Login lub e-mail Hasło   

Proto-myśli są eterem ...

Teoria słowa.W ujęciu Koriolan.
Wyświetlenia: 244 Zamieszczono 11/03/2019

Podobny napisał ...
"Proto-myśli są eterem, w którym zanurzony umysł, wciąż odbiera energię do myślenia - stąd myśli natręctwo."


Widzę to trochę inaczej.
Owszem, proto-myśli tworzą eter ale umysły mają różne masy. Użyjmy tu dokładniejszego określenia - ego. Ego to część umysłu, który składa się z nagromadzonych w czasie życia poglądów, teorii, myśli, zaciemnień, domniemanych krzywd i złości. Im tego jest więcej tym ego uzyskuje większą masę i z eteru proto-myśli, zgodnie z siłą grawitacji, ściąga WIĘCEJ myśli i TO jest natręctwo. Gdy umysł jest tak ciężki, że nie może "udźwignąć" natłoku myśli.
Wynika z tego ważna uwaga ...
Możemy uczynić nasz umysł lekkim a natręctwo myśli jest sygnałem by to uczynić :-)))

~

Jak zmniejszyć ciężar ego ?
Pozbyć się przywiązania do teorii, poglądów. Wybaczyć innym krzywdy. Medytować.
Cały szereg metod opisałem w swoich artykułach ...
"Świadomość - metody budzenia ..."
.
Inaczej mówiąc ego wiruje w wirze myśli. Ciężkie ego wiruje po większych okręgach. Lżejsze wirują po mniejszych aż wreszcie umysł z ego o masie zerowej poprzez środek wiru (oko cyklonu) przedostaje się do czwartego wymiaru.
.
Tak naprawdę ... WRACA do czwartego wymiaru. W wierze chrześcijańskiej nazywa się to królestwo niebieskie.
Dlaczego wraca ?
Bo stamtąd nasz umysł przyszedł.
W pewnej chwili tworzące się w łonie matki ciało zostaje związane z czterowymiarowym umysłem tworząc "kanał komunikacyjny" z "trójwymiarowym światem". Szok połączenia ze zmysłami i jeszcze niezbyt rozwiniętym mózgiem powoduje, że umysł "zapomina", że jest umysłem czterowymiarowym. Gdy umysł się urodzi i nauczy posługiwać się zmysłami a potem nauczy się mówić, zaczyna pytać "kim jest ?".  Niestety dorośli sami posiadający ciężki umysł mówią mu, że jest - ciężkim umysłem, czyli ego.
Umysł poznaje świat za pomocą zmysłów około 13-16 lat. Wtedy mózg jest już w pełni ukształtowany i Samoświadomość  może się obudzić. Niestety, ego już jest ciężkie od teorii, wyobrażeń, trosk i krzywd i umysł jest uwikłany w trójwymiarowym świecie, usypia wśród natłoku proto-myśli. Człowiek żyje swoim ciężkim od ego umysłem, uwięzionym w trójwymiarowym świecie.
Umysł czterowymiarowym zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje. Wie, że jeśli buduje trójwymiarowe ciało, mózg i zmysły to sam potem grzęźnie w trójwymiarowości. Zostawia sobie wskazówki - jak będąc w trójwymiarowym ciele WRÓCIĆ do czterowymiarowej samoświadomości. Niestety ciężar ego jest nie do przezwyciężenia dla 95% umysłów.
W czasie życia umysł jest często wstrząsany zdarzeniami które ego interpretuje jako nieprzyjemne. Gdy wstrząs jest wystarczająco silny umysł w tym czasie "strząsa" ego, uzyskuje lekkość i zaczyna rozumieć wskazówki zostawione sobie przez czterowymiarowy umysł. Podążając za tymi wskazówkami umysł "rozpuszcza" ego uzyskując lekkość, zmniejsza absorbcję ciężkich proto-myśli, zbliżając  się do centrum trójwymiarowego wiru i wydostając się do czterowymiarowej przestrzeni POWRACA sam do siebie.
Z czterowymiarowej przestrzeni, ciągle mający połączenie z mózgiem i poprzez zmysły ciała z trójwymiarowym światem, pomaga sobie połączonym z innymi ciałami wrócić do przestrzeni czterowymiarowej.
Po co ?
Po prostu po to, by cały świat trójwymiarowy POWRÓCIŁ do czterowymiarowej przestrzeni.

~

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1477
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1582
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1203
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2415
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2042
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2860
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 674
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 978
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 797
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1141
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3405
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2320
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1619
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 529
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Koriolanek myślał, myślał i wymyślił kolejne pseudonaukowe ble ble ble.

@Hamilton: cieszę się, że ci się podoba :-)))

@Koriolan: bardzo mi się podoba. Twój umysł jest już tak ciężki, że zapadnie się się pod własnym ciężarem, a masa twojego mózgu porównywalna z protonem.

To ja walczę samotnie, popraw te błędy, niedokształcony chłopcze.

"Czasopismo „Business Insider” opracowało na podstawie materiałów z Uniwersytetu Harvarda dwa interesujące zestawienia. Z pierwszego dowiadujemy się, w jakim wieku (mniej więcej) nasz mózg osiąga pewne zdolności.

Wiek, w którym mózg dorasta do pewnych zdolności:

5 lat – pełne zdolności językowe
6 lat –

...  wyświetl więcej

@Serpico: he he ...
48 lat - rozumienie cudzych emocji ...
...x...
Masz jeszcze szansę :-)))

@pokrzywiony: ostatnio b. dużo słucham Vangelisa :-)))
.
A serpico ...
Ma ciężko ... Ale naprawdę ma szansę :-)))

@Koriolan: Szanse mają wszyscy, ale nie wszyscy te szanse potrafią uszanować i wykorzystać.
https://www.youtube.com/watch?(...)MmimNQI
https://www.youtube.com/watch?(...)HT9Zl8U

@pokrzywiony: hmm ...
Może jak posłucha tej muzyki ???
https://youtu.be/XfWLULVI0PM
.

@Koriolan:
Chciałbym, ale Krzywy dziś nasrał tyle linków, że w tydzień tego nie oblecę, cóż za emocje ahahahaha
Niech zrobi kurwa zbiorczy jakiś i wstawi co mu na youtubie gra, nie będę się męczył haaahhaha aż tak hahahah .............

Wiesz co mi z tego wynika ? Wynika mi tyle że wszyscy ludzie których wstawia, coś robią, no i jest element czego nie robią, nie wstawiają linków z nim haaaah

To jest jakby wszystko co sensowne.

@Koriolan:
Co z tego że ty słuchasz Vangelisa ? Nie jesteś nim , ani żadnym z tych twoich świadomych, tak jak Krzywy nie jest żadną z osób którymi się podpiera, a moja "ukochana" królowa nie jest Morrisonem skrzyżowanym z Beksińskim.
Czas sobie zdać z tego sprawę.

@pokrzywiony: ty nagraj swoje komentarze i prześlij na jutubka w wersji dźwiękowej. To będzie hit stulecia. Podkład muzyczny napisany specjalnie dla ciebie:
https://www.youtube.com/watch?(...)_njfw6Y

@Koriolan:
W Mechanicznej Pomarańczy, główny bohater słucha Beethovena, a jednocześnie pije, wdaje się w bójki, rozboje itd.
A wy zaczynacie przypominać to :
https://www.youtube.com/watch?(...)Ran3XGY

@pokrzywiony: ty szanse szanowałeś i wykorzystałeś i jesteś teraz bidul na rencie? Ta renta musi być dumna ze swojego rencisty.

@pokrzywiony:
Jak Maniek będziesz narzekał na zbrodnie KRK z Zakrawarskim, nie zapomnij wrzucić muzyki z Conquest to Paradise, bydzie fajnie. W ogóle widziałeś Gladiatora ? Ten film się zaczyna od masowego mordu, ludności germańskiej, poniekąd główny bohater w nim uczestniczy, nieładnie wspierać totalitarne reżimy, w tym przypadku Cesarstwo Rzymskie.
Taki pokojowy Maniek, Gladiator i Kolumb, zaskakuje.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska