Login lub e-mail Hasło   

Odnaleziony grób Adama i Ewy

Gdy Abraham udał się aby wziąć ciele dla gości, okazało się, że ono uciekło do jaskini Machelah. Gdy wszedł do jaskini ujrzał Adama i Ewę leżących w ich łóżkach, jak gdyby spali
Wyświetlenia: 450 Zamieszczono 23/03/2019

http://www.eioba.pl/files/user117501/a270928/gebuspan.GIF

Odnaleziony grób Adama i Ewy

Machpelah/Machpela nazwa użyta w odniesieniu do pola i jaskini w pobliżu Hebronu. Hebrajski termin z Rodzaju 23:7, wskazujący na położenie jaskini Machpela w stosunku do Mamre (Ramat al-Chalil), czyli w Hebronie (Rodz 23:19). Należała do Epbron/Efron Hetytty.

Adam i Ewa byli pierwszą parą tam pochowaną.

Adam stworzony został w Jerozolimie. I tak jak to się stało, że przywdział on szatę królewską, a na głowę jego włożono koronę. I uczyniony on został, królem, kapłanem i prorokiem. Wtedy też, Bóg posadził go na tronie chwały swojej i uczynił go On panem wszelkiego stworzenia. Adam przeżył 930 lat.

Powyższe podaję z "Księgi pszczoły", Amoryka, Sandomierz 2010.

***

Gdy Abraham udał się aby wziąć ciele dla gości, okazało się, że ono uciekło do jaskini Machelah. Abraham pobiegł po niego, a gdy wszedł do jaskini ujrzał Adama i Ewę leżących w ich łóżkach, jak gdyby spali, a wokół nich paliły się świece i dawały pachnący zapach.

(W książce "Geniusz techniki bogów" - David Hatcher Childress, podana jest lista klasycznych pisarzy, którzy w swoich dziełach zawarli stwierdzenia poświadczające istnienie w starożytności wiecznie płonących lamp.)

W Abrahamie wzbudziła się chęć posiadania tej jaskini i był zdecydowany kupić ją z wszelką cenę.

Jebusyci, jednak odmówili mu jej sprzedaży, dopóki nie zaprzysięże on, że gdy jego potomkowie podbiją Kanaan, będzie miasto Jebus/Jerozolima wolne.

Abraham odpowiednio złożył taką przysięgę, co było wypisane na rynku miasta, gdzie były ustawione dwie miedziane figury.

To było powodem, że dzieci Beniamina nie wypędzili mieszkańców Jebus, lecz pozwolili swym synom i córkom zawierać z nimi małżeństwa (Sędziów 1:21; 3:5,6).

I służyli oni za narzędzia do wypróbowania Izraela, aby było wiadomo, czy będą posłuszni przykazaniom, które Pan dał ich przodkom za pośrednictwem Mojżesza (Sędziów 3:4).

Zakup jaskini Machpelah przez Abrahama był zabezpieczony przez formalny akt podpisany przez czterech świadków:

Amigl, syna Abiszuy - Hetycki

Elichoref, syn Ashunah - Chiwwity

Iddon, syn Ahira - Gardite

Akdul, syn w Abudish Zidonite

("Sefer ha-Yashar" sekcja "Hayye Sarah" str 37, Livorno 1870).

Powyższe dane są z artykułu:

http://mb-sofHYPERLINK "http://mb-soft.com/believe/tpxm/machpela.htm"t.com/believe/tpxm/machpela.htm

Kawałek pola i jaskinia ta została zakupiona za 400 srebrnych sykli.

źniej w jaskini tej została pochowana Sara, żona Abrahama, oraz co najmniej pięć innych osób: Abraham, Izaak, Rebeka, Jakub i Lea   (Rdz 23: 14-19; 25:9; 49:30; 31; 50:13).

Grobowiec ten jest powszechnie utożsamiamy z Me*rat ha-Machpela, znajdujący się w dzisiejszym Hebronie, pod meczetem na terenie muzułmańskiego sanktuarium zwanego Haram al-Chalil.

***

Założenie miasta Jebus/Jerozolimy przez Kananejczyków, jak czytamy w Ezechiela 16.3:

... twoim ojcem był Amoryta, a twoja matka Hetytka .

http://gebus.com/sitegebus.htm

(2 Księga Samuela 5: 6) Razem ze swoimi ludźmi król wyruszył do Jerozolimy przeciwko Jebusytom, zamieszkującym tę krainę. Rzekli oni do Dawida: „Nie wejdziesz tutaj, lecz odepchną cię ślepi i kulawi”. Oznaczało to: „Dawid tu nie wejdzie”.

Na początku XI wieku przed naszą erą (w 1070 r.), król Dawid pobił Jebusytów, zdobył ich twierdzę Syjon i przeniósł stolicę z Hebronu do Jerozolimy. Dawid zakupił też w Jerozolimie grunt pod budowę Świątyni. Później potomkowie Jebusytów byli powoływani do niewolniczej pracy przy licznych przedsięwzięciach budowlanych Salomona (1KI 9:20, 21; 2Kn 8:7,8).

Tak więc Dawid złamał przymierze Abrahama z Jebusytami!

Izrael nie ma prawa do Jerozolimy i to, że teraz USA i inne państwa, idą za ich przykładem, biorą na siebie klątwę za niedotrzymanie przysięgi.

Ra`fat Al-Najjar - członek Palestyńskiej Rady Legislacyjnej, IMRA, 12.06.1997: ”Podobnie jak Żydzi nie mają wstępu do „Ka`aba w mieście Mekka, nie mogą mieć wstępu do Groty Patriarchów w Hebronie i na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie. Są to święte miejsca islamu”

Ikrama Sabri – mufti Jerozolimy z ramienia Autonomii Palestyńskiej, „Voice of Palestine”, 9.05.1997: „Pomimo wszelkich spisków, Jerozolima i Palestyna, od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego pozostanie muzułmańska aż do dnia sądu (…)

***

Wygląd Jerozolimy, jaki zastał Jezus, był dziełem Heroda Wielkiego. Został on w 40 roku p.n.e. uznany przez senat rzymski za króla Judei.

Władzę sprawował do 4 roku n.e. Zasłynął jako wielki budowniczy Jerozolimy. Platformę, na której stała Świątynia, kazał powiększyć do rozmiarów, w jakich przetrwała do naszych czasów. Przebudował również w stylu hellenistycznym samą Świątynię. Na zachodnim skraju wzgórza, które od zachodu górowało nad Miastem Dawida, wybudował nowy pałac królewski. A w północno-zachodnim narożniku platformy świątynnej wzniósł twierdzę, którą na cześć Marka Antoniusza nazwał Antonina.

PS.

ANTONINA to jest imię mojej babci, która jest na Uświęconym Słońcu u Chrystusa Jezusa, któremu zaufała aż do śmierci.

Nagrodą bycia Jednym z Bogiem na wieczność, to coś, co nie jest automatycznie zapewnione, ale kiedy rodzisz się na nowo.

To dlatego Pan kończy powyższy przekaz stwierdzeniem: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. A Żydzi odpowiedzieli Mu: „…będąc człowiekiem, czynisz siebie bogiem”. Opowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: „Ja rzekłem: bogami jesteście? Jeśli nazwał bogami tych, do których doszło Słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone).

 

pozdrawia przebóstwiona "MAT ka" personifikacja Uświęconej Ziemi

http://gebus.org

Podobne artykuły


5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 745
9
komentarze: 147 | wyświetlenia: 586
19
komentarze: 109 | wyświetlenia: 4025
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2313
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 393
8
komentarze: 12 | wyświetlenia: 602
9
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1425
10
komentarze: 28 | wyświetlenia: 1409
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1026
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1104
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  23/03/2019

Przepraszam lecz co ma pani babcia do Adama i Ewy?

@Henear: ilość bzdur rośnie z artykułu na artykuł. Teraz już wiem dlaczego takie nawiedzone bóstwa nie żyją po 900 lat. Nawet Bóg nie był w stanie słuchać takiego bełkotu.

  geb  (www),  24/03/2019

@Henear:
Nie potrzebne mi są twoje przeprosiny.
Po co pytasz, bo i tak nie pojmujesz tego co do ciebie piszę.
Dlatego odpowiem ci poprzez powyższy wpis.

  geb  (www),  24/03/2019

@Hamilton:
Dziecko Boga Żywego!
https://obserwatorczasowkonca.(...)ranych/
Jeden z 144 000 wybrańców!
https://www.youtube.com/watch?(...)j89bZ3g

Nie musisz niczego pojmować, bo i tak jesteś wybrańcem.
Tak jak ja

...  wyświetl więcej

@geb: każdy z nas jest jasnowidzem i prorokiem. Wystarczy napleść 1000 bzdur byle chaotycznie i niedokładnie, a po czasie zawsze da się coś do czego dopasować.

Niech jabłko znajdą, zastosuje się prawo wstecz i jak chcecie to sobie grzeszcie z wężami, a my do raju, jakoś sobie poradzimy na LGBT, albo japońskich lalkach hahaahhaah .............
I do widzenia, drugi raz nam nie będziecie takich durnych numerów kręcić.

  geb  (www),  24/03/2019

@Serpico:
Wypluj to życzenie, bo ja nie mam ochoty przechodzić walki z boskim wężem KUNDALINI, drugi raz!

Pozdrawia "MAT ka" Ziemia i pamiętaj o Dniu 22 kwietnia
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)i_Ziemi

@geb: jak wygrasz jeszcze z Kunta Kinte to świątynia w Licheniu będzie twoja. Musisz iść do fryzjera, zrobić sobie manicure, pedicure i zdjęcia na ołtarze.

@geb:
Okay, zbieram ślinę, a tfuuuu ! O kurczę niechcący oplułem Koriolana, a może to fatum ? Moja babcia też miała Antonina, może też bym kandydował na prezydenta, z drugiej strony za dużo kretynów, nie chce mi się takimi rządzić hahhhaha ......

  geb  (www),  24/03/2019

@Serpico:
Niech pan pomodli się za swoją babcię ANTONinę, szczególnie w Dzień Pański!
Ja, też nie rwię się do tego prezentownia Polski, bo tam są tylko nieliczni słowiańscy Polacy, reszta to polskojęzyczni, którzy nie mają w sercu dobro Polaków, ale tylko ich okradać.

Ale taka jest Wola Boża, abym startowała!

Tu na eioba przechodzę praktykę.

W moim życiu, wiele razy Bóg mnie zaskakiwał; ja spałam, a On działał.

"MAT ka"

  KoLo,  23/03/2019

To nie jest do strawienia!
Bożeee, ratuuunkuuu...........

  geb  (www),  24/03/2019

@koLo:
Już ci raz mówiłam, że tobie nawet mutacja genetyczna nie pomoże.
Co ci pomoże wołanie "Bożeee", jak nie znasz imienia swojego boga.
Ale nie martw się, nie jesteś sam.

Ty chociaż możesz postawić sobie nóżki na gałęźi, ale biedny to jest uduchowiony Koriolan wzniesiony na 80 km nad ziemią. A jak go opuszczą te duszki, to jego balonik będzie spadał na ziemię oj! b

...  wyświetl więcej

@geb: lądowanie babci Antosi ze Słońca będzie też huczne i zmiecie kilka miast z powierzchni Ziemi. Oby tylko skorupa twojego jaja wytrzymała, bo kury na pewno pozdychają ze śmiechu.

@koLo: " To nie jest do strawienia! "-Panie KoLo, po co odwiedzać garkuchnie,w których dania są niesmaczne? W eioba jest tyle różnych wykwintnych restauracji, że na pewno znajdzie pan takie, w których będzie panu smakowało.Ja na ten przykład nie zachodzę tam, gdzie już raz źle mnie obsłużono i dania były nie do strawienia.Proszę jednak pamiętać, że są różne gusta i guściki, i to co dla pana jest n ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: panie szubrawiec nie bądź taki wujek dobra rada. Nie sądzę byś był zwolennikiem 'boskich państw', ale podlizujesz się i tworzysz iluzję pomocy tej pani. A ona w swej infantylności w to wierzy. Dość podłe podejście. Nie stać cię na szczerość to przynajmniej nie wpuszczaj w maliny i nie utwierdzaj kogoś w jego mrzonkach.

  geb  (www),  24/03/2019

@Hamilton:
Dziecko Boga Żywego!
https://obserwatorczasowkonca.(...)ranych/
Jeden z 144 000 wybrańców!
https://www.youtube.com/watch?(...)j89bZ3g

Żydzi swojego zabili.
Z góry wiedziałam, że mnie nie zaakceptujesz. Żydzi tego nie zniosą, że jakaś tam niePOLIN, dostała

...  wyświetl więcej

@Hamilton: Jeżeli mam być szczery z Tobą Hamiltonie, to powiem tak:uważam, że nasza MATka przewyższa inteligencją nie tylko mnie i Ciebie, ale nawet Heneara.

  Henear,  24/03/2019

@szubrawiec: No właśnie, nawet mnie.
Ponadto na pewno ma lepszy kapelusz od Hamiltona a już na pewno pije mniej od ciebie.

@geb: przezbereźna politycznie - to Żydów będziesz wieszać czy palić nimi w piecach? W kampanii wyborczej trza kawę na ławę. Uważaj by ci wąsik nie wyrósł pod noskiem i grzywka na czółku.

@szubrawiec: jak zwiększysz ilość promili w wydychanym to masz z szansę konkurować z tym bóstwem. Nie wiem jak Henear, ale ja nie będę startował w tych zawodach. Wolę swoją nieświadomą głupotę.

@Hamilton: Pass

  KoLo,  24/03/2019

@geb: Z psychicznie chorymi nie dyskutuje tylko im współczuję.
Zmień "istoto" lekarza, bo prawdopodobnie masz złe leki lub nieodpowiednie dawki.
Nudzisz i trujesz tymi swoimi bzdurami, próbujesz manipulować i wmawiać innym, że jedynie ty jesteś wszystkowiedząca. Jesteś żałosna i chora na głowę, żyj dalej w środku tej swojej ziemi.

  geb  (www),  24/03/2019

@koLo:
Tak, tak, ty bez dyskusji, robisz wirtualną diagnozę.
Nie ogłaszaj swoich zdolności, bo cię farmaceutyczne służby mafijne na siłę zmuszą do pracy.

Jak mnie znudziły pani Iriny wywody o "patriotyźmie", to tam nie piszę więcej komentarzy.

PS.
Udowodnij mi, że kiedykolwiek stwierdziłam, że jestem wszystkowiedząca?
Jeśli to jest tylko twoje mniemanie

...  wyświetl więcej

@Hamilton: Witaj ŁOJciec ponownie, przebudziłem się właśnie z mej pijackiej drzemki, boś mi się ukazał we śnie karcąc mą szubrawczą naturę i dając wskazówki palcem rozkazującym, serdecznym oraz kciukiem, cobym nie utwierdzał szaleńców w ich lunatycznym tańcu,ino żebym był szczery i tylko szczery.Ponieważ zlunkłem się nie na żarty, pytam więc:czy zawsze trzeba mówić ludziom prawdę i tylko prawdę? N ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24/03/2019

@szubrawiec: zapytaj skąd się u niej ta uroda bierze, ale nie podlizuj się. Prawdziwy ochlapus musi mieć swoją godność, inaczej się stoczy.

  Hamilton,  24/03/2019

@szubrawiec: a poważnie mówiąc. Niegodziwością jest nieszczere utwierdzanie kogoś w jego przekonaniach. Lepiej już milczeć niż rozbudzać płonne nadzieje.

@Hamilton: Ok.Na pewno masz dużo racji, ale przecież do końca nie wiesz jakie są moje intencje,zostawmy to jednak.Pozwól, że odbijając piłeczkę, zapytam Ciebie o Twoją moralność.Chodzi mi o to, że dałeś się tu poznać przy okazji różnych debat i dyskusji o wszystkim co"inne" jako zdecydowany obrońca różnych"dziwolągów"-na przykład LGBT.Według Ciebie wszyscy są równi, każdemu należy się szacunek etc ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: od jutra będę z tobą konsultował czy się śmiać czy płakać. Dziwoląg nie musi być głupcem a głupiec dziwolągiem.

@Hamilton: Nie musisz mnie o nic pytać, rób co chcesz.Pozwól mi jednak także być takim, jakim jestem.Ja jestem ciekawy drugiego człowieka, nikogo nie przekreślam, dlatego staram się rozmawiać ze wszystkimi-dla Ciebie to być może dwulicowość, natomiast dla mnie to piękno poznawania wszystkiego co inne.Dlatego zawsze będę miał temat zarówno z takim Dylem jak i z Geb.Nie interesuje mnie czy ktoś jest ...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
LGBT to po prostu inna orientacja, płaskie ziemie, ziemie Jajka i inne pierdoły, to urojenia, wyprodukowane przez epokę netu, zawsze pada "a skąd wiesz że to nie jest prawda" można tak strawić dużo czasu, wyjaśniając skąd, tylko po co ?
Robisz jak uważasz w końcu dorosły jesteś :) , ale tak rozpatrując punkt widzenia każdego oszołoma jakiego spotkasz, tracisz swój czas, on nie traci :)

Ciężko to nawet nazwać pseudonauka, nawet pod pseudonaukę nie podpada.

@szubrawiec:
To dopytaj panią, kto przed NASA puszczał projekcje, NASA istnieje od 1958 roku. błagam was, nie niszczcie mojej wiary w ludzi do końca .... haahhaha
Idę lulu :)

@szubrawiec: "Panie KoLo, po co odwiedzać garkuchnie,w których dania są niesmaczne?"
Szubra, wiesz czy nie wiesz, ze KoLo to drugie wcielenie innego, tu grasujacego -pacana- ??

  Hamilton,  26/03/2019

@zakrawarski: musisz się podzielić tą swoją wiedzą o innych pacanach. Hahahaha - ciekawe czy te pacany też mają w małym palcu więcej rozumu niż ty w głowie.

  geb  (www),  24/03/2019

Szczęść Boże wszystkim, któży te Słowa przeczytali!

Ali, Eli Eli, chwalim Cię każdej niedzieli,
przez Syna Twojego, a Pana naszego.

Pierwszy list do Koryntian; wokół prawdy o zmartwychstaniu.

20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli.
21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się]

...  wyświetl więcej

@geb: 33 Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: «Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?» 34 Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?» 35 Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?» 36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z teg ...  wyświetl więcej

@geb: poszukaj w biurach podróży, może gdzieś są wycieczki na Słońce i dołącz do babci Antosi. To ci dobrze zrobi.

  geb  (www),  24/03/2019

@Hamilton:
Dziecko Boga Żywego
Piękny cytał z PISMA wybrałeś!
Tak, królestwo Chrystusa Jezusa jest w NIEBIE i na Niebie.
Dowód widzialny, podążanie za Nim planet.
Tak podąża już moja św. pamięci Mamusia Anna i mój św. pamięci Tatuś Jan i wiele innych moich św. pamięci bliskich.
Ja też będę podążała za Moim Duchowym Ojcem, jak wrócę skąd przyszłam.
"MAT ka"

@geb: jakich planet? Planety to przecież wymysł żydomasonów z NASA.

  geb  (www),  24/03/2019

@Hamilton:
Dziecko Boga Żywego
Ja nauczałam astronomi w gimnazjum. Miałam nawet praktykę z astrofizyki w Planetarium.
Nie tak dawno oglądałam planety przez teleskop.
Nawet patrzyłam na tą planetę, z której przyszłam.

Nie wszystko co NASA mówi jest kłamstwem. To jest wymieszanie prawdy, tak aby wyciągnąć od zacofanych narodowości fundusze na prowadzenie swoich badań, nad nową bronią.
"MAT ka"

@geb: jasne, wszyscy oszukują tylko Przebóstwione Dziecko Boga Martwego z Katowic mówi prawdę i to świętą prawdę. Ilość pierdół na centymetr kwadratowy zaczyna osiągać
już wartość krytyczną w twoich artykułach. Mam nadzieję, że już nie uczysz dzieciaków tej 'astronomii', bo zamiast mózgu będą miały jajecznicę w głowach.

  geb  (www),  24/03/2019

@Hamilton:
Dziecko Boga Żywego
Twoja "gówno prawda" jest potrzebne, do obłożenia nim drzewa figowego. Ew. św. Łukasza
http://www.raj.org.pl
"MAT ka"

Odnaleziono nie tylko grób Adama i Ewy, ale też sztuczną szczękę Adasia i sukienkę, która się Ewie śniła po nocach.

  Henear,  24/03/2019

Ja bym na pani miejscu wstydził się mieszać te obce, żydowskie fantazje z wierzeniami naszych słowiańskich przodków.
Kombinacja zupełnie niejadalna. Poza tym już rzygać mi się chce gdy slyszę podobne wydumane z palca bzdety.
Teraz każdy może sobie coś uroić i wymagać szacunku oraz powagi... - ja szanuję ludzi którzy mają odwagę wziąć sobie to co chcą bo zwyczajnie mają na to wystarcz ...  wyświetl więcej

  geb  (www),  24/03/2019

@Henear:
To niech pan "się wstydzi"
To niech pan "nie jada"
To niech pan "wyrzyga się"
To niech pan "nie szanuje mnie"
To niech pan "ma odwagę przestać pisać do mnie"
To niech pan "padnie z dumy"
To niech pan "nie czyta moich artykułów"
To niech pan "zadba o swoje zdrowie"

Cytat: "Ja bym na pani miejscu", nigdy nie uda się panu to, co

...  wyświetl więcej

  geb  (www),  24/03/2019

@szubrawiec:
Dziecko Boga Żywego
Chciałabym pomodlić się za Twoją Mamusię, ale muszę znać ...
Na mojej stronie internetowej http://www.raj.org.pl
nad ramką, jest mój e-mail

Pozdrawia przebóstwiona "MAT ka" personifikacja Świętej ZIEMI

@geb: Nie wiem MATko czy jestem zwolennikiem modlitw za zmarłych.Ale zawsze mogę zmienić zdanie...

  geb  (www),  24/03/2019

@szubrawiec:
Dziecko Boga Żywego
Nie zapominaj o swoich korzeniach genealogicznych.
To jest ważne, abyś miał kontakt z nimi, przynajmniej do 3 pokoleń.

Wolna wola obowiązuje aż do końca czasów.

Wsłuchuj się w głos swojego serca, tak jak do tej pory robisz.

Nie chcesz się modlić, nie musisz, ale powiedź kilka słów do Swojej Mamy, może Ci kiedyś odpowie i

...  wyświetl więcej

@geb: " Moja modlitwa bez konkretnego adresu, jest bezużyteczna. 
To tak, jakbym wysłała list z nalepionym znaczkiem, a zapomniała napisać adresu lub napisała błędny."-hmm...no niby tak...ale czy Bóg jest biurokratą?

  Hamilton,  24/03/2019

@szubrawiec: Bóg bez przebóstwionych i nawiedzonych jest bezradny jak dziecko we mgle. Nie wiedziałeś o tym. Ja mam w rodzinie mocno nawiedzonego to wiem. Ile on się natyra ze swoimi boskimi przesłaniami.

  geb  (www),  24/03/2019

@szubrawiec: Dziecko Boga Żywego!
Na początku chcę Cię poinformować, że nie jestem zgodna we wszystkim z panem Gawrońskim, to uwaga do linku, jaki Ci podałam we wcześniejszym komentarzu.

A teraz odnośnie, Boga to tyle mogę powiedzieć:
"Boże, chodź Cię nie pojmuję, jednak nad wszystko szanuję i miłuję, nad wszystko, co jest stworzone, boś Ty Dobro nieskończone".

Co do

...  wyświetl więcej

@geb: to w końcu królową narodu wybranego będzie Maryja czy przebóstwiona z Katowic? Bo ja Suweren totalnie jestem skołowany. Musisz zapytać tego Gawrońskiego :
- dlaczego nie nazywasz mnie prezydentką narodu wybranego?
A on zdębieje i z radości znów oszaleje.

@geb: jak mamy być tym narodem wybranym to będziemy musieli biegać za tobą 40 lat po Pustyni Błędowskiej jak Żydzi za Mojżeszem i 'zakanszać' manną z nieba. Spraw sobie jakieś szorty i obuwie sportowe. Ja już zamówiłem na allegro i na wszelki wypadek kilka konserw, kilo pasztetowej. Kawior i szampana, tzn kaszankę i wodę sodową.

  geb  (www),  26/03/2019

@szubrawiec:
Dziecko Boga Żywego
Pod tym artykułem, masz możliości dyskutowania ze mną oficjalnie i to jest dostępne w światowym internecie.

Tak jak obiecałam Ci, napiszę artykuł o "Przebóstwieniu człowieka", ale już nie będę więcej poświęcała czasu na odpowiedzi.
Będę odpowiadała tylko przez e-mail, gdzie będę miała możliwości ograniczania hejterów.

Nie wiem c

...  wyświetl więcej

  geb  (www),  26/03/2019

@Hamilton: Dziecko Boga Żywego
Nie będziesz marnował czasu ze mną, tu na portalu "eioba". Moja "praktyka" już niedługo skończy się.
Tak jak ci wcześniej przekazałam, jesteś jeden z 144 000, to mi przekazał mój Anioł Stróż. Możesz to przyjąć do wiadomości albo odrzuić.

Cytat, Hamilton: "Ja mam w rodzinie mocno nawiedzonego"!
Czy możesz przekazać Mu, aby skontaktował się

...  wyświetl więcej

@geb: Ło matko - w zależności od przyjętych kryteriów mamy od 4 - 10 tysięcy religii, a w większości z nich po setki odłamów. Ja jestem zaszczepiony przeciw religijnie i wierzę w Boga, który ma tak gigantyczne specrum możliwości, że nie musi przemawiać do człowieka za pomocą proroków, nawiedzonych, przebóstwionych i innych facetów łażących w kieckach. Władaj sobie tą swoją Ziemią w zaciszu tego jaja i spróbuj wrócić do normalnego życia.

@Hamilton: " Ja jestem zaszczepiony przeciw religijnie i wierzę w Boga, który ma tak gigantyczne specrum możliwości, że nie musi przemawiać do człowieka za pomocą proroków, nawiedzonych, przebóstwionych i innych facetów łażących w kieckach. "-Wierzysz w Boga? Myślałem, że jesteś ateistą.A może chcesz podlizać się MATce? Przyznaj się.

  Hamilton,  26/03/2019

@szubrawiec: nigdy i nigdzie nie pisałem, że jestem ateistą. To, że ktoś nie wierzy w takiego boga jakiego opisują tzw."święte księgi" nie oznacza ateizmu, czyli wykluczenia jakiejś siły wyższej, więc nie mów w moim imieniu, bo jestem już duży i nie musisz mnie wyręczać. Idąc tropem twojej logiki, każdy jest ateistą, bo nie akceptuje innej religii. No, chyba, że jest Koriolankiem. Ten łyka wszystko jak gęś sandały.

@Hamilton: Spoko Łojciec, niczego Ci nie imputuje.Wyluzuj, bo Ci kapelusz pęknie,po prostu tak myślałem.PS.Podliżę się teraz Tobie, bo chyba byłeś trochę zazdrosny, że faworyzyję MATkę, zapominając o ŁOJcu.Naprawdę się cieszę, że nie jesteś ateistą i masz jakieś swoje pojmowanie Siły Wyższej.PPS.Nie musisz odpowiadać, wiem, wiem-nie lubisz lizusów:-)

  Hamilton,  26/03/2019

@szubrawiec: nie mam czego wyluzować, bo nic mi się nie napięło. Ulegasz takiemu taniemu stereotypowi, że jak ktoś ma sceptyczny stosunek do biblii i nie chodzi do kościółka to ateista. W moim przekonaniu czysty i bezwzględny ateizm jest tak samo pokraczny jak religijny fanatyzm.

@Hamilton:
Też troszkę uległeś, ateizm nie neguje Boga w twoim rozumieniu słowa Bóg.

@Hamilton: Ok.Jeżeli mógłbyś to mam jeszcze jedno pytanie.Co właśnie myślisz o Biblii, albo o samym NT?Czy wszystko co tam jest napisane to bzdury? Czy Bóg(jakkolwiek Go pojmujemy-lub nie pojmujemy) nie ma z tym nic wspólnego?

@szubrawiec:
Ja Ci mogę powiedzieć, NUDA, nuda, maile, nuda, nuda, maile, część życia Koriolana na randkach w necie czyli Sodoma i Gomora + wycieczki, potem znów nuda, nuda itd.
Nie dałem rady, język dla mnie do przejścia.

iblia jest napisana w ten sposób :
"I wtedy Piotr otworzył usta i rzekł ", dlatego jest taka długa :P.

Może jestem opętany i dlatego mi się

...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
https://www.youtube.com/watch?(...)srmmUZ4

Kocham ich :) , you can find all the type of weird shit there :).Biblia jest tak napisana, że później ludzie wymyślają że Jezus nauczał o reinkarnacji, albo doszukują się jeszcze na obrazach gdzie złożył palce w mudry :), a na koniec taki Wróbel , zacznie pisać że Jezus był w Tybecie hahah

  Hamilton,  26/03/2019

@szubrawiec: Bóg jest pojęciem tak wieloznacznym, że bez definicji co rozumiemy pod tym pojęciem nie jest możliwa jakakolwiek sensowna dyskusja. Ja nie potrafię znaleźć takiej definicji nawet na własne potrzeby i doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu, bo wykracza poza moje możliwości poznawcze. Wystarcza mi przekonanie, że po prostu jest. Wszyscy ci co go tak szczegółowo opisują albo nadają mu ...  wyświetl więcej

@Hamilton: " Bóg jest pojęciem tak wieloznacznym, że bez definicji co rozumiemy pod tym pojęciem nie jest możliwa jakakolwiek sensowna dyskusja. Ja nie potrafię znaleźć takiej definicji nawet na własne potrzeby i doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu, bo wykracza poza moje możliwości poznawcze. Wystarcza mi przekonanie, że po prostu jest. Wszyscy ci co go tak szczegółowo opisują albo nadają mu ...  wyświetl więcej

  jotko49,  26/03/2019

@szubrawiec: Lizus.... Masz maniere krzywego cytowania całych komentów. Nużące...

@jotko49: Dzięki za krytykę, spróbuję z niej wyciągnąć dla siebie jakieś konstruktywne wnioski.

  Hamilton,  26/03/2019

@szubrawiec: mam nadzieję, że rozśmieszyłem cię do łez, ale poglądów z tego powodu nie zmienię.

@Hamilton: " ale poglądów z tego powodu nie zmienię."-A z innego mógłbyś zmienić? Czy raz ukształtowane powinniśmy zabrać do trumny?

  geb  (www),  26/03/2019

@podobny:
Dziecko Boga Żywego
Próbowałam skontaktować się z Tobą poprzez portal "eioba", ale to już nie działa, tak mnie poinformował @szubrawiec.
Zaproszenie do Szczecina w dniu 6 lipca 2019, hotel Radisson, nadal akutualne, niezleżnie gdzie w świecie mieszkasz, ale tylko do 1 lipca, z przyczyn organizacyjnych.
Moja "praktyka" tu na "eioba" już się kończy wraz z opubli ...  wyświetl więcej

  geb  (www),  26/03/2019

@Koriolan:
Ciąg dalszy odpowiedzi, którą ci obiecałam:

Niestety nie będzie "niespodzianki", o niej trochę możesz dowiedzieć się od Hamiltona.

"Wybrałeś obce, a nie pokochałeś swoje"

Maślałam, że jak weszłeś na właściwą ścieszkę, to z Bożą Pomocą już jej nie opuścisz.
Ale ty nie tego szukasz, ty wolisz filozofię - tak teraz myślę.
Każdy człowiek ma wolną

...  wyświetl więcej

@geb: miłego życia i mądrego władania Ziemią.

  Hamilton,  26/03/2019

@geb: jesteś właścicielką całej Ziemi, a 'scieszki' już wydeptałaś? O twojej niespodziance nic Koriem nie powiem, bo nic nie wiem.

  geb  (www),  26/03/2019

@Zbigniew Kostka
http://www.eioba.pl/zibi3a/articles

Szanowny panie
Zapraszam pana wraz z małżonką, w dniu 6 lipca 2019 godz 14, do hotelu Radisson w Szczecinie.

Krystyna Anna Gebus
http://www.eioba.pl/geb/articles

@geb: " Czy słyszałeś coś o "religii krwi"?"-Nie MATko, nie słyszałem, ale chętnie posłucham.Generalnie uważam, że religie mogą być pomocne, ale tylko do pewnego czasu,następnie, jeżeli chcemy być prawdziwie wolni w Bogu musimy wyjść z religii i religijności, a przede wszystkim z dogmatów.Tak było w moim przypadku.Urodziłem się katolikiem, później byłem fanatycznym protestantem.Interesowałem się t ...  wyświetl więcej

  Serpico,  26/03/2019

@szubrawiec:
To też miałeś przerób, mnie zawsze zastanawia, czemu nie przerobiliście animizmu, niedopatrzenie. Koriolan był miał totem prosiaczek, z Kubusia Puchatka,a tak wyszła z niego wredna świnia.
A ja kiedyś byłem stoikiem, ale stanie mi się znudziło i teraz czasem siedzę hahhaa

Jak kurde wygląda fanatyczny protestantyzm ?

@Serpico: " Jak kurde wygląda fanatyczny protestantyzm ?"-tak samo jak fanatyczny katolicyzm lub fanatyczny ateizm-uważasz, że ty masz rację i chcesz, żeby wszyscy myśleli podobnie.

@szubrawiec:
Rację ma zawsze silniejszy, racja słabszego to piękna broń bez naboi. W. Łysiak, Dobry. Czemu miałbym chcieć ? Do niczego mi nie jest to potrzebne.Znajdziesz tu parę osób które narzucają swoje opinie, nie mogąc ich argumentować.

Aaa Tobie chodzi że Ty chciałeś, okay :)

@Serpico: Ja, Koriolan, Wróbel, Zakrawarski,Świstak, Dyl...:-)

  Serpico,  26/03/2019

@szubrawiec:
Nie są przebudzeni, przebudzony jestem ja, no tak wyszło trudno hahahaa ............
( palce w V )
Krzywy nie ? Krzywy też "Słuchaj kurwa śpiewu ptaków kurwa, bo nie zrozumiesz kurwa, kurwa głosu Pana Boga".

@Serpico: Nie, Maniuś moim zdaniem nie narzuca nikomu swoich poglądów.Czasami jest tylko trochę trudny w odbiorze, tzn., ja nie zawsze wiem o co mu chodzi.

  Hamilton,  26/03/2019

@szubrawiec: Maniek i Koriolan nie narzucają poglądów, bo ich po prostu nie mają. Ich stałość poglądów mierzona jest w milisekundach.

  Serpico,  26/03/2019

@szubrawiec:
Nikt nie wie o co mu chodzi, łącznie z nim hahahaha, on ma tendencję do udowadniania sobie czegoś, w sumie nie wiem po co hahahaha ................
Zabawne bo on te swoje tyrady, traktuje poważnie hahahha ...........
p.s.
Od części jego wypowiedzi, mi się rolują płaty czołowe, może próbuje mnie wpędzić w chorobę, kto wie hahahha
Maniek partyzant. ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska