Login lub e-mail Hasło   

Homoseksualizm i pedofilia w hierarchii Kościoła Katolickiego cz.1

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.andrzejbudzinski.com/
W Kościele ziemskim znajdują się dwie strony medalu, ta Boska - święta i niestety także ta druga, ludzka – grzeszna i diabelska.
Wyświetlenia: 154 Zamieszczono 07/04/2019

Tak mówiąc między nami to nie chciałem poruszyć tego problemu, bo jestem Katolikiem wierzącym w to, co mówi Kościół. Kocham Kościół. Jestem przekonany, że jest dziełem Boga, bo gdyby tak nie było, to przez grzechy i nadużycia „ludzi Kościoła” przestałby już dawno istnieć. Nie chcę tego udowadniać, bo nie ma potrzeby, wystarczy przeczytać historię Kościoła. Czytając ją znajdziemy piękne jego karty i obok nich także i te, za które „kościół”1 powinien się wstydzić.

W Kościele ziemskim znajdują się dwie strony medalu, ta Boska - święta i niestety także ta druga, ludzka – grzeszna i diabelska. Dotyczy to niestety nie tylko homoseksualizmu ale wszystkich zboczeń seksualnych, między innymi także pedofilii2, która niestety jest obecna w Kościele.

Dotykając tego problemu, w jakiś sposób, pisze także przeciw samemu sobie i przeciw czemuś, co kocham i szanuję. Jako katolik nie mówię, że jestem zgorszony, znam ludzką słabość, bo sam jestem człowiekiem i mam sobie wiele do zarzucenia. Dlatego to, co piszę nie jest ani oskarżeniem ani potępieniem ludzi hierarchii Kościoła zaplątanych w zboczenia seksualne.

Ta nienaturalna, wynaturzona i chora postawa wielu hierarchów Kościoła pobudza mnie do zastanowienia nad rzeczywistością Ciała Chrystusa, bo między innymi taką nazwę przypisuję się Kościołowi. Głową Kościoła jest Chrystus a my jesteśmy jego członkami, hierarchia Kościoła to pasterze, którzy w imię Chrystusa sprawują „władzę” w Kościele i mają ukazywać Jego miłość.

Bardzo smutne jest dla mnie stwierdzić, że homoseksualizm i idee LGBT są obecne w Kościele Katolickim, ale to jest fakt. Homoseksualizm nie pochodzi od Boga, co więc robi w Kościele wśród Pasterzy powołanych do głoszenia Dobrej Nowiny, do głoszenia Miłości Boga?

Od razu na początku tego smutnego rozdziału chcę wyjaśnić, że to wszystko, co napisałem wcześniej o homoseksualizmie dotyczy także rzeczywistości Kościoła. Homoseksualizm jest homoseksualizm i nie różni się niczym od tego, który jest poza Kościołem od tego, który jest w Kościele. Pochodzenie homoseksualizmu w Kościele czy poza nim jest takie same: to grzech i szatan. Oto słowa Kościoła odnośnie homoseksualizmu : „Odnośnie aktów, naucza on, że Pismo Święte ukazuje je jako grzechy ciężkie. Tradycja stale uznawała je za wewnętrznie niemoralne i sprzeczne z Prawem Naturalnym. Skutkiem tego, w żadnych okolicznościach nie mogą one być zaakceptowane”3. Piękne słowa, szkoda że w wielu wypadkach bez pokrycia z życiem, ponieważ przez wiele lat wielu pasterzy Kościoła (biskupi), poprzez swoje milczenie pozwalali panoszyć rozwijać się homoseksualizmowi w Kościele, doprowadzają do skandali, które podważyły wiarygodność i prawdziwość Kościoła. Wielu katolików, zgorszonych postawą hierarchów Kościoła porzuciło wiarę i Boga. Interesujące jest spojrzenie Jezusa na zgorszenie: „42 Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą (we mnie), temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze” (Mk 9,42).

Powiedziałbym, że homoseksualizm wewnątrz Kościoła jest bardziej niebezpieczny od tego na zewnątrz. Przypomina to trochę raka, który jest straszną chorobę. Dopóki jest na zewnątrz i nie dotyka mnie osobiście, oczywiście jest mi przykro, ale ja czuję się dobrze. Problem się zaczyna jak dotyka mnie osobiście. Jestem chory. Może mnie zabić. Zagraża mojemu życiu. Podobnie jest i z homoseksualizmem w Kościele. Ludzie hierarchii Kościoła dotknięci rakiem homoseksualizmem sieją zgorszenie i zabijają Kościół od wewnątrz. Ci, którzy są powołani by objawiać Boga, objawiają zło.

Na pewno to już zauważyliście, że poruszając problem homoseksualizmu w Kościele nie mam na myśli Kościoła w ogólności, ale konkretną grupę społeczną hierarchicznego Kościoła, piszę o Pasterzach Kościoła, tzn. biskupach, kapłanach i osobach konsekrowanych. Osoby, które poświęciły swoje życie na służbę Boga dla dobra ludzi. Osoby, które zgodnie z ich powołaniem mają dać ludziom Chrystusa, który nas zbawił z niewoli szatana i grzechu umierają na krzyżu. „Poprzez sakrament święceń Duch Święty wiąże kandydata z Jezusem Chrystusem w nowy i szczególny sposób: kapłan, w istocie, sakramentalnie reprezentuje Chrystusa Głowę, Pasterza i Oblubieńca Kościoła”4. „Z powodu tej więzi z Chrystusem, całe życie kapłana musi być ożywiane oddaniem całej swojej osoby Kościołowi oraz prawdziwą miłością pasterską”5.

Nie wiem jak wy, ale ja osobiście już po tych kilku słowach tego rozdziału czułem zamieszanie i byłem niezdecydowany czy kontynuować rozważanie na ten temat, nie spodziewając się otrzymałem olśnienie bardzo proste: właśnie dlatego, że wierzę w to, co mówi Kościół i go kocham muszę o tym napisać. Rzecz, która porusza mnie dogłębnie jest to, że mało jest kapłanów, którzy poruszają w kazaniach problem homoseksualizmu, chociaż nauka Kościoła na ten temat jest jasna. W tej sytuacji zadałem sobie pytanie: dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi może być wiele:

  • Nie znają nauczania biblijnego?

  • Nie znają nauczania Katechizmu?

  • Nie wierzą w to co Kościół naucza?

  • Nie obchodzi ich to, co Kościół naucza?

  • Nie obchodzi ich Kościół?

  • Boją się o tym mówić, by się nie narazić?

  • Nie chcą o tym mówić, bo mówiliby przeciw swoim „kolegom i koleżankom” z hierarchii Kościoła albo przeciw sobie?

  • Po prostu nie wiedzą, co powiedzieć?

  • Wstydzą się o tym mówić, bo znają rzeczywistość środowiska w którym żyją?

Ciąg dalszy nastąpi pod tytułem "Homoseksualizm i pedofilia w hierarchii Kościoła Katolickiego cz.2"

1Kościół w tym przypadku piszę w cudzysłowie i małą literą, bo nie ma on nic wspólnego z Jezusem Chrystusem.

2Pedofilia – rodzaj parafilii: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. Czyny pedofilne mogą przybierać formę: obnażania się i masturbowania przy dziecku, dotykania jego narządów płciowych oraz stosunków seksualnych. Czyny takie nie są dokonywane wyłącznie przez pedofilów, lecz także przez osoby mające trudności w znalezieniu partnera seksualnego wśród dorosłych. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia (22.05.2118)

3Instrukcja dotycząca kryteriów rozeznawania powołania w stosunku do osób z tendencjami homoseksualnymi w kontekście przyjmowania ich do seminariów i dopuszczania do święceń. https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kedukacji/instrukcja-seminaria_04112005.html (22.05.2018)

4Zob. Sobór Watykański Drugi, Dekret o posłudze i życiu kapłanów Presbyterorum ordinis (7 grudnia 1965), n. 2: AAS 58 (1966), 991-993; Pastores dabo vobis, n. 16: AAS 84 (1992), 681-682. W odniesieniu do więzi kapłana z Chrystusem, Oblubieńcem Kościoła, Pastores dabo vobis stwierdza, iż: „Zgodnie ze swoim powołaniem, kapłan winien być żywym obrazem Jezusa Chrystusa Oblubieńca Kościoła (...) Kapłan jest powołany, by w swoim życiu duchowym realizować miłość Chrystusa Oblubieńca do Kościoła Oblubienicy. Jego życie powinno więc być oświecane i formowane także przez ten aspekt oblubieńczy, który każe mu dawać świadectwo oblubieńczej miłości Chrystusa” (n. 22): AAS 84 (1992), 691.

5Zob. Presbyterorum ordinis, n. 14; AAS 58 (1966), 1013-1014; Pastores dabo vobis, n. 23: AAS 84 (1992), 691-694.

Podobne artykuły


31
komentarze: 23 | wyświetlenia: 12358
31
komentarze: 31 | wyświetlenia: 5408
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 9058
25
komentarze: 91 | wyświetlenia: 19529
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91797
16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4413
41
komentarze: 55 | wyświetlenia: 4688
36
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24627
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6173
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3677
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 67981
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21683
 
Autor
ArtykułKsiunc, ty masz chyba brata :
https://www.youtube.com/watch?(...)n0W4h1A
Musicie tych zwykłych homo palić na stosach, a za tych w sutannach i księży pedofili gorąco się modlić by się nawracali na jakiejś bogatej parafii.

Hmm ...
Wygląda na to, że jesteś niewierzącym katolikiem. To nagminne zjawisko polegające na tym, że kochasz kościół czyli instytucję. To trochę słabo ...

"... pobudza mnie do zastanowienia nad rzeczywistością Ciała Chrystusa,"
.
Już to pisałem ...
Kościół rzymski - katolicki NIE JEST Kościołem Chrystusowym. Jest po prostu jednym z wielu różnych kościołów. Oddzielił się od kościoła prawosławnego. Owszem, w świadomości Polaków jest wbudowane to fałszywe przekonanie ale w biblii jest wyraźnie napisane kto tworzy Kościół Chrystusowy.
Reasumując
Mądrze robisz, że się zastanawiasz :-)))

@Koriolan: ty jak zwykle jesteś ZA i jednocześnie PRZECIWKO. I się nad tym nie zastanawiasz? Mózg z plastiku a kręgosłup z g...... ale to nie jest dominujące zjawisko.
Raczej rzadkie.

@Hamilton: rzadkie gówno jesteś ... I tyle ...
I twój dowcipasek nie jest gęsty ... Ot taki sobie ...
Ale tobie pewnie się podoba :-)))
Gratulacje ...

@Koriolan: może i rzadkie, ale nie tak wygimnastykowane moralnie jak śliski padalec, który na zawołanie przyjmie każdą postawę. W dni parzyste będziesz pionowo, a w nieparzyste poziomo, wystarczy ci 'wio' i 'wiśta'.

@Hamilton: he he he ...
Trzeba być elastycznym. Serpico mocno zachęca mnie do ćwiczeń fizycznych by uzyskać elastyczność siłę i wygląd :-)))
Ty co prawda tylko dowcipkujesz ale możemy uznać, że to też fajne ćwiczenia ino, że umysłowe :-)))
.
Nie masz z kim pogadać biedaku ?
Niestety ja zaraz wypije kawę i też stąd znikam ... Na rzadko :-)))
Pa pacanku ...

@Koriolan: Kori i ćwiczenia umysłowe. Elastyczny filutek z ciebie. Idę opowiedzieć o tym Secie. Niech też się pośmieje. Kori ćwiczy ..... umysł, a skąd Kori go wytrzaśnie? . Hahahaha.

@Hamilton: tak ...
Seta1212 to dość ZABETONOWANY facet ... Warto go rozruszać :-)))

@Koriolan: oj Kori Kori ty sobie kup nowy rozrusznik mózgu.

@Koriolan:
No i mi się udało, nadal ćwiczysz paluszki hahha :), palec fitness haahah :)
No tak teraz to wiadomo czemu masz takie paluszki jak parówki, wytyrane :D

@Serpico: biedaku ...
Wracasz na stare tory opisywania swoich projekcji na mnie ...
Nic Ci nie dał ten mój kop w Twoje jądra ...
Szkoda ... Może następnym razem coś zrozumiesz z tego, że zdechła ta Twoja ruda dziwka a Hayek poszła się jebać ...
Ale z kimś innym :)))
Ta co zdechła na raka słusznie Cię żałowała ...
Widziała przed śmiercią Twoje długie, parszywe, samotne życie :-))))

@Koriolan:
Nie działa :) , Henear ma rację i do mnie to dotarło, to chyba przebudzenie, ty piszesz do siebie i to wszędzie, szukasz kogoś kto się zainteresuje, a w większości nikogo nie interesujesz, łącznie ze swoją rodziną.
http://ps-po.pl/2018/10/30/pan(.. ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Ta która umarła na raka, nie żałowała mnie,a mi ciebie nie jest żal bo zdychasz, ale to już jest bez znaczenia :)
Jesteś internetowym trupem proszę pana :)
Nie, przed śmiercią powiedziała że mam się nie poddać i się nie poddałem inwalido pierwszej grupy, zajechany, samotny, gruby, tragiczny, oraz ... tak śmieszny.

Aaa tak, nigdy już nie będziesz mógł żyć :), pozdrów Jezusa, tak jak ci napisałem :).

@Koriolan:
Pewnie dość długie będzie, pełne sportu, ruchu i nie bycia kaleką, biedny ślepy umierający powoli, chciałoby się powiedzieć człowieku, ale jakoś mi tak nie pasuje za bardzo :).
Hayek żyła pracą, ty takich ludzi nie rozumiesz, ale całkiem możliwe że założyła rodzinę, nie wiem, przede mną miała nieciekawego prawnika, być może trafiła dobrze, mam nadzieję.

Ty jesteś biedakiem akurat i to poniekąd odrażającym i wewnętrznie i fizycznie, cóż bywa i tak :).

@Serpico: zapomniałeś, że ja jestem NIEŚMIERTELNY :-)))
.
A ile miałeś lat jak ta 30-letnia Hayek Cię rzuciła ?
Hi hi hi ...
A na tą z rakiem już nie reagujesz ?
Zmieniłeś się od wczoraj :-)))

@Serpico: SUPER ....
Teraz musisz tylko zrozumieć ...
Że Ty TEŻ piszesz do siebie ..,.
KAŻDY piszę tylko do siebie ...
.
Tak ...
To jest krok w kierunku przebudzenia :-)))))

  Serpico,  07/04/2019

@Koriolan:
Niee ... jesteś zajechanym grubym starcem, widzisz na jedno oko, nic ze sobą nie zrobiłeś sensownego 20 lat , pisząc że ktoś jest stary i zaraz umrze, ty stosujesz projekcje, to ty umierasz z zajechanymi nerkami, wątrobą, nie mogąc spać, śpisz tylko po alkoholu.
Ale mi ciebie nie jest szkoda, bo czemu miałoby być ? To już drgawki przed śmiercią i nic, ale to nic, nie możes ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Jak mam czas, to łącznie z rowerem mój "trening" nie lubię tego słowa, trwa po 3 godziny, po prostu nie mogę przestać, taka jazda, ty możesz przejść 5 metrów hahaha ... przepraszam , przetoczyć to cielsko 5 metrów hahaha ......

Ale mnie to nie jara, poza tym Jezus mnie nie interesuje KOMPLETNIE.

Kiedyś paliłem teraz nie palę w ogóle, to mam taką banię ene, że mógłbym całemu waszemu zramolałemu zestawowi płaskiemu podarować hahaaah ...........

@Serpico: nie wracaj do starych przyzwyczajeń bo stracisz przebudzenie, które ofiarował Ci Henear ....
Spróbuj zobaczyć co się z Tobą wtedy stało :-))))

@Serpico: widzisz twój umysł utkwił, zahaczył się w porównaniach.
Możesz wyrazić radość z jazdy rowerem NIE porównując się z nikim ...
Po prostu CZYSTĄ radość ...
Porównywanie jest słabe, to jak gówno psie na butach, niewiele go a śmierdzi.
.
Spróbuj to zobaczyć i przestań się porównywać ...
Nie porównuj w ŻADNEJ dziedzinie :-)))
Potrafisz ?

@Koriolan: dla ciebie Kori psie gówno na butach to też CZYSTA RADOŚĆ.? Ty to się potrafisz cieszyć życiem. Z tego wniosek, że masz już buty i możesz już iść na normalną randkę. Tylko dziewczynę trzymaj z odpowiedniej strony, bo ci się udusi.

@Koriolan: 'Hayek poszła się jeb...' Szeryfie komisji do walki z chamstwem dajesz czadu z panią Hayek. Też ci czymś tępy ośle zawiniła czy to tylko odzywają się twoje dziury po mózgu?

@Serpico: o kuźwa nie wiedziałem, że Kori tak poucza na innych portalach. On cheba 'ucony' we wszystkich seminariach świata jest, bo reasumując: on mundry prawie jak burek starego Maćka. W chałupie nasikać nasika, ale kupska nie zrobi, dopiero na wycieraczke jak z chałupy wylezie.

@Hamilton: bosze ... Ale heiterskie gówno walisz ....
Błeeee ...

@Koriolan: Wasza Pyszałkowatość jest już naprawdę ślepa jak kret w tej swojej nadętej bufonadzie.

@Koriolan: przyjrzyj się moim i swoim komentarzom, ich ocenie i odpowiedz sobie kto tu jest tępym hejterkiem. Nie ty nadęty błaźnie decydujesz o tym, tylko użytkownicy.

@Hamilton: ok ...
Napiszę Ci ale tylko raz ...
Vox populi - Vox debili ...

@Koriolan: reasumując : przy takim jak ty eugieniuszu wszyscy są ćwokami, a ty na ich tle jak ten Edek co się nażarł kredek. Czego tu nie wymyślisz pajacu to jakby się cielę zesrało na czerwono.

@Koriolan: hehe, ta chmurka fanów otaczająca hamiltona i serpica, to jak smród unoszący się nad gównem. :)))))))))

@pokrzywiony: mądrze powiedziane :-)))
Sam nie wiedziałem jak to fajnie wyrazić.

@pokrzywiony:
Gówno to ty masz w głowie zajechany zdychający kawałku skóry, nasączonej wódka na dodatek, genetyczny pomiocie.

@Koriolan:
Co się miało stać poszedłem spać, tyle się stało, ty jesteś zjebany genetycznie też jak Krzywy, kto się kurwa z wami porównuje ? Nie bądź śmieszny do końca ślepy prosiaku.

@pokrzywiony: Maniuś też to zauważyłeś. Tyle, że nie smród a dwa tępe do bólu smrody unoszą się nad eioba. Możesz być z siebie i kolegi dumny.

@Koriolan: ależ Kori, wczoraj to pięknie wyraziłeś pisząc, że Salma Hayek poszła się jeb... Powineneś dziś rozwinąć temat z Maniusiem, wpleść w to wątek Chrystusa, Buddy, wszystkich świętych i biblię. Społeczność eioba czeka na wynurzenia takich gigantów myśli jak nasze eiobowe dwa puste i chamskie dzbany.

Atak na Kosciol trwa!
Jakze bolesne i wyjątkowo odrażające są dla KK insynuacje polskich i światowych żydo-masonskich mediów pod adresem duchownych, którzy z ciałkowitym oddaniem prowadzą działalność duszpasterską wśród dzieci i młodzieży. Jest to wynikiem demonizowania przez niedouczonych żurnalistów greckich korzeni dwóch najpiękniejszych słów we wszystkich językach: "dziecko" + "kochać". ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: mało tego, okazuje się, że to te dzieci gwałciły tych księży, którzy brali je z miłości na kolana. Podstępnie i bezwzględnie poprzez tzw. lgnięcie do innego człowieka. Za tym stał szatan. Podobno ten z siódmej klasy, której nie ukończył ten biskup co to wymyślił.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska