Login lub e-mail Hasło   

Kwantowa Teoria Boga (2)

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 65 Zamieszczono 17 dni temu

Ciekawy artykuł. Wiesz, ja też pasjonuję się Wszechświatem, a ostatnio szczególnie interesuje mnie związek materii i informacji. W zasadzie nauka rozdziela obie rzeczy traktując informację jako coś niematerialnego (bit), natomiast materii nadaje cechę masy - w kg (SI).

W świecie makro, ta relacja wydaje się oczywista: jest materia, którą można opisać - czyli przypisać jej informację, dotyczącą czasu i położenia. W miarę gdy materia staje się coraz mniejsza, przechodząc, poprzez cząsteczki, do atomów, jąder - protonów, neutronów i elektronów - z informacją dzieje się coś dziwnego: zaczyna nam się rozmywać. W świecie atomów, zaczynają obowiązywać prawa fizyki kwantowej, która jednoznacznie stwierdza, że nic w tym wymiarze – jednoznacznie określić się nie da! Tzw. Zasada nieoznaczoności Heisenberga, wiąże położenie i prędkość cząstki w ten sposób, że jeśli o jednej z tych wielkości wiemy więcej to o drugiej zupełnie nic.

Co więcej, w atomie, jest coś co zakazuje elektronom przyjmowania dowolnej energii! Elektron może „skakać” pomiędzy różnymi stanami i emitować lub pochłaniać energię w postaci kwantu. (Słynny Duńczyk Niels Bohr, przyjął ten wyjątkowy stan rzeczy jako normalny, z czym nie mógł się pogodzić Einstein, przyzwyczajony do ciągłości świata).

No i teraz moja interpretacja: Im bardziej świat który opisujemy jest mniejszy, tym bardziej wielkość energii myśli – za pomocą której, tworzymy informacje-słowa – jest porównywalna z energią materii.

W świecie makro nie tak łatwo poruszyć materialny obiekt – choć czasami, przy dużym skupieniu, to się zdarza. Natomiast w świecie mikro, myśl jest wielkości mikrocząsteczek i odpowiadających im energii, a więc protonów, neutronów i elektronów. Ale gdzie ta myśl się w tym mikroświecie znajduje? Otóż jej istnienie wyjaśnia kwantowy charakter stanów energetycznych elektronu w atomie. Myśl wypełnia wszystkie „luki” istniejące pomiędzy elektronami i jądrem. Nie jest to zatem, ani próżnia ani przestrzeń - jest to myśl. Co więcej – każdy dyskretny stan wzbudzenia atomu odpowiada emisji jednej myśli.

I na tym nie koniec – „drgają” nie tylko elektrony ale i atomy i większe od nich cząsteczki z których zbudowane jest np. nasze ciało. I jak sądzisz, czy te drgania także są kwantowe? Oczywiście, że tak! Im większy jest układ drgających atomów (cząsteczek) tym bardziej myśl staje się złożona, ale także – zgodnie z zasadą nieoznaczoności – mniej precyzyjna.

Ale przecież myślenie to nie tylko słowa, to także obrazy. No i tu mamy coś co obserwujemy i co wspiera tę teorię. W czasie drgania, ciała emitują fale elektromagnetyczne, w tym także światło! Bardziej złożone obiekty są zatem w stanie emitować bardziej złożony obraz – który widzimy w myślach! Natomiast kwantowość myśli-słów przejawia się w ich strukturze: każde słowo (zdanie) ma początek i koniec - jest więc "kwantem".

W ten sposób, w myślach następuje połączenie słowa i obrazu. Ten sam drgający układ cząsteczek (atomów) w naszym organizmie, wytwarza bowiem jednocześnie jedno i drugie!

Wierzyć, nie wierzyć, ale ja uważam, że te myśli pochodzą od Boga!

Pozdrawiam.

PS. Piszę o drganiach organizmu, ponieważ myślenie powstaje w całym organizmie (myślimy całym ciałem), natomiast umiejętność przekształcania myśli w obrazy i słowa ma tylko mózg.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 536
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 998
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 838
14
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1814
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 543
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1077
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 572
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 708
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 582
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 695
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 479
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 600
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 412
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 302
 
Autor
Artykuł  geb  (www),  17 dni temu

Dziecko Boga Żywego!
Spełniasz moje marzenia.

Tak bardzo chciałabym, abyśmy poznali, gdzie mieszkamy.
NASA, mami nas, swoimi animacjami komputerowymi.
Większość Polaków uznaje to co Kościół, a więc teorię heliocentryczną.
A jak to się ma, do KOSMICZNE JAJKO = WSZECHŚWIAT= ZIEMIA (w której wnętrzu jest Słońce, Księżyc, itd i my żyjemy).
Przyznam się ciekawy temat rozpoczołeś!
pozdrawia
MAT ka

@geb: https://www.filmweb.pl/film/El(...)-558960 ... czy ta wizja "kosmicznego jaja" nie przypomina, pragnienia statku kosmicznego z sztuczną grawitacją opartą na sile odśrodkowej na którym będą mieszkać "wybrani" ?
Taka Arka Noego dzisiejszych czasów ... :)

@pokrzywiony: ZUS będzie na te luksusowe stacje orbitalne wysyłać rencistów z dwoma lewymi rękoma do roboty. Szansa dla ciebie i Koriolanka. Będziecie całymi dniami przy kawie i Paczkach rozwiązywać zagadnienia ludzkości a miłość będzie wyciekać wam z buzi w postaci piany.

Jakich zasobów potrzebuje myśl, by ta stała się twórcza, a następnie sprawcza ?

  Koriolan,  16 dni temu

@pokrzywiony: ogólnie - żadnych.
To nie myśl porusza światem ... To my.
.
Z innej strony można uznać że WSZYSTKO jest myślą a więc my też :-)))

  Koriolan,  16 dni temu

@pokrzywiony: ciekawie byłoby zamienić "myśl" na "słowo".

@Koriolan: Więc co jest potrzebne, by z chaotycznej myśli narodziło się sprawcze słowo, które rodzi dobre owoce ?

  Koriolan,  16 dni temu

@pokrzywiony: potrzebna jest decyzja Boga ...
Niech się stanie ...
:-))))

@Koriolan: A Bóg zdecydował i dał Ci wolność wyboru, teraz czeka na Twoją decyzje i tak sobie czekacie, ciekawe komu pierwszemu to czekanie się znudzi ?

  Hamilton,  16 dni temu

@pokrzywiony: gdyby nie ten chaos myśli Koriolan miałby owoce i produkowałby kompot w puszkach ale nie ma blachy.

  Koriolan,  16 dni temu

@pokrzywiony: w/g mnie Bóg na nic nie czeka ...
On wie i tylko patrzy jak się bawię w tym świecie, który dla mnie stworzył.
Ponieważ widzi WSZYSTKIE chwilę, w tym chwile mojego życia to Z GÓRY wiedział, że będę cierpiał i umieścił w tym świecie WSKAZÓWKI jak przekroczyć cierpienie, wydostać się na teren świetnej zabawy.
I ja się czołgam w tą stronę :-)))

  Koriolan,  16 dni temu

Zajebiście ciekawy artykuł.
Zaskoczyłeś mnie tym pomysłem.
Choć być może strasznie wiele rzeczy by wyjaśnił
Pomyślę trochę nad tym a potem napiszę co mi wychodzi :-)))

  Koriolan,  16 dni temu

"Wierzyć, nie wierzyć, ale ja uważam, że te myśli pochodzą od Boga!"
Ja myślę tak samo.
Nakłada się to na moją teorię, że istnieje tylko Bóg a wszystko inne powstało z iluzji oddzielenia. Co oznacza, że kamień który bierzesz do ręki jest "innym" obiektem tylko dlatego, że masz taką iluzję.
Wynika z tego, że WSZYSTKO myśli bo ma w sobie atomy i myśli między elektronami. Kamień ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  16 dni temu

@Koriolan: " Kamień myśli mało bo ma małą strukturę". A słoń myśli od ciebie więcej, szybciej i sprawniej. Ta teoria by się zgadzała po przeczytaniu komentów twojej uduchowionej osoby.

  Koriolan,  16 dni temu

Kwantowy Bóg ...
Tak naprawdę to jest wiele takich teorii. Chyba teoria strun lub inną dopuszczała, że w naszej przestrzeni jest nieskończenie dużo światów, które istnieją w czasie ułamka sekundy. Potem w drugim ułamku drugi wszechświat itd.
O tym, że człowiek żyje w kwantowych odcinkach czasu przeczytałem u buddystów. Określili oni nawet około 170 odcinków na sekundę. W jednym kwan ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Faktycznie ty jeśli chodzi o decyzyjność, to wypas, ciąża usunięta bezprawnie, firma ujebana do końca po łokcie, życie upierodolne po łokcie, ci powiem bym się chyba powiesił jakbym miał zostawić żonę z dzieckiem i ganiać za obrzyganymi alkoholiczkami.
Jest jakaś jedna decyzja w twoim koszmarnym życiu, która miała pozytywny efekt ? Oprócz braku łażenia na Jasną Górę, z dru ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Czekaj czekaj łapie, Żryj Mac Donalds diem ? Zapij wiśniówka ? A co z tłuszczem wisceralnym ? Nic ? HAAHAHAHAAH
Jak u ciebie znaleźć w tych zwałach tłuszczu czakrę ? Chyba na tomografie hahaha

W sumie to całkiem zabawne, że z całym swoim podejściem do "wnętrza', jakoś nic nie chce ci się przeanalizować hahahaah

Trzeba było tą teorię wcielić w praktykę, może

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  16 dni temu

He he he ...
Istnieje teoria, że Bóg jest ... Czystą informacją :-)))

@Koriolan: hmm, jak to właściwie jest z tą kwantyzacją ? Czy rzeczywistość jest kwantowa ( schodkowa ) czy to nasze możliwości obserwacyjne są skokowe ?
Przykładowo jak zostanie sfilmowana lecąca piłka, a potem ten film zostanie spowolniony to zobaczymy że piłka nie leci
sobie w przestrzeni w sposób ciągły tylko skokowy.
Jeśli możliwości naszych komputerów będą mogły przetwarz ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Ciekawe czas Placka oparto na wyliczeniu opartym na stałej grawitacyjnej, a zakłada się że foton jest cząstką o masie zerowej ?
Więc jak się ma masa słońca do masy fotonu ?

@pokrzywiony:
Ciekawe czy ziemniaczanego hahahaha ...................
A co z czasem Jacka ? hahahaha ................
Jak się ma masa jego tłustego tyłka, do kupy śmiechu ?
Wiesz jaki jest wasz problem ? Szczególnie twój, problem z zajęciem się tym do czego się nadajecie, to znaczy już jakby przeszły, bo teraz się nie nadajecie już do niczego hahaha

  Hamilton,  16 dni temu

@pokrzywiony: istnieje tylko jedno wytłumaczenie, ten Placek nie chodził na korepetycje do dochtoranta Buddynia. Max Planck chodził to i swoje wiedział.

  Koriolan,  16 dni temu

@pokrzywiony: po prostu słońce nie jest zbudowane z fotonów ale z atomów. Jak pisał podobny foton ma masę 0 ale elektron już nie. Podobny sugeruje łączenie i rozdzielanie się elektronu z fotonem jako przekształcenia energii w masę i odwrotnie.

  Koriolan,  16 dni temu

@pokrzywiony: o ile wiem kwantowosci czasu nie da się udowodnić. To tylko równania matematyczne a dokładniej interpretacja tych równań.
Nie wiem nawet czy jakoś zmierzono, sprawdzono skoki kwantowe elektronów.
Tym niemniej kwantowosci czasu jest na razie nie do udowodnienia.

  Koriolan,  16 dni temu

@Serpico: heiterze ...
Nie chce mi się z tobą gadać ..
Jesteś wielkim dupkiem ...

  Hamilton,  16 dni temu

@Koriolan: no jak podobny tak twierdzi, to tak musi być. Ciekawe czy kliement się z nim zgadza? Ale chyba tak:
http://www.eioba.pl/kliement
To Placek nie udowodnił jeszcze tej kwantowosci czasu ? A obiecał. A to hejter.

@Koriolan: No tak ale światło ( fala elektromagnetyczna ) rozchodząca się w przestrzeni już masy nie potrzebuje, ale pomimo tego się zakłada że posiada jakąś bezwładność, a skoro pozbyto się "eteru" to z czego wynika prędkość graniczna światła ? Przecież bez masy i żadnych oporów ta prędkość powinna być nieograniczona ... ?
Przykładowo fala akustyczna ( dźwięk ) jej prędkość graniczna jest ...  wyświetl więcej

  Serpico,  16 dni temu

@Koriolan:
Po raz ostatni pisałeś o wózku, ty spasiony symulancie, zrozumiałeś ? Uwierz kurwo, mimo że cię wyzywam będą mnie słuchać, wszyscy razem.
Ty zapracowałeś na bycie śmieciem, ja człowiekiem, poszefuj sobie w domku.

Dawno powinieneś mieć komisje powtórną kiedyś robili, Krzywy też, czemu nie macie, nie wiem, ale nie wygląda to kurwa najlepiej, cała reszta też nie.

  Hamilton,  16 dni temu

@pokrzywiony: no tak, ale wdzięk ma echo, a takie światło co najwyżej odbije się od Placka, który jednak jest ograniczony kształtem powierzchni i grubością w wymiarze trójkąta którego definicja nie do końca jest sformalizowana językiem teorii słowa w kwancie beblania. Kto ci zapewni, że wystarczy ble, jak równie dobrze może być bleble, a nawet (miejmy nieco odwagi w nauce) blebleblebleble pierdu.

@Serpico: Zjedz snickersa, nie jesteś sobą narkomanie.

  Serpico,  16 dni temu

@Koriolan:
Ty będziesz mi cisnął szmato z wózkiem, gdzie ty tymi problemami ze wzrokiem tylko wydusiłeś rentę i poszedłeś w randki ? Chyba kurwa szmaciarzu śnisz.

  Serpico,  16 dni temu

@pokrzywiony:
Daj żyć z tymi narkotykami, nie używam żadnych, a ty jesteś synem zapitego alkoholika co sam pisałeś, brat się zapił, gówno mnie to obchodzi,a kto był na detoksie dopytaj królową.Oby nie pomyliła z kim aktualnie sypia haaah .......
Nie cierpię alkholików i narkomanów, pisałem ileś razy, płaczków też nie lubię.
Idź się do sąsiadów porzucaj, pewnie i narkomanów znajdziesz.

  Hamilton,  16 dni temu

@Serpico: znów schodzisz z poziomem w obszary wysokiej komisji do walki z chamstwem. Oni tylko na to czekają.

  Serpico,  16 dni temu

@Hamilton:
Oni to powinni być dawno i w sądzie i na komisjach ponownych, obu to oszuści zwykli, tu cwaniaczą, ale jak trzeba to się zasłonią chorobami.
Obu ma renty i może robić to co robi tylko w zasadzie na zasadach oszustwa.

  Serpico,  16 dni temu

@Hamilton:
Jeden na wykształcenie i niby problemy z oczami, a drugi na jego brak, tak działał idiotyczny system rent, ja jestem ekonomistą, to jakbym miał jego 'problemy" z oczami, to nie dostałbym renty, ponieważ mi mózg działa hahaa ... w pewnym sensie to zabawne nawet, ale tak było, teraz inaczej ustalają.
Chore to jest , bo tworzy takich jak oni, a ludziom bez rąk, zabiera renty. ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  16 dni temu

@Serpico: no tak, ale trzeba to udowodnić. Inaczej niczym nie będziesz się różnił od tego kretyna, który nazwie cię złodziejem, mordercą, faszystą, bandziorem, oszustem itp.

  Serpico,  16 dni temu

@Hamilton:
Postaram się :), choć lekkie to nie będzie :), widzisz .. dlatego że wiem z kim mam do czynienia, mogę czytać 100 ki komentarzy że nie wiem, ja już wiem.

  Hamilton,  16 dni temu

@Serpico: głupota jest niezniszczalna i niereformowalna. Można się z niej jedynie pośmiać. Inaczej ściągnie cię do swojego poziomu i zasilisz jej szeregi.

  Koriolan,  16 dni temu

@pokrzywiony: cóż ...
Mi też na to wygląda, że świat zbudowała jakąś inteligentna Świadomość. Ludzie próbują odkryć zamysł Boga ale doprawdy marnie im idzie :-)))
A prawa naukowe to tylko ... Matematyka.

  Koriolan,  16 dni temu

@Serpico: cóż . .
Teraz wiesz jak smakuje GNOJENIE ludzi ...
Od dupy strony :-)))
Sorry ...
To taka maleńka zemsta :-)))
Taki prztyczek w nos :-)))

  Hamilton,  16 dni temu

@Koriolan: cóż - marnie im to idzie tym ludziom. Gdyby nie buddynie siedzieliby w jaskiniach, a tak dzięki niedouczonym pierdołom na rencie mają internet.

  Serpico,  16 dni temu

@Koriolan:
Kretyńskie, jedyne czego się możesz uwiesić to wózek o którym zapomniałem dawno temu , a prawa noga była do amputacji pół roku, jak sprawny jestem widziałeś, zapracowałem na to jak ty na swoje życie, w dupie mam że je zjebałeś, co mnie to interesuje.
Mścij się na sobie pajacu.Jeszcze się pocieszysz, ja ci to gwarantuje.

Jesteście pajacami bez jaj i to też nie moja

...  wyświetl więcej

  Serpico,  16 dni temu

@Koriolan:
Ja swoje życie naprawiłem, ty swoje zjebałeś i ty masz mi wystawiać oceny ? Uwierz gdybyś nie był genetyczny i miał jakiekolwiek pojęcie o jakiejkolwiek psychologii to jeszcze można byłoby cię posłuchać, ale jakie cymbale ty masz przełożenie na praktykę w tych twoich teoriach. ŻADNE. Krzywy się od ciebie nauczył, majaków że wystarczy być i powtarza część z tego co ty biadolisz.
Razem to tragedia i to kosmiczna.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska