Login lub e-mail Hasło   

Kwantowa Teoria Boga (2)

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 166 Zamieszczono 04/03/2019

Ciekawy artykuł. Wiesz, ja też pasjonuję się Wszechświatem, a ostatnio szczególnie interesuje mnie związek materii i informacji. W zasadzie nauka rozdziela obie rzeczy traktując informację jako coś niematerialnego (bit), natomiast materii nadaje cechę masy - w kg (SI).

W świecie makro, ta relacja wydaje się oczywista: jest materia, którą można opisać - czyli przypisać jej informację, dotyczącą czasu i położenia. W miarę gdy materia staje się coraz mniejsza, przechodząc, poprzez cząsteczki, do atomów, jąder - protonów, neutronów i elektronów - z informacją dzieje się coś dziwnego: zaczyna nam się rozmywać. W świecie atomów, zaczynają obowiązywać prawa fizyki kwantowej, która jednoznacznie stwierdza, że nic w tym wymiarze – jednoznacznie określić się nie da! Tzw. Zasada nieoznaczoności Heisenberga, wiąże położenie i prędkość cząstki w ten sposób, że jeśli o jednej z tych wielkości wiemy więcej to o drugiej zupełnie nic.

Co więcej, w atomie, jest coś co zakazuje elektronom przyjmowania dowolnej energii! Elektron może „skakać” pomiędzy różnymi stanami i emitować lub pochłaniać energię w postaci kwantu. (Słynny Duńczyk Niels Bohr, przyjął ten wyjątkowy stan rzeczy jako normalny, z czym nie mógł się pogodzić Einstein, przyzwyczajony do ciągłości świata).

No i teraz moja interpretacja: Im bardziej świat który opisujemy jest mniejszy, tym bardziej wielkość energii myśli – za pomocą której, tworzymy informacje-słowa – jest porównywalna z energią materii.

W świecie makro nie tak łatwo poruszyć materialny obiekt – choć czasami, przy dużym skupieniu, to się zdarza. Natomiast w świecie mikro, myśl jest wielkości mikrocząsteczek i odpowiadających im energii, a więc protonów, neutronów i elektronów. Ale gdzie ta myśl się w tym mikroświecie znajduje? Otóż jej istnienie wyjaśnia kwantowy charakter stanów energetycznych elektronu w atomie. Myśl wypełnia wszystkie „luki” istniejące pomiędzy elektronami i jądrem. Nie jest to zatem, ani próżnia ani przestrzeń - jest to myśl. Co więcej – każdy dyskretny stan wzbudzenia atomu odpowiada emisji jednej myśli.

I na tym nie koniec – „drgają” nie tylko elektrony ale i atomy i większe od nich cząsteczki z których zbudowane jest np. nasze ciało. I jak sądzisz, czy te drgania także są kwantowe? Oczywiście, że tak! Im większy jest układ drgających atomów (cząsteczek) tym bardziej myśl staje się złożona, ale także – zgodnie z zasadą nieoznaczoności – mniej precyzyjna.

Ale przecież myślenie to nie tylko słowa, to także obrazy. No i tu mamy coś co obserwujemy i co wspiera tę teorię. W czasie drgania, ciała emitują fale elektromagnetyczne, w tym także światło! Bardziej złożone obiekty są zatem w stanie emitować bardziej złożony obraz – który widzimy w myślach! Natomiast kwantowość myśli-słów przejawia się w ich strukturze: każde słowo (zdanie) ma początek i koniec - jest więc "kwantem".

W ten sposób, w myślach następuje połączenie słowa i obrazu. Ten sam drgający układ cząsteczek (atomów) w naszym organizmie, wytwarza bowiem jednocześnie jedno i drugie!

Wierzyć, nie wierzyć, ale ja uważam, że te myśli pochodzą od Boga!

Pozdrawiam.

PS. Piszę o drganiach organizmu, ponieważ myślenie powstaje w całym organizmie (myślimy całym ciałem), natomiast umiejętność przekształcania myśli w obrazy i słowa ma tylko mózg.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1163
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 720
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 652
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 737
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 878
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 600
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 571
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 526
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 898
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 982
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 482
 
Autor
Artykuł  geb  (www),  04/03/2019

Dziecko Boga Żywego!
Spełniasz moje marzenia.

Tak bardzo chciałabym, abyśmy poznali, gdzie mieszkamy.
NASA, mami nas, swoimi animacjami komputerowymi.
Większość Polaków uznaje to co Kościół, a więc teorię heliocentryczną.
A jak to się ma, do KOSMICZNE JAJKO = WSZECHŚWIAT= ZIEMIA (w której wnętrzu jest Słońce, Księżyc, itd i my żyjemy).
Przyznam się ciekawy temat rozpoczołeś!
pozdrawia
MAT ka

@geb: https://www.filmweb.pl/film/El(...)-558960 ... czy ta wizja "kosmicznego jaja" nie przypomina, pragnienia statku kosmicznego z sztuczną grawitacją opartą na sile odśrodkowej na którym będą mieszkać "wybrani" ?
Taka Arka Noego dzisiejszych czasów ... :)

@pokrzywiony: ZUS będzie na te luksusowe stacje orbitalne wysyłać rencistów z dwoma lewymi rękoma do roboty. Szansa dla ciebie i Koriolanka. Będziecie całymi dniami przy kawie i Paczkach rozwiązywać zagadnienia ludzkości a miłość będzie wyciekać wam z buzi w postaci piany.

Jakich zasobów potrzebuje myśl, by ta stała się twórcza, a następnie sprawcza ?

@pokrzywiony: ogólnie - żadnych.
To nie myśl porusza światem ... To my.
.
Z innej strony można uznać że WSZYSTKO jest myślą a więc my też :-)))

@pokrzywiony: ciekawie byłoby zamienić "myśl" na "słowo".

@Koriolan: Więc co jest potrzebne, by z chaotycznej myśli narodziło się sprawcze słowo, które rodzi dobre owoce ?

@pokrzywiony: potrzebna jest decyzja Boga ...
Niech się stanie ...
:-))))

@Koriolan: A Bóg zdecydował i dał Ci wolność wyboru, teraz czeka na Twoją decyzje i tak sobie czekacie, ciekawe komu pierwszemu to czekanie się znudzi ?

@pokrzywiony: gdyby nie ten chaos myśli Koriolan miałby owoce i produkowałby kompot w puszkach ale nie ma blachy.

@pokrzywiony: w/g mnie Bóg na nic nie czeka ...
On wie i tylko patrzy jak się bawię w tym świecie, który dla mnie stworzył.
Ponieważ widzi WSZYSTKIE chwilę, w tym chwile mojego życia to Z GÓRY wiedział, że będę cierpiał i umieścił w tym świecie WSKAZÓWKI jak przekroczyć cierpienie, wydostać się na teren świetnej zabawy.
I ja się czołgam w tą stronę :-)))

Zajebiście ciekawy artykuł.
Zaskoczyłeś mnie tym pomysłem.
Choć być może strasznie wiele rzeczy by wyjaśnił
Pomyślę trochę nad tym a potem napiszę co mi wychodzi :-)))

"Wierzyć, nie wierzyć, ale ja uważam, że te myśli pochodzą od Boga!"
Ja myślę tak samo.
Nakłada się to na moją teorię, że istnieje tylko Bóg a wszystko inne powstało z iluzji oddzielenia. Co oznacza, że kamień który bierzesz do ręki jest "innym" obiektem tylko dlatego, że masz taką iluzję.
Wynika z tego, że WSZYSTKO myśli bo ma w sobie atomy i myśli między elektronami. Kamień ...  wyświetl więcej

@Koriolan: " Kamień myśli mało bo ma małą strukturę". A słoń myśli od ciebie więcej, szybciej i sprawniej. Ta teoria by się zgadzała po przeczytaniu komentów twojej uduchowionej osoby.

Kwantowy Bóg ...
Tak naprawdę to jest wiele takich teorii. Chyba teoria strun lub inną dopuszczała, że w naszej przestrzeni jest nieskończenie dużo światów, które istnieją w czasie ułamka sekundy. Potem w drugim ułamku drugi wszechświat itd.
O tym, że człowiek żyje w kwantowych odcinkach czasu przeczytałem u buddystów. Określili oni nawet około 170 odcinków na sekundę. W jednym kwan ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Faktycznie ty jeśli chodzi o decyzyjność, to wypas, ciąża usunięta bezprawnie, firma ujebana do końca po łokcie, życie upierodolne po łokcie, ci powiem bym się chyba powiesił jakbym miał zostawić żonę z dzieckiem i ganiać za obrzyganymi alkoholiczkami.
Jest jakaś jedna decyzja w twoim koszmarnym życiu, która miała pozytywny efekt ? Oprócz braku łażenia na Jasną Górę, z dru ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Czekaj czekaj łapie, Żryj Mac Donalds diem ? Zapij wiśniówka ? A co z tłuszczem wisceralnym ? Nic ? HAAHAHAHAAH
Jak u ciebie znaleźć w tych zwałach tłuszczu czakrę ? Chyba na tomografie hahaha

W sumie to całkiem zabawne, że z całym swoim podejściem do "wnętrza', jakoś nic nie chce ci się przeanalizować hahahaah

Trzeba było tą teorię wcielić w praktykę, może

...  wyświetl więcej

He he he ...
Istnieje teoria, że Bóg jest ... Czystą informacją :-)))

@Koriolan: hmm, jak to właściwie jest z tą kwantyzacją ? Czy rzeczywistość jest kwantowa ( schodkowa ) czy to nasze możliwości obserwacyjne są skokowe ?
Przykładowo jak zostanie sfilmowana lecąca piłka, a potem ten film zostanie spowolniony to zobaczymy że piłka nie leci
sobie w przestrzeni w sposób ciągły tylko skokowy.
Jeśli możliwości naszych komputerów będą mogły przetwarz ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Ciekawe czas Placka oparto na wyliczeniu opartym na stałej grawitacyjnej, a zakłada się że foton jest cząstką o masie zerowej ?
Więc jak się ma masa słońca do masy fotonu ?

@pokrzywiony:
Ciekawe czy ziemniaczanego hahahaha ...................
A co z czasem Jacka ? hahahaha ................
Jak się ma masa jego tłustego tyłka, do kupy śmiechu ?
Wiesz jaki jest wasz problem ? Szczególnie twój, problem z zajęciem się tym do czego się nadajecie, to znaczy już jakby przeszły, bo teraz się nie nadajecie już do niczego hahaha

@pokrzywiony: istnieje tylko jedno wytłumaczenie, ten Placek nie chodził na korepetycje do dochtoranta Buddynia. Max Planck chodził to i swoje wiedział.

@pokrzywiony: po prostu słońce nie jest zbudowane z fotonów ale z atomów. Jak pisał podobny foton ma masę 0 ale elektron już nie. Podobny sugeruje łączenie i rozdzielanie się elektronu z fotonem jako przekształcenia energii w masę i odwrotnie.

@pokrzywiony: o ile wiem kwantowosci czasu nie da się udowodnić. To tylko równania matematyczne a dokładniej interpretacja tych równań.
Nie wiem nawet czy jakoś zmierzono, sprawdzono skoki kwantowe elektronów.
Tym niemniej kwantowosci czasu jest na razie nie do udowodnienia.

@Serpico: heiterze ...
Nie chce mi się z tobą gadać ..
Jesteś wielkim dupkiem ...

@Koriolan: no jak podobny tak twierdzi, to tak musi być. Ciekawe czy kliement się z nim zgadza? Ale chyba tak:
http://www.eioba.pl/kliement
To Placek nie udowodnił jeszcze tej kwantowosci czasu ? A obiecał. A to hejter.

@Koriolan: No tak ale światło ( fala elektromagnetyczna ) rozchodząca się w przestrzeni już masy nie potrzebuje, ale pomimo tego się zakłada że posiada jakąś bezwładność, a skoro pozbyto się "eteru" to z czego wynika prędkość graniczna światła ? Przecież bez masy i żadnych oporów ta prędkość powinna być nieograniczona ... ?
Przykładowo fala akustyczna ( dźwięk ) jej prędkość graniczna jest ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Po raz ostatni pisałeś o wózku, ty spasiony symulancie, zrozumiałeś ? Uwierz kurwo, mimo że cię wyzywam będą mnie słuchać, wszyscy razem.
Ty zapracowałeś na bycie śmieciem, ja człowiekiem, poszefuj sobie w domku.

Dawno powinieneś mieć komisje powtórną kiedyś robili, Krzywy też, czemu nie macie, nie wiem, ale nie wygląda to kurwa najlepiej, cała reszta też nie.

@pokrzywiony: no tak, ale wdzięk ma echo, a takie światło co najwyżej odbije się od Placka, który jednak jest ograniczony kształtem powierzchni i grubością w wymiarze trójkąta którego definicja nie do końca jest sformalizowana językiem teorii słowa w kwancie beblania. Kto ci zapewni, że wystarczy ble, jak równie dobrze może być bleble, a nawet (miejmy nieco odwagi w nauce) blebleblebleble pierdu.

@Serpico: Zjedz snickersa, nie jesteś sobą narkomanie.

@Koriolan:
Ty będziesz mi cisnął szmato z wózkiem, gdzie ty tymi problemami ze wzrokiem tylko wydusiłeś rentę i poszedłeś w randki ? Chyba kurwa szmaciarzu śnisz.

@pokrzywiony:
Daj żyć z tymi narkotykami, nie używam żadnych, a ty jesteś synem zapitego alkoholika co sam pisałeś, brat się zapił, gówno mnie to obchodzi,a kto był na detoksie dopytaj królową.Oby nie pomyliła z kim aktualnie sypia haaah .......
Nie cierpię alkholików i narkomanów, pisałem ileś razy, płaczków też nie lubię.
Idź się do sąsiadów porzucaj, pewnie i narkomanów znajdziesz.

@Serpico: znów schodzisz z poziomem w obszary wysokiej komisji do walki z chamstwem. Oni tylko na to czekają.

@Hamilton:
Oni to powinni być dawno i w sądzie i na komisjach ponownych, obu to oszuści zwykli, tu cwaniaczą, ale jak trzeba to się zasłonią chorobami.
Obu ma renty i może robić to co robi tylko w zasadzie na zasadach oszustwa.

@Hamilton:
Jeden na wykształcenie i niby problemy z oczami, a drugi na jego brak, tak działał idiotyczny system rent, ja jestem ekonomistą, to jakbym miał jego 'problemy" z oczami, to nie dostałbym renty, ponieważ mi mózg działa hahaa ... w pewnym sensie to zabawne nawet, ale tak było, teraz inaczej ustalają.
Chore to jest , bo tworzy takich jak oni, a ludziom bez rąk, zabiera renty. ...  wyświetl więcej

@Serpico: no tak, ale trzeba to udowodnić. Inaczej niczym nie będziesz się różnił od tego kretyna, który nazwie cię złodziejem, mordercą, faszystą, bandziorem, oszustem itp.

@Hamilton:
Postaram się :), choć lekkie to nie będzie :), widzisz .. dlatego że wiem z kim mam do czynienia, mogę czytać 100 ki komentarzy że nie wiem, ja już wiem.

@Serpico: głupota jest niezniszczalna i niereformowalna. Można się z niej jedynie pośmiać. Inaczej ściągnie cię do swojego poziomu i zasilisz jej szeregi.

@pokrzywiony: cóż ...
Mi też na to wygląda, że świat zbudowała jakąś inteligentna Świadomość. Ludzie próbują odkryć zamysł Boga ale doprawdy marnie im idzie :-)))
A prawa naukowe to tylko ... Matematyka.

@Serpico: cóż . .
Teraz wiesz jak smakuje GNOJENIE ludzi ...
Od dupy strony :-)))
Sorry ...
To taka maleńka zemsta :-)))
Taki prztyczek w nos :-)))

@Koriolan: cóż - marnie im to idzie tym ludziom. Gdyby nie buddynie siedzieliby w jaskiniach, a tak dzięki niedouczonym pierdołom na rencie mają internet.

@Koriolan:
Kretyńskie, jedyne czego się możesz uwiesić to wózek o którym zapomniałem dawno temu , a prawa noga była do amputacji pół roku, jak sprawny jestem widziałeś, zapracowałem na to jak ty na swoje życie, w dupie mam że je zjebałeś, co mnie to interesuje.
Mścij się na sobie pajacu.Jeszcze się pocieszysz, ja ci to gwarantuje.

Jesteście pajacami bez jaj i to też nie moja

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Ja swoje życie naprawiłem, ty swoje zjebałeś i ty masz mi wystawiać oceny ? Uwierz gdybyś nie był genetyczny i miał jakiekolwiek pojęcie o jakiejkolwiek psychologii to jeszcze można byłoby cię posłuchać, ale jakie cymbale ty masz przełożenie na praktykę w tych twoich teoriach. ŻADNE. Krzywy się od ciebie nauczył, majaków że wystarczy być i powtarza część z tego co ty biadolisz.
Razem to tragedia i to kosmiczna.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska