Login lub e-mail Hasło   

Spotkanie

To była Ona
Wyświetlenia: 402 Zamieszczono 10/03/2019

To był taki dzień o którym długo się pamięta. To był taki sen o którym nie chce się zapomnieć...

Opowiadanie (fragment)

Gospodarz, u którego wynająłem pokój, opowiedział mi, że w samym środku puszczy znajduje się pustelnia. Dodał, że często stoi pusta.

Dochodzący pustelnik? Dziwna i zabawna sprawa - pomyślałem.

Wybrałem się więc w odwiedziny by zrobić kilka fotek i spotkać się z pustelnikiem. Kierując się wskazówkami gospodarza, po kilku godzinach wędrówki w lesie, odnalazłem pustelnie. Nie miałem jednak szczęścia. Nie było w niej pustelnika. Postanowiłem rozejrzeć się po okolicy. Idąc po zbitym z desek pomoście, ułożonym na bagiennym terenie, doszedłem do rzeczki. Położyłem się  tam na pomoście i wsłuchując się w odgłosy: szumu drzew, płynącej wody, śpiewów ptaków, wpatrywałem się w niebo po którym płynęły białe obłoki. Po chwili smacznie spałem..

Usłyszałem krótkie szczeknięcie. Piesek, merdając ogonem, a kotek mrucząc wbiegły  na pomost.

A gdzie to wasza pani? - zapytałem wyobrażając sobie ich opiekunkę jako smukłą, piękną dziewczynę  o niebieskich oczach.

Zwierzaczki ułożyły  się obok mnie. Poszeptały  między sobą i usłyszałem:

Skoro mamy taką okazję, my domowe zwierzaki ...tak ci z naszych serc poradzimy.

Bądź dobry dla wszystkich istot, niezależnie w jakim  miejscu i w jakich ze światów je spotkasz. Teraz opowiemy ci o dobroci, którą oczekujemy od naszych opiekunów. Bo dobrocią, przyjaźnią  przewyższamy ludzi.

Dobroć? To ważna sprawa. - pomyślałem - Warto wysłuchać o niej nawet przez sen.

Dobroć - zamruczał kotek -  zająwszy kącik świadomości, wnet przenika ją całą. Widok dobroci rozjaśnia każdą twarz ludzką, każdą też kocią i psią"mordeczkę". Dobroć udziela sił słabym, daje nadzieję zrozpaczonym. Drobna dawka dobroci wystarcza, jak  ewangeliczny chleb, na ukojenie każdego cierpienia. Dobroć działa jak Opatrzność. Stwarza z niczego wiele radości i szczęścia. Rozsiewana  dobroć wraca do swego źródła i doprowadza do niego słodycz uzbieraną po drodze. Tym sposobem wytwarza się wokoło ludzi dobra atmosfera dla piesków, kotków i innych zwierzątek. Prawda? 

Kotek ma rację - pomyślałem - Przecież wszyscy mogą oddawać dobroci jej cześć. Największy nędzarz albo najnieszczęśliwszy człowiek zachowuje przywilej pozostawania dobrym i praktykowania dobroci. Jej wyznawcy, skądkolwiek pochodzą, są jej jednakowo drodzy. Rozrzucajmy dobroć na zewnątrz a ona urośnie w duszy... i  przyśpieszy duchowy rozwój...

Nagle usłyszałem grzmot pioruna a po chwili poczułem krople deszczu na twarzy.

Wszystko przemija a wiec i ta ulewa  też się skończy- pomyślałem-  Przeczekam zawieruchę,  bo najczęściej po burzy pojawia się słońce a niekiedy tęcza po której na Ziemie schodzą anioły. I jak to i w życiu bywa.... po smutku następuje radość a po zimie wiosna - pomyślałem nie ruszając się z pomostu.

Nagle przez szum deszczu usłyszałem ciche  stąpanie. 

To ty kochanie ? - usłyszałem ciche pytanie.

Kobieta, którą wyobrażałem sobie w śnie stała przede mną: w strugach deszczu ...  na bosaka i w przezroczystej białej szacie, oblepiającej jej smukłe, mokre ciało... 

Czas się obudzić - pomyślałem łudząc się, że to nie jest sen..

PS To nie był sen. To była Ona...

Podobne artykuły


11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1577
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 339
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 646
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 868
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 515
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 247
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 125
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 343
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 415
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 526
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 537
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 481
8
komentarze: 44 | wyświetlenia: 253
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 213
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  seta1212,  10/03/2019

Uważaj Marcinie na rusałki i topielice.Słyszałem, od Rysia Gnostyka, że kuszą spacerem po bagnach pod postacią białego kota...))

@seta1212: Biały kot? Masz rację wierząc Rysiowi.. Są też takie rusałki, które wstępnie zauroczą urodą i w tany wciągną tak intensywne by ofiara oddech traciła co chwila. A wtedy wciągają w bagienko .... życiowe też. Pozdrawiam Januszu SerdecznieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska