Login lub e-mail Hasło   

”Bandera to bohater dla części Ukraińców i to jest normalne i fajne“- Zelens'kyj

"Between two stools one falls to the ground."
Wyświetlenia: 493 Zamieszczono 25/04/2019

Pan Zelens'kyj niedawno stwierdził, że „Bandera jest bohaterem dla niektórych Ukraińców, i dlatego to jest normalne i fajne”.

("Бандера - герой для части украинцев, а потому это нормально и классно.")

***

Warto przypomnieć Panu Prezydentowi-elektowi Zelens’kiemu parę faktów z historii:

"Naszymi wrogami są Moskale, Polacy i żydzi. Należy ich zniszczyć, głównie inteligencję (...) uniemożliwić jej odrodzenie i dostęp do szkół itd.

Przywódców należy wytępić... Asymilacja żydów jest wykluczona.

Wojska niemieckie muszą zostać uznane za wojska sprzymerzone i należy wykorzystać ich sukcesy do stworzenia własnego rządu, a część zasobów organizacyjnych OUN powinna zostać oddana do dyspozycji wojsk niemieckich”.

-  z instrukcji „Walka i działalność OUN w czasie wojny” przyjętej po drugim wielkim zjeździe OUN (tzw. banderowskim) w 1941 r. ... w okupowanym przez hitlerowów Krakowie.

***

Kiedy wreszcie wygramy wojnę, to jeśli o mnie chodzi, z Polaków, Ukraińców i tego, co się wokół obija, można zrobić rąbankę. (...) Jeśli to się nie uda, będę wprawdzie może mógł powiedzieć triumfująco: zabiłem 2 miliony Polaczków (Polacken).  -  dziennik Hansa Franka, 12 stycznia 1944

***

Nic lepiej nie ilustruje wyzwań przed jakimi stoi nowo wybrany ukraiński prezydent (zresztą żydowskiego pochodzenia) od poniższego dialogu z gatunku czarnego humoru:

- Pan Zelens'kyj, czy Pan wie, że mój dziadek też zginął w hitlerowskim obozie zagłady? 

- W komorze gazowej?

- Nieee, pijany  spadł z wieży wartowniczej.

***

Dlaczego - dla "równowagi" - nie dodał, że „Generał Watutin* to bohater dla części Ukraińców i to jest normalne i fajne“.

Pragnąłbym pomóc Panu Zelens'kiemu w tych rozmyślaniach... w najlepszych tradycjach kabaretu Kwartał 95, w którym z wielkim powodzeniem występował jako ”frontman“ zaledwie kilka miesięcy temu:

Dla niektórych Ukraińców egzekucja setki ludzi na Majdanie Nezależnosti w 2014 r. jest ”rewolucją godności“ dla innych cyniczną zbrodnią ... i to jest normalne i fajne“.
Dla niektórych Ukraińców strona internetowa "Mirotworiec"** jest największym wkładem niezależnej Ukrainy w cywilizację europejską, a dla innych jest ogólnonarodową hańbą... i to jest normalne i fajne“.
Dla niektórych Ukraińców Oles'  Buzina*** jest bohaterem, a dla innych bohaterami są jego mordercy ... i dlatego jest to normalne i fajne.
Dla niektórych Ukraińców nocne przemarsze ultranacjonalistycznych bojówek z pochodniami 1 stycznia - w dzień urodzin Bandery są świętem, a dla innych 9 maja Dzień zwycięstwa nad faszyzmem... i dlatego jest to normalne i fajne.
Dla niektórych Ukraińców Rosjanie braterskim narodem, a dla innych "azjatyckim bydłem"... i dlatego jest to normalne i fajne.

Dla niektórych Ukraińców język rosyjski jest językiem ojczystym, a dla innych „rusoświńską mową”... i dlatego jest to normalne i fajne.
Dla części Ukraińców Pan Zelens'kyj jest  prezydentem, a dla innych klaunem... i dlatego jest to normalne i fajne.
Dla niektórych Ukraińców ich Ojczyzna jest najbiedniejszym krajem europejskim, a dla innych kontynuacją 4-ego sezonu serialu „Sługa ludu”  w realu...i dlatego jest to normalne i fajne.
Dla części Ukraińców Pan Zelens’kyj jest prezydentem, a dla innych postacią z serialu Panem Gołoborod’ko... i dlatego jest to normalne i fajne.
Dla niektórych Ukraińców Petro Poroszenko jest największym reformatorem w historii Ukrainy i dla innych złodziejem, oszustem... i mordercą... i dlatego jest to normalne i fajne.

Dla niektórych Ukraińców konflikt na wschodzie to wojna bratobójcza, a dla innych jest to obrona Europy przed rosyjskim imperializmem... i dlatego jest to normalne i fajne.
Dla niektórych Ukraińców sytuacja polityczna na Ukrainie po wyborach to triumf demokracji, a dla innych przejaw schizofrenii i biopolarności... i dlatego jest to normalne i fajne.

Są Ukraińcy, którzy chcą wieszać wszystkich “kacapów” i są Ukraińcy, którzy chcą z Rosjanami dialogu i porozumienia... i dlatego jest to normalne i fajne.

Są Ukraińcy, którzy chcą paść na kolana na Alei Aniołów**** w Doniecku i są Ukraińcy, którzy chcą prosić o przebaczenie od matek zabitych i pokaleczonych ATO-wców... i dlatego jest to normalne i fajne.

 

Zauważam w wypowiedziach Pana Zelens'kiego sporo niekonsekwencji. W rezultacie próbami  jednoczesnego kokietowania obietnicami wyborczymi na Zachodniej Ukrainie i na rosyjskojęzycznym Wschodzie kraju wytworzył on w swoim elektoracie (74% głosów) schizofreniczny zamęt.

W jednej wypowiedzi słyszymy, że mieszkańcy Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych to "gnidy i terroryści" a potem eufemistycznie określa ich "powstańcami."

W swojej kampanii wyborczej Zelens’kyj zapewniał rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy o ważności tolerancji gdy tymczasem Wierchowna Rada właśnie przegłosowała ustawę językową o totalnej ukrainizacji sabotując jego przedwyborcze zapewnienia. Paradoksem jest to, że właśnie dzięki poparciu wyborców na południowym-wschodzie Pan Zelens’kyj zdecydowanie pokonał Poroszenkę. Jako ciekawostkę dodam, że w tym klimacie rosyjskojęzyczny (za co zresztą atakowali go nacjonaliści) prezydent-elekt zatrudnił korepetytora z... języka ukraińskiego.

Masowe wydawanie obywatelom Ukrainy “Karty Polaka” przez Warszawę na byłych Kresach i paszportów przez Węgry i Słowację (na Zakarpaciu), Rumunię (w Bukowinie) i teraz Rosję (na Donbasie) poważnie zagraża prestiżowi/pozycji Zelens’kiego i to na długo przed zaprzysiężeniem go na Prezydenta.

Kilkutygodniowy okres przejściowy w przekazywaniu władzy bezlitośnie i skutecznie wykorzystują siły wierne staremu - skompromitowanemu w ostatnich wyborach - reżimowi Poroszenki (ze skorumpowaną Wiechowną Radą na czele) prowadząc z Zelens'kim bezkompromisową wojnę propagandową na wszystkich frontach. 

***

Pozostaje życzyć Panu Prezydentowi-elektowi Zelens'kiemu powodzenia w zszywaniu Ukrainy i zadedykować stare ukraińskie przysłowie - przesłanie: "На двох стільцях не всидиш", które ma - powiedzmy... bardziej "przyziemny" - odpowiednik w języku angielskim: 

"Between two stools one falls to the ground"... albo prościej... "You can't have it both ways"...

Grafika : Google Images

***

*Generał Armii Watutin - naczelny dowódca I-go Frontu Ukraińskiego. Zginął w 1944 po napadzie bandy UPA w wyniku odniesionych ran.

**Mirotworiec - nielegalna baza danych personalnych osób uważanych za wrogów reżimu Poroszenki. Zawiera ona również dane najbliższej rodziny tych osób. Portal założono przy poparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ukraińskiej Slużby Bezpieczeństwa. Baza ta nadal istnieje mimo protestów organizacji obrony praw człowieka w Ukrainie i za granicą.
 
***Oles’ Buzina - popularny literat i publicysta, który występował za dwujęzyczność kultury ukraińskiej czym naraził się ultranacjonalistom. Został zamordowany w 2015 w Kijowie. Aresztowano podejrzanych - znanych aktywistów-ekstremistów - ale zwolniono ich z powodu “braku dowodów”.

****Aleja Aniołów znajduje się tam pomnik z nazwiskami dzieci, które zginęły w trakcie obstrzałów artylerijskich Armii Ukraińskiej.

Podobne artykuły


38
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3598
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 11660
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1968
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1504
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 760
77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38138
50
komentarze: 28 | wyświetlenia: 27434
30
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3020
29
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4390
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Mirku. przyznaje, ze po przeczytaniu tekstow: polskiego, rosyjskiegi, i angielskiego nie wiem
na ktorym stolku maja siedziec -obecna ludnosc- obywatele- Ukrainy ?
Jest taki stolek wogole ?
Bo przeciez nie kamien u szyi, i do morza czarnego ! Czy ??

@zakrawarski:
Niestety zanosi sie na wielka rozrobe. Szkoda, mam tam duzo przyjaciol. (Biegle mowie po ukrainsku.)
Liberalny Zelens'ki (ktory wygral wybory dzieki rosyjskojezycznym wyborcom na poludniowym-wschodzie) ma problem z nacjonalistycznym i skorumpowanym Parlamentem. (Wiekszosc parlamentarzystow-zulikow kupila mandaty poselskie zapewniajace im nietykalnosc poselska).
M ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: hmm ...
Nie wiem czym się martwisz ... To przecież ukraińska dupa a nie Twoja. Jaka Ci różnica na jakim stołku będzie siedzieć ?
Banderowcy jak i PiS, PO, ja czy Ty nie robili niczego innego niż każdy z nas ...
Czyli chcieli sobie zapewnić jak najwygodniejsze siedzenie.
Czy ktokolwiek robi inaczej ?

@Koriolan: Kori, rzecz w tym, ze gdzies w tym wielkim zamieszaniu jest zwykly Szewczenko,
i kilka milionow jemu podobnych ktorzy nie maja nic wspolnego z -upa- banderowcami, oligarchiami
poroszenkowcami, i pragnie tylko jako tako zyc.
Bedzie mu lepej jesli zagarnie go Rosja, czy inne kraje ?
Nie powinien zdecydowac o tym sam ....Szewczenko ??

@zakrawarski: Szewczenko JUŻ zdecydował ...
W Polsce jest podobno już około 2 milionów Ukraińców :-)))
.
Znam już kilka małżeństw polsko ukraińskich :-)))
.
PS
Tak naprawdę decyzje podejmujemy w każdej chwili swojego życia ale tutaj możemy przyjąć, że raz decydujemy :-)))

@Koriolan: Szczesliwi ci ktorzy moga sami decydowac o swoim losie.
Wielu nie ma tego wyboru.
I chyba o to tu sie rozchodzi !?
Sam znam Ukrainskigo pianiste kompozytora mieszkajacego w Polsce.
Sprowadzalem go do Szwecji na koncerty
Raz z orkiestra symfoniczna z Polski,
A raz jako pinista solo.
Byl zadowolony.
Jest wpanialym czlowiekiem.
Jego koncerty sa na youtube.

@zakrawarski: Mirek, Koriolan to dla was.
Ukrainski pianista kompozytor mieszkajacy w Polsce.
Byl u mnie dwa razy. Wspanialy czlowiek i muzyk.
Muzyka to jezyk najbardziej miedzynarodowy.
A jak dobrze opanowl jezyk Polaki !!
...
https://www.youtube.com/watch?(...)1&t=101

@youngcontrarian:
To ty siedzisz od wyjazdu z Polski przed stanem wojennym w USA bez obywatelstwa amerykańskiego ? Chylę czoła.Nie zwiali ? Dziwne, może nie mieli układów jak post PRL-owskie barachało, no oczywiście nie mówię o tobie, ty na pewno masz z okresu PRL jakąś ciekawą historię, o przeciwnikach totalitarnych ustrojów w swojej rodzinie, tylko z wrodzonej skromności jej nie opiszesz. ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
Dajesz dajesz, pewnie "uciekałeś" z Polski w barce jak uchodźcy, a w USA zacząłeś wszystko od nowa, sam, bez niczyjej pomocy, ja to podziwiam takich ludzi.

A ja myślałem że ci wszyscy "bohaterowie", którzy pospierdalali z Polski po układach, poustawiali się cacy za granicą, w końcu się odpierdolą, źle myślałem, także pomyłki chodzą po ludziach.

@Koriolan:
Kilka aż ? Świadomi ? Kogo ty nie znasz.Siedzą na rentach ? Pewnie nie hahaaahaha ................
Poznałem kolesia w twoim wieku, na placu gdzie ćwiczę 50+, pracuje tu, ty padlino.

@zakrawarski: akurat jesteś przykładem, że każdy może wziąć swój los w swoje ręce.
Niestety większość idzie w stadzie
No w katolickim stadzie lub pisowskim lub jeszcze innym.
Oczywiście ten świat jest światem barier i ograniczeń dlatego wśród nich żyjemy i dlatego ja uciekam do innego świata :-)))

@Serpico:. Znowu projektujesz ...
Tylko projektujesz :-)))
Słabe masz o sobie mniemanie :-))))
Ogarnij się chłopie :-))))

@Koriolan:
Ta ta, tylko jak oni powyjeżdżali, mają dużo do powiedzenia, tak jak ty, synalek PRL-owskiego trrepiszcza.

@Koriolan:
Czemu słabe ? Ty wiesz co widziałem ? Widziałem panią która jęczy że musi czekać na rehabilitację, a ja gdzie jęczę ? Nie widzę ? Sam się wyrehabilitowałem, ta pani nie może ? Czemu nie może ? Czemu Ukraińcy nie jęczą ? Czemu mieszkają w centrum, gdzie wynajem mieszkań jest dość drogi, no nie taki drogi jak chaty z basenami w Szwecji, no ale dość dużo się płaci. Czemu tak jest ? ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Zgadza sie na tyle, ze ja zawsze bylem idywidualista.
Nigdy nie nalezalem do partii, zwiazku, stowarzyszenia czy innego ugrupowania.
Jak uprzednio napisalem....nie kazdy ma jednak taki wybor !!
Nalezenie do ugrupowan zobowiazuje do wspolnego myslenia.
Ja do tego nigdy nie pasowlem !

@Koriolan: Mialo byc do ciebie.
Zgadza sie na tyle, ze ja zawsze bylem idywidualista.
Nigdy nie nalezalem do partii, zwiazku, stowarzyszenia czy innego ugrupowania.
Jak uprzednio napisalem....nie kazdy ma jednak taki wybor !!
Nalezenie do ugrupowan zobowiazuje do wspolnego myslenia.
Ja do tego nigdy nie pasowlem !

@zakrawarski: ale ciągle jest to Twój WYBÓR.
Taki sam mają wszyscy ludzie ...
Np katolicy wybierają : chcę należeć do katolickiego stada bo tak mi będzie WYGODNIEJ ...
Należenie do jakiejś grupy jest kwestia wygody :-)))

  Hamilton,  25/04/2019

@zakrawarski: jesteś niebywałym indywidualistą. Jako jedyny na eioba nie 'umisz' operować polskimi znakami i jako jedyny nie 'umisz i nie wisz' jak poprawić swoje własne błędy w swoich artykułach, ale jako jedyny 'umisz' znaleźć najmniejsze błędy w KK i 'szyćko wisz' . Tu jesteś bystrzak nad bystrzaki.

Fajny żart, a to już nie żart, poszerzę ci wiedzę historyczną panie znawca :
https://www.youtube.com/watch?(...)NbzzO2w

Otwórz oczęta i oglądnij.

@Serpico: cały czas narzekasz. Projektujesz to na zewnątrz non stop
Nie widzisz tego i to jest smutne.
Ty jesteś smutny ...
I dlatego nie chce mi się z Tobą gadać
.
Miłego dnia smutasie ....

@Koriolan:
Gdzie narzekam i na co inwalido pierwszej grupy ? Co mnie interesuje co ci się chce ?
Gdzie ja narzekam do niczego nie nadająca się ślepy świniaczku ?
Nauczyłeś się prosiaku jednego terminu z psychologii i myślisz że jesteś King, tak tak jak Contra myślał że jest King, naśmiewając się z mojego nazwiska, Żyd ustawiony przez amerykańskich Żydów, plujący wiecznie na jakiś kraj, łącznie z Polską, no oprócz jego ukochanej Rosji.

@Koriolan:
Kiedyś byłem grzeczny, a teraz się skończyło, bo za dużo wiem, to ja jestem świniaku, od myślenia, nie wy.

@Serpico: przecież Ci piszę, że tego nie widzisz ...
Nie pytaj "gdzie" tylko OTWÓRZ OCZY ...
.
Bo na razie masz "oczy szeroko zamknięte".

@Serpico: he he he ...
Ty jesteś od myślenia a my jesteśmy od ... WOLNOŚCI ...
Poczytaj trochę Stachury :-))))

@Koriolan:
HAHAAHAA, co ty nie powiesz ? Jak wyżej, Contra spierdolił z Polski przed stanem wojennym, czasem napisze prawdę, a ja pamięć jak SŁOŃ, a ty masz cielsko jak SŁOŃ. Nikt wtedy nie mógł wyjechać, nigdy nic nie napisał, o okresie od 1945, nigdy, uwielbia lustrować ludzi, ale jak ma coś o sobie napisać to ciężko już, nie jest ciężko wymyślić, kim byli.
Zakrawarski ściemnia co ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Kto jeszcze będzie mi proponował czytanie Stachury ? Byli ubecy ? Czytałem pajacu, tylko nie to, tak jak czytałem Popiół i Diament już w podstawówce.

@Serpico: he he he ...
Powiem wprost ...
Nie chodzi o czytanie Stachury ...
Ale o jego zrozumienie.
A więc ... Spróbuj zrozumieć Stachurę :-)))

@Koriolan:
A ja ci mówię 30 chyba raz, spasiony wychuchany w PRL synalek PRL-owskiego trepa, który "promuje" Stachurę, to kolejny przykład że jesteś zwykłym kawałkiem mięsa, bez kręgosłupa i przed niczym się nie cofniesz.

ozumiem czemu się zabił pajacu, tak jak aktor grający z Cybulskim, w Popiele i Diamencie, a mój ojciec wygląda jak KOPIA Cybulskiego, zresztą ja też jestem podobny strasznie.

@Serpico: he he he he ...
Biedaku ...
Rozśmieszasz mnie jak tym, że nie jesteś egotyczny ....
Jezu - jesteś betonowym przykładem egoisty i ofiary :-)))

@Koriolan:
Rozumiem że Stachura się zabił, bo nie wytrzymał życia w kraju z takimi rodzinkami jak twoja, Contariana, o Zakrawarskim nie wiem, ale chętnie poczytam, jest pewnie jakiś powód że czytając o jego synu, niby synu, on tak twierdzi, nie ma kompletnie nic o ojcu.
Tyle rozumiem, a to już dużo, chciałbyś żebym był słaby, ale ja słaby nie jestem.
Pogrywki na emocjach to dla zrytych dziewczynek z randek w necie, nie na mnie.

@Koriolan:
Jesteś idiotą, pomyliłeś egotyzm z egocentryzmem, wciskasz we mnie że mam niskie mniemanie o sobie i obniżone poczucie wartości, a potem stwierdzasz że jestem egotyczny.
Tak to jest jak buractwo się weźmie za książki i myślenie.

No nie na tyle egoistyczny, żeby mieć wszystkich w dupie jak ty i jakieś chore jazdy że jestem Bóg wie kim.

@Koriolan:
Egotyczna ofiara hahahhha, napisała ofiara losu, spasiony ślepak haahah

@Koriolan:
Ty jesteś mniej zabawny, bo tak zostać na własne życzenie inwalidą pierwszej grupy, w wieku 40 lat, to za dużo do śmiechu to nie ma, choć z drugiej strony z jakiegoś powodu mam z tego setny ubaw hahaha, tak jak z całej reszty związanej z tobą.
Tak się zastanawiam jak daleko można się wyrzygać oglądając twoje partnerki z tych randek, no nie ma opcji żeby normalna kobieta z czymś takim się przespała hahahaha

"KL Auschwitz-Birkenau, wnętrze jednego z baraków. Kilku niemieckich więźniów mocno chwyciło młodego Polaka. Wykręcili mu ręce i wcisnęli jego twarz w drewniany blat. - Pamiętam Piotrusia - wspominał po latach Jerzy Skrzypek - został zgwałcony na stole w kuchni. Przy więźniach. Niestety widziałem to na własne oczy. Skuliłem się w kącie. Zamknąłem oczy. Zatkałem uszy. Nic nie pomogło. Jeden, drugi, ...  wyświetl więcej

Na bohatera Ukrainy proponuje Stalina, w końcu załatwił im takie "fajne" rzeczy, jak głód na Ukrainie, a w tej chwili jest tak ślicznie wybielany w Rosji, co umknęło twojej uwadze. Co ty myślisz że pan Bandera był antysemitą bez powodu ?
Nie był bez powodu, skoro top NKWD to byli Żydzi, bez powodu antyrosyjski też nie był, Polaków nie miał za co kochać, a Rosjanie go nie zabili dlatego że był antypolski, mieli DUŻO okazji by go zabić, zabili go jak im zaczął przeszkadzać.

  seta1212,  27/04/2019

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale boję się, że przy naszej koślawej dyplomacji szykuje się nam następna łamigłówka.
Zaproszeni goście ne ukrywają swego antypolskiego nastawienia a inwektywy i roszczenia, które nam serwują są coraz częstsze - dziwnym trafem po wizycie premiera Izraela. na Ukrainie.
Napisz Mirku coś optymistycznego bo przecież każdy kij ma dwa końce...

  jotko49,  27/04/2019

@seta1212: Trudno ukryć tę spolegliwość i niemrawość Januszu, naszego MSZ, Zakrawa ona na niemal wiernopoddańczość wobec Kolonizatora. Trudno już wielu Polakom znieść owe inwektywy, a roszczenia bezpodstawne wywołują gniew grożąc w najbliższych dniach protestami i nie daj Boże buntem. Czy sądzisz iż faktycznie to Ukraina napuszcza Izrael na nas. Łatwo i skutecznie im to wychodzi. Wszystko dziś możliwe.

@jotko49+seta1212
Wypada mi Wam opdpowiedziec zwrotka oryginalnego hymnu ukrainskiego sprzed 2003 roku ( w moim wolnym tlumaczeniu):
>>>Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону
В ріднім краю панувати не дамо нікому.
Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,
Ще на нашій Україні доленька наспіє.<<<
***
>>>Zostańmy ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
A nie wypada panie Żyd ala Słowianin, wypowiedzieć się na temat żydowskich roszczeń ? Tego to nie wypada tak ? Żona Sikorskiego Żydówka, źle, roszczenia jak by ci skapnęło, dobrze ?

  seta1212,  28/04/2019

Dobrze Mirku, że przetłumaczyłeś słowa hymnu, bowiem trudno im nie przyznać racji. Tylko czemu nie można się oprzeć wrażeniu, że bardziej szanują swoją suwerenność, niż nasze reguły gościnności z której tak ochoczo czerpią pełnymi garściami i jednoczenie mają za nic naukę wypływającą z historii...

  Serpico,  28/04/2019

@seta1212:
Może spokojnie wyjechać z USA na Krym z rodziną, zrezygnować z wczesnej amerykańskiej emeryturki, oraz życia na skraju pewnie ubóstwa w tym okropnym USA, które nas wedle jego zdradza i zdradza i zdradza i zdradza i zdradza, a potem jeszcze raz zdradza.Wtedy będzie dobrze i będzie szczęśliwy chyba.
A Mirek to ochoczo wyjeżdżał przed stanem wojennym z Polski ? Czy ze łzami w ...  wyświetl więcej

@seta1212:
Gro z tych Ukraińców więcej by wniosło do życia w USA niż Mireczek, ustawiony przez rodzinkę, Mireczek filozofik, bo to nie są głupi ludzie i chcą pracować. a nie filozofować ustawieni przez żydowskie rodzinki, na stołeczkach, tym razem w USA.

A czemu nie można się oprzeć wrażeniu że Mireczek jest z tych Żydów którym w PRL było jak w uchu i jak się urwało czerwone korytko

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska