Login lub e-mail Hasło   

Przemyślenia (1)

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 96 Zamieszczono 15 dni temu
Życie według tylko jednych - jedynie poprawnych zasad - jest jak życie pod kloszem. Boimy się "zarazków" życia, boimy się ubrudzić naszej moralności tym co wokół nas istnieje rzeczywiście - jako życie z "krwi i kości" - bo obok tego co miłe i przyjazne jest to co brutalne i niegodziwe. Próba budowania idealizacji, składających się z samych dobrych słów i uczynków jest więc chowaniem głowy w piasek.
Nie nakłaniam do tego by nurzać się w niegodziwości - ale smak prawdziwy życia również z niej się składa. I niech kamieniem rzuci ten, który przynajmniej raz jej nie popełnił .... Fala niesiona wiatrem o tym wie, że może być zarówno źródłem życia dla spragnionego na pustyni jak i źródłem śmierci - gdy w powodzi giną ludzie. Fala nie ukrywa, że ma dwa oblicza ... jak to próbuje czynić człowiek.
 
*  *   *
 
Mówimy, że nie chcemy przyciągać negatywnych zjawisk we własną stronę. W istocie chodzi nam tylko o to, by zachowawczo nie przyciągać tego co złe - wręcz umyć ręce, od wszystkiego złego! Amen. Ale to jest bliskie stanowi obojętności, gdy odmawiamy temu, który brudny jest i potrzebuje psychicznej pomocy - bo mógłby zabrudzić nasze czyste "moralnie" szaty. Najlepiej schować się wtedy do własnego wnętrza i ... przeczekać, aż to co ma zdechnąć - zdechnie, a to co ma przeżyć, obudzi się w blasku myśli dla nas przychylnie nastawionych. I na tym polega sztuczne "malowanie trawy" życia, gdy zabraknie jej zieleni, lub euforyczna radość/złość z jej agonii, kiedy w sercu jest pustka. Bo wszystko co mierzymy - niezależnie od stanów zewnętrznych - jest li tylko mierzeniem według własnych potrzeb i myśli: "by nie przyciągać negatywnych zjawisk we własną stronę".
 
*   *   *
 
Często to co mówimy, jest wyrazem "beznadziei", asekurowania się na każdą możliwą okazję i sytuację. Polega to na pielęgnowaniu własnej wrażliwości na świat i niedbaniu - w tym procederze - o świat innych. Założenie jest takie: skoro ja swoją wrażliwością dostrzegam piękno szczegółu to ci, którzy tego nie widzą, też są w stanie to zrozumieć i podziwiać ... ale tak naprawdę jest w tym tylko jeden podziw - do świata który sami tworzymy, dla siebie.
Nie ganię za to ludzi. Każdy ucieka do zakamarków własnego świata, które chronią go przed "światem zewnętrznym". I każdy ma prawo uciekać. Ale prawdą jest również to, że nie nastąpi nigdy poranek, żebyśmy mogli powiedzieć ... że dobiegliśmy do końca tej ucieczki.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 536
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 998
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 838
14
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1814
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 543
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1077
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 572
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 708
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 582
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 695
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 479
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 600
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 412
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 302
 
Autor
Artykuł  Koriolan,  15 dni temu

"Próba budowania idealizacji, składających się z samych dobrych słów"
Hmm ...
Wydaje mi się, że od zawsze nie mogę się z Tobą porozumieć w tym miejscu. Nie wiem dlaczego nie mogę się tutaj porozumieć i nie wiem dlaczego się staram porozumieć ...
Może czuję podświadomie jakiś Twój węzeł tutaj ? Albo mój ?
No nic ... Spróbuję jeszcze raz.
Każde słowo jest OBOJĘTNE ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  15 dni temu

"Mówimy, że nie chcemy przyciągać negatywnych zjawisk we własną stronę."
Robimy tak ponieważ przyjęliśmy taki cel swojego życia - mieć dobrze. Wynika to z tego, że nie wiemy, kim jesteśmy i "co mamy".
A JUŻ mamy dobrze i szukanie jak sobie zrobić dobrze powoduje, że tracimy to co mamy.

  Koriolan,  15 dni temu

"Każdy ucieka do zakamarków własnego świata"
Cóż ...
Nikt nie widzi, że ... Poranek już nastąpił :-)))

@Koriolan: " Nikt nie widzi, że ... Poranek już nastąpił :-))) "-Zostaw innych, ważne, że Ty widzisz.No chyba, że Twoim celem jest już od rana wkurwiać innych i wywoływać tu zadymy:-)

@szubrawiec: TAK ...
Przejrzałeś mnie na wylot :-)))
Zamierzam rozbić beton serpico i Ham-iltona :-)))
Poprzez wkurzenie ich na maksa :-)))

  Hamilton,  14 dni temu

@Koriolan: ależ Koriolanku ty mnie nie wkurzasz, ty wzbudzasz litość i troskę. A czasem śmiech przez łzy.

Podobnie dzieje się z różnymi produktami które wyprodukowane w warunkach laboratoryjnych zawodzą po za tymi warunkami. Z ludźmi jest podobnie ci wychowani pod kloszem, są bezradni w życiu w którym chodzi o trwanie, a nie o estetykę.

@pokrzywiony: co innego ty. Ty sobie dajesz radę jak mało kto. Tylko ci te nogi rzucają pod kłody i dlatego tak czerwono u ciebie jak w rzeźni. To wina Hamiltona no i Balcerowicz musi koniecznie odejść.

  Koriolan,  15 dni temu

@szubrawiec: dobre ...
Naprawdę dobre i prawdziwe :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska