Login lub e-mail Hasło   

Załęski nowym prezydentem Ukrainy.

"Pan Jezierski zawód wykonywany: antykwariusz i pisarz jest zakochany w swojej twórczości." napisał hejter Hamilton.
Wyświetlenia: 378 Zamieszczono 21/04/2019
Zgłoszony przez 1 użytkowników jako niskiej jakości

.

Po co pisać nowe teksty? Po co się powtarzać? Wystarczy powtórzyć to, co napisałem 5 lat temu. Wystarczy przypomnieć 4 stare teksty.

..........................................................................................................

Proszę zwrócić uwagę na to, jak wielkie znaczenie i konsekwencje miały decyzje podjęte wtedy, gdy upadały mocarstwa kolonialne. Zachowanie granic państwowych narzuconych przez kolonialistów np. w Afryce miało w zamyśle zapobiec międzypaństwowym wojnom o granice. Realnie zapoczątkowało niekończącą się serię wojen domowych.

 

Poroniony pomysł, żeby w sztucznie utworzonych państwach wprowadzać demokrację skutkuje nędzą Afrykanów, której końca nie widać.

W państwie, w którym ludność jednego narodu (plemienia) stanowi 60% wyborców, a ludność drugiego plemienia 40% wyborców, wynik "demokratycznych" wyborów jest niezwykle łatwy do przewidzenia. Wiadomo też kto będzie bronił demokracji, a kto dążył za wszelką cenę do wprowadzenia dyktatury.

Nowy Porządek na terenach postsowieckich udał się o wiele lepiej. To nie znaczy, że dobrze. Mamy Czeczenię. Mamy wrzenie na obszarze całego Kaukazu.

Blisko nas mamy Ukrainę, której granice towarzysz Stalin wytyczył tak, aby Ukraińcy w swoim własnym państwie byli mniejszością narodową. Dopiero na skutek przyłączenia dawniej polskiej Galicji, stanowią około połowy obywateli.

Demokracja na Ukrainie przynosi podobne skutki co ta afrykańska.

Szczęśliwie nie ma wojny domowej u naszych granic, ale nie jestem taki pewien, czy w polskim MSZ zdają sobie sprawę z tego, że demokracja Ukraińska to bardzo poważny problem.

Największy problem dla Ukraińców i innych obywateli państwa ukraińskiego, ale dla nas to też problem. Opowiadanie się w konfliktach ukraińskich po którejkolwiek ze stron, grozi potencjalnie wciągnięciem Polski do konfliktu, który może mieć nieobliczalny przebieg.

 

Adam Jezierski

 

PS. Tekst pochodzi artykułu opublikowanego po raz pierwszy 2011.04.01.

Komentarz:

W polskim MSZ zdawali sobie sprawę, ale oficer prowadzący zażądał wywołania wojny domowej na Ukrainie, bo jak  będzie wojna światowa, to amerykańskich długów nie trzeba będzie płacić. Kto nie wierzy nich się zastanowi: - Putin i Ławrow formalnie oskarżyli Sikorskiego o przywiezienie na Majdan w Kijowie snajperów-morderców szkolonych w Polsce.  Po Sikorskim spłynęło to hańbiące go (Sikorskiego) oskarżenie tak jak kiedyś spłynęło po Kwaśniewskim i Millerze oskarżenie o stosowanie zbrodniczych tortur w Kiejkutach.

Katastrofa na Ukrainie-Gdyby posłuchali mądrzejszych

............................................................................................................

Dynamicznie zmieniającą się sytuację na Ukrainie śledzi większość Polaków. - Widzimy, że rozpoczyna się wojna.

 

Zadam Pytanie: - Czyja to wina?

Czy Putin zaplanował i zrealizował swój plan? Jeśli tak, to co robili Polacy? Co robiło polskie MSZ? Co robili inni polscy politycy? Dlaczego są takimi ziobrami jak zero?

 A może to był polski plan? - Tylu polskich polityków jeździło na Ukrainę. A. Kwaśniewski najwięcej, ale inni Kowale, posłowie, ministrowie i ministry również.

 Kto tego chciał? Komu zależało na wybuchu wojny domowej na Ukrainie?

 Pod koniec lat 90-tych doszedłem do wniosku, że podział Ukrainy jest koniecznością, która wcześniej lub później ciałem się stanie.

 Nie dlatego, że ja tak chciałem. Taka była wola zdecydowanej większości mieszkańców zarówno wschodniej, jak i zachodniej Ukrainy. Bardzo łatwo było poznać prawdę nie ruszając się na krok z mojego Antykwariatu. Można było wyczytać w makulaturze dostarczanej przez klientów. Można było sprawdzić te informacje rozmawiając z obywatelami Ukrainy różnych narodowości poszukującymi interesujących ich publikacji i dokumentów.

 Szczujnie ogłosiły, że to nie dziesiątki milionów ludzi chce podziału Ukrainy, tylko Putin, którego nazwały Putlerem. To była przygrywka do próby wywołania wojny domowej na Ukrainie.

 

 

Duże zasługi, jeśli chodzi o szczucie na Ukrainie miała A. Applebaum. Doświadczona w szczuciu na Bliskim Wschodzie. Red. Lichnerowicz również prezentuje klasę Pulitzera. Szczuje może nawet lepiej od Applebaum.

Minister Ławrow i W. Putin oskarżyli Sikorskiego o przywiezienie na kijowski Majdan wyszkolonych w Polsce morderców. Snajperów, którzy wykonali prowokację. Rozpoczęli strzelanie do wszystkich jak popadnie. Dokładnie według wzorów sprawdzonych w syryjskim Aleppo. Wzorów zgodnych z aktualnie obowiązującą amerykańską doktryną wojenną. Strzelanie do wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem małych dzieci i kobiet w ciąży najlepiej prowokuje wojny domowe. To największe osiągnięcie amerykańskiej myśli wojskowej w ostatnich latach.

 Rosjanie zarzucili R. Sikorskiemu udział w akcji snajperów na Majdanie. To hańbiące każdego człowieka oskarżenie o ludobójczą zbrodnię spłynęło po agencie Sikorskim jak woda po kaczce. Jak kiedyś, po Millerze i Kwaśniewskim oskarżenie o stosowanie zbrodniczych tortur w Kiejkutach.

 

Po pijaku Sikorski odreagowywał u Sowy, gdzie został nagrany przez kelnerów … - Przeklinał s...synów ...

 Sikorski wie, że jest podżegaczem wojennym pracującym dla potrzebujących mięsa armatniego w Polsce i na Ukrainie bansksterów z Wall Street.

 Pożytek z afery taśmowej jest taki, że kapuś Sikorski ma przechlapane w Unii Europejskiej. Dowiedzieli się, co to za jeden.

  Na Korwina głosowali młodzi ludzie, którzy nie chcą być mięsem armatnim.

Dla młodych to najważniejsze.

Z polskich polityków, tylko Korwin nie szczuje przeciwko Rosjanom … Niektórzy nie wypowiadają się na ten temat, ale brak wyraźnego protestu przeciwko podżeganiu do wojny, należy traktować jako współudział

Ukraina

...............................................................................................................

Nie uważam, że wojnę wygrywa Rosja (Putin).

W interesie Rosji byłoby istnienie Ukrainy zdominowanej na podobieństwo PRL, czy innych tzw. demoludów. Ukraina taką była pod władzą Janukowycza. Mieszkańcy wschodnich terenów gwarantowali zwycięstwo, albo przynajmniej bardzo dobry wynik prorosyjskich partii w demokratycznych wyborach. Wskutek wojny realne moskiewskie wpływy dotyczą jedynie wschodu Ukrainy.

Zwycięzcami mogą czuć się Rosjanie zamieszkali na Krymie i w Donbasie. Uniezależnili się od ukraińskich nacjonalistów z zachodu, ale to zwycięstwo okupione wielkimi stratami.

Nowe władze Ukrainy (Poroszenko, Jacyniuk et consortes) prowadziły wojnę, której skutkiem jest zniszczenie i rozpad kraju. Można mówić o sromotnej klęsce tych ludzi.

 

Kolejną wojnę przegrała Polska.

Wojna na Ukrainie spowodowała drastyczny spadek znaczenia Polski w polityce europejskiej.*

To jedno.

Drugie jest takie, że o ile Ukraina w poprzednich granicach mogła być dla Polski państwem przyjaznym, o tyle dwa powstałe na jej gruzach państwa, niemal na pewno, będą do Polski wrogo nastawione.

 To skutki polskiego zaangażowania w tę wojnę.

Potwierdzają się klasyczne zasady:

- NIE PCHAJ PALCA MIĘDZY DRZWI -

i -  NIE POTRAFISZ, NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ -

 

Kto zwycięża w wojnie na Ukrainie?

 Zwyciężają międzynarodowi handlarze bronią, którym już udało się wcisnąć Polsce za ciężkie pieniądze mnóstwo militarnego szrotu.

Amerykanie mają dużo nowych „tajnych broni”.

Nowoczesna broń spowoduje, że używający w walce szrotu dokonają samolikwidacji na własne życzenie.

Gdyby nie wojna na Ukrainie, to koszt utylizacji szrotu byłby bardzo wysoki.

 

* Rolę mediatora w konflikcie przejął Mińsk i Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka.

Kto wygrywa wojnę na Ukrainie?

.................................................................................................................

Odpowiedź na tytułowe pytanie wcale nie jest trudna. - Cel jest jasny.

 

Trudno odpowiedzieć na pytanie, jaką drogą Ukraina dojdzie do tego celu.  - To jest bardzo częste. Kto inny cel wyznacza, a kto inny prowadzi do osiągnięcia wyznaczonego celu.

 

Cel wyznacza suweren, czyli lud, a realizacją zajmują się politycy.

 

Spiski polityków mają znaczenie, ale istotny wpływ ma determinizm historyczny wynikający z woli ludów oraz niezależnych od polityków procesów ekonomicznego rozwoju . Bieg historii można zawrócić jedynie na krótki moment.

 

Ludzie zamieszkujący Ukrainę chcą podziału kraju.

 Chcą tego podziału nie od wczoraj. Pisałem o tym już kilkanaście lat temu. Weryfikowałem swoją opinię w rozmowach z Ukraińcami i mieszkańcami Donbasu.

 Jeszcze rok temu możliwa była łagodna droga dotarcia do upragnionego celu. Droga podobna do aksamitnego rozwodu Czechów i Słowaków.

 Dziś zginęło tysiące ludzi. Ich ofiara wywołała nienawiść między mieszkańcami Donbasu, a banderowcami z Zachodniej Ukrainy. Śmierć tysięcy cywilów utwierdziła mieszkańców Donbasu (to nie tylko Rosjanie) w ich dążeniu do oderwania się od Ukrainy.

 Kiedyś Osetyńcy spokojnie żyli obok Gruzinów. Nie chcieli jedynie, żeby Gruzini narzucali im swoje rządy. Od czasu gdy, przybyły z USA, amerykański morderca Saakaszwilli kazał zbombardować bezbronne cywilne miasta w Osetii, Osetyńcy nienawidzą Gruzinów.

 Determinizm historyczny odkrył Karol Marks. Jeden z największych geniuszy …, ale w Polsce geniusz, nie jedynie ten geniusz, może liczyć głównie na obelgi katolickiego motłochu.

 W miejsce Ukrainy powstaną dwa państwa. Obydwa przepełnione nienawiścią do Polski i Polaków. Banderowska Ukraina nienawidząca Polski zgodnie z tradycją UPA. Oraz Noworosja, która nie zapomni polskich dostaw broni przeznaczonej do nocnego bombardowania dzielnic mieszkaniowych. Nie zapomni także szczucia w wykonaniu polskich mediów.

 Cel jest oczywisty. Droga do celu jest nadal nieznana. Nie wiemy jak wiele będzie jeszcze niepotrzebnych ofiar.

  Post Scriptum.

Najbardziej dziwi mnie postawa takich jak A. Michnik. Powodem obalenia ZSRR było polskie dążenie do wolności. Głupcy zaś twierdzą, że był to spisek mający na celu uwłaszczenie nomenklatury. Głupcy powołują się na jakieś rozmowy z oficerami KGB. W czasach Breżniewa. Z rozważań głupców wynika, że A. Michnik był narzędziem w ręku Breżniewa dążącego do reformy ZSRR.

Z zachowania A. Michnika w kwestii ukraińskiej wynika, że uwierzył on w te brednie.

Adamie Michnik – To nie Breżniew reformował ZSRR przy pomocy KGB, tylko Polacy chcieli wolności i to nie Putin przeprowadza plan podziału Ukrainy, tylko jej mieszkańcy próbują zrealizować swoje marzenia.

Jaka będzie Ukraina za lat 20?

.............................................................................................................

Adam Jezierski

Podobne artykuły


38
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3734
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 11753
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2068
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 844
27
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6045
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15525
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1645
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6054
 
Autor
ArtykułO boszszsze, fizyk, matematyk, antykwariusz, elektronik, fizolof, pisarz, histeryk, agent służb, analityk giełdowy i oficer polityczno oświatowy.

@Hamilton:
Jestem pracowity ...-:)))

@Adam Jezierski: to widać. Tytuł "Załęski nowym prezydentem Ukrainy". I ani słowa o nowym prezydencie, a połowa artu o Sikorskim, jego żonie i Karolu Marksie.- hahaha jednego z największych geniuszy …, . No i mamy nowy evercośtam, czyli chaos i miszmasz. Fajnie, że mnie cytujesz w podtytule, ale nie trzeba. Dam sobie radę bez tego.

@Hamilton:
Na Załęskim się nie znam.
Nawet nie oglądałem żadnego kabaretu z jego udziałem.
Piszę tylko na tematy, na których się znam...-:)))

  Hamilton,  21/04/2019

@Adam Jezierski: jak się przegląda twoje evergreeny to znasz się na wszystkim. Pan hrabia to taki współczesny Leonardo da Vinci.

@Adam Jezierski: "Pan Jezierski zawód wykonywany: antykwariusz i pisarz jest zakochany w swojej twórczości." napisał hejter Hamilton. A co się nie zgadza? Jestem skłonny poprawić.

@Hamilton:
Masz skłonności do przesady.

@Adam Jezierski: kiedyś pisałeś, że jestem owrzodzony wraz z rodziną. Udałem się do lekarza rodzinnego i on też stwierdził, że jesteś wybujale egzaltowany. I teraz nie wiem czy to nie jest zaraźliwe. Na wszelki wypadek nie czytam twoich evercośtam, bo egzaltacja panu hrabiemu znów bucha z brzucha.

Adamie pozwol, ze uzupelnie twoj tekst i odrobinke ”skorektuje”:
”Bandera to bohater dla czesci Ukraincow i to jest normalne i super (классно)” - prezydent elekt Ukrainy “Zelemojs’kyj”
Ukrainska wyborcza matematyka:
Poroszenko - korupcja = Zelen’skyj
Poroszenko = Kolomojs’kyj - Zelen’skyj
Poroszenko = Kolomojs’kyj = korupcja

  Hamilton,  22/04/2019

@youngcontrarian: arytmetyka uzupełniająca:
Putin + Krym = korupcja NIET
Putin + Ukraina = korupcja NIET
hahahaha - jak w całej Wszechrosji. Putin gwarantem przejrzystości i moralnej czystości.

@Hamilton: Drogi Hamiltonie, przeslalem Twoj komentarz moim znajomym na "okupowanym/wyzwolonym" (delete as applicable) Krymie.
Zaplusowalem Cie i cierpliwie czekam na ich odpowiedz.

@youngcontrarian: drogi youngcontrarianie odpowiedź będzie zależała od tego czy pytanie trafi do tych co cierpliwie dają w łapę czy do tych co niecierpliwie biorą w łapę.

@Hamilton:
Drogi Hamiltonie,
Przede wszystkim + za ciekawe pytanie.
Wlasnie otrzymalem maila z Jalty od moich krymskich przyjaciol (mieszana rosyjsko-ukrainska rodzina):
>>>Podczas zajmowania Krymu przez RF wg zrodel rosyjskich nie bylo zadnych ofiar smiertelnych. Ukrainskie zrodla twierdza, ze zginelo 5 osob.
Po przejsciu Krymu pod administracje RF w 20 ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22/04/2019

@youngcontrarian: w PRL też 98% mieszkańców dobrowolnie głosowało, a w sejmie była jednomyślność 100 %, przez 45 lat tylko jeden poseł się wstrzymał. Tak, że nie imponują nam niczym. O dotacjach z ZSRR wspominał nie będę, bo jak wiesz w 1990 we łbach nam się z tego dobrobytu poprzewracało.

  Hamilton,  22/04/2019

@youngcontrarian: a ta rodzina ma etat w Russia Today?, Jak już wciskasz tu prymitywną propagandę to rób to umiejętniej, bo za te 98 % ukłony i pozdrowienia od Kim Dzong Una z Korei ci się należą. Nie ma takiego pytania w normalnym i wolnym społeczeństwie by 98 % opowiedziało się za lub przeciw.

@Hamilton:
Drogi Hamiltonie,
Jak zwykle plus za komentarz.
Nie mam podstaw aby posadzac moich przyjaciol o nieprawdomownosc. Badz co badz zyjemy w epoce internetu.
Nadmienie, ze zona mojego jaltanskiego przyjaciela (etnicznego Rosjanina) zachowala obywatelstwo ukrainskie (etniczna Ukrainka) po 2014 roku, nie tyle z patriotyzmu co z przyczyn bytowo-praktycznych (wiezi ro ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22/04/2019

@youngcontrarian: a ja przez delikatność nie powiem więcej co myślę o 98 procentowym poparciu i zostawię to ocenie czytelników. Mnie nie przekonałeś.

@Hamilton:
Drogi Hamiltonie,
Dziekuje, za bardzo kulturalne pytanie.
Czytaj moj tekst bardziej uwaznie, prosze.
Pragne Cie porawic. 98% dotyczy nie PLEBISCYTU/REFERENDUM ale osob OBECNIE mieszkajacych na Krymie (oczywiscie nie dotyczy tych osob, ktore po 2014 powrocily na Ukraine) , ktore poprosily o nadanie obywatelstwa RF.
Oto oryginalne raporty Ministerstwa Ob ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22/04/2019

@youngcontrarian: nie dziwię się. Wiktor Janukowycz zadbał by ukraiński żołnierz nie miał co jeść, o innych sprawach nie wspominając. Morale takiego wojska jest takie jakie jest. Żołnierz głodny, bez butów i amunicji przestaje być żołnierzem. Rosyjski, amerykański i polski też. Są sytuacje gdzie jedynym wyjściem jest poddać się. A forma tego poddania się jest zależna od okoliczności i nacisków.

@Hamilton:
Zachowujesz się jak ukraiński nacjonalista.
Chcesz, żeby w każdym miasteczku na Krymie były pomniki Bandery i Ukraińskiej Powstańczej Armii?
Dlaczego?

@Hamilton:
Masz racje, Hamiltonie, Janukowicz byl niezlym zlodziejem aczkolwiek - jak twierdzi Saakaszwili - obecna Ukraina potrzebowalaby 20 lat aby POWROCIC do wskaznikow gospodarczych sprzed Majdanu 2014.
Janyk to "maly pikus" przy tym co zrobil z Ukrainska ekonomia Poroszenko.
W 1991 Ukraina byla 6-a ekonomia Europy. Dzis Ukraina jest najbiedniejszym krajem w Europie i 124 ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: jestem nie tylko ukraińskim nacjonalistą, ale w dodatku owrzodzonym hejterem panie hrabio. Pisałeś, że urojenia należy leczyć. To co? Kto dzwoni na 112? Ja, czy pan hrabia sobie to sam załatwi?

@Hamilton:
Halucynacje ma Jotko49, któremu wydaje się, że Kitek i ja to ta sama osoba.

@Adam Jezierski: Znów bujasz w obłokach, nawet myśląc kłamiesz...jak zakórwiarski. Teoria błędna, nie sięgniesz językiem do swych "policzków". :-)

@Adam Jezierski: panie hrabio, pozwolę sobie zauważyć, że to pan hrabia traci kontakt z rzeczywistością i to nie od dziś.

@youngcontrarian: na to się złożyło całe ostatnie 30 lecie. A największymi palantami okazali się Juszczenko z 'piękną' Julią, którzy spieprzyli wszystko co było do spieprzenia.

  Serpico,  24/04/2019

@youngcontrarian:
Zaraz po aneksji, podnieśli pensje wojskowym i policji, to część została, no widzisz, głupi Ukraińcy, mogliby wyjechać na Krym, poprosić o obywatelstwo i mieć jak w uchu, to debile emigrują do Europy w tym do Polski.
...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska