jestem spokojny, ale fakt faktem, jakoś tak w życiu jest że swój do swojego ciągnie.
Koszmar zestaw, trwałe bezrobocie, aparaty magnetyczne na nic, bo kogoś wyjebali z pracy, itd.
KOSZMAR

@pokrzywiony: zmieniałeś te nicki jak Kubica opony ale pisałeś tak głupio jak teraz. Jak widać po zmianie nicku rozumku nie przybywa. Musisz się pochylić nad tym zagadnieniem naukowo, zakrawarskiemu wyślij smsa co napisł Hamilton a on opracuje instrukcję jak zabić Hamiltona "uprzenio przygotuwnym pszetmiotem". Nie zapomnij napisać mu listu, że wysłałeś sms, bo bez tego nie zajarzy.

@Koriolan: jutro pożyję do śmierci i się zobaczy mój buddyniu.

@Serpico: "Zostaliście full patologią" ... ty nią byłeś zawsze i nawet byłeś i jesteś poniżej naszej patologi, niczym nie musiałeś zostawać. :)))))))))

@pokrzywiony: rzekł teolog-łopatolog w czerwonych rajtuzkach i zrobił bęc.

@pokrzywiony:
No widzisz i żyje sobie w ładnym mieszkaniu, budynku z ochroną. a ty na oszmaciałym post PRL-owskim blokowisku, a wiesz że mogło być lepiej ? Oj mogło mogło, nawet z pobytem na wózku, tym co go nie pamiętam, a macie mi go zabrać, ale i tak jest DOBRZE.
Vivi to się do niej nie umywała, no cóż przeszłość :). Po co mi ją w ogóle przypominasz ? Nawet moja matka nie chce jej ...  wyświetl więcej

@Serpico: fantazje, tylko tyle ci zostało. :)

@pokrzywiony:
Świstackiego 23/13 wbij sobie w mapy, a teraz spierdalaj do klitki.Fantazje o wybitnej umysłowości, której nikt nie rozumie, to akurat jedyne co tobie zostało.

@Serpico: Ten dom na Świstackiego to mi na jakiś skłot wygląda. :))))))))
https://jawor.fotopolska.eu/fo(...)485.jpg

@pokrzywiony:
To źle ci wygląda bo ma 3 lata, moje skrzydło mniej nawet. Co ci to daje ? Taka mała wsza, dużo daje bycie takim czymś ?
To nie jest ten blok głąbie.Poza tym nawet ten wygląda chyba lepiej niż ten 3 piętrowy syf haah

@Serpico: Fantazjujesz o nim, bo mieszkasz w ty skłocie i wszystkim tu chcesz wciskać ciemnotę biedaku.
https://jawor.fotopolska.eu/fo(...)485.jpg
Ale spoko może wyśle do ciebie kogoś by ci chociaż jakieś bułki dał żebyś głodny nie chodzi, bo kasy na narkotyki to ci nie dam. :)

@pokrzywiony:
To nie ten blok idioto:)
Daj spokój, nawet na mieszkanie nie zarobiłeś i żyjesz jak karaluch,to nie ten blok.

@Serpico: Dobra, dobra nie udawaj że potrzebujesz pomocy. :)
Spokojnie my "menele" musimy się dzielić tym co mamy ... ;)

@pokrzywiony:
Ponowię pytanie co ci to daje ? Jesteś zwykłym pierdolonym zerem i to charakterologicznie, nawet jakby cię wychował ktoś normalny i tak byłoby to SAMO.
Więc co ci to daje ? Pierdolisz wyżej o strachu, a ty się boisz własnego cienia.
W necie jesteś hiper kozakiem, z netem za 50 zł z tej oszmaciałem wybłaganej, na wale renty.

@Serpico: A ty narkomanem w halucynacjach, ale ok i tak cię kocham. :)

@pokrzywiony:
No was meneli na szczęście nie oglądam, NIENAWIDZĘ Narkomana sobie znajdź na tym twoim blokowisku, pewnie są, a ten budynek co dałeś to wygląda nawet lepiej niż to dno w którym żyjesz.
Idę o zakład że mieszkania są lepsze, na pewno większe, a nie kurwa klitka 3 na 3 metry.

@pokrzywiony:
Nie ruszałbym tematu narkomanii , bo mi się typek od dawania po kablach przypomina i to nie jestem ja i nie jest z mojego życiorysu, on pije, razem ze swoją pancią, taki silny jest że musi pić, bywa.
Powiem ci natomiast czemu, bo inaczej już nie potrafią żyć, potrwa to z 10 lat i będą kolejne wraczki.

@pokrzywiony:
Daj żyć, rozbiadolony sobie bądź we własnym zakresie.Ja miałem cwaniaczku wypadek , wy jesteście "wasted" z definicji, sami na to zapracowaliście, a ja na coś odwrotnego.

@Serpico: O jak mi przykro że jesteś "wasted" . :)

"Bóg nie jest jakąś "bezmyślną fizyczną energią".
Hi hi hi ...
Nie jest ... Bezmyślną.
Jest Świadomością.
Czyli ...
Jest Świadomą energią.
Gdy nauka wreszcie nazwie to z czego jesteśmy zbudowani to wtedy będziesz mógł powiedzieć ...
Bóg jest Świadomą ... Xxxxxx.

"Więc czemu z uporem maniaka ludzie próbują Boga ograniczyć do przez siebie wymyślanej definicji ? "
Bo sprzedają to innym za ciężkie pieniądze i nie potrafią robić nic innego.
Wyobraź sobie, że Europa delegalizuje katolicyzm i wszystkie inne religie i każe księdzom wziąść się do prawdziwej roboty ?

@Koriolan: KURDE ty jesteś już jak Jan Paweł III, Dalajlama IX i Ajatollah VI w jednym nadający z Tybetu albo z Lichego Lenia na calutki eiob.

@Koriolan: jak ta dynamika intelektu teologicznego się utrzyma to zakrawarski jutro wyswieci ciebie, podobnego i krzywego Mańka obuchem siekiery na ksiendzów pierdofilów. I będziecie mieć przechlapane. Codziennie do spowiedzi i do komunistów po komunie na kolanach z kadzidłem w zębach
.

@Koriolan:
Jak ty chętnie rozstawiasz ludzi po kątach, ten do pracy, ten ma dzieci płodzić, a inny ma już umierać.
Wziąć i księżom.
A co z całym zestawem buddyjskim itd ? Też delegalizujemy ? Biblia podlega delegalizacji ? Co ty w ogóle pierdolisz że tak się ciebie dopytam, przecież w części religii, ludzie normalnie pracują, jak u Adwentystów, można by zacząć zadawać pytania ...  wyświetl więcej

@Hamilton: & serpico ...
Jesteście heiterami zainteresowani tylko GNOJENIE ludzi ...
Szkoda z wami gadać ...

@Koriolan: Koriolan, 15 godz. temu ukryj komentarz -2 odpowiedz

@Hamilton: wiem ...
Byłeś, jesteś i będziesz ... skurwysynem gnojący ludzi. To tylko inni ze strachu i głupoty nazywali to "cięty dowcip".
. Cóż ... Gratulacje betoniarstwa ...

@Hamilton: tłumacze ci to na wiele sposobów ...
Łagodny to taki :
.
Jesteś wewnętrznie skażony. Oczyść się to pogadamy :-)))

@Koriolan: o kurde Koriolan - Chrystus eioba, największy kaznodzieja wśród gęsi i największy gęgacz wśród kaznodziejów i jego słowo boże. I największe HIHI wśród błaznów i pajaców.

@Koriolan:
Pod wrażeniem jestem, w tym wszystkim nawet udało ci się Botoks oglądnąć, taki schorowany biedny ślepy pan, wysyłający innych do pracy. Ci powiem jeszcze tak bezczelnego łachudry jak ty to nie widziałem i mam nadzieje że nie zobaczę.
Poza tym przecież piszą książki na przykład o tych mnichach pustyni, a ty ich potem uczysz co napisali.

@pokrzywiony: ukradniemy mu wózek inwalidzki :-)))
.
Hi hi hi ....
Sorry - dałem Ci minusa ...
Bo miałem palec umazany majonezem z McDonald's :-)))

@pokrzywiony:
Realistyczne jest, pokazuje poziom lujostwa dość dobitnie, socrealizm.

@Koriolan:
Uuu .. spaślakowi nerwy puszczają, na wózku jeździłem około rok czasu, nie mogłem aż tyle obciążać, szpitalnym one są cięższe, nie było sensu kupować, mogę po tobie poskakać i ci pokazać jak to teraz wygląda, może się wywrócę nawet miej tą nadzieje.

Taki żulers jak ty kiedyś nawrzucał od kalek, kolesiowi na wózku, pecha miał trochę bo wyszedł jego brat, a brat nie jeździł na wózku.Mogę cię też poznać, kawału padliny :)

@Podobny:
"zaufamy Bogu … nie pytając więcej."
Świetnie to wytłumaczyłeś !
Ja dodam tylko, że człowiek pomylił się na ZEWNĄTRZ szukając odpowiedzi ...
Podczas gdy wszystkie odpowiedzi są WEWNĄTRZ człowieka :-)))

  Henear,  05/03/2019

@Koriolan: W żołądku, nerkach czy wątrobie?

@Henear: w sercu i w nerkach ..
.
Hi hi hi ...
Są to biblijne, symboliczne odpowiedzi.

@Henear: W psychice ... :)

@pokrzywiony: w psychice jelita grubego.

@Hamilton: "w psychice jelita grubego."
...
Czyli twierdzisz że twa dupa ma swoją własną psychikę ? ... ciekawe masz coś więcej do powiedzenia ?
Skąd ty do tak światłych wniosków dochodzisz, czyżby z zatwardzenia jakie ciągle odczuwasz ?

@pokrzywiony: nie cytosz zakrawarskiego to nie wisz a jo cytom to swoje wim.

@Hamilton: wisz że ci gówno na odbyt ciśnie, ot i cała twoja wiedza. Zamiast iść do haźla, to cytosz i komentujesz zakrawarskiego. No musza przyznać osiągosz szczyty logiki, jeszcze trocha i bydziesz szczytowoł.

@pokrzywiony: jak nie bydziesz cytoł monrzejszych od siebie to bejesz gupi i skoncysz na eutanazjumie abo w szpitolu dla nerwowych. Cytej, uc siem jak pisac do smichu i oglondej fajne zdjyncia. Tysz bedzies fotoreporter z pocuciym humora jak łon.
http://eiba.pl/5

@Pokrzywionym:
"jak się słowo do siebie przyjmuje ... :)"
Jezus powiedział odwrotnie ...
Nie to jest złe co wchodzi do ust ale to co wychodzi ...
.
A więc skażenie wewnętrzne powoduje, że to co mówisz jest ... Słabe.

@Koriolan: jednym słowem wg Chrystusa łyżka arszeniku ci nie zaszkodzi.

@Hamilton: tak ... Nie zaszkodzi ...
Natomiast gadanie z tobą jest trujące ...

@Podobny:
"niedługo zgaśnie ostatnie światło"
Nie strasz go bracie ....
Światło gaśnie w chwili śmierci.
Do samej śmierci zostanie mu iskra nadziei.
Dzięki niej w końcu żyje :-)))
Iskra nadziei, iskra świadomości, tchnienie Boga ... To wszystko jest tym samym :-)))

@Podobny:
"Zatem jeśli nie słowa, to co może nas zjednoczyć z Bogiem?"
.
Bycie ...
.
Z Bogiem może nas zjednoczyć bycie z Bogiem.
.
W tym komentarzu są dwa błędy.
Pierwszy to ... Słowo jest OBOJĘTNE !
Człowiek nadaje mu wartość ... Negatywną lub pozytywną. Dlatego też Bóg JEST też w słowach. Dokładniej MIĘDZY słowami.
Nadając s ...  wyświetl więcej

@Podobny:
"nie oglądaj się, bo za Tobą są tylko trupy ubezwłasnowolnienia."
.
Widzę to inaczej ...
ŚWIETNIE jest wyrzucić umysł do śmietnika.
Ale tylko na chwilę by znaleźć się w czwartym wymiarze.
Gdy już naprawdę przejdziesz do 4 wymiaru, ZOBACZYSZ że ... Masz TYLKO UMYSŁ.
Ty jesteś umysłem, świadomością, myślami, emocjami i działaniem.
Ty ...  wyświetl więcej

@Koriolan: reasumując - jak to bóstwo z Katowic zostanie prezydentką Polski to ty zostaniesz kapelanem dużego stada gęsi, kardynałem ogródków działkowych w Katowicach Kostuchnie i w barze naprzeciwko osiągniesz 6 wymiar już po 10 piwach.

@Hamilton: masz ciasny umysł. Ograniczasz go tylko do jednego ...
Gnojenia innych ...
Nie można z takim umysłem pogadać ...
Dowcipy też są gówniane ... Choć pewnie seta1212 szczalby z radości po nogach ...

@Koriolan: gdyby był takim jak ty uduchowionym chamem pewnie tak, ale nie jest.

@Hamilton: wyzwiska, wyzwiska, wyzwiska ...
Będziesz tak do śmierci ?
Czy jednak zapanujesz nad sobą ?

@Koriolan: Koriolan, 15 godz. temu ukryj komentarz -2 odpowiedz
@Hamilton: wiem ...
Byłeś, jesteś i będziesz ... skurwysynem gnojący ludzi. To tylko inni ze strachu i głupoty nazywali to "cięty dowcip".

@Hamilton: Nie bierz Dziadku wszystkiego tak poważnie.Koriemu chodziło zapewne, że jesteś skałąhttps://pl.m.wikipedia.org/wik(...)urwysyn

@szubrawiec: hahaha - a jak ja mu mówię, że jest dobrotliwym księciem miłości to się obraża
http://lubimyczytac.pl/ksiazka(...)/idiota

@Hamilton: no co Ci poradzę, że tak wybrałeś ?
Wolisz bym nazywał Cię heiterem ?
Czy trollem ?
A jako to różnica ?
Każdy widzi kim jesteś ... Bez nazywania cię.

@Pokrzywiony:
"Zrozum że to nie za myślą masz podążać lecz za postanowieniem, "
Świetnie to ująłeś :-)))
.
Od dziecka uczyli nas dążyć za myślą. Ale teraz już nie jesteśmy dziećmi.
Niektórzy zatrzymują się ...
Sprawdzają kim naprawdę są ...
Czego naprawdę chcą ...
I za tym podążają.
.
Jakie to kurna proste :-)))

@Koriolan: Na najprostsze rozwiązania najtrudniej się wpada ... ;)

O kurtyna, ale tu wesoło od rana, zaraz Serpo wróci z pracy, będzie jeszcze weselej.

@szubrawiec: jak Koriolanek zacznie wirować między elektronami to może być niewesoło. U sąsiada już bezpieczniki przepalone i na szybach pojawiły się zacieki przypominające wersety albo jakieś malowidła, kurne tak proste jakby były z jaskiń.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska